Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

mr.filo

Famózní úchvatné veledílo prodchnuté gangsterským podzemím vedeným Robertem de Niro a všezachraňujícím četnictvem v jehož čele stojí Al Pacino. ()

URBAN

Viděl jsem opravdu moc akčních filmů, opravdu moc a nevím čím by mě měl tento film oslovit a nevím čím oslovil ostatní. Příběh a jeho promyšlenost je sice jeho velmi silnou stránku, ale zkrátka mě neoslovil a to ani výkony herců, kteří byli kvalitní, ale jak už po několikáté opakuji neoslovil mě. ( 17.4.15/PC ) ()

vesper001

Dejte gangy gangsterům a držte packy Pacinům. V tom je ten problém. V tomhle nelítostném souboji fandí vaše pravá i levá hemisféra – jenže proti sobě. Tak pozor na pojistky. ()

Decker

Al Pacino a Robert De Niro pospolu v jednom filmu! Uz to samotne je totalni narez a to jeste nemluvim o filmu jako takovem. Mann je proste skvely reziser, ktery si me timto filmem ziskal a ukazal mi novy pohled na akcni krimithrillery. ()

Triple H

Mannov majstrštyk. Jeden z tých filmov, kde všetko šlape ako dobre naolejovaný stroj. Technická stránka celej veci je doslova exemplárna - uši trhajúci zvuk (najlepšie ozvučená prestrelka čo som kedy videl), nádherná kamera a padnúca, atmosférická hudba. Čo Heat povyšuje na niečo viac ako len radovú kriminálku sú aj vymakané postavy a ich vzájomné vzťahy. Ukážkovým príkladom je Natalie Portman ako dcéra Pacinovej manželky a černošský bývalý trestanec kuchár. Jedná sa o vedľajšie figúrky, ale každá z nich má určitú backstory, ktorá funguje a postavu poľudšťuje. No a hlavné postavy sú na tom rovnako, pričom osobne mi bol najbližší Al Pacinov Hanna (IMHO jedna z jeho najlepších postáv). Toto je skrátka klasika a jeden z naj policajných/gangsterských filmov vôbec. A ako ukazuje The Dark Knight a The Town - Heat už veselo slúži novým filmom ako inšpirácia. Zaslúžene. ()

Cedr

Ve tomto filmu je mnoho dobrých herců(hereček), ale všichni jsou pochopitelně přehlíženi díky souboji dvou obrovských es. Al Pacino jakoby se nechtěl nechat zastínit De Nirem a dostává ze sebe snad ještě víc než normálně (což je snad technicky nemožné). Je to skvělé, navíc ta přestřelka v ulicích Los Angeles se jen tak nevidí. Opravdu epické. ()

hans500

Al Pacino a Robert De Niro v hlavních rolích akčního thrilleru. Režie se Michaelovi Mannovi povedla a scénář také. Obsazení je perfektní a to i ve vedlejších rolích. Dobrá hudba, realistické přestřelky, propracované charaktery postav. Výboný byl i dabning. Další výborný thriller 90. let. Komentář napsán (po druhém shlédnutí v TV) 11.1. v 9:50 ráno (2009). ()

peteq

Souboj nejlepších herců v nejlepších letech v režii mistra žánru.A nad nimi je slyšet smějící se Val kilmer v životní roli s poloautomatickou salvou.....třeba psát více?...6* ()

vadic

Jaký je vlastně rozdíl mezi všemi policajty, detektivy, gangstery a zloději? Podle Manna v podstatě žádný, všichni jsou určeni jedinou veličinou. Zda-li v okamžiku, kdy spatří svou kořist respektive lovce, dokáží během 30 sekund opustit vše, co mohli budovat měcíce, léta. Tento monumentální kriminální epos je paradoxně nejsilnější v momentech, kdy se oba hlavní hrdinové loučí se svými láskami. De Nirův pohled na svou milou v momentě, kdy se definitivně rozhodne, je všeříkající. Každá vteřina Heatu je účelná, a pakliže se něco v průběhu filmu objeví, buďte si jisti, že se dozvíte jak to všechno dopadlo (kua ta Natalie...). Každý z minivrcholů filmu by mohl fungovat jako grandiozní finále 90% všech holywoodských produkcí, ale tady Mann pouze skládá mozaiku a připravuje si půdu na závěrečný epitaf jedné z hlavních postav...Nechci ho tady ventilovat, protože je až moc vystížný a dokonalý. No a Mobyho skladbu, která jej doprovází, prosím na pohřbu. Děkuji. ()

matezzz

Po prvním shlédnutí velmi váhám s hodnocením. 4* nebo 5* ? Rozhodně velmi silný film, nadprůměrné, snad dalo by se i říct excelentní herecké výkony.. promyšlený scénář, vynikající režie a tak dále... tak proč váhám? Protože to celé bylo tak nějak moc (až okatě) dokonalé. Dám si voraz, po nějakém čase film zkouknu podruhé a pak se rozhodnu. ()

chelseaman22

Takový prostý děj. Ale stejně - stálo to za to. Několik linek (příběhů) se protínalo, a na závěr skvěle pospojovalo. Možná jen škoda, že Al Pacino nebyl obsazen do trochu více iniciativní role. Konec předpokládaný - ale stejně skvělý. 90% ()

Doudis19

Tříhodinová délka není problém, pokud se zrakem nelze odtrhnout od obrazu. Heat je přesně tím typem filmu, kdy si člověk říká, zda-li je vůbec něco špatně, zda-li to náhodou není bezchybné... Fantastický snímek, zřejmě nejlepší svého druhu. ()

LeoH

Ze všech těch desítek slavných filmů o tom, kterak tvrdý gangster a ještě tvrdší polda (nebo naopak) „dělali, co uměli nejlíp, každý na své straně zákona“ (jako by ty strany byly libovolně zaměnitelné), zatímco ženy jim nejdřív padaly k nohám a pak je buď opouštěly pro ženatost se zločinem/zákonem a vůbec celkovou nesnesitelnost, nebo při nich naopak (aby to mělo echt tragickou hloubku) stály do posledního vydechnutí, je tenhle možná nejlíp napsaný, zinscenovaný, nasvícený, obsazený, zahraný, ozvučený, testosteronem napumpovaný a tak vůbec, ale neumím si představit, že bych ho kvůli něčemu z toho někdy chtěl vidět znovu. ()

jedna_vrana

Neil: „Nedovoľte, aby ste sa pripútali k niečomu, čo nie ste ochotní opustiť do 30 sekúnd, ak bude za rohom horúco.“ Dlhý film, ale jeden z tých, pri ktorých zabudnete vnímať čas, pohltí vás a vypnete dianie okolo vás. Obom hlavným hrdinom bol poskytnutý vynikajúci part, dokázali svoje postavy zahrať brilantne a vzájomne si umožnili vyniknúť. Ich postavy sú vlastne podobné – obidvaja svoje „remeslo“ kladú na prvé miesto, obidvaja tým oberajú blízkych o  pozornosť a zodpovedajú tomu ich partnerské vzťahy. Vedľajšie postavy boli hviezdne obsadené, hercami na svojom vrchole (Val Kilmer, Dan Trejo  - mimochodom vo filme má rovnaké meno - Trejo), či tými, ktorí sa blysli až neskôr (Natalie Portman). Film mi pripadal ako olejomaľba namaľovaná alla prima – v modrých odtieňoch ulíc Los Angeles. ()

markuc

Vadila mi jedina vec na tomto skoro doknalem snimku a to hlavni zenska uloha. Jinak skvela podivana, napinava, zajimava, netradicni. ()

Honzíno

Perfektní kriminálka s jednou dokonalou scénou. Úžasné výkony ústřední dvojice však nedokážou místy zamaskovat uvadající tempo, které zas vyvažuje exclentní atmosféra. Slušný závěr a pokus o přesah s filozofováním kdo je vlastně ten dobrý a kdo zlý. Nebudu dávat z povinnosti pět. ()

st.jim

Opravdu neskutečný kousek, pod kterým je podepsán Michael Mann. Natočit film, kde Al Pacino jako policista honí lupiče Roberta De Nira a jeho partu, byla trefa do černého. Ani delší stopáž nijak filmu neuškodila (ba snad naopak). Ač snímek má jistá hluchá místa, myslím, že kvalitě filmu to nijak neubírá. Moc se mi líbí i zvukové efekty, které filmu dodají dynamičnost a reálnost (pokud ovšem zvolíte originál zvuk v DTS). V samém závěru filmu je hudba od Mobyho milou třešničkou na dortu. Film tohoto žánru se bude jen těžko překonávat. ()

dvopet

Setkání Pacina a De Nira, chtělo by se zařvat: konečně! Mám ale tak trochu pocit, že Al dostává před Robertem o něco více prostoru. Nemyslím tím časového, na plátně se oba pohybují poměrně stejnou dobu. Je to dáno tím, že postava dektiva Hanna se dostává do takových situací, které jsou postavě McCauleyho odepřeny, a tudíž se před Pacinem otevřel daleko větší prostor pro variabilnější uchopení role, scénář v tomto srovnání byl pro De Nira trošku mínusovým. To je ale pouze drobnost, protože přítomnost obou mých oblíbených herců je natolik magnetická, že zavírá ústa, která by chtěla vyslovovat nějaké připomínky. Mannova režije je velmi zručná a skvěle posunuje děj dopředu, nemůžu říct, že bych se i přes poměrně dlouhou stopáž nudil. Takže je těžko snímku něco po formální stránce vytýkat, zároveň ale pociťuji velmi špatně definovatelnou absenci čehosi, nazývejme to třeba nezapomenutelností, a to mi vnitřně brání dát mu maximalní hodnocení... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore