Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Rakosnicek77

Kdo neviděl, má obrovský filmový rest a měl by ho rychle dohnat! Je to naprostá legenda v žánru a excelentní herecký koncert ústřední dvojice Pacino a De Niro! ()

slunicko2

Dobře zmáklý film. 1)  To je přesně označení. Film je dobrý. Není špatný, není výborný. Je dobrý._____ 2)  S ohledem na hvězdné obsazení bych ale čekal více. A vskutku, čekal jsem více. ()

YURAyura

Kdyz se sejdou ti nejlepsi nemusi to dopadnout nejlepe - a toto je ten pripad - film je rozvlacny, nudny a vycpany spoustou zbytecnych zaberu a scen ()

MATADOR

Velmi pěkné, ale za to předvídatelné drama. Počáteční akce navnadí a poté už zdá se, že nemá co nabídnout. Až skoro ke konci filmu nabídne vzrušující přestřelku v městě,která je opravdu parádně natočená. Hvězdné herecké obsazení je i v menších rolích (Ted Levine,Dennis Haysbert) a i hlavní banda je vážně prohnilá,až je to hnus.Čekal jsem zkrátka něco vzrušujícího, ale i tak pěkné *** ()

swed

Bezchybná akce umně maskuje slabší dialogy a předvídatelný vývoj zápletky. Mann je o třídu lepším režisérem než scénáristou, "Heat" má proto velmi slušné tempo a za necelé tři hodiny nudí jen minimálně. De Niro s Pacinem by si přesto zasloužili ještě o něco propracovanější materiál.____ Po dalším zhlédnutí zvedám na 5*. Všechno je to o stylu - podmanivé noční záběry města, přesně zvolená hudba, dokonalá režie a především melancholický tón, kterým se "Heat" tolik liší od běžných akčních filmů. 9/10 ()

džanik

Soukromý život nebo džob? Lidé něčím opravdu posedlí si jsou v lecčems podobní. A rozumí si. Nejinak je tomu zde. Pakliže ale stojí na opačné straně zákona a svůj džob dělají poctivě, přátelé v pravém smyslu slova z nich nikdy být nemohou. Krásný film-kniha, který by v pohodě vydal na seriál. ()

scroochy

Viděl jsem to už asi třikrát a je to strašná pecka, ale půl až jednu hvězdičku ubírám za přepálenou stopáž, která ubližuje hlavně druhé polovině filmu. Vrcholem snímku je přestřelka před bankou, kterou člověk sleduje se zadrženým dechem, ale pak film ztrácí tempo a agresivnější střihačská ruka by tomu prospěla. Například celá linka s Portmankou se klidně mohla vystřihnout a myslím, že by se vůbec nic nestalo. ()

Aiax

Naprostá špička mezi thrillery. Mann tohle umí, jak prokázal na nedávném Collateralu. Jeho filmy mají promyšlené a skvěle vystavěné scénáře, špičkovou a pocitově přesnou hudbu, a fantastické herce. Tohle se prostě musí vidět - společně s L. A. přísně tajné nebo Obvyklými podezřelými absolutní elita žánru. ()

FilmFan24

Polda (Pacino) a zloděj (De Niro). Stokrát i více provařené téma poctivého policajta chytajícího zloděje je tentokráte zpracováno jinak a (asi) nejlépe, co znám. K faktu, že mě film pohltil a nepustil, přispělo množství vedlejších postav a jejich vztahů k probíhajícímu dění na plátně. Po prvním shlédnutí v kině jsem nevěřil, že film bezmála trval 3 hodiny. No a pobavila mě tenkrát kritika jakéhosi chytrolína, který vytýkal tomuto dílu spoustu zbytečných postav a vedlejších linií...Vauuuuuuuu! ()

salalala

No, co k tomu říct? Michael Mann to skvěle napsal i natočil, navíc sehnal dvě legendy - Al Pacina a Roberta de Nira. Těžko říct, který z nich je lepší a kterému máte fandit. Režie je fakt brilantní, ta přestřelka po loupeži je vynikající, má spád, gradaci, napětí a jak je u Manna zvykem, taky dost realistický zvuk, kulomety tu zní jako skutečné kulomety. Filmek se pomalu rozjíždí, ale potom vás vtáhne a nepustí. Mann je fakt kalibr, každý film od něj je zážitkem. Navíc tady mu pomáhají Pacino s de Nirem, výborně zahráli své role. Ta závěrečná scéna, kdy se de Niro jen kouká na ženu, se kterou chtěl odjet, no to je radost sledovat, v těch pohledech je všechno. Ani ostatní herci se neztrácejí a hraje tu kupodivu i Kilmer, to je co říct. Fakt bomba, škoda jen, že to zase dávali s dabingem..ten Soukup se k de Nirovi vážně nehodí. ()

JohnMiller

Keď sa stretli tvárou v tvár dvaja najvýznamnejší herci gangsterských filmov Robert De Niro a Al Pacino. A hlbokou úctou sa pri káve začali rozprávať o svojich povinnostiach policajta a zlodeja, po chrbte mi doslova liezli zimomriavky. Toto je najlepší "Bank Robbery" trhák aký som zatiaľ videl. Ústredný dej, striedmy scenár, neuveriteľné obsadenie a skvelá správne dávkovaná akcia ma nenudila ani vo svojej takmer troj hodinovej dĺžke. Ide o Thriller bez zbytočnej omáčky ktorý sa nesnaží diváka zaujať lacnou akciou a tupou klišé zápletkou ale svojou pozornosťou na jednotlivé osoby dobrej a zlej strany či už hlavných alebo vedľajších postáv dával do zaujatosti diváka mnohé vedľajšie úlohy Takže keď niekto zomrel hneď sa naňho nezabudlo.. Aspoň u mňa to tak bolo.. Lúpež a nasledovná akcia bola nesmierne vierohodná hoci postrieľali viac policajtov ako by v skutočnosti dokázali. Dokonca aj zvuk výstrelov bol až strašidelne realistický. Za najväčší klad však považujem herecké obsadenie...Tvorcovi sa podarilo do každej úlohy obsadiť vynikajúceho herca.. boli tu Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Natalie Portman a dokonca aj Danny Trejo ktorý tu nemal len nejakú menšiu úlohu poskoka ako to bolo v 90´s zvykom. Ale patril do hlavného lúpežného tímu. ()

runner85

Keby Vala Kilmera pobozkala počas filmu Celesta, tak by som možno dal aj za 5*. Inak dosť silný príbeh, kde ma rozhodne viac zaujali dialógy ako tie akčné scény. To, že v tomto filme hrá Natálka som vlastne ani netušil, a škoda, že trošku nedostala viacej priestoru. I keď mi je jasné, že ten film nebol o nej. Bol hlavne o dvoch hlavných postavách ktoré stáli úplne na opačnej strane zákona. Ten rozhovor v reštike, bol rozhodne u mňa najsilnejší moment. ()

CageDepp

Tak jsem si dal repete po dlouhý době a vidět tyhle dvě hvězdy v jednom filmu je něco..  Ani bych nepsal komentář, ale na konci mě hnedka napadlo, že Pacino zastřelil De Nira a po douhý době vzniknul film Irčan a tam to je obráceně jestli to je náhoda nebo si prostě chtěli být kvit. ()

Dexter1

Veľmi dobre strávené tri hodiny môjho života. Mannove terajšie opusy ma vedia fakt rozrúriť do nepríčetnosti kvôli jeho traslavej digitálnej kamere. Toto je však film technicky urobený presne tak ako chcem aby vyzeral. Akčné sekvenice urobené úplne majstrovsky a to ostatné taktiež jedna lahôdka. Škoda, že Mann teraz nerobí takéto filmy. ()

Aleee89

Mann se neřadí mezi mé oblíbené režiséry, protože se většinou míjíme v žánru. Na Nelítostný souboj jsem se ale těšila, a to především kvůli Alu Pacinovi a Robertu De Nirovi. Ti sice také nepatří mezi mou top ten mezi herci, avšak jejich kvality nelze přehlédnout. Obávala jsem se i stopáže, ale ani ta nakonec nebyla překážkou a já si film užila. Je to příjemné, chytré kriminální drama korunované bezva herci. Samozřejmě z toho šlo vykřesat mnohem více - hlavně ze "souboje" herců, který se odehrával především v nekontaktní, tudíž ne tak vypjaté rovině. I tak se mi ale Nelítostný souboj líbil. ()

corona

Včera sa konečne, na tretí pokus skončil neľútostný súboj medzi mnou a týmto filmov. A ani pre jedného nedopadol dosť dobre. To že Val Kilmer likviduje protivníkov lepšie ako Chuck Norris a Angelina Jolie a jedno priateľské posedenie pri kávičke do dobrý akčný film nestačí. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore