Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Withree

Je divné dívat se na film, když znáte jeho konec. Ale když poprvé slyšíte dýchat Vadera přes masku je to zážitek a máte nutkání pustit si starou trilogii. ()

Jan.Mlynar

Ewan skvělý, Natalie dobrá, Hayden...noo...tim "I HATE YOU" si aspoň trochu napravil reputaci :)... Jinak jako celke od začátku do konce nádhera, místy trochu nelogičností, ale to jako skalní fanoušek můžu bez problémů odpustit... 95% Jinak můž žebříček oblíbenosti epizod: 1) Impérium vrací úder 2) Pomsta Sithů 3) Nová naděje 4) Klony útočí 5) Návrat Jediho 6) Skrytá hrozba ()

Kroup4

A je to.Sága dovršena.Vše dosebe zapadlo.Ikdyž jsem věděl jak to dopadne,chtěl jsem vidět jak to všechno Lucas spojí.A povedlo se mu to náramně.Skvělá podívaná. ()

Martin79

Velice "silný" film propracovaný do nejmenšího detailu. Navíc to propojení s epizodou IV, ketrá byla natočena jak víme v roce 1977, tedy ten přechod funguje výborně. Všechno sedí a dá se lehce pochopit. Filmu davám plné hodnocení, protože si ho dle mého zaslouží, přesto ty starší tři epizody (resp. IV-VI) byli o něco lepší, ale i tak klobouk dolů před Georgem Lucasem. ()

sarfian

Určite najtemneší diel série, ktorý ma asi aj najviac zaujímal. Hlavne koniec na ktorý nadväzuje Epizóda IV a záber na Darth Vadera.To bolo geniálne a pri tomto diely som sa fakt bavil, hlavne poslednú pol hodinu. VIDENÉ 2x ()

Kvasekus

Já nejsem klasik SW, mě baví SW jako celek takže u mě nehrozí, že mě bude štvát novej a vtipnej R2D2 nebo v předchozích dílech pro někoho otravnej Jar Jar Binx(nebo jak se to píše). Tenhle díl mě hodně baví neustálou akcí a taky skvělejma efektama a širokou škálou postav. Navíc sem se těšil jak se z Haydena stane ten parchant(protože ho nemam rád). ()

Pathrose

Parádní zakončení jedné z nejlepších filmových sérií, ne-li té nejlepší. Třetí díl sází hodně na efekty a samozřejmě se starou trilogií nemůže rovnat. Ale myslím si, že nebylo co udělat lépe v Pomstě Sithů, Film je vyvážený, ubíhá krásně plynule... a závěrečný souboj Obi-Wana a Anakina? Pastva pro oči. ()

Arequipa

Také u druhé trilogie se mi poslední díl líbil nejvíce. Už od začátku je jasné, že proti předchozímu dílu to bude více o akci a méně o romantice. I ten Anakin je mi tady víc sympatický než ve dvojce.:-) Ve druhé půlce graduje temná stránka a příběh letí, postavy se vykreslují, vše se poutavým a gradujícím způsobem vyjasňuje. K dokonalosti chybělo velmi málo. ()

renoarko

Epizóda 3 je z nových častí jednoznačne najlepšia, všetko smeruje k tragickému záveru, z bloňdatého krásavčeka Anakina sa pomaly stáva zloduch prvej kategórie Darth Vader (možno trochu rýchly prerod, to sa musí uznať) a všetko sa uzatvára. Vytvoril sa most medzi novou a starou trilógiou. Nech Vás sila sprevádza pán Lucas, a že ďakujem, za svet, ktorý ste nám priniesol :) ()

Melvej

Všechny díly Star Wars jsou skvělé (až na druhou epizodu, ta docela pokulhává za ostatními) a na všechny se vždycky rád podívám, ale třetí epizoda je nejlepší ze všech. ()

Doski

Podle mě určitě nejlepší díl skvělého Lucasova celku Star Wars. Možná je to nejlepší technologií, ale spíš ne. Nikdy mi nezáleželo extra na kvalitě. Prostě celkově je to skvělý. A Yoda prostě je mistr všech padawanů. 90% ()

Colour

Tak toto bola sila! Bol tu cítiť dych starej trilógie, bola tu mágia, emócie, o akých sa 1 a 2 nemohlo ani snívať. Mnohé momenty boli veľmi silné. Lucas už v 1977 musel vedieť, že raz bude robiť aj prequely, lebo od prvého dielu do seba všetko pekne zapadalo. Najneuveriteľnejšie na tom je, že logika nehapruje, postavy sú vcelku dobre vykreslené, ale akosi sa všetci vykašľali na dialógy. Je všeobecne známe, že ani jeden Star Wars nemá kvalitný scenár, no tu je to počuteľnejšie ako inde a nedarilo sa mu to zakryť. Efekty nesklamali, no bolo aj lepšie. Záverečné bitky Yoda vs. Imperátor a Obi-Wan vs. Darth Vader boli ohromujúce a dalo by sa povedať, že sú jedny z najlepších z celej hexalógie. Z neskoršej trilógie suverénne najlepšia. 82% ()

andosdre

Poslední nově natočený díl ságy je výborný!Efekty a děj jsou skvělé stejně tak jako herci(opět zmíním: Ewan McGregor,Natalie Portman,Christopher Lee(ikdyž ten si příliš nezahrál)).Všechno je přesně takové,jak by to mělo na závěr vypadat.Čtyři hvězdičky... ()

patushik

Jak by řekl Mistr Yoda: "Prozíravý při hodnocení ty být musíš". Nejlepší episoda trilogie, episoda díky které stálo za to sledovat předchozí dvě. Episoda v které Obi Wan už není jen přicmrndávačem ale skutečným mistrem Jedi. A samozřejmě zrození lorda Darth Vadera a mistr Yoda k mému hodnocení přispěli . 90% ()

vincchuppo

Nemohu dát plné hodnocení něčenu, co mě ani trochu nepřekvapilo. Jedná se o epickou třetí kapitolu dějin Star Wars, kdy se s Anakina oficiálně stává Darth Vader. Já vím, nic nového. Vynikajicí podívaná. Nic nového. Úžasné souboje. Jop. Ale také je to přeplněné sentimentálními kecy Patmé a Anakina, o ostatních nemluvě. Což moc nepřidalo. Pomsta Sithů je výborná zábava, epický spoiler, ale jak říkám, nové Star Wars jsou jedna věc, a ty staré zase jiná. I like it old-school. ()

danny_21

U mě jednoznačně nejlepší ze díl že všech šesti Epizod. Ta tam je tam dětinskost z první a částečná rozbředlost druhé epizody, tady všechno potemnělo, zostřilo a jede se na branku bez zaváhání jako když balón veme Messi. Perfektní souboje, tísnívá atmosféra rozpadajícího se Jediovského řádu, tradičně už dokonalý vizuál ale hlavně působivě strhující pád Anakina a jeho metamorfóza v Darth Vadera. Klobouk dolů Georgi, most mezi dvěma trilogiemi si postavil nad očekávání výborný a celá sága dostává úplně jiný rozměr - 90 % ()

Moiraine

Líbilo se mi to sice o chlup víc než dvojka, ale pořád prožívám zklamání. Mrzí mě, že přehršel počítačových triků měl přednost před uchováním kouzla epizod 4-6. Sice si uvědomuji, že to není úplně reálné, ale ona tam není vidět ani snaha. Jak jsem se v některých pasážích začala nudit, tak jsem začala přemýšlet o tom, na co koukám - velká chyba. Člověk pak zjistí, kolik postav se tam chová až neskutečně hloupě. ()

Mik_e

Po povedné dvojce jsem se na tenhle film těšil, i když bylo jasné, že už to nebude ta pohodová romantická podívaná plná procházek po Naboo, zalité sluncem. Tady se chystá něco temného a děsivého. Tak děsivého, že Obi-wan se musí stát členem Rady Jediů (patrně asi odměna za ta moudra co sype z rukávu) a Anakin v sobě odhalí konečně Lorda Vadera. Sice naprosto ujetě, prostě mu během vteřiny šplouchne na maják, ale zase ve velkém stylu. Nejlepší postava je určitě Imperátor, tady už naprostý zvrhlík, který do Yody pere blesky a šíleně se u toho řehtá, za něj hvězda nahoru. Další hvězda nahoru za triky, přeci jen jsou to Star Wars. On by to byl vlastně slušný film, KDYBY. Ten finální souboj mezi učitelem a padawanem je totiž méně zábavný než přehlídka gunganů. Neúnosně dlouhý, choreografie chybí, prostě dva týpci do sebe mydlej klackama hlava nehlava, ono to nějak dopadne. Všichni vědí jak to dopadne, ale i tak ten souboj tvoří snad půlku filmu. A navíc skončí naprosto pochybně. Jako podívaná v kině to bylo slušný, to jo. Ale podruhý? Ne díky. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)