Detská hra

• Česko Dětská hra (viac)

Andy dostane k narodeninám úžasnú hračku, ktorá prekračuje všetky predstavy a fantázie. Najnovší výkrik technológií, funkciami a možnosťami „nabúchaná“ bábika, ktorá vie čokoľvek. Už to nie je iba hračka, je to ten najlepší kamarát. Je roztomilá ako obrázok a deťom prináša len nadšenie a šťastie. Andymu a jeho mamičke ale prinesie jeho nová bábika ešte niečo navyše... hrôzu, des a strach o život. Nikto totiž netuší, že táto bábika je zlá ako všetky pekla sveta, že dokáže zabíjať, že vraždí veľmi rada a navyše s vynaliezavosťou tých najväčších psychopatov. Andy aj jeho mama Chuckyho skutočnú podstatu čoskoro spoznajú, pomoci sa ale nedočkajú. Takejto pravde totiž nikto neverí. A ak uverí, tak neprežije, aby ju mohol potvrdiť. Ako napríklad sused, ktorého záhadne prešla vlastná kosačka na trávu... Dobrú noc, Andy. (Bontonfilm SK)

Johnny.ARN

Hovoriace bábiky sú desivé. A keď si ich zoberú do parády scenáristi, ktorý sú na piku a v závere si uletia, je to ešte horšie. Nebolo to ani desivé, miestami nechutné a pocitovo snáď nekonečné. Nebavilo ma to. 1 z 5 ()

Sfinkter

Jakýsi restart série, který si však jde svou originální cestou. S Chuckym je to jako na houpačce, minulý díl byl hrozný, předminulý fajn, tento patří opět spíše k tomu lepšímu. Celá technologie kolem panenky je v tomto díle na dobré úrovni a nevadí mi ani humor a popkulturní odkazy (Texaský masakr motorovou pilou s odříznutím obličeje, pomsta 2Paca atd.). S postupem děje sice kvalita upadá a film baví o trochu méně, ale s úctou k sérii spíše hvězdičku přidám. ()

oveckaoa

Cením si toho, že se jedná o novou verzi a není to přesný opis původního filmu jak bývá často u remaků zvykem naposledy například Hřbitov Domácích Zvířátek. Bohužel ta novátorská forma není dle mě naplno využita jde to krásně vidět na konci, který mohl a měl být slušný masakr a místo toho se to zmůže jen na několik mordů. Jinak s filmem problémy nemám nepatřím mezi ty co vidí remake a dává hned odpad a bije se do hrudi jaký je king (zdravíme Psychora) ()

Jaro.Krafcik

Film sme stihli v predstihu, veľká rada bola v tomto kine s názvom SSC nezvyčajná. Žeby si to ľudia namierili na premiéru nového Chuckyho? Radšej dalI prednosť slovenskému filmu v Šarišskom nárečí. Pomalší úvod navnadil a z nového Chuckyho sa ukázal vydarený horor s prvkami komédie. Originál je ale len jeden. Tak jasné že tvorcovia museli vymyslieť niečo nové, a technológia ide vpred. Nápad sa nám s overeným a veľkým filmovým fanúšikom páčil a film sme si užili. Aj napriek trom deťom pred nami vo veku cca 12 rokov, ktorí si asi pomýlili kinosálu. Už to nieje ani vtipné že napríklad Loliparadička má 73% a nová detská hra pod 60%. Tie červené čísla si jednoducho nový Chucky zaslúži. 5* ()

jefff

Za mě dobré. Líbila se invence, do které autoři šli. Originálně pojato, dobrý příběh, vývoj, chování postav i dobré gore scény, který mohlo být snad jen o něco více. Fajn je, že se autoři nebrali až tak moc vážně a servírují úsměvnou poctu kultu s pomrkáváním na současnou dobu. ()

Tejkina

Asi to bude znít divně, ale dlouho jsem se u žádného hororu tak nepobavila. Chucky mě nejednou rozesmál :-). Postavy jsou velmi sympatické, vraždy poměrně drsné, vzhledem k tomu, že je to takový "dětský" horor, jak píše J*A*S*M. Celkový děj je zasazený do naší doby a i scénář je dost pozměněný oproti originálu, což mám u remaků ráda. Vzhledem ke kritice, kterou jsem na tento film slyšela jsem velmi mile překvapená, pro mě jeden z lepších hororů/thrillerů, co jsem za poslední dobu viděla. ()

sedm.1

Poznat postavu vraždící panenky Chucky mě nikdy příliš nelákalo, takže z těch mnoha původních dílů jsem neviděl skutečně dodnes ani jeden, nicméně nakonec jsem stejně ale podlehl určité zvědavosti, a tak jsem si k jejímu poznání vybral tu nejnovější verzi, kdy jsem si přeci jen říkal, že by tomu mohlo moderní zpracování dodat nějaké to kouzlo, které by mě přesvědčilo, že jsem se celou dobu mýlil, že Chucky je vlastně strašně cool vraždící maniak a donutí mě to zároveň dohnat i veškeré resty, co se týče právě těch původních filmů s Chuckyho postavou. No a dopadlo to tak, že jsem se nemýlil vůbec, Chucky je nejnudnější vražedné monstrum ze všech a touhu vidět původní filmy po tomto snímku už nemám též definitivně žádnou. Tato podívaná mě totiž fakt ani trochu nebavila, nehledě na to, že podoba té panenky je v tomto filmu opravdu strašná, odpudivá a něco s takovýmto vzezřením bych svým dětem tedy rozhodně fakt nekoupil. Její chování je pak nudné, vraždící řádění nezáživné a nic nezachrání ani v závěru ten rádoby efektní masakr v obchoďáku, který na mě zapůsobil spíš až trapně. Neoslovila mě ale ani atmosféra filmu, chyběly mi tu momenty napětí, nějaké to překvapení, nezajímali mě ani nevýrazné postavy, i když tedy na druhou stranu obsazeny alespoň sympatickými herci, a vlastně když to takhle všechno vyjmenovávám, tak si uvědomuji, že jsem zde nezaznamenal snad jediný prvek, který by mě skutečně bavil, takže opakuji, mé první setkání s panenkou Chucky je zároveň i tím posledním, tato vraždící figurka mě nebaví a nezajímá, prostě fakt slabota. ()

BoredKid

Chucky v2.0 .. Kto čaká kópiu originálu tak sa moc nedočká. Je tu dosť vela zmien.. Andy už nemá 6 rokov, ale 16 a je to osamelý teenager.. Chucky už nie je "roztomilý" plastový panáčik Good Guy do ktorého sa pomocou voodoo prevtelil sériový vrah, ale nadupaný robot firmy Kaslan Corp preplnený rôznymi modernými funkciami a pred ktorým si treba davať pozor čo poviete, pretože v tej najnevhodnejšej situácií vaše slová zneužije proti vám.. Pretože Chucky zaznamenáva úplne všetko.. Noo popravde na mňa to nepôsobilo moc ako horror, ale skôr ako horrorová scifi komédia. Ale ako horror to na mňa nefungovalo aj keď krvi je tu celkom dosť. Chýbala mi tu vážnosť a atmosféra prvého Chuckyho. Taktiež Mark Hamill nie je Brad Dourif a jeho nezamenitelný hlas. Chucky pôsobí výzorom viac vtipne ako rešpektovo. Najviac čo to celé zabilo boli "medvedíky".. Vtedy som chcel opustiť kinosálu. Ja som len rád, že som vyrástol na verzií Toma Hollanda.          //  Videné 24.7.19  //  CINEMAX  //  Bory Mall  // ()

bari68

Niekedy fakt nieje poznať, či sa film ani príliš neberie vážne alebo je to fakt občas nechcene smiešne. Nehovoriac o tuctových hororových klišé, ktoré už ako divák dopredu tipujete a v hlave vsúvate do deja ako do krížovky. Aj cez tento aspekt sa ale tento novátorský remake nestal reštartom dnes už takmer zašlej kultovky aj ,,vďaka,, pár znásilneniam zbytočných pokračovaní. ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Hororu to malo síce málo, rozbeh trošku dlhší a nudnejší, ale ten dojazd, gore efektíky a vyústenie ála Terminátor, to zaujalo. Pozrel by som si ďalšiu časť. ()

Dallon

Může se panenka Chucky brát vážně? Podle mě ne. Třináctiletý Andy dostal novou hračku, supermoderní panenku, která si říká Chucky. A Chuckyho tak trošku porouchá žluťák "Tsubaki", kterej se nasere kvůli tomu že ho šikanují v práci. Jako horror to nefunguje, ale baví komickou brutalitou. Logika filmu a inteligence postav se tu samozřejmě neřeší. 4/10 ()

borec999

Novej Detskej hre sa musí nechať jedno. Ide si svojou vlastnou cestou a nebojí sa robiť zmeny v porovnaní s originálom. Čo môže byť pre niekoho pozitívne a pre niekoho negatívne. Pre mňa to bolo skôr negatívne, keďže väčšina týchto úprav ma neoslovila (8 ročného chlapca nahradil pubertiak ktorý potrebuje bábiku???, Chucky vyzerá úplne inak ako v origináli a vôbec nie strašidelne, zmenil sa dôvod prečo robí zlobu, hlas Brada Dourifa nahradil Mark Hamill atď). Niekomu však tieto zmeny možno sadnú a práve pre ne bude mať remake radšej ako originál. Po technickej stránke je nová Detská hra okej, po hororovej stránke, či už z hľadiska atmosféry,vrážd alebo gore je film veľmi mierny a vlastne s výnimkou záverečnej vybíjanej v supermarkete mi nič výraznejšie neutkvelo v pamäti. Omnoho zaujímavejšie sú komediálne vsuvky a vtipy. Tých je o dosť viac a vlastne väčšina z nich aj funguje, ale keď sa na horore viac smejete ako bojíte... No a spolu so spomínanými "vylepšeniami" boli toto pre mňa 2 hlavné problémy ktoré som mal s novou Detskou hrou. Tieto moderné horory, kde sa každú chvílu cpú vtipy a chcú byť za každú cenu cool, nie sú šálkou mojej kávy. Úplne zadupať do zeme zas ale snahu Larsa Klevberga nemôžem a keď zvážim všetky pre a proti, tak na ten slabší priemer mi to vyjde. 50% ()

Han22

S vědomím že Chucky by nudné Annabelle nakopal kdykoliv zadek jsem si stáhl remake Dětské hry. Nadávat na remaky/rebooty/pokračování po x letech osmdesátkových klasik nemá smysl, buďto tvůrci stvoří zbytečnou kopii (Poltergeist), nudné a zbytečné pokračování (Blade Runner) nebo překopou celou mytologii aby naštvali přesně ty jediné pamětníky co si to s nostalgií pustí (Noční můra v Elm Street). Ten třetí přístup je nejvíce na přesdržku a bohužel přesně tento přístup stvořili autoři nové Dětské hry. Místo psychopatického vraha v těle panenky, který chce Andyho tělo a později se mu chce pomstít tu máme pošahanou robotickou panenku, které hrábne díky jednomu naštvanému zaměstnanci a kravinám co ho učí děcka (nadávat, horory, zbraně). Je to pitomé, stokrát viděné, nepomáhají tomu ani aktualizace typu detektiv tlustý černoch, Andy kluk na prahu puberty (co by proboha dělal s panenkou byť sebelepší) a ani motivace Chucky nedává moc smysl. Když tohle všechno pominu, tak je Chucky docela svižný, "akční" horor plný násilí, vražd a gore s pár super hláškami a nápady (ovládání elektroniky). Toho gore se ale tvůrci trošku bojí a spousta těch lepších scén je utopených ve tmě. Dávám za 3*, nenudil jsem se, ale restart to byl zbytečný. ()

MareT.

Normalne bych dal 3* (standart, ktery me potesil) ale kdyz se divam jak cely pocin nekteri (ne)chapou, tak rad film podporim. Remake spada k tomu nejelepsimu, co dela remake remakem. Cely pribeh je odrazem nynejsi doby (mozna i trochu futura), puvod Chuckyho je jiny (neopakuje pribeh 1988 Detske hry), technologie hraje velkou roli a otevira bezmezne moznosti teroru. Prvni pulka se venuje postavam, trochu i vtipkuje a motivace Chuckyho je taky jina. Je to pribeh samoty, izolace a zrady. Ja davam palec nahoru hlavne za snahu jit svou vlastni cestou. Ale jak zatim vidim, Cesko je porad v zaprdenem komunismu, kdy myslenka inovace je zase nedocenena. ()

bloodline

Chápem, žijeme dobu remakov, rebootov, sequelov, prequelov, spin-offov a čo ja viem, čoho ešte. No a remake Child's Play je šliapnutie do riadneho hororového hovna. Zámer možno vychádzal z dobrých úmyslov a námet cielil na digitálny ošiaľ posledných dvoch dekád, ale inak prúser ako had na bicykli. Chucky s charizmou prdu Charlesa Mansona, s pedofilným výzorom a úchyláckym prejavom vyslovene iba nasieral. Pôvodný Chucky by mu vyhodil ističe iba jediným oplzlým vtipom, poprípade prostredníkom by ho poslal letovať vlastnú základnú dosku. Parazitovanie na béčkovej klasike prináša iba emocionálnu strasť... Oh, you gotta be fucking kidding me! 1 a 1/2* ()