Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Kadas97

Vy-ni-ka-jú-ce! Dostavil sa ten pocit po dopozeraní, ktorý sa nedostavuje často. Človek ostane ohúrený geniálnym príbehom, a perfektným prevedením. 10 z 10 ()

HOFMAN

Druhý nejlepší díl Star Wars. Který je ten první, víme všichni. Zajímavé je, že oba nenatočil Lucas. Prostě je asi opravdu lepší pisatel než režisér. Dnes mi sice trochu vadí Ewokové, kterým je věnováno až moc prostoru, ale stejně nemůžu nedat plné hodnocení. ()

P. J. D.

Všech šest filmů se dá shrnout jedním slovem - Úžasné! Pokud hledáte sci-fi plné akce, dynamiky, spádu, lehkého humoru, hluboké myšlenky, se skvělou hudbou nevídaných kvalit, dobrým obsazením, které budou mít rádi ještě vaše děti a další děti a ani ve snu je nenapadne říci, sakra na jakou vykopávku se to díváte, tak jste narazily na ten správný film. Souboje se světelnými meči, umělá inteligence na úrovni, ufouni, co vypadají jako ufouni a ne jako postižení lidé. Zkrátka a dobře, tohle je legenda. 5/5. ()

FanKalEl

Pre mňa rozhodne najlepší diel tejto staršej série. Nečudujem sa, že mám najviac spomienok (keď som ešte ako malé dieťa videl hviezdne vojny) práve z tejto epizódy. No čo k tomu proste viac povedať. Nesmrteľná a dokonalá pecka!! (100%) ()

Jajar

Místy je to solidně přeplácané a Lucas se začíná až přehnaně podbízet širokým masám. Přesto se jedná o povedené zakončení celé série s epickým finále. Luke Skywalker se vrací ve velkém jako rytíř Jedi a dobrá zábava diváka nemine. ()

PEZ

Celkovo fajn zakončenie, najmä úplný koniec. No tých Ewokov si mohol Lucas odpustiť, resp. oveľa viac zredukovať. Dnes už som pri finálnom boji hodne trpel. No celkovo dobrý film, najmä prekvapili scény do ktorých sa naši hlavní hrdinovia dostali - miestami to vyzeralo beznádejne. :) Aj zjavenie sa zočivoci Palpatinovi bolo rovnako dobré. Síce veľa robí nostalgia, ale v tom čase to bola neskutočná sága. ()

tranquill

"Poddej se temné straně!" Lucasovo vrcholné dílo. Maskéři se opravdu vyřádili a sekvence s různými mimozemskými bytostmi patří k nejpodařenějším a také nejvtipnějším (např. scéna s kapelou ;-) Samozřejmě nechybí akce a spousta kvalitních vizuálních efektů, včetně kosmické bitvy. Paráda. ()

Biopler

Detinskosť dosiahla z troch dielov svoj vrchol práve na konci. Najpodstatnejšie je sledovanie vzťahu otca so synom pred imperátorom, opäť chválim výpravu, zvyšok je však rušivý balast. ()

Hpatrik

Nebavilo mě to tolik jako předchozí díly. Příběh se neskutečně táhne a často nudí svými odbočkami. (SPOILER) Co mě však velmi nemile překvapilo, byl zjevení Haydena Christensena jako skutečného Anakina v úplném závěru filmu. Velmi záhy jsem zjistil, že byla původní trilogie remasterována, byly tam upraveny či dokonce i dodělány nové scény, CGI efekty a pod. Takové úpravy jsou fajn ale má to své hranice, které podle mě umístěním jiného herce překročeny byly. ()

KafuR

Poslední epizoda z původní série, která měla nakonec opět navrátit rovnováhu galaxii. Akce a triková stránka je na tehdejší dobu výborná, z dějového hlediska by se ale tomu dal vyčíst jak příliš čitelný konec, tak příliš rychlá a ne příliš uvěřitelná proměna ohledně Vadera. Herci to ale naštěstí táhnou. ()

JamesConnorG

Poslední díl Originální trilogie a nemá se za co stydět. Sice nepřekonal předchozí díl, ale krásně ukončil otevřené linky a zakončil tuhle trilogii báječně. Opět se nám vrací hlavní postavy, Luke, Leia, Han a Vader, který tu jsou jako vždy skvělé. Teda až na Hana, ten tu v tomhle filmu jen stal u dveří bunkru 30 minut, protože neměl ve filmu moc využití. Nově se nám tu objeví Darth Sidius, kterého jsme mohli vidět už v minulém díle, ale tady se objevil jako další záporak společně s Vaderem. Příběh úžasný, Hudba zas a opět krásná, Akce ŠPIČKOVÁ! (Hlavně souboj Luka a Vadera na konci filmu) a film jsem si jako předešli dva užil. Končí nám originální trilogie a za pár let další začíná. Děkuji Paní Lucasová a pane Lucasi. Úžasný film! 95% ()

Razzor_82

"A teď tu umřeš, raduj se." Finální zakončení původní trilogie je tady. Dějově roztříštěný místy dost povrchní a naivní díl. Snaha o co nejvíc efektů po mnoha letech nevypadá už moc cool. Hvězda smrti tady už jednou byla. Ewoci jsou dost mimo i na tuhle galaktickou pohádku. Dark Vader přišel o temnotu a vše nám tak nějak dospělo samospádem do kýženého finále.  8/10. ()

Urukhaj98

Perfektní zakončení původní trilogie. Charakterový vývoj důležitých postav je náležitě zužitkován v příběhu, který spěje k řádně osudovému duelu mezi Světlou a Temnou stranou Síly. Nebo alespoň boji o duši jednoho padlého hrdiny. Impérium zůstává nepřekonáno, ale jen o zanedbatelný kousek. 10/10 ()

kondor77

Nemohu uvěřit, že na scénáři se podílel sám Lucas. Strašně hloupý film, který mě naučil milovat filmy. To jsou ty paradoxy. ()

VerteX

Je pravda, že epizoda VI už pomalu začíná sklouzávat do Lucacových novodobých tendencí. Zatímco epizoda V je ještě velmi vážná a patří mezi klenoty sci-fi, závěr ságy ztrácí dech. Ta banda přerostlých syslů má možná za úkol pobavit, ale to bych jako vyvrcholení Star Wars nevybral... Naopak souboj mezi Lukem a Vaderem je nejlepší částí filmu, která je ze všech stran skvěle zahraný. A možná to chtělo na konci něco jiného než oslavu mezi Ewoky. Přidejte hvězdičku, pokud berete trochu odlehčení, uberte, pokud jste náročnými diváky sci-fi. ()

LordMysti

Toto byla první episoda kterou jsem z Hvězdných válek viděl a je to jednoznačně ta nejlepší, která kdy byla natočena. Dechberoucí vražedné tempo postupně graduje, střídá lokace na lesním měsící kde se těžce bojuje v pralese, ve vesmíru, kde se odehrává asi nejepochálnější a nejlepší vesmírná bitva všech dob co kdy byla natočena a na hvězdě smrti, kde svádí svůj poslední velkolepý souborj otec se synem... Po shlédnutí nových prvních tří episod je tato scéna pro mě ještě více dojemná a současně hrůzostrašná. Jestli mě někdy opravdu nějaký film dokázal totálně pohltit, pak právě Návrat Jediho je u mě asi nejvýše! ()

Trisstes

zo starej trilógie mi príde tento diel ako najlepší...nebyť naivnej bitky na Endore a potom toho happyendu kde všetci tancovali, dam 4 hviezdy... Ian McDiarmid bol užastný a jeho Sidius bol po Vaderovi (samozrejme) naj postavou...taktiež sa mi najviac páčili scény s ním na Death Star...a konečne náznaky psychologie postáv...:-D... PS: videl som asi tú upravenú verziu a úplne ma dorazil na konci mladý Christensen ako Anakin ...to si mohli odpustiť...alebo rovno natočiť remake...:-D... ()

mak.

"The holy trilogy" dala význam slovu velkolepý. Trilogie, která mne přivedla do světa filmu a v mnoha ohledech změnila můj život. Miluju Star Wars. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)