Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

Skejpr

Po Smrtonosné pasti další nadčasová klasika od McTiernana. Brilantní konspirační thriller, v němž kupodivu funguje i slušná psychologie postav. Nemluvě o tom, že napínavost některých scén je až k posrání... ()

Shit

Hon na ponorku určitě neni nějaká super akční jízda, ale to ani tak nevadí, protože to vynahradí celkem kvalitní příběh a pár napínaých okamžiků, ale i v tom příběhu jsou celkem dost velký a viditelný trhilny, třeba neustálý předvídání situací od Aleca baldwina, bylo fakt dost podivný a po delší době trošku trapný a docela hodně mi to kazilo dojem z filmu. Alec Baldwin mi v tomhle filmu fakt vůbec neseděl, to už se ale nedá říct o Seanu Connerym, ten se do svý role myslim hodil výborně, akorát podle mě nedostal nějak zvlášť velekej prostor aby tu svojí postavu trochu rozvinul.Pořád jen rozdával nějaký příkazy a dělal ze sebe zkušenýho mořskýho vlka, kterej ví všechno a umí všechno, což teda tu jeho postavu moc nepozdvihlo nad ostaní. takže sečteno a podtrženo mi z toho vychází spíš přůměrnější film, ale jedna věc mi nedovolí dát menší hodnocení než 4 a to byla pro mě muzika, ta se mi hodně líbila a to i když ty ruský kaťůšy a podobný kraviny moc nemusim, ale tyhle chorály byla úplně perfektní. ()

Dadel

Kdybych nečetl knihu, tak bych asi pochopil jen polovinu souvislostí. Děj je oproti knize velmi zhuštěný, a výsledný film je přesto velmi rozvleklý a nepříliš zajímavý. ()

flanker.27 odpad!

Sračka plná pseudotechnických Kidů, o které nestojím ("možná hélium, možná supravodiče":)). Scéna odvedení torpéda je vskutku k popukání. Filmaři by si mohli zjistit alespoň pár technických údajů o ponorkách. Největší WTF hláška: "Chtěl jsem vidět Montanu." ()

choze

Z ryanovek mě žádná moc nevzala a co se ponorkových thrillerů týče, pro ten žánr mám sice slabost, ale vlastně se mi výrazněji líbila jen U 571. HON NA PONORKU má slibný námět, který rozehrává velkolepé ponorkové šachy mezi USA a Ruskem, ale realizace už je slabší. Scénář není tak svižný, kamera tak efektní a střih a hudba tak dramatické jako u konkurenčního KRVAVÉHO PŘÍLIVU (nemluvě o nic moc tricích) a Ryan je poněkud nevýrazná postava. ()

Gilmour93

Litevec Ramius (charismatický Connery) se během studené války rozhodne v rámci udržení rovnováhy sil odevzdat Rudý říjen poháněný housenkami do rukou vždycky o píď chytřejšího strýčka Sama. Z Murmansku do Zátoky Pláňat v Maine bych za takovým chrabrým kapitánem klidně doplaval kraulem.. McTiernanovi se podařilo udržet napětí po celý film, nedělá ze všech Rusů takové prochlastané tupce, jak bývá zvykem a těch pár technicky krajně nepravděpodobných momentů bych pro jednou připsal na vrub Clancyho žánrovosti (fikce). Ryan by měl okamžitě vrátit toho plyšového medvěda Johnově dcerce, než se táta McClane namíchne.. ()

sportovec

Reflexe nepřátelské strany byly v kinematografii studené války až na nečetné výjimky ne příliš zdařilé. Tento film reflektuje stav zhruba z let 1983-1985 a byl zastaralý už v době svého natáčení, natož uvedení. Představa, že velitelem takto významného plavidla mohl být Litevec, je krajně nepravděpodobná. Tím trpí kvalita filmu jako celku bez ohledu na skutečnost, že je závislá na literární předloze. ()

Aluska88

Hon na ponorku je dobrý a kvalitně natočený film. Jenže při jeho sledování jsem snad po celou dobu měla pocit, že obsahově a dějově je film velmi slabý. Přišlo mi, že se hodně mluví, ale nic se v podstatě neděje. Tato kombinace mě začala pomalu uspávat a neměla jsem dojem, že by se děj během filmu nějak "probudil." Čekala jsem, že se bude jednat o akční, napínavé drama, a zatím jsem dostala film s velkým potenciálem, který byl však zpracován jiným směrem od toho, který by mě dokázal upoutat. No, nedá se, existují zkrátka snímky, které i přes vysoká procenta zklamou naše očekávání a říkáme si u nich, jestli je ten "rozdíl" v nás, nebo je ten film skutečně takový, jak jej vnímáme. ()

genetique

Ponorková klasika, ktorú beriem najmä v tých nelogických momentoch (napr. vykrúcanie 200metrovej ponorky vo vode akoby to bol kapor, strieľanie v priestore s jadrovými hlavicami, príliš jednoducho a politicky nemožný záver) veľmi kriticky, pretože inak by to bola čistá päthviezdičková záležitosť, skvelá zábava s niekedy až pozitívne prehnanou porciou napätia. 85%. ()

3DD!3

Výborně obsazený, odlschoolový námořnický thriller. McTiernan má všechno pevně v rukou a hudba Basila Poledourise perfektně podbarvuje hutnou atmosféru. ()

berg.12

Studená válka odezněla a s ní trochu i síla tohoto filmu, který z její paranoi hodně těží. Na velkém plátně impozantní kombinace obrazu a Poledourisovy v malém formátu také hodně ztrácí, v tom má menší výhodu třebas trochu laciněji, ale univerzálněji střižený "Krvavý příliv". Přesto jeden z nejlepších ponorkových filmů. ()

Kaka

Ani ne tak čistokrevný akční snímek, jako spíše strhující souboj dvou špičkových kapitánů. Dějové peripetie jsou tu spíše jen jako doplňek. Jak Connery, tak Scott Glenn tady předvádějí famózní herecké galapřestavení, které je korunováno závěrečným podáním ruky. McTiernanova režie je výtečná. Jak by také ne, vždyť to bylo ještě v dobách, kdy byl na vrcholu své kariéry a točil jednu pecku za druhou a Rudý Říjen je jeden z jeho nejlepších kousků. Atmosféra ponorky je fantastická a podvodní souboje strhující. ()

Spiker01

Podle mě se filmu mimo foto nevyskytuje jediná žena (edit, asi je na začátku noo). Thriller ze staré školy jak má být, opět se budu opakovat, takové se už dnes netočí a Hon na ponorku zajistil nesmrtelnost Connerymu, byl to hroznej frajer. ()

castor

Těšil jsem se na opětovné zhlédnutí, a sic má McTiernan kolem sebe samá esa (herci, kameraman Jan de Bont, hudební skladatel Basil Poledouris, bestseller Toma Clancyho), radost mi dvakrát neudělal. Snímek má sice místy výbornou atmosféru, ale jako celek nabízí i nepříjemnou porci solidní nudy. Strhující střet dvou kapitánů je strhující pouze tehdy, pokud nejsou na scéně jiné postavy, děj je mnohdy zhuštěný, až to lákavé není. A ať už se tenhle politický thriller strefuje do kohokoliv, mně se do vkusu ani po letech netrefil. ()

Niktorius

Bůhví co se našincům honilo v hlavách, když u nás Alec Baldwin prvně honil Rudý říjen a bůhví, jak by si tento film vedl, kdyby se svým načasováním netrefil přímo do protiruské a proamerické porevoluční nálady ___ Všechna ta obludná klišé, násilné scénáristické kličky, rušívé skoky ve vývoji příběhu a hromady logických (či technických) lapsů sice slouží žánrovosti, ale zároveň neomluvitelně podkopávají nohy i těm posledním ždibcům uvěřitelnosti a působí vyloženě zcizujícím dojmem, kdy si divák chtě nechtě pořád připomíná, že sleduje výplod něčí fantazie. Závěr je pak jednou z nejbolestivějších křečí, které jsem měl tu pochybnou čest zhlédnout a málem mi vyhnal z hlavy i vzpomínky na několik málo scén, v nichž McTiernan dostál své tehdejší pověsti... 50% ()

Wacoslav1

No komentář od mzss1 se mi zdá poněkud krutý, ale ani mě tyhle špionážní podmořské intriky moc nebavily. Díky osobě režiséra a hereckému obsazení to aspoň drží pohromadě jako kompetentní film, ale z mého pohledu nic víc než jen poněkud zdlouhavá a skrz nazkrz průměrná záležitost.50% ()

pepo

najlepší ponorkový film!po technickej aj obsahovej stránke paráda.baldwin je slušný ale connery vynikajúci.a tá hudba! ()

Xmilden

Nikdy jsem u tohohle filmu nadšením neomdléval, ale nesporné kvality rozhodně má. Kdysi dáááávno mě vadila velmi zanedbaná akční stránka, ale jako divák samozřejmě vyspívám a tak chápu o co tvůrcům doopravdy šlo. Studená válka byla nesporně po tématice druhé světové války další na řadě. A příběh o Rudém říjnu, jehož posádka (vynikající Sean Connery a Sam Neill) se pokouší dezertovat se povedl. Hudba: Basil Poledouris. Znám, ale určitě napínavější ponorkové filmy. 75% ()

sepp

Nejlepsi ponorkovy film, jak kdy byl natocen s naprsto skvelou atmosferou a perfektnim scenarem zpracovanym na motivy knihy T.Clancyho. A.Baldwin sice nestoji za nic, za to S.Connery ve sve roli primo exceluje. Muzete se na to koukat podesate a stale budete napjati jak struna. ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)