Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

cipokomon

Nemám rád SW, nemám. Ale tohle je prostě skvělé. Škoda, že tu jsou tací, viď JFL, kteří v tom hledají nevím co - promiň 3/4 blábolu cos vyplodil jsem nerozuměl, ale evidentně jdou proti proudu a jsem rád, že se točí další série. Baby Yoda!!! ()

mjech

Jednoduché westernové příběhy zasazené do světa Star Wars. Lovec odměn – psanec Mando – na svých cestách z planety na planetu. Palec nahoru za krátkou stopáž a stylové artworks na konci každé epizody. Palec dolů za hudební podkres, který často chybí, díky čemuž je řada scén „hluchá“ a nebo se vyloženě tluče s dějem, místo aby podrhnul atmosféru. Každopádně příjemné překvapení. ()

Zoubek123

Narozdíl od posledních produkcí Disneyho ve světě StarWars se tento seriál vemi povedl. Naprosto dokonale spojuje žánry sci-fi a western. Hlavní postava Din Djarin je členem rasy (později se dozvíme - kultu) Mandalorianů, kterou snad každý fanoušek SW zná, díky svým ikonickým brněním a vychytaným válečnickým uměním. Příběh se odehrává těsně po rozpadu Impéria, kde jednotlivé přeživší imperiální sektory bojují o moc. Uprostřed toho nacházíme našeho hrdinu, který chytá stvoření za peníze - Bounty Hunter. V daném sektoru je nejlepší, a tak dostává nabídku mimo cech na lov a dovoz tajemné zásilky, o které se dozvíme, že to je člen rasy mistra Yody citlivý na Sílu. Doslova si pamatuji, jak následující den vybuchly sociální sítě díky memes "Baby Yody". Din Djarin ale kvůli svému morálnímu kompasu odmítne dítě vydat a spolu se vydávají schovat se před ostatními najemnými lovci a Impériem. ()

zekon

Konečně dívatelný svět SW. Konečně něco co navázalo na legendární trilogii. S03 asi nejpropracovanější děj. každopádně seriál pro dospělé na vysoké úrovni. sláva ()

breebee

Naprosto výborný. Mando i přesto, že mu není vidět do obličeje, je naprosto úžasný hrdina, jehož dobrosrdečnost a statečnost se vyrovnají rytířům Jedi. Baby Yoda je to nejroztomilejší stvoření v galaxii, rozplývám se láskou pokaždé, když je v záběru. Dohromady tvoří milou dvojku, která rozhodně nenudí. Vyhovuje mi i formát seriálu, kdy na každou epizodu je jeden dobrodružný příběh, které ale dohromady tvoří větší celek. Jsem ráda, že jsem se ke shlédnutí dopracovala. Opravdu doporučuji i lidem, kteří třeba nejsou vyloženě fanoušci jakékoliv SW trilogie. ()

Petr.Tesar

Na tento projekt z předaleké galaxie se těšil asi každý zarytý fanoušek tohoto univerza a hergot ono to snad nemohlo dopadnout lépe. Mando je prostě borec každým coulem a o Baby Yodovi ani nemá smysl něco psát ten byl prostě k sežrání a fanoušci mají novou nejoblíbenější postavu. O tomto seriálu by se dalo psát hodiny a hodiny ale nehodlám tu spoilerovat vůbec nic z tohoto projektu a každému kdo ho viděl je jasné jaké pocity si z toho odnáším a kdo ho neviděl ať to urychleně napraví protože tohle vám po nové trilogii rozhodně spraví chuť a já netrpělivě očekávám další projekty s kterými tvůrci přijdou protože tohle jsou sakra Star Wars a těch příběhů může být neomezeně takže šup sem s nima. ()

Updated_Cake

//1. série// Zpočátku pomalý a na poměry SW "tradiční" rozjezd, 1. série se táhne vlastně spíše v duchu vysvětlování a představování postav a prostředí, kde na to ve filmech zase tolik času není. Propracovaný děj a fajn scénář. Už od začátku je vidět, že i trochu nudnější scény člověka neuspí, protože je za tím super práce skupinky nadaných lidí. //2. série// A tady začíná seriál nabírat na obrátkách, děj nikam nespěchá, zároveň práce s kamerou, efekty i scénářem jsou brilantní. Seriál si užije jak fanoušek SW universa, tak i začátečník. Konec byl vážně překvapující a milý a i když pokračování této postavy asi dál v seriálu nebude, byla to hezká nostalgie. Obecně, kdyby všechny Disney seriály byly jako tenhle, člověk by se hned těšil víc. ()

hronikpetr

Rozhodně to má i své slabší chvilky, ale jako celek to rozhodně funguje. Mando je sympaťák a "malý Joda" je úžasný a hrozně roztomilý.. Za mě 85% až 90%. Rozhodně stojí za shlédnutí, pro lidi co mají rádi star wars je to povinnost.. ()

Mukade

Chcem mať možnosť mať permanentne helmu na hlave jak Mandalorian (nie že by som bol taký škaredý xD ), ofc bez "problémov" = bez toho aby som vyzeral ako exot, bez očumovania a bez toho aby po pár minútach pripochodovali poliši prípadne drábi z psychiatrie, že čo to tu je za nebezpečné indivíduum !! x'DD ZÁVIDÍM MU ! (: Rúško faking nestačí (: ()

Thalin

Mandalorian rozhodně předčil má očekávání. Je docela legrační (nebo možná smutný?) že něco s tak víceméně jednoduchou zápletkou a takřka bez narážky na hlavní kánon, o tolik předčí některé filmy z tohoto prostředí. Příjemný závan nostalgie ze starých dílů a navíc roztomilý zelený prcek, co víc chtít? U tohohle jsem ani ve víc nedoufala. ()

BEROUNAK

Když vyšel na streamovací platformy seriál Mandalorian, netušil jsem kdo to je. Po zhlédnutí první série jsem se zamiloval a po několika letech mě právě tento seriál dokázal vrátit zpět do světa Star Wars. Dějově seriál není v ničem moc specíální, ale způsob jakým je každá epizoda o něčem zcela jiném než ta předchozí je právě ten důvod, proč to diváka bude bavit. Příběh nájemného lovce má jak naprosto špičkovou hudbu a zvukové efekty, tak i CGI, kterého není v seriálu zas tak hodně. Na spoustu pozadí se používají velkoplošné obrazovky, které dělají pozadí. a prostory příběhu naprosto realistické. Seriál je velmi příjemná cesta nájemného lovce, kterou si spousta lidí chválí. ()

pencho

Skvělá taktika stavící se proti establishmentu. Většina seriálů si musí vybudovat pověst a začne se zlepšovat - po formální stránce s přibývajícími díly. Nicméně Disney, známé pro své chrlení sequelů, spin-offů a remaků, které jim vydělávají obrovské peníze se rozhodlo, po vzoru, na kterém už tak postavili kvalitu svých výtvorů, fast foodu zhoršovat s časem kvalitu. Čím úspěšnější, tím je dražší a tím jsou potraviny nekvalitnější, jak to funguje, to nevím, ale očividně to funguje, jelikož si všichni užívají do sebe cpát nekvalitní šedou hmotu. První série byla velice úspěšná -a velice kvalitně udělaná, to nejspíše tvůrce zaskočilo. Proto se rozhodli pro postup, který se přiučili od seriálů jako Book of Boba Fett a Obi-Wan. Nacpěte tam co nejvíce velkých jmen (obsazení Pedra Pascala bylo geniální, jelikož opravdu vycítíte jemnost jeho výkonu za tunou železa), ale natočte to ve výších kvality produkce a la Jak jsem poznal vaši matku. Seriál už je úspěšný, stejně se na něj všichni koukají jen kvůli Groguovi, tak proč se snažit. Ve finále mi ani nevadí jednoduchost a seriálovitost příběhu, kde každý díl je nové dobrodružství, ale spíše ta nenápaditost atypická pro to, co Star Wars byly. Zastírat to tím, že se jedná jen o seriál už v roce 2022 neprojde. Star wars se proslavily tím, že měli svůj “odraný” vzhled, který jim dodával realističnost a navíc přišel s mnoha novými a nepopsatelnými stvořeními. V druhé sérii Mandaloriana každý kostým vypadá jako nikdy nenošený, vše je nějak zvláštně přesvícené, uhlazené a jediná nová stvoření, na kterých se každá epizoda zakládá, jsou jen odvozeniny něčeho pozemského. Velký had, zimní pavouk, velký mravenec, opravdové zklamání. Opravdu jediné co drží seriál pohromadě je báječná dvojka. Pedro a Grogu. ()

dlouheBidlo

Je to milé.  Není to přehnané. Nevystupují tam imbecilní dětští hrdinové s protivnými pisklavými hlásky a infantilním humorem. Nepípá tam žádný debilní robot. Má to sice úspornou, ale přesto dostatečnou výpravu a příběh je taky takový zkousnutelný. Svět StarWars už mi začínal lézt na nervy, ale tohle se dá. Komorní příběh Mandaloriana a malého Yody, který je kouzelný právě v jeho pasivitě. Hezká sci-fi pohádka na dobrou noc. Už se těším na třetí sérii. Tak bohužel ... do třetí série se propípal obvyklý dementní robot a celkově už to začalo být únavné. Třetí sérii ani nedoporučuji. Prostě vyčerpání tvůrců i diváka nevyhnutelně nastane ... this is the way ()

Ondrejjekid

Lidi takhle úžasnej séroš který překvapí i lidi, kteří nemají v lásce StarWars, super hudba, super efekty, super scénář, prostě to je úžasnej seriál, který musí vidět každej. Doporučuji všem, kteří nevědí na co se kouknout.👆🔥10/10🔥 ()

platzman

Pěkná pohádka s roztomilým baby Yodou, stylovým Bounty Hunterem a tím pravým feelingem Star Wars, který znám z originální trilogie a z her - a tolik postrádám jinde. Jeden z mála seriálů, kde rád zůstanu až do konce titulků - artworky s doprovodnou hudbou jsou opravdu stylovka. ()

Polux

S03 | 8/10 | Když se Mando k velké radosti fanoušků (mě nevyjímaje) objevil loni jako host ve spin-offu The Book Of Boba Fett a kromě toho, že si s velkým přehledem ukradl celou sérii pro sebe (což pro Bobu Fetta a spin-off jako takový není úplně nejlepší vizitka, ale to je vedlejší), vcelku překvapivě přímo navázal na finále druhé sezóny a dotáhl do konce "povinnou" dějovou linku s návratem Grogua zpět do hry, tak nějak jsem předpokládal, že se k tomuto neobvyklému řešení tvůrci uchýlili proto, aby se třetí sezóna mohla hned zpočátku věnovat podstatnějším událostem a nemusela se zdržovat podobnými detaily. Což se nakonec bohužel nestalo a i aktuální sezóna svou dramaturgickou strukturou pokračuje v předchozími sezónami nastoleném trendu. | To znamená formát kontinuální příběhové linky, vyprávěné napříč celou sezónou, která je sem tam "prokládána" samostatně stojícími planet of the week epizodami, což je na jednu stranu dobře, jelikož má sezóna jasnou dramaturgickou strukturu s očekávatelnou katarzí na jejím konci a příběhově toho lze tímto způsobem pokrýt více než v rámci osamocené epizody. Ovšem na druhou stranu špatně, jelikož se zde opakuje obvyklý syndrom "málo obsahu na hodně stopáže", tj. i tato sezóna trpí na opětovné "ředění" ústřední příběhové linky nepodstatnými dějovými výplněmi, bez kterých by měla sezóna sevřenější podobu, údernější tempo a kromě toho poloviční počet dílů:-). | Výsledkem toho všeho je tak fakt, že průběžné příběhové oblouky Grogua a Gideona (důvod, k čemu Gideon vlastně hodlá Grogua využít a co má Gideon vůbec v plánu provést) jsou i tentokrát rozvedeny naprosto minimálně (zprávy o tom, že je Disney připraven sérii dojit spousty let, se očividně zakládají na pravdě) a stran hlavního cíle postav v aktuální sezóně, tj. opětovného ovládnutí domovské planety Mandalorianů, stačí divákovi zhlédnout v podstatě jen samotné dvojdílné finále a se zbytkem epizod nemusí ztrácet čas. S nástupem Thrawna na scénu v následující sezóně snad po stránce děje dojde k výraznějšímu posunu událostí vpřed. | Naštěstí na Pascala a Sackhoff je jako již tradičně spoleh, to samé platí pro Weatherse a Esposita, výplňové epizody samy o sobě jsou vlastně fajn (přičemž zaujme především neplánovaná zastávka u hostující trojice Black, Lizzo a Lloyd) a zmíněné dvojdílné finále nejen svým měřítkem rozhodně stojí za pozornost. Škoda, že od prvotního westernového "bounty hunter" konceptu, kterým se série od zbytku SW produkce odlišovala, dochází sezónu od sezóny k postupnému návratu k tradiční space opeře, což v této sezóně kulminuje, přesto celkově znovu odvedena dobrá práce. | PeZet ()

Rikoz99

1. série: Naprosté mistrovské dílo. Dost se divím, že tohle vyprodukovalo Disney, které má posledních pár let vydávat jen průměrné filmy a seriály. Začátek příběhu Dina Djarina a mláděte Grogu je dle mého naprosto fenomenální jak ze stránky vizálu, obsazení, hudby a prostě všeho. Vizuál bych řekl, že není v porovnání s ostatními Star Wars médii nijak vyjímečný, ale stejně to vypadá sakra dobře! To stejné obsazení, Pedro Pascal v hlavní roli? Giancarlo Esposito jako hlavní záporák?! Naprosto upřímně, Giancarlo opravdu umí hrát záporáky. Hudba je také naprosto dechberoucí a ponoří vás do děje. Tuto recenzi píšu po rewatchi a zhlédnutí jiných Star Wars seriálů a i přes to si myslím, že je to naprosto úžasné. Díky moc, Jone Favreau, tohle je perfektní. 100% ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers