Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

jasiska

Vyvrcholenie Star Wars ságy. Tento posledný diel musí byť logicky najľajším a najsvetlejším, keďže sa musí všetko na dobré obrátiť. Preto sa nemôže už z princípu vyrovnať emocionálnej chytľavosti Päťky, kde sa to všetko zamotáva. Vyslobodíme Hana, bojujeme s Ewokmi, Han a Leia sú konečne spolu... hoci zaujímavé, vizuálne veľmi pôsobivé a napínavé, toto nie sú časti filmu, ktoré ho robia výnimočným. Tými sú, keď Luke prekoná nástrahy dark side, Darth Vader sa od nej odvráti a spolu premôžu Emperora (po slovensky Cisára? alebo Imperátora?). Parádny záver. Obzvlášť keď už ste videli aj Trojku a boli ste taký zničený z Anakinovej premeny na Vadera ako ja, je tento záver zadosťučinením a emocionálnym uzatvorením príbehu, ktoré sme tak potrebovali. ()

Marrty3

Myslím že poslední epizoda nemohla být lepší. Opravdu velkolepé zakončení. Vše naprosto bez chyby. Pro mě osobně nejlepší epizoda z té staré části. Po shlédnutí všech dílů, se Star Wars rozhodně zapíší mezi mé kultovní filmy. Je to opravdu klasika celé kinematografie. ()

Hyb_rid

Už ne zase tak mladý Skywalker nám vyspěl v sebejistého rytíře Jedi a také se jen o fous vyhnul incestu. Perfektní část na Tatooinu, velkolepá vesmírná bitva a slabší intermezza na Endoru. Zkrátka zakončení jak má být. ()

Darik

Tohle je za 1. - nejlepší díl staré dobré trilogie, za 2. nejlepší sci-fi všech dob (promiň Ridley) a za 3. můj nejoblíbenější film s nejlepším soundtrackem všech dob. A je to jen jeden ze všech tří, protože stará trilogie SW je to nejlepší, co kdy film vyprodukoval - srdcová záležitost!!! 100% a mnohem víc. ()

J*A*M*A*L

Skvělé vyvrcholení této skvělé a nejkultovnější sci-fi série všech dob.Na Návrat Jediho jsem byl hrozně zvědav a byl jsem hlavně zvědav jak to dopadne i když jsem tušil jak to skončí.Nicméně jsem si tento film vychutnal do písmene a do poslední sekundičky a byl jsem z toho velmi nadšen.Star Wars je další série, na kterou se nedá a ne kterou se nikdy nezapomene. ()

Itar

Chronologicky poslední a zážitkem nejsilnější šestý díl je především v závěrečných fázích takovou emocionální smrští, že i samostatně funguje spolehlivě. V kontextu z předcházejícími pěti epizodami se však jedná o ultimátní dílo, ve kterém vám v každém tom probíhajícím filmovém políčku dochází, že tady někdo dokázal něco neuvěřitelného. ()

ClimbVibe

Možná někoho točí Ewokové a příklon k pohádce, ale ten mají všechny tři díly. Parádní zakončení jedné z nejlepších trilogií. ()

Paldiny

Každá trilógia má svoj najslabší článok a v prípade SW ho zastáva Návrat Jediho. Uťahaný rozbeh so zbytočným výstupom kapely a priveľa dialógmi prakticky v ničom nenadväzuje na skvelú ľadovú planétu. Postavám aj deju chvíľu trvá, kým sa oťukajú, aby chytili správny smer až efektnou naháňačkou v lese. Neskorší príchod roztomilých Ewokov je kapitola sama o sebe. Deti sa radujú, veď je to milé, okaté, chlpaté, tým ostatným zostáva ich štedrý priestor na plátne iba pretrpieť. O to viac teší každý záber z hora, kde Vader podstupuje ten najťažší boj, aký vrcholí vo veľkolepom a emocionálne vypätom finále. V ňom je servírovaná akcia hneď z troch frontov a dáva aspoň na chvíľu pocítiť dôležitosť jedného z najväčších medzi galaktických dobrodružstiev všetkých čias. Jeho predvídateľný výsledok je odpustiteľný, čo však nie, nevyrovnanosť posledného dielu. Ten chcel a pri pevnejšom uchopení mohol byť vrcholom celej trilógie. ()

orkadimenza

Tak jsem úspěšně dokončil misi "Zhlédnutí staré trilogie Star Wars". Byla to náročná mise, trvala dlouho, ale nakonec jsem ji zvládl. A co jsem si z ní odnesl? Prakticky nic. Vůbec mě nepoznamenal fakt, že jsem koukal na jednu z nejkultovnějších sérií filmové historie. Daleko víc jsem se divil, jestli jsem při přehrávání souboru neudělal někde chybu a tento údiv se nejvíc promítnul v poslední, VI. epizodě. První půlhodina totiž byla otřesná a měl jsem chuť to vypnout a nepokračovat dál. Nakonec jsem se ale odhodlal a s vnímáním v režimu spánku film dokoukal. Docela by mě zajímalo, jestli bych před 30 lety dokázal ocenit akci a průměrný příběh nebo bych ani nehnul brvou jako dnes. Zřejmě mi zůstane záhadou, co všichni vidí na plyšových zvířátcích poskakujících u ohýnku, zpívajícím příšerám nebo robotům potvrzující pravidlo "geniální, ale debilní". Je mi líto, ale stará trilogie Star Wars je pro mě společně s Matrixem nejvíc přehypovaná a nepochopená série. A titul Poslední Jedi se právě probojoval na pozici nejhoršího filmu z TOP 300 na ČSFD. Od podprůměru velmi blízko. 50% ()

Spectre

Aj cez kritizovaných medvedíkov možno najslabšia časť trilógie, ale stále dôstojné zakončenie. Podľa môjho názoru mali ostať Star Wars tri časti a hotovo, nové epizódy môžu pre niekoho iba kaziť dojem z tejto nesmrteľnej klasiky. (Doplnenie: Kritika nových epizód bola platná v dobe, kedy boli na svete len Ep. I a II. Epizóda III je dôstojné "zakončenie" série a pekne nadväzuje na pôvodnú trilógiu) ()

Marys

Bál som sa, že ten koniec nebude zvládnutý tak excelentne, ako by mal. Aj to tak spočiatku vyzeralo, no trištvrtehodina záverečnej akcie na troch frontoch, odhalenie všetkých skrytých právd, bojujúci plyšoví medvedíkovia a tá krásna scenéria Obi Wana, Yodu a Anakina, ktorý vyzeral úplne ako Hayden Christiensen v trojke, až som bol úplne vyvalený z toho. Krásne. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)