Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

kajas

Star Wars hrané filmy jsem viděla všechny, ale rozhodně nejsem žádná ortodoxní fanynka, která si pamatuje všechny postavy jménem a odříká nazpaměť většinu scén. Od "Mandaloriana" jsem čekala Baby Yodu a toho jsem taky dostala. Ten zbytek... za moc nestál :D ()

M.i.k.e

celkem komorní,příběhově jednoduché a rozhodně ne bez chyby,ale vzhledem ke zklamání které přinesl Rise Of Skywalker je Mandalorian trochu jako balzám na Star Wars duši.Poslední díl pod vedením Taiki Waititiho mě utvrdil v tom,že tomuhle prostě chci dát plnou palbu už jen z principu.Akce povedená,ovšem jinak je Mandalorian mnohem silnější v těch nerozmáchlých momentech a ukazuje,že SW klidně můžou pokračovat i bez toho aby se ničili galaxie a dokáže nabídnout zajímavé příběhy i bez známých a provařených figur.This is the way!...85% ()

Chen

Není asi překvapením, že některé epizody byly silnější, některé slabší, ale rozhodně musím ocenit, že nakonec se ukázalo, že každá má smysl pro celkový děj. Předposlední díl pak považuji za jednu z nejlepších věcí ve Star Wars universu a musím se přiznat, že mi přišla o špetku lepší než samotné finále. Ale i to bylo povedené a obecně se mi i tahle řada líbila a výtek mám jen pár, převládá výrazně kladný dojem. ()

William_

Mandalorian je MASTERPIECE, který musíte vidět! Pro kvalitní seriál nemusíte mít tuny kvalitního scénáře. Někdy stačí tajemná a zajímavá postava, ke které si ihned najdete cestu. Všechno to do sebe zapadá, baví mě se na to dívat, má to smysl a příběh není hloupý. Režiséři dělají své maximum, scénář (většinou) dává smysl a mnohdy i pobaví . Postavy jsou sympatické a jsou daleko lépe napsané než například v nové filmové trilogii . A k tomu naprosto úžasný soundtrack od Ludwiga Göranssona, který se mi už od 1. série vryl do paměti. Prostě vše je zde provedeno dobře. A výtka že se ve většině epizod nic moc neděje? Ono je možná lepší mít pozvolný průběh, než kdyby se do 3 epizod narvalo všechno a nemělo by to žádnou výstavbu či dynamiku nebo uvěřitelnost.  Některé epizody mají až filmový nádech a je škoda, že je nebylo možné vidět v kinosále. Grogu je roztomilý, Mando rozvážný a přesvědčivý a celé si to drželo kvalitu a především atmosféru, jakou si každý fanoušek SW prostě musel užívat. ()

Vyhy

1. - 3. série - 90 % Mám čerstvě po třetí sérii a musím uznat, že jsem stále nadšený. Naposledy, pokud nepočítáme původní filmy a prequely, jsem byl obdobně nadšen z Andoru, který měl sice jinou dynamiku a tempo, přesto oba dva seriály mi zase připomněly, proč SW svět mám rád a nevzdal jsem to s ním. Manda a prcka jsem si hned oblíbil. Má to asi vše, co bych si od příběhu s nájemným lovcem představoval a rád si další série nechám líbit. ()

Cheeter

Celou dobu říkám, že Star Wars se měly vydat cestou těchto spin-offů a dělat další epizody, těmi se to akorát kazilo. A pokud je pravda, že v prvním díle byl obří spoiler pro IX. epizodu, tak asi je se na co těšit. Nicméně i tak z ní mám obavy. Zatím jsem se k ní nedokopal, snad se k tomu dostanu dřív, než mi to někdo prozradí. ()

C0r0ner

Škoda té povídkovosti několika dílů, ale jinak je to paráda a nádhera, kdy každá epizoda je lepší než celá nová zasraná trilogie dohromady, jsou tu super charaktery, zábava a Baby Yoda je nový kult. Těším se na další sérii a doufám, že se zapracuje na scénáři, jinak není co vylepšovat. 90% Update po druhé sérii. Mandalorian definitivně absolutně zastiňuje celou novou kreténskou ságu a to málo, co se mi v první řadě nelíbilo, je pryč. Tohle je esence Star Wars (podobně jako Rogue One) se vším, co k ní patří, a já jsem naprosto nadšený. Poslední díl totální kurevská paráda a skoro mi i slzička ukápla. Díky, Jone Favreau, za tuhle dokonalost! 100% ()

TomikZlesa

Tak jak nejsem žádný fanda SW tak jsem Mandaloriana odkládal, ale byla to chyba. Hlavní hrdina je od pohledu sympaťák a celé je to zábavné. Co občas nedávám je prostě ten svět SW kde pomalu i hovno chodí, mluví a má svou rasu. ()

Sammya

Mě to mrzí, ale málem jsem sledování vzdala, protože to byla hrozná nuda. Druhá půlka série už byla lepší a poslední díl to aspoň trochu zachránil, ale jinak pořád nevidím, co na tom všichni mají (a to jsem SW geek) a baby Yoda mi rozhodně k srdci nijak nepřirostl. Edit: Dala jsem si maraton všeho audiovizuálního Star Wars obsahu, pak jsem znova koukla na první řadu a pak na druhou. Ta mi přišla o poznání zábavnější a zajímavější, sice zřejmě k tomu výrazně přispěly postavy, které známe z předchozích seriálů či filmů, ale přišlo mi, že i děj se konečně někam posunul a nebyla to tak děsná nuda. Takže zvedám na 4*. Třetí řada mi přišla skvelá, konečně je to pořádný Star Wars seriál. ()

Pajky3

1. série Dlouho očekávané spuštění kanálu Disney + přišlo i s prvním hraným seriálem ze světa Star Wars a určitě věrné fanoušky nezklamalo. Já mám Star Wars sice rád, ale sám se nemohu počítat mezi zapálené fanoušky, kteří znají každý příběh, co se v předaleké galaxii odehrál. I tak jsem si Mandaloriana ale mohl v klidu užít a to je dobře. Hned od úvodní scény poznáte, v jakém světě se nacházíte a sledování lovce odměn zní skvěle. A vážně je to slušná zábava sledovat, i když je pravda, že některé epizody jsou prostě lepší než druhé. Na druhou stranu je dobře, že všechno graduje v opravdu povedeném finále. Osudová hudba fungovala, příběh Mandolariana také a navíc udělali i zajímavé závěrečné titulky. Takže se mi to líbilo a s chutí se podívám na další pokračování. A to i přesto, že se mi pravděpodobně vyhne nákupní horečka po hračce Baby Yody a nebudu o tom tvrdit, že je to nejlepší seriál, co jsem viděl. Ale určitě chápu fanoušky Star Wars, kteří jsou z toho nadšeni ještě o stupeň více. 2. série Druhá série pokračuje v nastoleném řádu. Je vidět, že práce na seriálu je od lidí, co mají rádi Star Wars, pro fanoušky Star Wars. Já se bavil slušně a samozřejmě jsem si to užil až do posledních titulků závěrečné epizody, která byla skvělým vyvrcholením. Docela jsem zvědav na to, kam se bude posouvat pokračování. ()

epicek

Něco takového tahle značka potřebovala. Parádní výpravu do světa Hvězdných válek bez opírání se o jakékoliv napomáhající berličky a pořádnou porci času na dávkování děje, což seriálový formát ideálně splňuje. Ačkoliv je pravda, že některé epizody byly dosti zdlouhavé, tak ve finálním výsledku to chápu, jelikož ta skládačka do sebe naprosto skvěle zapadla. Pascal bez Pascala to v pohodě táhne, ale je tu spoustu dalších skvěle napsaných postav a to nepočítám Baby Yodu, který to tak nějak ukradl většinově pro sebe. Jsem rozhodně zvědavý, jak se tohle rozvine dál a taky doufám ve více epizod pod taktovkou Waititiho, jelikož poslední díl byl prostě best of. Za mě určitě jedno z největších překvapení minulého roku a rozhodně řadím vysoko v mém žebříčku nejlepších seriálů. This is the way ()

LasT_Olt

Mandalorian v kostce: Mando: Ahoj, jsem elitní lovec a hledám práci. Mimochodem jsem hledaný renegád a cestuji z tímhle ještě hledanějším skřetem. Náhodný spojenec: Ahoj Mando! Jsme staří kamarádi hehe. Co kdybych ti zařídil práci? Je to totálně ez. Jen někam dojdem tam něco čornem/zajmem/zabijem a dostaneš fakt fůru kreditů. Zažili jsme toho spolu hodně a jsme kamarádi jinak bych ti to nezařídil. :)) Mando: Hmmm.Moc se mi to nezdá,ale jelikož jsme kámoši tak do toho jdu. Náhodný spojenec:Super tak jdem na to! *o deset minut později, k dokončení práce už zbývá poslední krůček* Náhodný spojenec: Ha! Nyní tě zradím Mando! Jsi hledaný a za tebe a skřeta dostanu 3x více peněz než za tuhle práci hehehe. Zrazuju tě. Mando: :OO. *V následujících deseti minutách Mando úžasným způsobem ochčije náhodného spojence, uteče a navíc stihne náhodného spojence potrestat nebo zabít* Konec dílu. Většina komentů na čsfd: No ten díl byl nic moc, ale ten baby yoda to totálně zachraňuje, dávám 5*. Ooo viděli jste ty stíhačky ve tvaru X co tam byli 30 vteřin? Neuvěřitelný..nejlepší. No ty volee, ten enemák měl na dvacet vteřin černou zářivku! Nejlepší finále! Režie: Jon Favreau, Já: Sakra lidi co blbnete? Hotel:Trivago. ()

Doldus

Řemeslně dokonalý seriál se zajímavou plejádou postav (třeba "I have spoken" skřet s hlasem Nicka Nolteho vládne) je ideální dar pro zapřísáhlé a dlouholeté fandy Star Wars, což úplně nejsem. Respektive, všechno možné o Star Wars vím a viděl jsem, jen k sérii necítím tak osobní vztah, takový "force pull" jako k jiným ságám. Což je možná důvod, proč jsem trochu odměřenější, jelikož toto je v podstatě nejrozsáhlejší fan-service současné popkulutury, a ne o moc víc. Ano, cením si trochu (maličko) drsnějšího pojetí, inspirace westerny, použití klasických efektů atd., ale drží se to až moc "při zemi". Favreau a spol. jeli na jistotu - roztomilý sidekick, drsňácká Mandalorská kultura, vyprahlé pouštní planety a všelijaké vtipné kreatury. Ale mohlo to být ještě o notný kus drsnější, klidně nějaké ty twisty, trochu osudovější příběh a hlavně trochu nabořit schémata jednotlivých epizod. Prostě v podstatě trochu víc riskovat (v tomto ohledu mám z nové hlavní trilogie i přes všechny zápory nejradši SW VIII). Na druhou stranu je mi jasné, že po vlažně přijaté nové trilogii je zřejmě potřeba pomaličku ale jistě napravovat způsobené "škody". Suma sumárům, nekoná se ani revoluce, ani evoluce, ale hezky se na to dívá. Alespoň prozatím. Musím však zmínit dva plusy: hudbu a zejména optimální délku epizod. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers