Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Jakubik

Uff...asi nejsložitější "zakončení" protože musí sedět aby starší mohli začít...a vida povedlo se a všechno může krásně navázat tam kde má... ()

Asertio

Epické velkodílo, které zůstává naprosto strhujícím a úchvatným i přesto, že po celou dobu máte poměrně dobrou představu o tom, co se bude dít. Nevíte však JAK se to bude dít a to je hlavní prvek, kterým Star Wars zaujme . Třetí epizoda je pro mě, z velké části také díky modernímu kabátku, tou nejlepší. Přerod Anakina v Darth Vadera je vykreslen naprosto precizně a i když se na film dívám po páté, tak stále v nitru doufám, že si to Anakin na poslední chvíli rozmyslí a Jedi nezradí. A to normálně nedělám. Rovněž milostný příběh Anakina a Padmé je vyprávěn s takovou elegancí a poutavostí, že si o tom mohou americké romantické komedie či dramata jen zdát. A to není ani ústředním tématem. Jen snad těch soubojů se světelnými meči by mohlo být víc, ale těch je bohužel nedostatek ve všech epizodách... ()

Torgal

Naposledy som túto epizódu videl niekedy v roku 2006 a keď som sa k nej pred pár dňami vrátil, dosť som pochyboval o tom, či v skúške časom obstojí a po rokoch obháji maximálne hodnotenie. Moje obavy sa ale ukázali byť neopodstatnené a Epizóda III sa môže smelo pozrieť do očí aj najlepším častiam pôvodnej trilógie. Dej je nabitý emóciami, osudovosť čiší z každého filmového políčka a tempo filmu je závratné. Akcia strieda akciu, ohromujúce trikové scény vyzerajú aj dnes úchvatne a herci (hlavne kritizovaný Christensen) dávajú zabudnúť na rozpaky z posledného dielu. Dokonalejšie zavŕšenie ságy si neviem predstaviť. 9+/10 ()

Joppo88

Konečne epizóda, ktorá sa mi páčila. Tie prvé boli také nemasné, neslané.... Tu konečne nastal poriadny zvrat a svetlo galaxie uzrel Darth Vader :-) Nieže by som bol obdivovateľ "padouchú" ale tento tam chýbal. Vizuálnej stránke nie je čo vytknúť - som skutočn milo prekvapený, lebo po dvojke som čakal už len horšie... ()

krumpac007

Inu dobrá. Hodnotit celou sérii Star Wars není jednoduchý úkol. Tahle série je zkrátka kultovní, a proto je hodnocení tak vysoké. Po Epizodě 1, která nám nastínila úvod a de facto nám ani po těch 2 hodinách nic moc neukázala (ovšem efekty byly parádní a opět – je to Star Wars, takže mi nezbylo než uslintaně dát 5 hvězd, přestože jsem viděl i nepopiratelně lepší filmy) přišla Epizoda 2, která nám ukázala dříve maličkého a roztomilého Anakina v trošku horším světle, rozvinula děj, ale opět ho jen posunula, než aby ho nějak zahustila, přišla Epizoda s pořadovým číslem 3. Na její shlédnutí jsem se těšil dlouho (ano, je to poprvé co jsem ji viděl), bohužel pro mě byla celkem zklamáním. Asi jsem po dohromady nějakých pěti hodinách předchozího „úvodu“ čekal víc. Ale já se zkrátka celou první hodinu nudil. Naštěstí se všechno rozjelo tam, kde mělo a zbytek filmu mi utekl jako nic, občas jsem koukal s otevřenou pusou, co z té svojí Anakin vypouští a zkrátka si konec téhle trilogie (ovšem ne série, samozřejmě) užíval. Efekty jsou opět na velmi vysoké úrovni, jak bylo již standartem u předchozích dílů. Pro mě to není čistých 5 hvězd a nebýt to Star Wars, tak je ani snímek nedostane. Ale Star Wars to jsou. Za mě 85% -> ***** ()

Stíba

Vrcholné dílo nové trilogie i celé ságy s monumentálním vyvrcholením, které bylo perfetkním lepidlem celého příběhu Star Wars. ()

tomik99

Nejlepší propojení nové a staré trilogie, jaké jsem si asi jen mohl přát. Po nepříliš povedené epizodě I jsem už myslel, že George Lucas do dvou filmů nenarve vše, co se potřebuje vysvětlit, ale on to zvládl na jedničku. Opravdu to předčilo má očekávání. O trikách nemá cenu hovořit, jsou dokonalé, herci předvádějí asi nejlepší výkon v celé nové trilogii (hlavně Christensen, výtečný McDiarmid a moudrý McGregor). Jen hudba k tomuto filmu nedopadla tak dobře jako u ostatních Star Wars filmů, přesto je to stále hudební orgie a Williams prostě patří mezi nadprůměr. Proměna Anakina v Darth Vadera a jeho přechod na temnou stranu je skvělá a tak lehce uvěřitelná, že Skywalkera i chápu, zhroucení republiky a nahrazení Impériem bylo provedeno dokonale a císař přechytračil všechny Jedie na plátně. Mohl bych pokračovat dále, ale myslím, že je to u tohoto filmu zbytečné. Všichni Star Wars fanoušci musejí být nadšení a dostanou to, na co tak dlouho čekali a usvědčí se, že se opravdu vyplatilo čekat. Závěrečný souboj dvou stejných barev světelných mečů je perfektní, přesto mám citovější vazbu k souboji z prvního dílu. Ve filmu jsem měl pouze jeden problém a to, stejně jako u Epizody II, se začátkem. Půl hodinovka v Grievousově lodi se mi moc nelíbila snad po všech stránkách, jen souboj s Dookuem a Anakinova zkouška, jestli ho bude moci císař zlákat na temnou stranu, byla dobrá, zbytek by se ale mohl vystřihnout a točit se např. okolo Wookiů. S filmem jsem spokojený a vlastně i s celou ságou. Ano, s některými scény ve všech epizodách jsem měl problém, ale mohlo to dopadnout i hůře. Spokojenost převládá a mě už teď hrozně mrzí, že se zřejmě nikdy nedočkám dalšího Star Wars filmu. ()

Mandalorian

Konečně přišel. Pamatuju si tu jak dneska. A musím říct - změnil jsem názor. Na co jsme se to těšili. Děj 3. epizody se dal spočítat i na kalkulačce bez lepších funkcí. Možná i bez ní. "Nečekanej" děj. To mě podělej. :-D Fakt. 87% ? Ani po 8 pivech nebudu opilej, tvl. 1* za Anakina, protože jak řekla kámoška: "S dlouhýma vlasama by se dal." ()

TheMik

Naprosto dokonalé finále, přesto že bylo jasné, co se stane, nepřestával jsem se divit, jak to Lucas dokázal všechno zacelit. Pravda je že je tam spousta pochybek a maličkostí, které jsem s odstupem času začal mít rád a ponořoval se do světa spekulací. Nicméně abych to uzavřel, jelikož tohle je film na tisíce řádků, perfektní herecký výkony, režie, efekty, masky a hlavně celý Lucasův svět prostě nejlepší film nejlepší ságy!!! ()

Dm1tr1j

Tretie pokračovanie ságy o hviezdnych vojnách je asi pre mnohých najobľúbenejšou časťou rovnako ako premňa pretože vidíme zrod Dartha Vadera a vzostup republiky, ktorá už nieje demokratická ale totalistická. Mňa osobne najviac prekvapilo, že aj počas ďalších dielov sa Darth Vader aj keď je na modichlorianov silenjší ako kancelár a sithský lord nikdy sám neujme vlády. Určite som nebol sám, koho uplne vytočili niektoré boje svetelnými mečmi (napríklad keď sa chystala rada zatknúť Palpatína) kedy jediovia zomierali ako keby držali meče v ruke prvýkrát... Celkovo ale po obsahovej stránke toho táto časť ukazuje najviac zo všetkých (aj keď napríklad seriál o vojne klonov toho ešte veľmi veľa vysveľuje z obdobia medzi druhou a treťou časťou série) a teda ju radím na prvé miesto v obľúbenosti zo všetkých 6tich častí. ()

Professor Zoom

Podľa mna asi najlepší z celej ságy. Epizody 1 a 2 boli iba prípravou práve na túto epizódu. Hudba Johna Williamsa ma ako vždy dostala a s ňou aj niektoré silné scény (napr. vyvraždenie Jediov). Práve v tomto filme sledujeme ako sa z dobrého jediaa Anakina Skywalkera stáva zlý sith Darth Vader. Taktiež tu pozorujeme ako sa mení Republika na Impérium ktoré každý tak nenávidí, a práve v tejto epizóde vidíme zrod starej trilógie ktorú všetci tak milujeme. Scénár, réžia, efekty a hudba sú neuveriteľné. Nemám dôvod prečo by som nemal dať 5* :) ()

Pekisan

Tak z "prvych" troch epizod je urcite najlepsia. Stale vsak dialogovo debilne ako keci pripitych studentov na stuzkovej a tym padom aj herecky ploche, ze este aj ta Kate Moss sa dusi od smiechu. Pre deti a podobanu mladez je to vsak dostacujuce a suboj dobra a zla musi byt pre nich filozoficka univerzita zivotom. Samotna premena Skywalkera je pre nich pravdepodobne vrcholne kontroverznou zalezitostou hodnej slova alebo dvoch pri tradicnych jointovych prdoch za skolou. Skoda nevyuzitecho Jacksona a dakujem aspon za McGregora. ()

ozeki

Ačkoliv je pomsta Sithů stejně jako skrytá hrozba a útočící klony poutavá pastva pro oči a z těchto tří dílů je jednoznačně nejlepší, za původní trilogií u mě stejně zaostává co do "chytlavosti" o několik světelných let. Přesah a hloubka, kterou disponuje trilogie kolem Luka Skywalkera, Hana Sola a Chewbacci, je natolik silná, že stačí pouze zaslechnout slovo force nebo dark side na střídačku s hudebním motivem Darth Vadera, a chlupy po celém těle se staví do pozoru. Nejvíc mě potěšilo, jak se nakonec vybarvil Hayden Christensen, protože jsem mu od počátku trilogie chtěl useknout místo končetin rovnou hlavu, aby nás neobtěžoval svojí přítomností, protože i mistr Yoda podává lepší herecký výkon než tohle naše eso. Natálka je taky pěkně mimo. No a jelikož je na vztahu těchto dvou nesympatických postav postaven celý příběh a přeměna Anakina v Darth Vadera nemastná neslaná, není se co divit, že body jdou strmě dolů. ()

Kadas97

Konečne sme sa dopracovali k Anakinovmu prestupu a zrodu Dartha Vadera. Dokonalosť po stránke efektov a aj po hudobnej stránke. Ako pozitívum beriem, že sa celá epizóda nezvrháva k „povinne“ vtipnosti od postáv typu Jar-jar. Zdvihla sa tiež úroveň brutality, síce nekrvavej, ale zato efektnej. Herecké obsadenie ťahané trojicou Samuel L. Jackson, Evan McGregor a Natalie Portman splnilo svoj účel a nikomu sa nedá nič vytknúť. 10 z 10 ()

HOFMAN

Myslím si, že třetí díl je důstojným zakončením nové trilogie. Anakin Skywalker ale příliš rychle podlehne temné straně síly. Je vidět, že se Lucas hodně snažil o propojení se starou trilogií, ale ještě tomu něco chybělo. Finální souboj Obi-Wan Kenobi vs. Anakin je parádní. Vím, že se odehrál na vulkanické planetě Mustafar, ale já prostě viděl Mordor. Williams tomu dodává duši, jen je škoda, že si neudělal v diáři čas taky na dalšího Pottera. Jak sem řekl, Lucas si rozhodně neudělal ostudu, ale mohlo to být ještě trochu lepší. Nakonec dávám plné hodnocení, ale jen kvůli Williamsovi. ()

P. J. D.

Všech šest filmů se dá shrnout jedním slovem - Úžasné! Pokud hledáte sci-fi plné akce, dynamiky, spádu, lehkého humoru, hluboké myšlenky, se skvělou hudbou nevídaných kvalit, dobrým obsazením, které budou mít rádi ještě vaše děti a další děti a ani ve snu je nenapadne říci, sakra na jakou vykopávku se to díváte, tak jste narazily na ten správný film. Souboje se světelnými meči, umělá inteligence na úrovni, ufouni, co vypadají jako ufouni a ne jako postižení lidé. Zkrátka a dobře, tohle je legenda. 5/5. ()

Kingjiri

Po zbytečnejch předchozích dílech konečně epizoda, jejíž existence má smysl. Proměna Anakina v Darth Vadera je povedená, děj má sympatickej spád, amosféra je řádně hustá, akce je spoustu a nudnejch momentů minimum. Finále je poměrně dlouhý, ale za to příkladně nabitý emocema a napětim. Vadou na kráse zustává hlavně Hayden Christensen, kterej prostě neni žádnej velkej herec, což se ve vážně míněný Episodě III naplno projeví, čtyři silnější hvězdy. ()

xxENDxx

když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem péro, šíp a Luke... Skywalker byl můj vzor. Poučen z předchozích nezdarů, sestrojil elektrickou kytaru a rock´n´roll byl zrovna narozený dítě... a já se vydal po čtvrtý s velkou opatrností do kina na Star Wars. Po IV, I a II byla na řadě ep. III, která měla hodně co napravovat. Jenže v týhle epizodě bude vole Darth Vader, takže to nemůže bejt S(h)it! Razíme na půlnočku, protože prostě STAR WARS, VOLE! Vybaveni Williamsovým OST k epizodě 4 řvoucím na plný koule a světelnejma mečema v rukouch mávajících z okýnka trestuhodně přetíženýho Civicu razíme před půlnocí směr Zličín. U vstupu svádíme lítý boj o plakáty... naštvaně čumící digiJoda vs Darth Vader s křečí v ruce... za pomoci "síly" odhazuju dav dětí a zmocňuju se posledního kousku. Kino utichá, světla zhasínají a jde se na věc. Po kecech z lítajících písmenek o nějakým Grievousovi, o kterým nikdy nikdo neslyšel a hromadě politickejch blábolů se ocitáme přímo ve víru vesmírné bitvy. Ty krávo, to vypadá líp jak první 2 epizody dohromady... hustý... a ty raketky jsou skoro ne úplně k zblití hnusný a navíc maj roztahovací křidýlka, skoro tak jako X wingy... slintám si šunkový popcorn na sváteční Star Wars triko a rukou pomalu směřuju k poklopci. Prostě vlhkej sen! Kde se vzaly, tu se vzaly, na naše hrdiny najednou krom raketodroidů útočí i náplně do Kinder vajíček! (WTF?) Je čas na humorný zápas mezi pididroidem a ErDvaDéDva. Ehm... Kdyby místo čehokoli jinýho používali jen tyhle kindervajíčkový roboty, tak k žádný epizodě IV a dál nemuselo vůbec dojít... kdybych 2 roky před tím neviděl vesmírný bitky v Battlestar Galactica, od SYFY, V TELEVIZI!!!, považoval bych tohle za boží. Ocitáme se stroskotaní na palubě zloduchova korábu a ozývá se "Cítím, že je to past!. Co budeme dělat?" a generál Kenobi má nejdokonalejší plán v dějinách plánů. "Vlezeme do pasti!". Darth Saruman nakopává géniovi řiť a snaží se Anakina unudit k smrti kecama o tom, jak cejtí temnou stranu. Za skandování od Palpatina usekáváme Důkovi hlavu a pláčeme nad tím, jak je to nedžedájské a že to prostě není správné. Následují veselé eskapády v padajícím výtahu a už po nesčetněkráté všechny zachraňuje R2. Aby všem bylo jasno, že není v plánu udělat z ep. III důstojný zakončení nedůstojnýho prequelu k důstojný trilogii, hází hlavní hrdinové do placu džouky typu "něco nám upadlo" když se jim rozpadne křižník vejpůl. To je přesně to, co jsem chtěl vždycky slyšet od generála Tarkina v epizodě 4. Díky bohu že byl kancléř unesen, jinak bysme si nemohli potají zatrkat... Třeseš se, co se děje... Něco úžasného, jsem těhotná Anny! To je v pr... teda vlastně, to je skvělé! Je to šťastný okamžik! (přesně tyhle slova slýchám ze všech stran) Jsi tak krásná! To proto, že tě tolik miluju! Ne, to je tím, že já tak miluju tebe! Láska tě zaslepila? Ten kdo tohle psal by už nikdy neměl nic psát ani v sebeobraně. Dobré ráno, jakpak ses vyspinkala, báj D wej, umřeš při porodu. To dítě je požehnání! Doktor digiJoda ve své praxi dává Anakinovi přednášku na téma City vedou k žárlivosti, musíš zapomenout na všecho u čeho se bojíš, že to ztratíš. V hlavě mi probleskne scénka z červenýho trpaslíka. Rimmer: "Dělal jsem na lince důvěry." Lister: "Já vím. Jedno dopoledne." Rimmer: "Déle jsem to nevydržel." Lister: "Nedivím se ti. Volalo ti pět lidí a všichni spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo!" Džedájové nechtěl Anakina povýšit, protože se moc kámoší s Kancléřem a tak se vydává Anakin pro slova útěchy do velkýho bublifuku (WTF). Palpatin mu poví pohádku pro Sithský děti o tom, že se někdo stal tak mocným, že se bál jen ztráty moci. Anakin je z toho úplně paf a utíká se vyplakat zpátky mezi džedáje... hmm... Ty už evidentně irituje stejně jako mě a tak ho posílaj do prdele. Prostříh na Kashyyyk, kde se digiJoda bratříčkuje se Žvejkem. Paráda, další skvělá postava. Jak porazit bandu opičáků bydlících ve stromech? Že by nějakej ten nálet nebo útok z orbity? Ale kdež, nejlepší je osvědčený pozemní útok na jediný bráněný místo. To nám dá moment překvapení. Mezitím se mladej Skywalker cítí ztracen, protože není správný džedáj. Chce víc a to by neměl! (už mi zas krvácí uši) Neumřu při porodu, slibuju ti to!!! ..... tak to je pak všechno v cajku, můžem si namísto šprtání sithštiny otevřít lahváče a mrknout na fotbal, když to slibuješ. Obivan se vydává hledat Greivuse na jediný místo kde může bejt a jako pozdrav se mu dostává velmi nenápadné "je tady, drží nás jako rukojmí"... aby nemusel chodit pěšky, pořídí si tu nejuřvanější přerostlou ještěrkokrysu na celý planetě. Celkem by mě zajímalo, jak se k ní dostal. Těžko přišel do autopůjčovny a s rozběhem prstem ukázal na ní a řval, že nic jinýho nechce. Další z geniálních Obivanových plánů... skočit mezi milión droidů a všechny je rozsekat.... hláškou "nazdar". Kino pláče smíchy... i když možná to byly slzy zoufalství. Paráda, bitka se světelnejma mečema, víc pokurvit než bitku s Darth Maulem to nemůžou. Po chvilce zjišťuju, jak moc tvůrcům křivdím. Můžou. Ventilátor Greivus je největší fail v dějinách bitek se světelným mečem. A driftování na ukvičený ještěrce po střeše díry dojem nijak nevylepšuje. Nauč se znát temnou stranu síly a zachraň manželku... blablabla, nebuď pouhý pěšák, blablabla, toužíš po životě co má smysl, blablabla, cítím ten tvůj hněv, blablabla... Bad Motherfucker Windu si jde s džedájským komparzem zatknout Palpatina, protože mu Manekýn Skájvolkr utíkal po jejich rozhovoru hned všechno vyslepičit. I když Palpatin drží ten meč jako dildo, džedájskej kompars umírá v okamžiku a ve chvíli. kdy leží Palpatin na lopatkách, namísto zabití má Windu potřebu mu sdělit, že prohrál. V tu chvíli se z Palpatina stává další verze JarJara a každý další scéna s ním je naprosto nesnesitelná, a to ani nemusí blábolit o síle. Z toho plyne další rada pro děti: Chcete následovat temnou stranu? Noste černý hadry, kapucu a bavte se s nejstarším důchodcem v hoodu. Když budete mít štěstí a jeho demence či Alzhaijmr (čti = úroveň midichlorianů) bude dostatečně na výši, začne vám říkat Darth Cokoli a máte vyhráno. Z ničeho nic největší kámoši džedájů obdží rozkaz 66 a začnou "strategicky" střílet jeden džedájskej kompars za druhým. Podle mě to byl další plán stratéga Kenobiho, jen zapomněl těm Džedájum říct, že maj jen hrát mrtvý a ne se nechat zabít. Minichybka v dokonalým plánu na odsun do exilu. Co se děje, Anakine? Džedájové se postavili proti republice. A co budeš dělat? Nasadím si kapucu a poletím na planetu Mustafa všechny pozabíjet. Tím se všechno vyřeší. V džedájský školce to fungovalo. Poprava místokrále obchodní federace bylo velmi cool a nebejt to prosříhaný s tím senátovým cirkusem , dalo by se to označit za skvělou pasáž filmu. Padmé, musíme Anakinovi pomoct. Letíme do lávový planety a překecáme ho, aby byl hodnej kluk a přestal zabíjet malý děti. Poleť se mnou, na všechno zapomeneme a vychováme děti. Nechci, protože mám kapuci a jsem největší badass u nás v hoodu. Svrhneme kancléře a budem vládnout galaxii spolu, bitch. Žárlivá scénka, mind grip bitch slap a na scénu přicházi souboj století, nebo jak o tom strejda Lucas mluvil. Pokud nejsi se mnou, jsi můj nepřítel! 3...2...1... FIGHT Tyvole, to je hustý... dejte si do huby... paráda... Wait What, proč tam najednou skáče digiJoda a mlátí se s Darth Jokerem? To nemůžou nechat alespoň jednu dobrou scénu v celku a nesrat do ní nějaký jiný scény? Aby toho nebylo málo, obě zmíněné scény se začnou předhánět v míře over the topovatosti a bitka na lávovejch krách soupeří bok po boku žonglování senátovejma lítátkama. Z toho věčnýho facepalmování už mě bolí obličej i ruka. Člověk ale musí uznat, že scéna s hořícím Anakinem byla skvělá. Bez ohledu, jak k tomu došlo, tohle je scéna, na kterou NAPROSTO ÚPLNĚ VŠICHNI ČEKALI. Christensen out, Vader In. WIN WIN! Od 118 minuty je Ep. III. naprosto geniální a úplně dokonale se šroubuje na starou trilogii. Porod Leyi a Luka, pohřeb Padmé, oblíkání Vadera, umístění dětí do "pěstounské" péče... prostě pecka. Kvůli těmhle 9 (!!!) minutám stojí za to přežít tu omalovánkovou 6 hodinovou žumpu bez scénáře, která tomu předcházela. Ještě že je tam +- každou hodinu nějaká scénka, která marně živí naději, že se to zlepší a donutí to diváka nevypnout. Ep. III je celá koncipovaná temějš, tempo to má svižný a název více méně taky... ty 2 shity před tím se teď mstí na relativně dobrým filmu, kterej degradujou svejma politickejma a milostnejma blábolama a castingem. Z nový trilogie zdaleka nejlepší epizoda, ale když odsekneme posledních 10 minut, je to zhruba na úrovni jedničky.Místo JarJara je tu DarthDědula, blejskavý raketky jsou pořád superblejskavý a krajinky a města jsou pořád super. 6/10 () (menej) (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)