Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Prochy38

Jasných 90% a zaslouženě 46. místo v žebříčku CSFD.cz (6/2010). Nebudu se tady moc rozplývat, ale jen myšlenka dát jedny z nejlepších herců současnosti v podobě A. Pacina a R. De Nira, už stála za to. Film geniální, a celkové, nejen hlavní obsazení, velmi povedené. Rozhovor N. McCauleyho a V. Hanna v restauraci patří mezi moje nejsilnější filmové zážitky. ()

Hyb_rid

Střetnou-li se takoví páni herci jako Pacino a De Niro, tak to prostě nemůže být špatné. Skvělé obsazení, výkony i scénář ... opravdová lahůdka ()

Schuldiner

Jedna z nejlepších kriminálek co kdy vznikla!!! Pacino a De Niro pohromadě, i když proti sobě, to je prostě úchvatná podívaná.. Souboj hereckých velikánů z největších.. ()

Teabag

Naprosto vynikající obsazení a strhující scénář s dobře propracovanou psychologií postav. Pokud by se to podařilo vtěsnat do kratší stopáže s trochou větší koncentrací akce, bylo by to na 5*. ()

Ixbalanke

Kurňa, všici drsní jak struhadla. Dost mě to zklamalo, na to že tam hraje De Niro. Film je velké plýtvání výbornými herci... A ty střílecí scény byly fakt trapně dlouhý a nechutný. Obecně nesnáším filmy kde se střílí. Nemůžu se dívat, jak lidi takhle zbytečně umírají. Nechápu smysl těchhle filmů, protože nechápu, jak někdo může dělat takový kraviny jen kvůli penězům. Jsou zdraví, mají milující ženy, co by si ještě mohli přát. Povrchní břídilové. Bohužel musím na filmy koukat i z této stránky. A taky nechápu, proč De Niro nakonec jenom nevykoukl zpoza té krabice a nezastřelil ho, ale musel vyskocit celej a vystavit se mu tam jak na vyhlídce... ()

Hanes88

Velice kvalitní film!! Já jsem byl velice spokojen a hodně dlouho jsem uvažoval jestli nedat 5*. Nakonec jsem ale nechal jen 4 a když se na to v budoucnu podívám, třeba ještě své hodnocení změním. 85%. ()

vander19

Al Pacino v role policajta a voči nemu jeho veľký parťák DeNiro v role gangstra???Čo viac si človek môže priať na upršané nedelné poobedie ako túto dvojicu? Za najlepšiu a tak klasicky tímito dvoma pánmi zahranú scénu považujem rozhovor v kaviarni, to bol klasický Al. A aj keď bojovali proti sebe každý na inej strane zákona tak predsa len mali určitý rešpekt medzi sebou a vedeli jeden o druhom, že to čo robia v tom sú skutočný profíci. Rovnako aj postava Vala Kilmera mala pre mňa čaro a po začatí filmu som očakával iný koniec... ()

iampatrik

90% Příběhem možná ne tak vyšperkovaná podívaná (samozřejmě se i zde najdou silné scény a v příběhu nejde jen o "souboj" lupiče-policajta), ale ještě nikdy se mi nestalo, abych tak moc fandil jak hlavnímu záporákovi, tak detektivovi (zvláště po skvělém dialogu v restauraci). Napínavý mix akce a dramatu se špičkovým obsazením, který nelze hodnotit jinak. ()

Ještěřák

I JUST HAD THREE DEAD BODIES ON THE PAVEMENT, JUSTINE. I'M SORRY YOUR FUCKING CHICKEN IS OVERCOOKED. _____ Vůbec nejlepší výkon Ala Pacina v jednom z pěti nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Lví podíl na tom má opět nadrežisér Michael Mann, autor nejlepší hollywoodské indiánky a teď už i kriminálky. Obávám se, že už nikdo nebude vostřejší a kouzelnější polda, než Al Pacino. ()

dormouse

Dva muži na opačných stranách zákona, stejně postižení svou zarputilostí a posedlostí. Oba se snaží o nějaký vlastní život, ale ztroskotávají, při svém běhu za kořistí musí běžet sami. ()

Darth Maul

Strhujúca kriminálka režiséra Michaela Manna, ktorá diváka úplne pohltí. Prekrásny príbeh dvoch výnimočných mužov, ktorí nastriedačku získavajú sympatie diváka (na záver z tohto súboja vyšiel pre mňa lepšie De Nirov Neil McCauley). Ohromujúca freska, ktorú považujem za jeden z najžiarivejších klenotov krimi žánru! ()

Honzeek95

Opět příklad filmu, který má vysoké hodnocení jen díky dobrému hereckému obsazení. Scénář naprosto prázdný vzhledem na délku filmu. Řada postav je tu naprosto zbytečně (například role Natalie Portman, která se objeví ve filmu maximálně 3x). A ten konec teda.. Už jsem si myslel, že se po dlouhé době dočkám srdceryvného konce a oni si podali ruce a... Konec. I když velmi uznávám herecké kvality Pacina a de Nira, zde ani nebyly zapotřebí, herci byli velmi omezeni a svázáni scénářem a neměli tam vůbec možnost ukázat, proč patří mezi herecké elity. Pacino se pořád jen rozčiloval a de Niro ten byl celou dobu naopak úplně klidný. Pokud bych měl srovnat jejich výkony z tohoto filmu a z Kmotra 2, tak tento film nesahá Kmotrovi ani po kotníky.. Takže vzhledem k tomu, kolik % má Kmotr 2 a kolik Nelítostný souboj, musím tento film hodnotit jako velké zklamání. ()

DarkKnight

Heat je významný nejen tím, že se zde setkali Al Pacino a Robert De Niro, ale také protože tento film sloužil jako předloha k Nolanovu Temnému rytíři, na kterém je vliv nelítostného souboje rozhodně znát (úvodní scéna s maskami klaunů). ()

Marrty3

Byla obrovská chyba tento snímek tak dlouho odkládat. Asi to byla přítomnost Al Pacina, který mi moc nesedí (nyní už bych měl napsat "dříve neseděl", jelikož po Nelítostném souboji a insomnii měním svůj negativní názor). Skvělé vykreslení hlavních postav je jednou z věcí, které si u filmů cením. Zde to bylo zhotovené na jedničku. Místy člověk ani neví komu má fandit. Děj filmu promyšlený. Skvělá atmosféra stupňující se napětí. 170 minutová stopáž uběhne jak voda. Ve svém žánru je to bezpochyby jeden z nejlepších filmů. ()

Paldiny

/v texte zákerné spoilery/ Jediný béčkový je na tomto filme distribučný preklad, inak brilantná práca po každej dôležitej stránke. Vo filmoch sa sem-tam stretávame s hercami, ktorých postavy si s inými tvárami nevieme predstaviť a majú ich tzv. "šité na mieru“. V Heat nájdeme takýchto postáv hneď niekoľko. Písať chválospevy obom Kmotrom nemá význam, kto si v ich prítomnosti zaslúži rovnakú poklonu je Van Kilmer a nie je náhoda, že v troch najlepších scénach filmu nevystupuje Kilmerova iba v jednej. Tou je rozhovor Pacina a De Nira v reštaurácii, ktorý má snáď všetko, čo by si mali dvaja chlapi pred súdnym dňom povedať. Nikoho asi neprekvapí, že druhá menovaná scéna patrí bankovej lúpeži, počas ktorej zmrzne úsmev na tvári a celá miestnosť s ňou. Už hudobný doprovod diktuje tempo, akým sa bude poslušne pohybovať tlak v krvi a keď príde na pouličnú prestrelku, zostáva len žasnúť a s pokorou priznať, že každá ďalšia, na akú narazíte, môže byť už len druhá. A v tretej scéne sa Kilmer bez slov lúči ako s rodinou, tak aj s divákmi a bolestivo kráča do úzadia, aby raz a navždy dokázal skutočnú cenu života, v ktorom ani doláre nezaručia šťastný zajtrajšok. Film má aj napriek konským superlatívam veľké logické diery. A či si De Nirova postava necháva dobrovoľne zviazať ruky-nohy neškodným románikom, alebo sa nezmyselne s políciou v pätách rozhodne vkráčať do osieho hniezda, zostáva len krútiť hlavou nad tak zásadnými chybami, akých sa toľko skúsený zlodej skrátka nemôže dopustiť. I napriek pripomienkam je Heat brilantný thriller, ktorý patril k posledným poctivým zárezom týchto veľkých stálic filmového plátna. ()

angloumene

Heat je v podstatě ikonická detektivka 90. let. Naneštěstí mě tehle devadesátkový styl moc nebere, což dohromady s téměř tříhodinovou stopáží není zrovna dobrá kombinace. Uznávám skvělé herecké výkony obou hlavních postav, o trochu méně ale škatulkový scénář. Zejména De Nirův milostný "vztah" je dost k pousmání. Koneckonců ani psychologie hlavních postav není zrovna dynamická. Po shrnutí všech pro a proti musím tohle dílko zařadit spíš do průměru. ()

kri.tino

"You know, we are sitting here, you and I, like a couple of regular fellas.You do what you do, and I do what I gotta do..." Krimi klasika prešitá legendárnymi scénami v hereckom podaní tých najpovolanejších. ()

Strandmon

Je to spíše takové dobré krimi drama, akce jsem čekal mmohem více , přece jenom nějaká ta přestřelka na dálnici (naprosto luxusní) a pak už spíše jenom nějaké náznaky, ovšem to neznamená, že by se mi film nelíbil. Skvělá chemie mezi postavami, dva top herci proti sobě (fandil sem Al Pacinovi) a naprosto boží dialogy, hlavně scéna Pacino, De Niro na kafi je top. Takže toho není moc co bych snímku vytkl. Ke konci na mě už možná byla ta délka trochu moc takže bych nejspíše 20 až 30 minutek ubral, ale jinak velmi slušná záležitost. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore