Obyvatelia Nevarra hľadajú ochranu pred stupňujúcimi sa útokmi pirátov. (Disney+)

PiLgRiM

Kontrast vysoké CGI stylizace vs masky a prkenni herci jak z 90. (Místy dialogy a scéna připomínají spíš  hrané cutsceny z her od Westwoodu, než pomyslný vrchol televizní tvorby 21.století) v ději, který nemá žádnou pevnou kostru a funguje max jako fan servis pro lidi co bez SW nemůžou být. Nic proti, ale zmlsanej Andorem, tuhle pohádku plnou hezkejch animaci, odpornejch masek a nahodnejch dobrodružství nemůžu hodnotit stejně nadšeně jako zbytek. ()

Martrix

Tohle uměl Disney vždycky na výbornou. Vytvářet a rozvíjet merch. Prodávat umělohmotné produkty, které svítí, blikají, lesknou se...prostě na pohled vypadají dobře. Tvůrci nejsou vedeni k tomu, aby byli originální, diváky šokovali a valili na ně novoty, nebo nedejbože něco složitějšího na přemýšlení. U tak předvidatelné epizody, se snad ani nedá spoilerovat. Že se do konfliktu zapojí Mandouši...no, když pominu, že nikdo jiný k tomu neměl důvod a že je to seriál o nich... . Ale dobrá, vždyť je vlastně jedno, že je to scénáristický level prvních Clone Wars (takže pro diváky -12). Co je špatnýho na rozdávání bombónů? No nic, akorát tomu seriálu chybí podstatná věc. Pořádný záporák. Zatím co? Přerostlá slepice, Jožin z bažin, podzemní potvora, jeskynní potvora, vodní potvora... . Kdo chtěl nějakou vyšší gastronomii, měl si asi pustit jiný seriál. Takže jo, vypadá to hezky a je to stále v duchu... This is the Way(Disney)! Zpracování...vizuál, hudba *****, obsah **. Zaokrouhluji dolů, protože vím, že to Favreau umí líp.  PS: Tvůrci strčili nemluvně do klína chlápkovi, který ve stíhačce bojoval proti pirátům, čímž dávají ale opravdu špatný příklad rodičům. Tak doufejme, že to Disney od Sdružení amerických matek moc neschytá. ()

tomik99

I když možná jednorázová zápletka, tentokrát byla odvedená dobrá práce. Tvůrci si dali na čas s budováním celé atmosféry a komornější záchrana akce Nevarra mi vůbec nevadila. Jsem taktéž rád, že se po ulicích neproducírovali pouze lidé, ale měli jsme možnost vidět spoustu mimozemských ras, na jednu epizodu si troufám tvrdit že snad rekordní počet. Taktéž se mi líbí propojování různých dějových linek (Coruscant, Nová Republika, Mandaloriani, Piráti, Nevarro) a hned mám pocit, že celá galaxie je o něco větší, propojenější a v pozadí se děje něco důležitého. ()

clump

Takhle to má vypadat! Nástup Goriana Sharda famózní, letecká bitva taktéž. Střípky o ne/fungování Nový republiky vítám a hltám. I Mandaloriani už nepůsobí jako takoví mamlasové jako v předchozí kapitole. Tahle epizoda má zkrátka všechny subsystémy aktivní. Díkybohům taky ospravedlňuje i předchozí díly, byť jsme se k ní dostali místama kostrbatou cestou (mračim se směrem k 1. a o něco víc ke 4. epizodě). Pořád to samozřejmě neni žádnej Shakespear (Gilroy, Willimon), ale když je to takhle zábavný a dobrý, nemám problém bejt shovívavější. P. S.: Nevarro je fakt až legračně prťavý. ()

Bender0101

Podle očekávání se (těžce naivnímu) Kargovi vymstilo poštvat proti sobě pirátského krále, který má křižník. Za zničení města může jeho hloupost. Konečně se vracíme na Coruscant, ale nevíme, co je s dr. Pershingem, místo toho dostáváme další hřebíček do rakve obrazu Nové republiky. Také už víme, proč Mandaloriané v této sérii nepoužili lodě - nemají je; a také, že od konce první série uplynulo přesně "mnoho let". Akce se sice tváří hezky, avšak obsahuje požehnaně hovadin. Bo-Katan nejen hraje první housle, ještě navíc má vést všechny Mandaloriany i přesto, že ji sekta neznávala. Důvodem má být její znalost "obou světů" spolu s uzřením mytosaura (Zbrojířka ji najednou věří).  Na Dina i Darksaber všichni úplně zapomněli. Závěrem máme "bombu" v podobě odhalení, že je Gideon na svobodě (což víme od třetí epizody) díky Mandalorianům, na které jasně ukazuje úlomek beskaru... 89%? ()

• V této epizodě se nám ukáže jeden ze členů posádky Duch (Ghost) ze seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014), a to přímo Garazeb Orrelios zvaný Zeb, patřící k rase Lasatů. Hlas mu propůjčil Steve Blum, který ho již daboval v Povstalcích. Postava byla vytvořena plně pomocí CGI. Můžeme si jej všimnout na námořní základně, kde s ním hovoří kapitán Carson Teva (Paul Sun-Hyung Lee), a tak poprvé můžeme vidět tuto postavu v hrané podobě. (Veskoslav)
  • Potvrdilo se, že robot R5-D4 sloužil jako pilot astomech během Rebélie v Alianci a potvrdil tak slova Peli Motto (Amy Sedaris) ze začátku série. (Veskoslav)
  • Holomapa Nevarro vydává stejný zvuk jako mapy v originální trilogii. Dále zde můžeme vidět následující popisky (zprava doleva): přístávací plocha, Pul Kushin a Západní nádvoří. (Veskoslav)