Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

becki_tu

I přesto, že jsem na původním Jumanji vyrostl a dlouhou dobu jsem ho považoval za kult, šel jsem na nové Jumanji bez jakéhokoliv očekávání a s přáním, aby to nebyla vyložená hloupost. O to větší satisfakce byla, když jsem odcházel z kina s mírným nadšením a pocitem, že jsem se vlastně docela solidně pobavil. Důvodů pro to je hned několik. Tím hlavním je casting, který ze zdánlivě nesourodé čtveřice dělá fungující tým na situační humor, kterému vévodí především Kevin Hart. Dále tu poměrně dobře funguje nostalgie a odkazy na původní film. A v neposlední řadě se tvůrcům podařilo do filmu vtipně zakomponovat prvky a fenomény dnešní doby, které dělají z postavy Bethany pomyslné nastavené zrcadlo dnešním teenagerům. Shrnuto a podrtrženo: příjemné předvánoční filmové překvapení. ()

luka4615

Slušně odsýpající dobrodružná komedie, která si z původního filmu bere jen to nejlepší a přidává k tomu několik zajímavých inovativních prvků. Snímek Jumanji: Welcome to the Jungle zaujme především "zkopírováním" videoherního stylu z knihy "Ready Player One", což jde v ruku v ruce s povedenou, byť místy přehnanou "CGI" akcí. Rovněž musím zmínit i komediální stránku filmu, která je po té akční jednou z hlavních devíz. Ostudu také nedělají herecké výkony všech zúčastněných, z nichž ovšem nejvíce vyčnívá Jack Black. Jumanji: Welcome to the Jungle je tedy velmi povedenou akčně-komediální jednohubkou, u níž se dá skvěle "vypnout" a užívat si dění. Avšak že by se z tohoto filmu stal časem takový kult jako z filmu s Robinem Williamsem? To asi vážně ne. „What you seek is in the basket / If you're not careful, you'll be in a casket / Trust each other, and never blink / The missing piece is not what you think.“ ()

mm13

Pohodová blbina... ktorá nemusela byť až takou blbinou, pretože ten nástrel charakterov a interakcií medzi nimi núkal priestor na obsažnejšiu zábavu. Ale nenudil som sa a všetci boli skvelí. Karen Gillan úplne najviac. ()

JASON_X

Definitivní hodnocení udělám až zkouknu originál, který jsem sice už kdysi dávno v pravěku viděl, ale úplně se mi vykouřil z hlavy. Každopádně tenhle mladší brácha Jumanji není žádnej zázrak. Docela mi vadilo, že z obrazovky záhy zmizí teenageři, protože se převtělí do dospělých herních postav. Až na hloupého teennegra mi totiž přišli docela zajímaví a byl jsem zvědavý na jejich eskapády. Oproti nim je parta dospělých tak trochu banda trapáků s trapnými hláškami i vtípky. A to se týká i Rocka - jeho hraní si na poseru mě moc nebralo, radši bych ho viděl brutálně likvidovat padouchy. A to je další věc - když už na likvidování nějakých padouchů občas dojde, je všecko v mezích přístupnosti, takže jen facky a pěsti, žádný vyhřezlý střeva nebo useknutý kedlubny. Prostě žádný pořádný maso, ale bezkrevná nuda. Vizuál je sice místy docela pěknej, ale že by se dal aspoň kvůli němu film srovnat třeba s Neverending Story (jak jsem si tak předem maloval), tak to ani náhodou. A taky mě tam štvaly ty motorky. Nesnáším totiž motorky. Zkrátka žádná nadčasová fantasy únikovka, jen spotřební bezduchá pohádka. ()

Morholt

Jumanji s Williamsem na mě kdysi valný dojem neudělalo, ale tady jsem se bavil. Tvůrci zvolili formát, na který se můžou dívat i teenageři a necítit se pak trapně a zároveň výborně zafungovala komediální nota. Je to samozřejmě i o tom, že si hlavní hrdinové uvědomí, co je vlastně důležité, ale tenhle motiv tu nepůsobil tak protivně. Co se triků týče, tak ty sice mají úroveň, ale film na nich vyloženě nestaví, za což má plusové body. No a herci byli do jednoho parádní. Dwayne je jistota, Black s Hartem překvapivě nelezou na nervy a Karen Gillan je odpovídajícím způsobem sexy. Takhle nějak si představuju zábavu pro celou rodinu. 85% ()

Lucasion

Tak nějak podle očekávání. Film, který pobaví, ale nenadchne. Na vypnutí hlavy to ale stačilo. Původnímu Jumanji z roku 1995 to nedělá ostudu, dokonce tu najdeme i jeden easter egg. Moderní Jumanji se muselo vydat cestou moderní a tudíž žádné deskovky (i když ta věta ve filmu mě nahnětla), ale videohra. Holt se to muselo trošku přizpůsobit modernímu publiku. Jak to vidí moderní divák, asi těžko říci. Nejspíš se taky pobaví nad absurditou, hláškami, vtípky a nebo mozek nechá v šatně a baví se. Jinak si to moc neumím představit. Příběh je americký komediální standart, kde nechybí vývoj postav a samozřejmě nějaký zvrat. Na vývoji charakteru ostatně film staví. Pominuli absurditu a někdy až digitální peklo, tak mě potěší Dwayne Johnson a Karen Gillan. The Rocka mám rád a takovéhle role mu prostě sednou a Karen se mi líbí už od Strážců, takže je rozhodně příjemné jí vidět bez modrého nalíčení. Vítejte v džungli si dokáže užít asi každý, jen musí to být bez očekávání, bez jakýchkoliv nároků a hlavně nechte mozek na svačině. (50 %) ()

ScarPoul

V niečom dobré v niečom zase veľmi prvoplánové. Keby som bol mladší páčilo by sa mi to asi viac. Takto je len prehliadka zaužívaných klišé, ktoré do značnej miery fungujú, ale neprinášajú nič nové. A na to, že som sa chcel pozrieť do sveta Jumanji mi ten naozajstný džungľový svet príde strašne chabý. Všetko je to podriadené faktoru, hlavný hrdina musí prežiť. Čo nie je zlé, len tá rodinná zábava sa mi už u tých amerických filmov, akosi znechutila. Radšej Breakfast Club, alebo pôvodný film. Kevin Hart ale výborný a Karen Gillian sexy. ()

Lacike

Konecne vznikla perfektna adaptacia videohry. Pritom nemuseli sfilmovat ani ziadny konkretny titul, ale tvorcovia dokonale vystihli iba jednotlive pravidla videohier a previedli ich do filmu. Takze vysledkom je strhujuci mix dobrodruzneho, rodinneho a komedialneho filmu. Pre mna je potesujuce, ze dostatok akcie je tocenej realne a CGI ziska prevahu len obcas a väcsinou je na spickovej urovni. Necakane film obsahuje dost bitiek, ktore obsahuju aj pôsobive kusky. Prim ma ale humor, ktory funguje na jednotku. Rock je za nerda, ktory si neodpusti svoje trademarkove pohlady so zvdihnutym obocim. Kevin Heart je otravny tym zabavnym spôsobom. Jack Black po dlhsej dobe nie je nechutny a trapny, ale skutocne vtipny tym, ze cely cas hra zenu v muzskom tele. A Karen Gillan je proste sexy. Zapletka je jednoducha, ale ma hlavu a pätu a pekne neustale graduje. Nuda nema sancu sa prejavit. Snad jedinou trochu otravnou vecou boli tie moralne vsuvky jak zo serialu Krok za krokom, ked sa pravidelne kazdych par minut na chvilu tempo spomalilo a postavy na par sekund riesili moralne dilemy s moralnym ponaucenim a hned nato sa zase pokracovalo v zabavnom dobrodruzstve. Ale ani to celkove kvality filmu neznizuje. Po nudnych traileroch som tak dobry film necakal. Len je trochu smutne, ze odkedy chcipol system filmovych hviezd, tak su studia nutene predat divakom kazdy novy projekt tym, ze ho napoja na nejaku staru uspesnu znacku aj ked s nou okrem par odkazov nemaju prakticky nic spolocne. 8/10. edit 2020: na druhé zhliadnutie ma to bavilo ešte viac. Strašne ma baví ten videoherný koncept. Je to jednoznačne najlepší film podľa videohry. Aj keď neexistujúcej. He, he. Postavy teenagerov si ma úplne získali. Vďaka nim to má takú detskú atmosféru akú mali osemdesiatkové pecky typu Goonies. Páči sa mi, že sa ako teenageri správajú aj v hre keď už majú dospelých avatarov. Trochu mám obavy jak bude fungovať dvojka, kde sa to má zmeniť. Akcia je stále skvelá. Je tu kopa kontaktných bitiek, reálnych kúskov a keď sa prepne do full CGI modu, tak to tentoraz bez problémov akceptujem, keďže sa to odohráva vo videohre. Ale stále sú tie kúsky reálnejšie ako v neskorších dieloch F&F. Takže celkovo to je za 9/10 a na tretí pokus tomu dám snáď plný počet. Som rád, že ešte aj dnes občas vznikne skvelý a celkom originálny film. ()

BoPo

Jumanji (1995) je v kategórii rodinnej zábavy už dávno klasikou. Táto verzia nie je remake, ale modernejším pokračovaním. Deskovú hru nahradzuje videohra, čo prináša priestor pre nové nápady. Stredoškoláci sa po prenose zmenia na nimi zvolené typy postáv. Herecký mix dopadol oveľa lepšie, než to vyzeralo na papieri. Dwayne Johnson dostal postavu, ktorú zvládne zahrať. Karen Gillan dodala potrebnú figúru. Jack Black je prekvapivo najlepšie pôsobiacou postavou celého filmu. Nezvyklo umiernený, a to pritom hraje pubinu v tele starého tlusťocha. No a Kevin Hart je miestami dokonca aj vtipný. Bohužiaľ si celú dobu hovoríte, že dobrodružstvo je extrémne zameniteľné a hlavný potenciál zábavy (nové telo, videoherné princípy) je využitý tak nejako očakávano, bez zaujímavých nadstavbových nápadov. Hlavný zloduch? Chodiaci výsmech tomuto slovnému spojeniu. Nie je to pošpinenie dobrého mena, ale určite zbytočné, neodvážne a hlavne bez akejkoľvek vlastnej identity. ()

GeusX

Tento film jsem nyní viděl podruhé... Akční, zábavné a vtipné. Příjemná oddechovka v pravém slova smyslu. 75% (viděl jsem: 2x cz) ()

vurhor

Překvapivě docela slušná jízda! I když možná to bude primárně tím, že mě neskutečně potěšilo ono videoherní pojetí, což je pro mě, věčného A HRDÉHO(!!) milovníka PC her, vyložené blaho. Navíc jsem velkým fandou původního Jumanji z devadesátek, i když je ale pravda, že na něj zde zas až tolik odkazů člověk nenajde. Herecká čtveřice ale vynikající! Byť má snímek dost průměrnou akci i humor, stejně má určitou ladnost a žoviálnost, díky které divák nezačne usínat v křesle či se koukat na hodinky. Hlavně to na člověka dýchá onou úsměvnou atmoškou dobrodružných bijáků ze začátku minulého desetiletí, která třeba já mám docela rád. Řekl bych, že to je i parádní chemií mezi všemi čtyřmi pardály, obsazení je to fakt skvělé. Obzvlášť Rock a Hart jsou kámoši do deště. Nic převratného, ale na novodobou dobrodružnou komedii je to slušný nadprůměr. Btw, kdyby nad tím někdo přemýšlel, tak toho hlavního klučinu jsem opravdu hrál já. Slabší 4* ()

JohnCZ

Jako akční film to moc nefunguje a všechno je tam takové dost sterilní. Pubertální humor ale jede a všechny ty dick joky a seksuální narážky jsou tak akorát na hraně, že jsou mile zábavné a nepůsobí nevkusně. Velký podíl na tom má i obsazení. Děcka jsou sympatická a jejich hollywoodské NPC verze zase herecké jistoty. Zejména Bethany vtělená do Jacka Blacka, který tak po celou dobu hraje instagramovou krásku je naprostý spot on. ()

corpsy

Tak som sa nechal poddať. Tak prečo nie? Ale zo začiatku som bol skeptický aj napriek dobrému kritickému a diváckemu hodnoteniu. Snímok vlastne nieje až tak nevydarený, úraduje tu nostalgia a komediálne výkony zúčastnených ( okrem Skaly ). Každý tu má tých svojich 15 minút slávy ( hlavne Karen Gillan a jej zvádzanie a následný ,,smrtiaci tanec,, ), teda okrem Skaly a film sa nesie na mojej obľúbenej ,,indianajonesovskej,, lajne pátrania po poklade a dobrodružstva okolo toho. Hovorí sa, že pár vydarených scén a hlášok ešte dielo dobrým nerobí, ale opäť som bol na dve hodinky násťročný fagan hltajúci celuloid predo mnou. Naozaj to nie je také zlé ( teda okrem Skaly ). ()

Hoyt

Film určený pubertální mládeži a podle toho to i vypadá. Vtipy trapné, laciné triky a totáně otravné postavy. To, že tento paskvil má víc procent než originální jednička s Robinem Williamsem o zdejších hodnotitelích něco vypovídá... ()

PauloZ

Z mé strany solidní překvápko. Čekal jsem přiblbé fantasy dobrodružství v duchu Cesty na tajuplný ostrov, ale dostal jsem duchaplnou a poctivě natočenou zábavu, která nedělá původnímu Jumanji žádnou ostudu. Popravdě jsem se takhle v kině nenasmál už dlouho. Zmínil bych hlavně práci s charaktery postav, která je skvělá a v tomhle kontextu mě dostal hlavně Jack Black, který totálně ovládl scénu a po několika letech mě zase dostal jako komediant. Snad jen ve finále tomu trošku chyběly lepší efekty, ale kolonku dobrodružné fantasy zábavy plní Jumanji na 100%. 4* ()

ConanVJ

Zábavný dobrodružný film, který je pro mě lepší než originál. Obsazený je to dobře a pro mě lepší dvojice Johnson a Gillan, než trochu nudnější Black a Hart, ale celkově se všichni pěkně doplňují. Akce je zde pěkná a je jí zde celkem hodně. Efekty bez chyby. Příběh je pěkný a svižný. Já se u filmu bavil a dávám zatím 85% :) ()

DEXTER099

Tak jelikož původní film byl jeden z mých oblíbenějších v dětství tak jsem od jeho následníka postupně čekal trochu víc.Jednak po tom co se zde začali objevovat hodnocení a při možnostech dnešních efektu,i když to je možná ta slabost dneška,už to vše nepůsobí tak uvěřitelně,protože už jsme si tak nějak na to zvykly a filmy se točí víc před zeleným plátnem a stávají se z toho takové digi hry s reálnými herci.Po zhlédnutí musím říct,že jsem čekal docela víc než jsem viděl jak po stránce příběhové tak vtáhnutí do děje.Pro mě je to docela škoda,protože toto mělo potenciál,ale nakonec to spíš byla další komedie,což tak nějak sedí i k tomu obsazeni,ale já jsem si chtěl užít příběh o přežití a i když už nejsem v dětských letech tak věřím,že by mě to vtáhlo,tady se to tak nestalo,škoda.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

berny2468

Není to tak hrozné, jak jsem se obával, ale není to ani tak dobré, jsem doufal. Což je škoda. Je to film po kterém po pár letech ani pes neštěkne (možná tak Dwayne Johnson, pro kterého je to finanční úspěch jako hrom). Snaží se to být něčím víc. Má to často vtipné scény, narážky, a příběh je správně šílený a nestydí se za to. Škoda jen že to nevýrazné herecky, kdy jediný Jack Black je aspoň nějak zajímavý (Johnson strašný jako vždy). Hudební vložka by také mohla být nápaditější. Některé scény si o to úplně říkali. Ale přesto myslím, že za vidění to stojí. Nenudil jsem se ani chvíli, prostě klasický Popcorňák a ty čas od času neomrzí, ba naopak. Škoda jen že titulní píseň Welcome to the jungle není ve filmu častěji, možná by to bylo ještě zajímavější.... 60% ()

Tryskomyš

Opět výlet se synem do kina. Měla jsem docela strach, že se to nevyrovná původnímu filmu. Robíka Williamse miluju. Ale byla jsem příjemně překvapená, film se mi líbil. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)