Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

CSGoddess odpad!

Viděla sem to už dávno a víckrát takže díru ve vzdělání jak tu jedna místní kinda napsala fakt nemám ale i kdybych to neviděla tak sem o moc nepřišla. Ke to kýčovitá blbost z 80 let, Nicholsona sem jako herce nikdy nemusela a to jeho furt stejně přehrávaní ve filmech jakbysmet. Titulní herečky mi taky k srdci nepřirostli. Navíc scéna kdy jedna z postav blízké tuny třešní ke fuckt k zblití. A pokud jde o magii tak by tuhle trojku dám a jednoho rádoby ďábla přečaroval i Čáryfuk. Ďábla si teda fakt představují jinak a komedii jakbysmet. Takže milý uživatelé ČSFD z tohohle filmu se neposerte. Vidět ho k životu fakt nepotřebuje. Jsou i lepší komedie než o třech kundách co neví kam zasunout. ()

Clowie

Pro mě je ten film nedůvěryhodný, protože mě Jack Nicholson jako muž nebere (jako herec ano). Skvělé herečky: Sarandon (to sólo na violoncello!), Pfeifer s afty, ale jinak neskutečně sexy a taky s následky v podobě mnoha dětí, a v neposlední řadě Cher, která se v tomhle filmu našla. Bohatě mnohovrstevný film. Ale nevtáhl mě do sebe. Víc mě zaujala vedlejší postava té paní, co smrká až zvrací (Veronica Cartwright, to bych byla asi já). Ty tři ženy se rozšouply a užily si s tím ďáblem. A to je asi tak všechno. ()

Filip_Inari

Hlbavy pohľad na rodove nerovnosti a ulohy v spoločnosti v ľahkom komedickom podaní pod vrstvou okultizmu. Ako by povedala jedna z postáv "nemam nič proti dobrému sexu, ale je tu nebezpečenstvo a niekto by s tým mal niečo robiť." ()

Megahead

Film obsahuje kombináciu podarených častí a naopak aj množstvo priemerných alebo dokonca aj slabých. Pozrel som si recenzie a som jeden z mála, ktorý si myslí, že Nicholson sa na úlohu milovníka a zvodcu nehodí (po hereckej stránke - výkonom bol poväčšinou dobrý). No možno je to v tom, že ako mužovi sa mi páčia ženy a neviem správne vyhodnotiť ideálneho milovníka a zvodcu. Na mňa skôr pôsobil odpudivo, slizko a nechutne. V skutočnosti by asi ťažko naraz zlomil tri krásne ženy v najlepších rokoch, ktoré by dokonca akceptovali súbežný vzťah s ďalšími (teda ak nerátam nejaké lacné zlatokopky, ako na SVK s nehutným B. Kolárom). Herečky Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer mi v podobe príťažlivých opustených / slobodných mamičiek sedeli a vedeli sa pekne zmeniť z nevýrazných žien na "dračice". Škoda však, že príbeh nebol viac prepracovaný. Inak by moje hodnotenie bolo určite vyššie. Nie je to zlý film, ale určite nepatrí  medzi legendárne snímky. ()