Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Jindra99

Kdybych měl tento dokonalý souboj honotit jinak než 5*, musel bych být asi slepý, hluchý a absolutně bez žádného jiného smyslu, protože neskutečné napětí mezi Pacinem a Nirem hoří v každé vteřině filmu. Věřím tomu, že nikdo jiný by jejich role nezahrál lépe. Perfektní na filmu je, že vlastně ani nevíte, kdo je větší padouch. Vřele doporučuji ! ()

mazic

No komentáře jako na kvalitní víno, já natěšenej na tři hodiny kvality (i přes účast al pacina, který snad poprvé překvapil že něco zahrál). Profesně kvalitní, ale že by mě to nějak extra zasáhlo to bych neřekl..... ()

Lukasfox

3/4 filmu jsem si myslel že koukám na naprosto dokonalej film... Kde se DeNiro exeloval svou chytrostí o to více mě nepříjemně překvapil záver kde už od vykradení banky sekal jednu chybu za druhou... A korunu tomu nasadil na konci kde místo aby jel pohodlně na letiště a zmizel tak musel vědět že vstupuje do pasti ze které se jen tak nedostane... Na tak původně chytrého chlapa velmi nelogické uvažování... A už proto že sem s tou partou zlodějů prostě musel většinu filmu sympatizovat, tak mě závěr tak rozčaroval že víc než 4* dát nemohu... Holt je moderní že všude vítězí dobro nad zlem, ale tady to bylo zbytečné...! Ovšem AlPacino a DeNiro hrají s noblesou! ()

RajAthen

Z dob, kdy krimi nebylo skoro sprosté slovo rozmělněné seriálovou vanilla formou, přichází lahůdka na příjemný večer. Film hezky ukazuje, že každé řemeslo má své stinné stránky, které se paradoxně často podobají. Scéna v kavárně plná "bratrského pochopení" to jen podtrhuje. Film jen trochu kazí pro mě nepříliš dobrý překlad názvu, každopádně nelze než doporučit. ()

sehe

Kto je v tejto skvelej krimi dráme kladný a kto záporný hrdina?Policajt Al Pacino či zločinec Robert De Niro?Títo dvaja muži majú veľa spoločného,ale obaja stoja na opačných stranách zákona.Obaja sú špičkou vo svojom odbore a obaja sa navzájom uznávajú.Výborná scéna v kaviarni face to face i záverečné podanie si rúk pri finále na letisku.Tento film nemá podľa mňa chybu.Fantastický scenár,réžia,herci.Vidieť Al Pacina a De Nira takto pospolu je filmovým sviatkom. ()

Drtic

Netradiční kriminálka i když mi spojení krimi a pacino moc neto, ale na tohle sem se rád podíval. Tradiční pacinovúm i denirúm výkon i když jiný herci taky nesklamali. Hodne dobrý zvukový efekty nejlepší ve filmu byla přestrelka pri loupeži banky byla natočena jinak než sme u hollywodu zvykli. Škoda, že pacino a deniro se ve filmu setkali jenom v jedný společný scéne. ()

Searison

Perfektní akční podívaná, u níž stopáž nehraje žádnou roli... film by mohl být i o další hodinu delší a působil by stejně dobře... skvělé herecké obsazení. ()

Blz2g

Ať už jsme profíci v loupačkách, v odchytu vychytralých grázlů, nebo v točení filmů, pořád jsme jen lidi. Ano, ale od takovýchto jmen jsem čekal mnohem víc, než jen zdlouhavý "hon dobra se zlem" a pár nevinných mrtvol. I kdyby byl o hodinu kratší, tak by to byl pořád jen mírně nadprůměrný, hollywoodský thriller s víc než průhledným koncem, který nepřináší nic nového, převážně nudí a ani ničím nepřekvapí. Alespoň mě ne. Snad jen tím, že je tu mezi padesáti nejlepšími filmy. Ale otci by se určitě líbil. Já dávám dvě hvězdy, za pár světlejších scén (vyloupení banky, rozhovor v bistru) a Vala Kilmera. A raději doporučím Bod zlomu. ()

Ceberus

Krásně vykreslený duel dvou charakterních postav vyšperkovaný nezapomenutelným dialogem v restauraci (tady bych měl námitku vůči volbě Pavla Soukupa jako De Nirova dabéra). Za zmínku stojí také přestřelka, kde střelba ze zbraní zní poněkud živěji, než jak jsem na ni zvyklý. O napěchovaném hereckém obsazení ani nemluvě. Kromě prvotřídních Pacina, De Nira, Kilmera, Voighta, Ashley Judd a Portmanové také kvalitní druhá řada: mí oblíbení Sizemore (seržant z Vojína Ryana) a Fichtner (Mahone z Prison Breaku), dále Haysbert (Palmer z 24), Venora (major ze Šakala) nebo Trejo (Machete). Vyníkajícímu výkonu obou hlavních představitelů se dokázal Michael Mann přiblížit ještě v pozdějším Collateralu s Cruisem a Foxxem. ()

danny_21

Precizně "Mannovsky" natočené, ale u mě má 2 velké ALE. 1) ukrutná délka, především v první polovině je to místy velká zívačka díky strašně pomaloučku budovanému tempu a za 2) byl to opravdu záměr, aby se hlavní hrdinové takhle míjeli ? Přišlo mi, že mít takový materiál k dispozici a nenasadit je oba víc proti sobě do konfrontace bylo skoro hříchem. Parádní střílečka po loupeži s M16kama to byl ale slušný nářez, stejně jako na druhé straně komorní debata u kávičky - 80 %. ()

Kvasekus

Herecká elita toho roku, epickej konec a skvělý tempo, který sežere tři hodiny jako nic. Navíc Magua v roli policajta!!!:-) Ten člověk pro mě stejně bude nadosmrti ten zabíják mohykánů a nezletilejch holek...Parádní film...ani po dlouhym přemejšlení mě lepší přirovnání nenapadá ()

vincchuppo

Kvalitně řemeslně provedené dílko o lupičích a policajtech. Obsazení a výkony aktérů jsou též prvotřídní. Úroveň napětí je solidní, a soundtrack je namístě. Ale i přes všechno tohle na mě působil film zdlouhavějším dojmem. Nic proti tomu, ale krapet mě to otravovalo, jen krapet. Líbila se mi práce s kamerou. Všechny ty vymazlené záběry byly opravdu fajn. Craynevé záběry se příjemně prolínaly se záběry ze steadycamu. A několik akčních FPS záběrů sedlo přesně na své místo. Líbilo se mi to. Občas jsem se ztrácel v architektuře, která je v L.A. prostě všude podobná. Jinak kdo by mohl mít cokoliv proti sexy vilám nad městem, či přímo u mořského břehu? Jak říkám, je to kvalitně řemeslně odvedená práce a ve svém žánru klasika. ()

Forty-

Perfektná gangstrovka z 90 rokov, encyklopedický kúsok. Hlavní rivali Pacino vs DeNiro sú neskutočne charizmatická a vyladená dvojka. Inak banky, zbrane, výbuchy, podrazy ... všetko pripravené na tanieri ... K dokonalosti mi chuť pokazil len taký nejaký nemasný neslaný unaťahovaný záver - bolo by podľa mňa lepšie, keby to skončilo trocha rýchlejšie a vo vyššom tempe. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore