Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (19)

Mandalorián (2019)

Seriál vám nenabídne kdovíjak propracovaný děj, většinou se jedná o úkoly typu dones tři kytky a já ti řeknu co dál nebo ať se Mando rozhodne jít kamkoliv, někdo na něj šije boudu a on se ze všeho bude muset probít. Síla seriál tkví jinde. Tvůrci umí pracovat s universem SW. Dodají vám momenty a zejména postavy, které chcete vidět a ani jste to nevěděli. Pedro Pascal umí hrát pouhým hlasem bravurně, Baby Yoda je pro Disney trefou do černého, Jon Favreau znovu potvrzuje svou auru bezchybného a spolehlivého startovače a my všichni hledíme na zásadní prvek nově rodící seriálové smrště, která v následujících letech přijde. Pokud se budou držet podobného plánu, přijde velký úspěch a plusko poroste do stratosféry. ()

Kapitola 1: Mandalorián (2019) (S01E01)

Parádní začátek prvního hraného seriálu ze světa Star Wars. Krásný vizuál. Televizní tvorba už je zkrátka na stejné úrovni jako ta filmová. Pedro dokáže svojí postavu uhrát i pouhým hlasem, zde se casting trefil do černého. Nepřišel žádný otravný prvek ala Jar Jar. Závěr epizody mě naprosto zaskočil a uhranul, chci hned vidět pokračování. ()

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01)

Mandalorian pokračuje přesně v tom, co začal v první sezóně. Mando někam cestuje, dostane se do potíží, často ani neví jak a pak to musí chtě nechtě vyřešit. Většinou to osahuje blaster a pořádnou přestřelku. Pokud vám to nesedlo minule, nebudete nadšení ani tady. Přesto hlas Pedro Pascala je stále úderný, nosný a nezaměnitelný. Baby Yoda je snad ještě roztomilejší, a je jasně poznat, že budget se navýšil. Scenérie jsou překrásné, digitální efekty dechberoucí. Rozdíl mezi filmem a seriál se stírá stále více, a samozřejmě za to může rozpočet. Z Mandaloriana je ale cítit něco víc. Je to rozhodující prvek, který chyběl osmé a deváté epizodě filmové série. Je tu radost, zapálení pro věc a skutečná láska k látce. Přál bych si pouze propracovanější děj. Pak bych byl radostí bez sebe. ()

Kapitola 10: Pasažier (2020) (S02E02)

Epizoda o vejcích a o tom, jak Mando na každém kroku má pech až to hlava nebere. Jede se stále po stejných kolejích, klišé je všude přítomné (záchrana na poslední chvílí mě dokáže razantně nakrknout), ale seriál je stále hravý, vtipný a s čarokrásným vizuálem. ()

Kapitola 11: Dedička (2020) (S02E03)

Katee výborná, načrtnutí možné akce na závěr řady, postrčení vpřed v hlavním ději a mám chuť se podívat na všechny SW animáky. ()

Kapitola 12: Infiltrácia (2020) (S02E04)

Další epizoda, další badass divoženka na scéně. Gina předvedla sérii krásných chvatů. Jinak ale díl spíše pokulhával a jakoby si odškrtával povinné položky. Groot momenty, nějaký přejídání, trochu bojování, fajn letecký souboj. Vše šlo až příliš po másle, a když se vyskytla překážka byla okamžitě překonána bez větších obtíží. ()

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

Ahsoka Tano a její působivé světelné meče. Užil jsem si každé problesknutí, mávnutí, protnutí. Tísnivá atmosféra, jedna westernová přestřelka, parádní samurajský souboj a trochu postesknutí, že se Ahsoka nepřipojila k partě. ()

Kapitola 14: Tragédia (2020) (S02E06)

Rodriguez je z epizody znát. Akcí nabitá epizoda ale vůbec nepřesvědčila, protože to bylo až příliš hnaný na cool záběry. Mando běhal sem a tam, Stormtroopeři běhali a lítali sem a tam a celé to nemělo ani hlavu ani patu. Akce nudila, byla tam přidaná jen pro wow efekt. Na konci místo nadšení přišla spíš úleva, že už to mám za sebou. ()

Kapitola 15: Presvedčenie (2020) (S02E07)

Je vždy super vidět Billa Burra, ten chlap je super. Měl jsem z epizody jiný pocit než celé dosavadní sezóny. Bylo to syrovější, ucelenější, zemitější. Akční složka byla oproti minulé epizodě také značně odlišná. Rodriguez hrál hodně na wow efekt a kašlal na nějaké propojení. Proto to za moc nestálo. Zde přišlo i na správné uchycení. Akce měla cíl, choreografii. Nebylo to jen bezduché naparování. I když ani tady se neobešli bez klasické záchrany na poslední chvílí, tolik mě to nerozčílilo. Dobrá práce a těším se na závěrečné zúčtování. ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Tým se dává dohromady a záchranná mise může začít. Naštěstí se u této epizody nikam nespěchalo. Tvůrci si dali záležet na choreografii soubojů, i správnému dialogu. Krásně to plynulo, dostali jsme cylony, Starbuck pilotovala vesmírnou stíhačku a na závěr přišel moment, který bude v nejbližších dnech a týdnech plnit všechny weby, stránky a memy. Vydařené ukončení druhé sezóny. Podívejte se i na potitulkovou scénu, zjistíte jaká postava bude mít realizovaný nejbližší spinoff. ()

Season 3 (2023) (S03)

Zcela prázdná sezóna. Seriál nikdy nebyl nabitý dějem, ale samostatné epizody dokázaly v rámci své minutáže nějak pracovat i s tím málem, co nabízely. U trojky se na vše již z vysoka vykašlalo. Zkratkovitosti, absence jakéhokoliv budování (kromě třetí epizody) vztahů či postav, chaotičnost. Kromě vizuální stránky se nedá zbytek nějak vážněji pochválit. Se závěrečnou scénou bych možná i byl rád, kdyby se čtvrtá sezóna nekonala. Stačily by hostovačky v jiných seriálech. ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

Nepřesvědčivý návrat. Sice jsou zde všechny rysy Manda, jeden quest, velká potvora, westernová přestřelka, vesmírná přestřelka, roztomilý Grogu, ale to bylo viděno již nespočetkrát. Bohužel to nudilo. ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

Jedna z vizuální nejpovedenějších epizod celého seriálu. Příběh se mi už ani nechce komentovat, neboť je ho jednoduše řečeno poskrovnu. Některé momenty vás praští do obličeje svou "naivitou", ale vztahy postav zaujmou a nesou tíhu veškerého seriálu na svých bedrech. Přidejte k tomu různé potvůrky vytvořené z mechanických části, které se v dnešní mainstream kinematografii tolik neprosazují (velká škoda!), neustále proměňující prostředí, hromadu easter eggů a máte jako výsledek dobře zkonstruovaný produkt. Tato epizoda nesla všechny zmíněné rysy. Během sledování mě to zkrátka přenese na jiné místo a v této epizodě jsem si výlet užil. ()

Kapitola 19: Konvertita (2023) (S03E03)

Výlet do rutiny obyčejného života mě v SW baví. Je to osvěžující a pokud se podaří vytvořit dostačující půdorys pro postavy, někdy v budoucnu se dokáže taková investice vyplatit. ()

Kapitola 20: Najdúch (2023) (S03E04)

Spíše otravná a tuctová epizoda se zajímavějším flashbackem. Zase použitá synopse, obluda, trocha akce, krátká stopáž, takže to nestihne nikoho otravovat. Seriál se drží svého osvědčeného konceptu a já stále více ztrácím zájem. ()

Kapitola 22: Žoldnieri (2023) (S03E06)

Bryce Dallas Howard opět dokázala, že si je v režijní sesli více než jistá. Ale na epizodu jsem celkově naštvaný, protože ukázala nástin možný příkladu pro Manda. Detektivní případ v skoro až neonoirovým nádechem, kde by se dala zkoumat zajímavá a potencionálně smrtelně nebezepečnáhrozba náhodných poruch přeprogramovaných droidů. Nebo válečná mise roztříštěného národa, který si musí najít a vybojovat vlastní identitu. Mnoho cest, ale zvolená je ta nejméně poutavá. Opět je tady roztříštěnost, spěch a skoro žádný drive. Velká, promarněná šance. ()

Kapitola 23: Špióni (2023) (S03E07)

Přijde mi, jako by se seriál bál vzít si trochu času na pořádné prokreslení zásadních linek. Pořad se jenom skáče sem a tam. Přitom například epizoda z Coruscantu ukázala, že se dá trochu zastavit a připravit prostor pro pořádné prokreslení postav i příběhu. ()

Kapitola 24: Návrat (2023) (S03E08)

Když máte epizodu, která se chce představit jako akční finále, ale postrádá nápad, choreografii, přehlednost, nemůžete výsledek hodnotit nějak pozitivně. Nejlepší bojovníci, kterým najednou zbroj funguje o sto procent lépe než v jiných epizodách. Byl to prostě guláš a tvůrci spoléhali na pozitivní ohlasy jen kvůli tomu, že předvedli nějakou akci. Škoda. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers