Jumanji: Vitajte v džungli

• Česko Jumanji: Vítejte v džungli! (viac)

Po tom, čo štvorica študentov objaví starú hraciu konzolu, sú vtiahnutí do fantastického sveta Jumanji. V ňom sa z nich stanú avatary, ktorých si na začiatku hry vybrali - z nevýrazného Spencera je razom mocný dobrodruh, svalovec Fridge sa zmení na drobného génia, z krásnej blondínky Bethany je zavalitý profesor a nemotorná Martha sa premení na odvážnu bojovníčku. Jumanji však nestačí len hrať, Jumanji sa hrá s vami. Aby hrdinovia v hre nezostali uväznení naveky, musia zmeniť svoj pohľad na svet, no najmä samých seba... (Itafilm)

MrHlad

Vlastně jsem doufal, že to dopadne přesně takhle. Už z upoutávek bylo jasné, ze nové Jumanji není bůhvíjak ambiciózní projekt a že by bylo ideální, kdyby z něj vylezla fajn zábava na dvě hodiny. A to se vcelku povedlo. Čtveřice spolužáků je přenesená do světa videohry Jumanji, každý se ujme svého avatara a musí se nějak dostat na konec a přežít. Celé to pochopitelně stojí a padá na tom, že nerd vypadá jako Dwayne Johnson a sebestředná krasavice se octla v těle Jacka Blacka. Ale ono to vlastně docela stačí. Čtveřice hereckých hvězd se naladila na stejnou vlnu, Kevin Hart má až třetí roli, takže nestíhá být přehnaně otravný a Jack Black se vyloženě vyblbnul. Akce je dost, humoru tak akorát a dobrodružství přesně takové množství, aby to těch 119 minut šlapalo bez zádrhelů a ještě se stihlo nějaké to poučení. Sice nepočítám, že bych si z filmu za pár týdnů něco pamatoval, ovšem ty dvě hodiny jsem si vážně vcelku užil. Navzdory trikům, na které je občas hodně smutný pohled. ()

verbal

Tímto se zcela potvrzuje má sofistikovaná teorie, že optimální doba mezi dvěma čísly, aby to druhé aspoň trochu za něco stálo, je přesně 23 let. Ryba už může sice být kapku jetá a zteřelá, ale za to konečně řádně zkušená, po těch prvních unyle trapných eskapádách aspoň trochu pobaví a taky vás nenutí se hned za zcela regeneračně nedostačující chvilku opět násilně topořit. Pardon, chtěl jsem říct pitvořit. A tak po otravně dementní pičovině z pětadevadesátého přichází slaboduše zábavná pičovinka, sice plytká jako pupek s kýlou a prvoplánová jako přelíčená šlapka, nicméně tak nějak chytlavá, odsejpající a pěkně udělaná, až jí příliš neuškodilo ani Superanabolonovo gogoneherectví, ani kupodivu ten ultraslizský, peklotyčně trapný a odporně přehrávající rádoby hahanegr s teploušskou fistulí. ()

Galadriel

Nečekala jsem od toho skoro nic, dostaly se mi dvě hodiny zábavy, která si vůbec na nic nehraje a na oddychové odpoledne je naprosto ideální. Herci si své role očividně užívají a i film sám sebe bere dost s nadsázkou. Velmi příjemné překvapení. ()

Enšpígl

To je moje chyba, cílovka 15+ bude nadšena. Mně tam docela chyběl humor, digitální akce ok, ale možná trošku min digitálu a víc člověčiny a bylo by hezky. Různý vývojový uzlíky tempo spíše zdržovaly než nakopávali. Jediný co je fajn, že na Dwayna jsem si už zvykl a ve filmech mně nevadí což je moje plus, protože ho cpou téměř do každýho akčnějšího blockbusteru. Jo a ještě mně nasralo, že z tý sexy blondýnky udělali Jack Blacka, to teda byl nápad hodný ultra retarda, nechápu proč nemohli v tý džungli rajtovat dvě rajdy. ()

Cervenak

Upgrade, ktorý je lepší ako pôvodný film. Ideálna rodinná zábava, ktorá funguje ako komédia aj ako dobrodružný film. Pomáha tomu hlavne výborný casting, ktorý aj inak otravných hercov (Kevin Hart) perfektne zužitkoval. ()

Malarkey

Vlastně na tom filmu není nic extra špatně. Herci jsou docela v pohodě, prostředí to má taky docela slušné, sem tam jsou v akci i nápady, což je v rámci Hollywoodu taky už snad zázrak. Jenom nevím, jestli už nezačínám stárnout a nemám radši starší filmy, které jsou tak nějak opravdovější, zábavnější a herci jsou o několik řádů lepší. Dwayne Jackson, Jack Black a Kevin Hart to tady táhnou po humorné stránce seč jim síly stačí. Nápad tu pro novou verzi Jumanji také příjemně otočili a tak se nedočkáme toho samého v bledě modrém. Jen se prostě nemůžu zbavit dojmu, že dřív to prostě s podobnými filmy bylo lepší. A ne, nechci si stěžovat, že dřív byla i tráva zelenější, ale nevím, jestli na tom něco bude a jestli s filmy nestárnu už i já. ()

T2

Rozpočet $90miliónovTržby USA $404,564,861 Tržby Celosvetovo $962,126,927Tržby za predaj Blu-ray v USA $40,052,667Tržby za predaj DVD v USA $28,247,696║ Ani staré Jumanji z 1995 ma príliš zvlásť nebralo ale toto je asi zlý vtip. Nechápem ten komerčný úspech??? Nehorázne sterilný film. Jednoznačne asi najväčšia alebo teda lepšie povedané najhoršia popcorňová flákota roka 2017 a to tam bola slušná konkurencia v Transformers 5. Už postavy tých mladých študákov sú trápne, otravné a nehovoriac o ich prerode do hry, tam to škrípe nenormálne, žiadna súhra, údernosť, či nápaditosť, jedna nudná scénka strieda druhú, o odľahčení nehovoriac. Jack Black je už dávno mimo ligu a ostatný tam rovnako tápajú. Dejovo uvlečené, nudné, stále som čakal kedy ma to chytí, kedy príde zlom ale... kde nič tu nič. Jake Kasdan na poste režiséra nedokáže ponúknuť ani len rutinu. /25%/ ()

Rimsy

Pokud považujete dvě dekády staré Jumanji s Robinem Williamsem za komediální klasiku a jeden z etalonů 90. let, tahle nová verze byla pro vás odepsaná už od začátku. Pro všechny ostatní se ale jedná o příjemnou jednohubku, která na dvě hodinky solidně zabaví. Nejedná se o kdovíjakou řachandu, jelikož nikdo z přítomných nedosahuje Williamsova komediálního talentu, a tak typický humor stojí na parodování videoherních pravidel a neustálém překvapení, co se kolem hrdinů vlastně děje. The Rock hlavní roli ustál, Jack Black i Karen Gillan si svoje party užili (přesněji „užily“), problém jsem měl opět jen s otravně křiklounským Kevinem Hartem, jenž ani po tisící nehraje nikoho jiného než sebe. Až na některé vyložené ošklivé triky, které bohužel nejspíš nebyly špatné úmyslně, audiovizuál nebolí. Žádné hloubky či nezapomenutelných momentů se nedočkáte, ale nenáročné popcornovky naštěstí ano. ()

EvilPhoEniX

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80% ()

Viktooorka

Čekala jsem to nejhorší, takže mě to naopak mile překvapilo. A vůbec za to nemůže moje slabost pro Rocka a zrzky :o) Pro nemocné ideální film. Btw. proč mě máma nikdy nedala do kroužku na bojový tanec? Fňuk :o( ()

tron

„Poviem ti na rovinu, že ja by som sa s tebou týmto štýlom na rozdiel od neho nikdy nerozprával.“ Za najväčší problém tohto filmu pokladám režiséra. Tak nudného patróna, akým je Jake Kasdan (od ktorého som naposledy videl pred 10. rokmi biednu paródiu Walk Hard s Johnom C. Reillym), by ste v Hollywoode dlho hľadali. Nechápem, prečo potenciálny blockbuster s The Rockom za 90 miliónov zverili do rúk synovi legendárneho Lawrencea Kasdana. Jakeov rukopis je strašne rutinný, nedokáže poriadne rozhýbať scénu a to napriek tomu, že herci idú naplno a scenár je šikovný, zábavný, originálny a osviežujúci (tri životy, darovanie života, silné a slabé stránky postavy). Scenár výrazne ťaží z „počítačovej“ zápletky (napr. mapu vidí len kartograf, pre ostatných je to čistý papier). U Kasdana však nikdy neviete, čo z toho nakrúti nudne... a čo EŠTE nudnejšie. Scéna, v ktorej Jack Black (hrajúci tínedžerku) predvádza mladej žene (v skutočnosti zakríknutej puberťáčke), ako má zvádzať mužov, mohla byť s trochou snahy parádna. Takto je len OK. Alebo pasáž, v ktorej baba začne za zvukov známej pesničky mlátiť dvoch týpkov – u troška zručnejšieho režiséra parádna akcia, u Kasdana skôr niečo z Xeny. Napriek tomu je Jumanji vydarená záležitosť a ja nemám to srdce dať jej menej, ako štyri hviezdičky. Scenár sa nebojí erotických vtipov (!) a herci si sadli. Padli si do noty, je medzi nimi chémia, zjavne si počas nakrúcania rozumeli a je to zohratá a sympatická partia, nebojaca urobiť si zo seba šprťouchlata (The Rock fascinovaný svojím dokonalým telom). Akurát fantasy prvkov mohlo byť troška viac (som jediný, kto čakal opice za kokpitom?). Oceňujem drobnú spomienku na Alana Parrisha. A nezabudnite byť „intenzívne horúci“. ()

B!shop

Skvela jizda, ale slo z toho vytezit o tolik vic, ze bych skoro rek promarnena sance, kdybych se tak dobre nebavil. Pribeh dava prostor pro spoustu blbnuti, hlavni hrdinove tu vlastne hrajou uplne opacny postavy, Rock je za ustrasenyho poseru, Black za sexy blondynu, jakkoliv uchylne to zni. Gillan je mega sexy a vypada, jak kdyby vypadla z nejakyho Street fightera pripadne anime. Jen ten Hart dela vicemene stejny hovado, jako vzdycky. Jedinej nezajimavej je patej clen party, kterej se ale nastesti pripoji az ke konci. Co se tyce zaporaka, ten neni buhvijakej, ale je to vlastne fuk. Film sice nikde nedrhne, ale z jednotlivejch charakteru se dalo vytriskat vic a rozhodne sem slo nacpat vic akce, protoze Kasdan s ni evidentne nema problem, ta co tu je, je super. Jako komedie to funguje taky bez prpoblemu, hlasky super, jen se tu trosku narazi na herecky limity hlavnich hrdinu, proste ne vzdy jim ty opacny charaktery verite. Ale bavil jsem se od zacatku do konce, o nic vic asi neslo, takze spokojenost. ()

Slasher

Žadný velký překvápko. Není to v tomhle kroužku ani úplná bezpohlavní nuda typu GOOSEBUMPS, ani svěží nadstandardní oddychovka jak u loňskýho KONGa, nýbrž trefa někam do průměru mezi. Opřeno jednoznačně o charisma Rock - Hart - Black, kteří jsou zábavní cca stejně jako ve svých rolích okoukaní. Ve výsledku ano - plus mínus zbytečnost. Ale snesitelná. A cením, že se nejednalo o remake. ()

Asia_Power

DžůůůůMandžíííí !!!! A piču...furt sedim na skále a, i když je drahokam zpátky na místě, stejně mě nikdo do reálnýho světa nevrací. Což je pěkně v prdeli jelikož jsem si jako postavu vylosovala tlustýho, chlupatýho, malýho týpka s malým šuldou na kterýho se štítím sáhnout i když se jdu vychcat. Všichni ostatní jsou bez čárek, já mám už jen jednu na ruce a smutně vzpomínám na tu mezi nohama, co jsem se v ní často hrabala, když jsem přemýšlela (hlavně ve škole to byl občas průser) . Teď můžu max osedlat tuhýho Rocka co zůstal tvrdej i po smrti nebo laskat stejně tuhou sexy drsňačku, ale jako každý nekrofil se bojím, že se mi ten vztah s nima časem rozpadne...To zas byl nápad hrát deskovku předělanou na konzoli, však jsem dobře věděla proč si chci radši dát mírumilovně lajnu a litr saké. Jako jo, byla to zábava i jsem se zasmála, ale teď jak je konec a já tu trčím na prdeli na skále tak si říkám, že jsem chtěla něco víc. Tak ještě jednou, ať jsem zase plochá rákoska s krásným tělem, DžůůůůůMandžíííí !!!! Ha !!! Morfujemééééé pyčo !!! ()

Jara.Cimrman.jr

"Přijde mi, že co jsem ztratila telefon, zbystřily se mi ostatní smysly." Tak nám mladí, nesympatičtí a nezábavní jedinci vstoupili do hry, kde se z nich stali ostřílení a zábavní hráči. Fajn. Mě tedy dost bavilo, kterak se rachitický Spencer kochal svým novým bicepsem, když "zoolog" Chláďa trhal zuby černé mambě nebo když se krásné Bethany postavilo ... no to je jedno. Prostě ve hře jsem se cítil tak nějak infantilně příjemně a mimo ni mě to nebavilo. Naštěstí se víc hrálo a já nyní odcházím zatančit si s Marthou bojový tanec. Tedy s Marthou ne, spíš s Ruby Roundhouseovou a jejími přednostmi. ()

xxmartinxx

Rozhodně ne tak špatná podívaná, jak jsem se bál. Jack Black umí prodat i ty dick jokey. Nečekal jsem, že k tomu filmu budu moct mít stejný vztah jako k verzi s Robinem Williamsem, která mi v dětství dávala noční můry a zároveň jsem se na ni nemohl přestat koukat - i když samozřejmě myslím (už jen při pohledu na režijní políčko), že dnes by na mě ten film už nepůsobil moc dobře. Každopádně tohle ani necílí na rodinnou podívanou s potenciálem stát se klasikou, jde o spotřební blockbuster, který plní účel. Mrzí mě, že se důmyslněji nevyužívá herní princip (opět v porovnání s důslednou tahovostí originálu) a i když se pořád mluví o levelech a životech, nenabízí to propracovanější hříčku s médii, jak mohlo. ()

Zíza

Tak jo, nečekala jsem to, ale kupodivu to bylo poměrně dobré. Svižné, sem tam zábavné a šlapalo to od začátku do konce. Nepřišlo mi ani, že by se herecky sáhlo špatně, naopak – všichni slušně zahráli, co měli. Jako odpočinková věc, která bez vytáček navazuje navazuje na film z roku 1995, to splňuje, co má. Silné 3*. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (viac)