Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Yomega

Jestli jsem často s hodnocením na vážkách, tak u epizody III jsem měl jasno ihned a neváhal ani vteřinu. Pro mě osobně společně s epizodou V suverénně nejlepší díl celé ságy. Jestli jsem měl nějaké výhrady k Haydenu Christensenovi v epizodě II, tak si za to teď sypu popel na hlavu. Jeho přerod z Anakina v Darth Vadera je fantastický. Celý film je jedna velká, nezapomenutelná jízda a při závěrečném souboji na vulkanické planetě Mustafar jsem jen se zadrženým dechem drásal volnou sedačku vedle sebe v kině a byl naprosto pohlcen tím co se odehrávalo na plátně. Pro mě jako Star Wars fanouška naprostá extáze100% ()

Nšoči

Perfektní završení novodobé trilogie, na kterou navazujou další díly původních Hvězdných válek. Film provází mrazivá atmosféra, v které jsme svědky proměny Anakina v temného Stiha Lorda Dartha Vadera, hluboce dojemné scény, nádherně provedené souboje a samozřejmě exceletně natočené akční scény. ()

svobodas

Lepší než většina dílů (až na 5), a kdyby tam nebyla Natalie Portaman (strašně přehrávala a byla hnusná) a Hayden Christensen (neumí hrát) tak by se mi to i líbilo. A ještě jsem zapoměl, tentokráte se zas český dabing ooopravdu nepovedl. ()

Barak

George Lucas "zakončil" Hvězdné války ve velkém stylu.. jakoby si všechny trumfy nechával právě na toto vyvrcholení. Hlavním tématem této epizody je určitě Anakinův (má proklatě dlouhé vlasy oproti minule) "skok" na temnou stranu síly. Sledovat tu jeho změnu je úplně skvělé - není náhlá, rychlá, ale pěkně v klidu provedená. A pak ten převrat, kdy jsou Jedi zrazeni ("66").. no prostě krása. Vizuální stránka taky postoupila o hodně dopředu, všechno vypadá naprosto reálně, "všichni" se zlepšili - teda až na R2, jehož (zřejmě) novější verze R4 podle všeho přinesla spíše propad, než zlepšení. Zkrátka je to "akční" od začátku do konce.. výborně Georgi, přesně tohle jsme chtěli. Příběh, který spojuje novou a starou trilogii je opravdu výborný ve "všech" směrech.... ()

Jeand´Boa

A je to tady! Finální souboj světelných mečů ... velká sága je uzavřena ve svém středu - no nezní to zajímavě?... Ano, opět vidíme velkolepou podívanou, která nás uchvátí a která nás bude bavit ... ale stále to není ono ... v dnešní době už to ničím nepřekvapí ... nejde o nic jiného, než o triky nabitý megalomanský počin ... za tu vizuální stráínku nemohu hvězdičky odepřít, ale vezmu-li v potaz, že mělo jít o ten dramatický zlom, který vede k nepřekonatelné původní trilogii, skoro se až stydím, jak vysoko hodnotím... ()

raelz

Náhodou jsem teď narazil na tuto stránku a nechápu, jak jsem mu mohl tenkrát dát 4*. Celý film tu totiž "kazí" jen fakt, že dopředu víme, jak to skončí (což mě celý film tak nějak deptalo, že skoro všichni klaďasové jsou předem odsouzeni) ()

Spiz

Dle mého nejlepší díl série. Skvělé propojení staré a nové trilogie, výborné efekty a herci snad stále jen lepší. Opravdu předčilo veškerá má očekávání :). ()

bif

Co dodat? Snad jenom potlesk pro mistra Lucase, který se mi postaral jak o dokonalou zábavu, tak o skvělé zakončení úžasné série, na které jsem vyrůstal, díky Jirko. ()

foundation

jednoznacne najlepsi diel novej trilogie ktory sa kvalitou urcite vyrovna starym dielom a trikami ich samozrejme mnohonasobne prevysuje..no a ten zaverecny suboj medzi Anakinom a Obi-wanom je jednoducho famozny. Vsetko klincuje poslednych 15 minut filmu na ktore fanusikovia Star Wars cakali prakticky od chvile ked bol do kin prvy krat vypusteny Phantom Menace. Totiz George Lucas mal pred sebou ulohu velmi doveryhodne a hlavne dostojne urobit link medzi novou a starou trilogiu. A velmi rad mozem za seba povedat ze sa mu to podarilo viac ako vynikajuco. ()

Desdemone

V rámci kultu SW naprosto skvělé, pro mě nejlepší díl celé série. Anakinova proměna byla sice patrnější o díl zpět, ale to, jak podlehl, to bylo skvělé. Mě to nadchlo především proto, jak úžasný můstek ke konečnému zacelení celé ságy to je. Závěrečná výprava, to už si téměř říkáte "Hm, hend s titulkama přepínám na Novou naději, abych nevypadl z atmosféry". ()

Mr.FreeZer

Skvělé vyvrcholení ságy nové Star Wars. Slibné herecké výkony, Christensen zvládl svoji roli na jedničku. Vyřešeny všechny otázky před Epizodou IV. ()

asfalt

V tomto komentári ohodnotím Epizódy 1 až 3. Táto "novodobá" trilógia síce má čo do seba a rovnako ako chápem vysoké hodnotenia, chápem aj tie nízke, ale je tu jedno veľké ALE. Z tejto ságy mám pocit akoby G. Lucas zabudol o čom to celé má byť. Dáva prednosť forme pred obsahom. V prvých dvoch dieloch akoby bolo divákovi vtlačované aké skvelé efekty boli použité, pričom až tak skvelé neboli a dej akosi uniká. V tretej epizóde akoby sa uvedomil, no prišlo mi to až príliš šablonovité. Skrátka "všetko musí byť tak a nijak inak!" ()

Tryman

Nemám slov. Už měsíc mě žádný film nenadchnul tak, abych napsal nějaký komentář. Lucas je bůh a Natalia Portman bohyně! Ewan McGregor už v Moulin Rouge dokázal, že umí zpívat; a teď si můžeme být jisti, že mu to jde i se světelným mečem. Pomsta Sithů byla jedinečný zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat. ()

maaan

"Another happy landing. Coming, Master? No. I'm not brave enough for politics. I have to report to the council. Besides, someone needs to be the poster boy. Hold on. This whole operation was your idea. Let us not forget, Anakin, that you rescued me from the buzz droids. And you killed Count Dooku, and you rescued the chancellor...carrying me unconscious on your back. All because of your training. Anakin, let's be fair. Today you were the hero...and you deserve your glorious day with the politicians. All right. But you owe me one, and not for saving your skin for the tenth time. Ninth time. That business on Cato Neimoidia doesn't count. I'll see you at the briefing." ()

cogi

Nejlepší díl z celé serie, .. pokud měli ostatní díly vzniknout jen proto, aby vzniknul tento třetí díl, tak to stálo za to ... bylo zajímavé sledovat vývoj děje, když už víme, jak to dopadne ()

Pesosek

Audiovizuální pastva pro oči. Je strhující sledovat, jak to konečně všechno do sobe zapadá, přerod Anakina v Darth Vadera….I když nová trilogie hvězdných válek nedosahuje kvality starší, tak na tomhle dílu přece jenom něco je. Zajímavý spojující článek celé série. ()

Haide

Do kina jsem šla se strachem, jak se to vše povede Lucasovi spojit tak, aby to zapadalo do příběhu. A kupodivu se to povedlo skvěle, pokud si odmyslíme ne příliš povedené dialogy. Anakin se změnil v Darth Vadera, rytíři Jedi byli vyvražděni, Obi-Wan a Yoda se stahují do ústraní a v neposlední řadě nám tu po Anakinovi zůstanou dvě děcka. Vše se podařilo věrohodně propojit, bez větší děr v příběhu a zároveň se vyskytlo i pár překvapení, jako například v případě smrti Padmé. Krásné finální souboje v zajímavých prostředích jsou super vyvrcholením filmu a při závěrečných záběrech na Tatooine a Alderaan už zbývá jen nostalgicky zaáchat. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)