Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa Daniel2003 k tomuto seriálu (23)

Mandalorián (2019)

Tak nakonec jo. Je to něco úplně jiného a těží to z nekonečnosti světa SW. Spolu s režisérskými špičkami a mistry ve svém oboru, ruku v ruce s perfektní vizuálem a zajímavou hudbou se povedlo vytvořit jeden z nejzajímavějších (nejlepších ne!) seriálů současnosti. ()

Season 1 (2019) (S01)

Na rozjezd a ukázku směru, kterým se bude svět STAR WARS nyní ubírat bezchyné. Pokud další série přidají na hloubce a budování charakterů, bude to jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec. ()

Kapitola 3: Hriech (2019) (S01E03)

Nevim, tenhle díl mě prostě nechytl. Necítil jsem vůbec napětí ani atmosféru a děj byl dosti očekávatelný. ()

Kapitola 4: Útočisko (2019) (S01E04)

Nádhera! Takhle máme SW rádi všichni. Nová planeta, kultura a hrozby. Mandalorian svěle konverzující s obyvateli je fajn, ale kráčedlo impéria tomu dalo korunu. Hloubka příběhu nezklamala. ()

Kapitola 5: Pištoľník (2019) (S01E05)

Naprosto hrozná epizoda, kterou vytahuje jen Mandalorian a baby Yoda. ()

Kapitola 6: Väzeň (2019) (S01E06)

Pecka! Konečně se ukázuje proč je Mandalorian nejlepší válečník v galaxii, a že není radno ho zrazovat. Luxusní hloubka jeho postavy a skloubení s extrémně vymazlenou epizodou, kde je tísnivé prostředí naprosto padnoucí. Pět hvězd, protože TOHLE je a vždy měl být Mandalorian. ()

Kapitola 7: Zúčtovanie (2019) (S01E07)

Absolutní nářez po všech stránkách. Scénáristicky výborné, vizuálně bezkonkurenční a hudebně perfektně podkreslené. Hlavně ale tady děj jede naplno a spojuje dříve zdánlivě bezúčelné epizody, které nyní získaly silný význam. Mandalorian má náběh na nejlepší sci-fi seriál nové generace, tak snad to klapne po otřesné Disneyho SW trilogii. ()

Kapitola 8: Vykúpenie (2019) (S01E08)

Bez diskuze vynikající po všech stránkách (až na jeden příšerný CGI trik). Favreu a Waititi přinesli epický závěr a lákají na další série. Pokud tahle řada byla jen rozjezdová a další už se do toho pořádně opřou, doufám, že ČSFD přidá šestou hvězdičku! ()

Season 2 (2020) (S02)

Vynikající. Takhle to má vypadat. Favreu s Filonim jsou vždy o krok před námi a dobře vědí, kam se budou věci ubírat. Ubyla epizodičnost, výpravnost byla naopak posílena. Rozpočet se sice pořád plýtvá nerovnoměrně, jako třeba v dílu s Ahsokou, kdy bych raději viděl mnohem výpravnější díl, místo toho jsem ale dostal vážně levnou epizodu, nicméně tím, že se rozpočet evidentně napumpoval hlavně do první a poslední epizody ve výsledku chválím. Protože obzvlášť poslední epizoda je čistý masterpiece. Úchvatný záporák, vynikající Din Djarin, roztomilý baby yoda, sehraná parta, rozšířený svět star wars. Tohle je seriál, který jsme všichni chtěli. A Skywalker na konci? Kdybych nemluvil o něm jako takovém, tak to provedení, jakým ho uvedli, je absolutně dechberoucí. V neposlední řadě...emoce jsem u Mandaloriana nečekal, o to více ne slzy, které se dostavily. ()

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01)

Mám šílený nutkání dát 5 hvězd, ale na to je to přece jenom moc jednoduché a hloupé, JENŽE! V tom nejlepším slova smyslu. Mandalorian během 10 minut dokáže, že je absolutní borec a sympatičtější postavu v helmě jsem neviděl. Oproti první sérii posun, Favreu už přesně ví, jak dávkovat jeho hlášky a Pascal zase jak je odříkat. Baby Yoda nevyužitý, ale i tak funguje jako komická vložka. Marshal je boží a doufám, že se s ním ještě potkáme. Příběh je vážně jednoduchý, jenže přichází to, co si může tvůrce dovolit jen ve SW universu. Hlubší prozkoumávání již objeveného. Takže Tatooine, Tuskeni, píseční draci. Ano prosím, tohle chci od seriálu téhle značky! Prozkoumávat universum. No a triky? Nemám slov. Absolutní bomba. Kloubí se s dechberoucí kamerou a perfektní hudbou. ÚŽASNÝ! ()

Kapitola 10: Pasažier (2020) (S02E02)

Super, nicméně s velkým ALE! Vizuál pecka, hudba taky, jenže příběh kulhá. Téměř nic se v tomhle dílu nestalo, vlastně se jen přidal týpek k Mandalorianovi, což asi možná ovlivní budoucnost, ale to je na 40 minutovou stopáž šíleně málo. Pavouci úžasní, sněžná planeta jakbysmet. X-Wings fajn, ale využity málo a v příběhu dost nemastné neslané. Vždyť by se s nimi dalo tak dobře pracovat, ale ne. Dozvíme se toho relativně dost o situaci v galaxii a o postavení Mandaloriana, jenže to prostě nestačí. Škoda, kouká se na to dobře, nijak nás to ale neposouvá. *EDIT - Ne, sorry, unáhlil jsem se, stačí to. Po druhém zhlédnutí uznávám, že bych si to mohl pustit potřetí a bavilo by mě to stejně. ()

Kapitola 11: Dedička (2020) (S02E03)

Krátký a strašně prázdný. Jako představení Bo Catan do Mandaloriana je super, ale nestačí mi to jako silná zápletka na celou 1 epizodu. Oznámení, že v nějakém z dalších dílů (stejně to bude až poslední) bude Ahsoka, je taky super, ale už mě s tímhle přístupem začíná Favreu vážně štvát. Všechno velký se má stát "někdy" v budoucnu. Pořád vlastně na něco čekáme. Minulá epizoda mě bavila o poznání víc. ()

Kapitola 12: Infiltrácia (2020) (S02E04)

Další sidequest, ale tentokrát ten, který má význam pro budoucnost, staví na tom, co jsme už viděli a pokačuje v příběhu. Známé postavy parádní, prokreslení charakterů super. Dynamika celého dílu je pecková, akce vymazlená a konečně i kreativní. Hlášky fungují a velice dobře odlehčují vše okolo. Při závěrečném rozhovoru s X-Wing pilotem mi tóny Williamsovy Resistence theme způsobily pořádnou husí kůži. Gideon perfektní. ANO, TAKHLE TO MÁ BÝT, ANI NEPOTŘEBUJEME AHSOKU! ()

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

Jsem hodně rozpačitej. Ahsoky nástup je zvláštní, jiná herečka je na její osobnosti silně znát a Ahsoka je tím v podstatě někdo úplně jiný. Její vlasové rohy jsou okatě umělé a v průběhu dílu víc a víc omačkané. Nic moc. Souboje dobré, atmosféra taky, ale kam mizí ten budget? Začíná mi docházet trpělivost, protože triky jsou sice parádní, ale ta výprava silně kulhá. ()

Kapitola 14: Tragédia (2020) (S02E06)

TOHLE JE ONO! Nářez od začátku do konce! Vynikajcí akce, skvělá lokace, prohloubení loru, Boba Fett válí, posunutí děje hned v několika rovninách, rozpočet je vidět. ANO! ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Myslím, že tady nepůjde nikdo proti proudu. Tohle je bez diskuse nejemotivnější díl ze všech. Gideon je skvělý (Eposito je herecký bůh a i přes větší prostor v tomto díle je trestuhodně málo využit), akce je KONEČNĚ filmová a choreografická. Efekty bezchybné. A konec? V Luka jsem moc nedoufal, ale provedení, jakým ho přivedli...na medaili. X-wing, černobílá obrazovka kvůli barvě meče...tohle je mistrovský kousek. A jeho tvář? Co na tom, že je trochu lesklá, když je to opravdu Hamillův Luke? 10/10 ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

Vzhledem k mému fandovství co se Star Wars světa týče, musím být tady přísný kritik. Na Mandaloriana byl tenhle díl špatný. Vizuální nuda (kromě scény s vesmírnými velrybami), hudební průměr, scénáristká rychlokvaška. Tudy cesta nevede! ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

Podruhé a lépe. Moc se mi líbí svázanost příběhu, jedeme v hlavní lince a odboček je minimum. Pokud to tvůrci ukočírují, bude to příjemná změna po výpravných prvních dvou řadách. Vizuální nebe, hudební paráda, scénáristická pohoda. Nádherná práce! ()

Kapitola 19: Konvertita (2023) (S03E03)

Mně to sedlo. Nenudil jsem se u odbočky z Nové republiky, naopak mi přišla moc dobře vystavěná. Trikově je to moc fajn, ale už jsou vidět nějaké nedokonalosti. Hudebně je to taky slabší. Cítím unavenost třetí řady. Uvidíme, jak to bude dál. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers