Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (16)

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01)

Ano, je to sice opět epizodní zápletka jak z počítačové hry: Chceš mou zbroj? Tak pro mě musíš něco udělat. I když se to nese v takovém naivním duchu, tak je to stále super Star Wars. Tolik odkazů ve správně provedené formě jsem už dlouho neviděl. Boba, Cobb Vanth, Banthové, Tuskeni, Tattooine a spoustu dalších drobných odkazů, které v epizodě jsou. Já byl spokojený! Některé scény sice stále vypadají nevěrohodně (špatné nasvícení, hluchá místa v hudbě), ale snad se to časem zlepší. ()

Kapitola 10: Pasažier (2020) (S02E02)

Asi je určitě na místě polemizovat, zda se do osmidílné série hodí takové výplňovky. Pro teď to ještě prominu, ale příště už ne. Mám takový pocit, že další dvě epizody budou v podobném duchu. Vizuál je super, ale všímáte si, jak je ten seriál hluchý? Ludwig Göransson vymyslel skvělé hlavní téma, ale bohužel ty epizody jsou hluché, nepodtrhávají vůbec dané scény. To ticho mě nesmírně štve... ()

Kapitola 11: Dedička (2020) (S02E03)

Za mě opravdu dost povedený díl, kde nechyběla ani pořádná hudba! Vizuál naprosto dokonalý a já si užíval každou scénu. Howard je vidět, že je zkušená režisérka a za mě řemeslně lépe zvládnutá epizoda než ta Reedova. Na Bo-Katan jsme všichni dlouho čekali a je to tady :-) Na její opětovné získání temného meče se těším. A na Ahsoku taky samozřejmě :-) ()

Kapitola 12: Infiltrácia (2020) (S02E04)

Líbí se mi, že se vrátili klonovači. Koho pak tu máme? Snaží se Gideon vdechnout Imperátorovi život skrze citlivé jedince v síle s velkým počtem midichlorianů? Třeba za pár let ta šílená Epizoda IX bude dávat smysl. I když nevím, jak vysvětlí ty pitomé dýky a jiné pitomosti... ()

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

Čekali jsme dlouho, než se objeví první Jedi se světelným mečem v seriále. A je to tady a rovnou Ahsoka. Musím teda říci, že jsem to čekal daleko horší a byl jsem příjemně překvapený. Tato epizoda mě utvrdila v tom, že dnes dokážou vytvořit naprosto cokoliv už i v seriálech! Už i doufám v ten seriál z The Old Republic, protože vše je nyní možné. Peníze na to jsou a jsou schopní to udělat. Čekají nás skvělé časy. ()

Kapitola 14: Tragédia (2020) (S02E06)

Boba Fett super. Jen by to měl být trochu „nečestný“ námezdní lovec, k Mandalorianovi se přidal tak nějak lehce a na můj vkus nepřirozeně… To podle mě gangsteři nedělají… Je to ale jediná výhrada zbytek super. ()

Kapitola 15: Presvedčenie (2020) (S02E07)

Rozhodně kladně hodnotím postavu Billa Burra, která najednou dostala úplně jiný podtext a hloubku. Nicméně oproti první řadě tvůrci s charakterem pěkně zatočili. V první sezóně se Mayfeld choval úplně jinak, ale budiž. Kladně hodnotím i novou planetu, útok pirátů, sundání helmy pro někoho, na kom vám záleží, a samozřejmě ukázku, že i v Impériu jsou dobří lidi. Uvítání konvoje bylo nádherné. Přesto nedávám plný počet. Často se nadává na sequelové díly, že jsou nelogické. Tady to ovšem není jinak. Opravdu je úplně normální, že existuje jen jeden terminál, ke kterému může přijít kdokoliv, a on mu řekne polohu lodi jednoho z nejvíce postavených lidí v Impériu? A není nutné ani, aby to byl alespoň stormtrooper či jiný imperiální důstojník, ale informace to vydá komukoliv, kdo není hledaný? To je pěkná blbost. Druhá blbost je ta, že jakmile zjistíte polohu lodi, tak ta informace může být za pár minut bezcenná. Loď se přece pohybuje, může skočit do hyperprostoru a je fuč. ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Celá druhá řada byl obrovský fan-service tak, jak se má správně dělat. Opravdu mistrovská práce. Sice to šlo na úkor námezdních lovců a kriminálního podsvětí, které nám bylo přislíbeno, ale tak povedený Star Wars obsah jsem již dlouho neviděl. A tato epizoda? Nástup mého idola z dětství byl přesně takový, v jaký jsem doufal u Epizody VIII. Takto se to dělá. Slzy se mi hrnuly do očí už v příjezdu X-Wingu. Následovala úplně epická scéna na styl Rogue One za pochodu výborné hudby. Toto bylo opravdu epické. Brečím z toho ještě teď. Ano, digitalní re-ageing není rozhodně dokonalý, ale já furt brečím jako želva a skáču blahem. ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

A já věděl, že to "samé" již nebude po dvou letech fungovat. Když Mandalorian byl naposledy na televizních obrazovkách, neměli jsme tu žádné SW seriály a byli jsme schopni ledacos odpustit. Teď tu máme seriál za seriálem a zkrátka zápletka jak ze hry stačit divákům nebude, navíc opakovaný vtip nemusí být stále vtipem. Za mě to na rozjezd bylo ještě "oukej", i když samotná epizoda nevěděla, jaký příběh má vlastně vyprávět. Spíše to vypadalo, jako by nám chtěla připomenout, kdo jsou hlavní postavy a kde se aktuálně nacházejí. Vizuálně krásně, příběhově malinko slabší a scénář vytvořený spíše jako pro herní průmysl. ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

Tento díl měl alespoň oproti minulému jednotný děj a o něco v něm šlo. Oceňuji, že celou situaci nemusí zachraňovat Grogu, ale usoudí, že je lepší vyrazit za někým pro pomoc. Taktéž jsem uvítal, že Din Djarin není úplný Gary Sue a on i může klopýtnout (dokonce dvakrát). Jsem s touto epizodou úplně v míru, i když chápu, že jde o pohádku, která po třech sezónách nemusí každému vonět. ()

Kapitola 19: Konvertita (2023) (S03E03)

Tenhle díl měl hloubku a rozhodně nepůsobil zkratkovitě a za to rozhodně plný počet. Místy jsem cítil až tu Andorovskou atmosféru, kde nic není jen černé a bílé. Poznali jsme, že i Nová Republika má spoustu svých vlastních problémů a neduh. A konečně jsme mezi sebe taktéž přivítali obyčejné lidi, co prostě chtějí jen práci a je jim jedno, jestli pracují pro Impérium či pro Republiku. Chápu, že tato odbočka se může někomu zdát zbytečná, ale hezky buduje svět okolo. ()

Kapitola 20: Najdúch (2023) (S03E04)

Znovu mám smíšené pocity. Na jednu stranu tu máme pro seriál až typický příběh - příšerka, její lovení a následně zlikvidování. Je asi zřejmé, že posté to fungovat nebude, zvlášť když to samé jsme dostali dvě epizody dozadu. Flashback rozhodně potěšil a sebral vítr z plachet všem fanouškům, kteří vymýšleli nesmyslně nereálné teorie. S epizodou jako takovou jsem neměl problém, ale v kontextu celé série s ní problém mám. Nějakou dobu už přešlapujeme na místě a Din Djarin se nikam neposouvá, nevyvíjí a seriál se mu nevěnuje. Zato Bo-Katan Kryze prochází daleko lepším a zajímavějším vývojem. ()

Kapitola 21: Pirát (2023) (S03E05)

I když možná jednorázová zápletka, tentokrát byla odvedená dobrá práce. Tvůrci si dali na čas s budováním celé atmosféry a komornější záchrana akce Nevarra mi vůbec nevadila. Jsem taktéž rád, že se po ulicích neproducírovali pouze lidé, ale měli jsme možnost vidět spoustu mimozemských ras, na jednu epizodu si troufám tvrdit že snad rekordní počet. Taktéž se mi líbí propojování různých dějových linek (Coruscant, Nová Republika, Mandaloriani, Piráti, Nevarro) a hned mám pocit, že celá galaxie je o něco větší, propojenější a v pozadí se děje něco důležitého. ()

Kapitola 22: Žoldnieri (2023) (S03E06)

Nevím, co si myslet. Vizuál, masky a efekty - to je vše nádherné a vlastně se divím, že když si dají záležet na vizuálu, tak pak to zcela zabije scénář. Black a Lizzy se rozhodně do SW nehodí, nijak naší galaxii neobohacují a spíše ji zesměšňují. Celá zápletka s droidy mohla být celkem fajn nostalgií, ale ne rozhodně dva díly před koncem. Samotný závěr je opět tak trochu deus ex machina a vycucaný z prstu. Nejsem vyloženě zklamán, ale ten scénář by potřeboval sakra učesat. Mandalorian se opravdu stal vedlejší postavou ve svém vlastním seriálu. Nepamatuji si ani jednu jeho silnou scénu v této sérii. ()

Kapitola 23: Špióni (2023) (S03E07)

Tahle epizoda snad měla všechno a nemám naprosto co vytknout! Stínová rada, Impérium, garda, Mandaloriani. A mělo to opět kouzlo první série. Grogu měl konečně nějaký význam a větší úlohu v celé třetí řadě. S jeho ovládáním IG-12 jsem se upřímně od srdce zasmál, což se mi stalo u této řady poprvé. Až filmová epizoda, neskutečně jsem se bavil. ()

Kapitola 24: Návrat (2023) (S03E08)

V epizodě se stalo všechno, co jsem nechtěl. První infarkt přišel ve druhé minutě, když Din přepral beskat stormtroopery a uprchl. Sakra, takže vy budujete v sedmém díle napínavou atmosféru, abyste vše zabili první scénou nového dílu? Tahle epizoda byla jedním z velkých destroyerů jako Epizoda VIII. Darksaber, Gideon, kloni a vše - celé se to rozpadá jako domeček z karet a já si říkám, co vlastně chtěl Favreau touto řadou vyprávět. Din se nikam neposunul a z celkem fajn postavy najednou udělají lovce imperiálů? To každá postava a každý seriál musí být jen a jen o Impériu? ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers