Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Ryuuhei

Samozřejmě, skvělé zakončení, ale podle mě technicky asi nejvíce odfláknuté. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale když to srovnám třeba se čtyřkou, je to v mnoha směrech krok zpátky. Jinak si nemohu výrazně stěžovat. Viděl jsem kdysi jako svůj vůbec první film ze série, nyní po všech předešlých a nahlížím na to trochu jinak. I když stále, osobně to nejlepší díl série není. 80% ()

Lachtaan

Kdybych vyrůstal v osmdesátkách a Return of the Jedi byl jediný vědeckofantastický film, na který jsem mohl zajít do kina, rovněž bych jej oslavoval jako perfektní nevídanou podívanou. Jelikož jsem jej ale viděl až v roce 2017, neoslněn předchozím děním celé série, tak jsem Návrat Jediho spíše prozíval a ani legendární mistr Yoda a jeho mnou oblíbená mluva mě nedokázala vtáhnout do děje. ()

BS

Co říct k závěru? Až na otravné malé opičky jsem byl spokojen stejně jako u Impérium vrací úder. Toť vše! ()

kurcatovium

Závěrečný díl hvězdných válek jako by nevěděl, zda má být spíš vážný nebo komický. SW nikdy nebyly vyloženě vážné, ale zde je tento spor doveden takřka do absurdna. Trochu víc soudržnosti by tedy rozhodně neškodilo. Opět se ale potvrdil výborný vkus na lokace a ještě promakanější efekty než v pětce. Bohužel, zakončení série by mohlo být i o poznání důstojnější. ()

anli

Zakončení původní trilogie a opravdu s grácíí!!Vizuální zpracování je úchvatné i dnes.A v r.1983?Není potřeba snad nic dodávat.Správně vyladěný příběh opravdu skvěle graduje a hrdinům držíme palce,jako snad nikdy předtím.Ano,Lucas není kdovíjak excelentní scénárista,ale tady se mu to opravdu povedlo.Jemné niance ve scénáři doplňuje rozmáchlostí celého příběhu a postav v něm.A že je to chvilkami malinko naivní?Ano,je to jakýsi mix Epizod IV a V,tedy rodinné fantasy a temné sci-fi,ale mix opravdu bravurní a bezchybný.Je to přece dobrodružná-fantasy a ta naivní být(aspoň trochu)musí,protože to přece chceme!!!!A co se týče nárážek na logiku dějě,říkám jen"chytrému člověku stačí jeden díl skládačky,aby pochopil její význam,no a těm ostatním se musí složit celá".Takže,kdo se pořadně dívá a poslouchá-pochopí,kde je síla.Ostatní mají smůlu.Osobně nemám,co bych vytknul,takže Georgi děkujeme,a dávám vesmírných 100%.Je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů.Celá sága"Star Wars"je skutečný a pravý fenomén,který si Lucas vymyslel,vymodlil a vypotil.A protože tam zanechal část svého srdce,je tam nejen skvělý a vizuálně geniální příběh,ale je tam taky spousta emocí,charakterů a parael,že se až tají dech.Ano,takhle má vypadat pravá a čistá filmařina,kde se divák tetelí blahem nad každou vteřinou filmu.A navíc se nikdy a nikdy neokouká.Proto se na to budem dívat zas a znova a zas a znova se nadchneme až po okraj.Takže,ať Vás provází síla!!! ()

tnp101

Vyvrcholení v podstatě takové, jaké si sága zaslouží. Mluvím zde však výhradně o hlavních bodech zájmu, respektive konfrontaci otce a syna a v jeho souvislosti vyvrcholením střetu mezi Impériem a povstalci. V těchto aspektech famózní a plné emocí. Na straně druhé tu máme několik zbytečných výplní táhnoucí se šnečím tempem, jež působí docela otravně a jednoduše by tam alespoň v takové míře neměli v porovnání s dějovými náplněmi a způsobu výpravy dvou předchozích epizod vůbec co dělat. Po úžasném závěru není problém těch několik slabších míst hodit za hlavu, na jejich přítomnosti to však nic nemění. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY - KOMPLETNÍ SÁGA: První část recenze v rámci komentáře Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. ()

DonHUS

Začátek na Tatooine je infantilní nuda (opět "vtipnosti" robotů, diskotéka), Ewoci jsou jakž takž snesitelní jen do doby, než začnou uctívat C-3PO jako boha a házet kameny a klacky. Naštěstí Vader s císařem mají hodně prostoru a finální střet stojí za to. 7,5/10 ()

T-pack

Nebudu nesnášet skvělej film jen kvůli Ewokům! Zlo skončilo a dobro zvítězilo na všech frontách a jestli to není dobré zakončení, tak je asi živoucí Síla jen čarodějnický nesmysl. ()

geklon

Tak jsem to právě udělal. Tak, co většina říká, já zrealizoval. Hodil v práci áčko. Nakoupil brambůrky, gumový medvídky, šest dvoulitrovek pepsi a vypnul si telefon. Nažhavil Světelný meč z kartonu a udělal si Star Wars maraton od 1. do šestýho (než to Disney rozežene do všech koutů po všech galaxií). Čekání na vyvlastnění Lucka Skywalkera na stranu zla, je zdlouhavé a dětské pasáže s Ewoky, dělá z posledního dílu ságy rodinou komedii s prvky dobrodružné parodie. Závěrečný souboj mezi otcem zla a synem dobra je legendární mantrou. ()

lennyd

Luke Skywalker (Mark Hamill) se vydává vysvobodit Hana Sola (Harrison Ford) a princeznu Leiu (Carrie Fisher) ze zajetí ganstera Jabba Hutty. Poté společně vyrážejí na planetu Endor, na jejíž oběžné dráze staví Darth Vader opět ničící zbraň, Hvězdu Smrti... Třetí (vlastně šestý) díl Hvězdných válek mne zatím bavil ze všech nejméně, scénář už mi přišel hodně moc přeplácaný a těch dějových příběhů už bylo až až (klidně bych si představil rozdělení na dva filmy, ale na počátku devadesátých let nebylo až tak obvyklé, a tak se to musel všechno zhustit do jednoho). Jinak bych mohl z větší části zkopírovat komentář k předchozím dvěma dílům - o chlup lepší vizuální ztvárnění doplnil o chlup horší scénář, herecké obsazení zůstalo při starém, a ke staré gardě se přidali chlupatí medvídci. Ale jinak jde o vcelku důstojné ukončení druhé trojice (sakra, ten Lucas v tom nadělal zmatku), a už se těším na první trojici, která (doufám) zajímavé prostředí doplní o vizuální ztvárnění 21.století... ()

noriaki

A jsme zpátky u naivní pohádky topící se v optimismu a atmosféře nadšeného dobrodružství. Epizoda VI, mnohem víc než na předchozí díl, navazuje na slavnou IV. Se všemi jejími klady a zápory. A když řeknu "zápory", tak nemám na mysli Ewoky. Star Wars jsou pořád především dětský film a ve druhé řadě excelentně vybudovaná tiskárna na peníze. Roztomilí plyšoví medvídci umožnili Lucasovi dotovat jeho skomírající Industrial Light & Magic, dokud se nevyvinula ve špičku v oboru a nerozpoutala svou vlastní revoluci na poli speciálních efektů. Ale i objektivních nedokonalostí je víc než jenom pár. Zúčtování s Imperátorem se občas vleče a děj by určitě snesl nějaké další bitevní scény, třeba na úkor dlouhého osvobozování zmrazeného Hana, nebo organizování odboje na Endoru. Filmu chybí tempo událostmi nabité Nové naděje a kouzlo objevování nového, čímž se mohl pochlubit prostřední díl se svým Bespinem a kráčejícími tanky na planetě Hoth. Dvě hodiny a něco je zkrátka moc. Vždyť i ta téměř monumentální III je jen o šest minut delší. ()

elanius

(38/2021) / Riadny úlet oproti Epizóde V. V podstate akčný film s úplne inou atmosférou, prostrediami, príšerami. Ja to berem, je to zábavné má to spád. Takisto ako Jar Jar, mi ani ewokovia nevadili, celkom zapadli. Taký letný filmík na odreagovanie, žiadna temnota. (8/10) ()

MishKonn

Už dlouho tak nějak přemýšlím, co k šestce napsat. Řekněme, že to je dokonalé finále příběhu, jenž mi je a bude ze všech příběhů vždy nejbližší a nikdy mě nepřestane fascinovat. Budu citovat hlavní postavu ze seriálu Pushing Daisies, Piemakera Eda: "I've always wanted to be a Jedi." :) ()

BetuSKA

Miluju Dartha Vadera a jeho bubácký dech, Chewbaccu a jeho řev, Hana Solo s jeho neuhasínající drsností, stále podrážděnou princeznu Leiu, staromladého Luka, "pípání" R2D2, světelné meče, natvrdlé Stormtroopery, Cantina song, pištící Ewoky, hloupé hlášky C-3PO, tu naivní ušlechtilost poletující všude kolem! Miluju Hvězdné války! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)