Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

lykan9

Tak zde již bylo vše dotaženo do dokonalosti. A musím uznat, že jak jsem byl v epizodě 2 skeptický k obsazení Haydena Christensena do role Anakina, tak jsem se mýlil. Haydenovi tentokrát vše sedlo a byl dokonalý. A co víc konečně se člověk dočkal souboje mezi Palpatinem a Yodou, který byl pastvou pro oko. Pomstě Sithů není, co bych vytknul. ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Hvězdných válek" v podobě celovečerních filmů (od Lucasovy "Skryté hrozby" po Johnsonův "Poslední z Jediů") a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

fabecc1222

Vrchol SW série. Fantastický Battle of the heroes, na který určitě museli fanoušci čekat mnoho let, jsem si naštěstí užil až v době, kdy byla celá trilogie venku, takže jsem žádné čekaní nemusel podstupovat. Celý film se nese ve velmi temném duchu, který značí postupný přechod Anakina na temnou stranu. Hayden Christensen je zde i díky normální účesu herecky o několik levelů výše, než v minulé epizodě. Další nezapomenutelnou scénou je pak Rozkaz 66, který zasáhna každého fanouška série. ()

Sany33

Príbeh: Na scéne sa nám objavuje sithský lord a snaží sa naverbovať si nového učňa. Medzi tým sa Jediovia spoliehajú na armádu klonov pri svojich ťaženiach. Republika sa razom mení na impérium a Rytieri Jedi sú nepriateľom číslo jedna. Herecké obsadenie: Najviac, najlepšia a najobľúbenejšia postava aj s jej predstaviteľom Ewanom McGregorom je jednoznačne Obivan Kenobi. Prevedenie:  Anakin je temný až to bolí a vtom príde "Rozkaz 66". Najsilnejšia scéna zo všetkých šiestich dielov Hviezdnych vojen (to hovorím ako veľký milovník pôvodnej trilógie, uvedomujúc si všetky riziká spojené s týmto vyhlásením). Skvelá vizuálna stránka doslova dýchajúc v symbióze s Williamsovou hudbou, násobená emocionálnym pretlakom vás priková do sedadla a zatlačí na pľúca. Je to jeden z nemnohých kinematografických okamihov, pri ktorom sa nedýcha. Pocity: Som už zhrnul v prevedení :) Pridaná hodnota: Sága je kompletná! 98% ()

Jacob23

Ikdyz mel Lucas usnadnenou cestu natocil nejlepsi dil cele sagy,Williams(dle me novodoby Beethoven)okouzlen dalsi muzou:)nadherne mixuje melodie noveho a stareho pokoleni,herecke vykony(McDiarmid! a pote jeho dokonaly Imperatoruv hlas-ikdyz mu samo asi lehce pomohli.McGregor-dokonce i kritizovany Christensen-ted uz snad ne)jsou daleko za hranici tohoto vesmirneho dobrodruzstvi-ke konci musel kazdy fanda plakat;)btw:kdo rika,ze Lucas osidil premenu Anakina a skrouhl ji na 10min-dle me nema pravdu,ponevadz Anakin se blizi k dark side skoro cely film(pocinaje zabitim Dooku)-vlastne uz v predeslem dile to zacalo..Lucasovi se to dokonce povedlo tak,ze je to s kazdym sledovanim lepci a lepci-kritizovat dialogy lze jen s N.Portman-ostatni hlavne Obi-Wan x Anakin,Anakin x Palpatin jsou dokonale..Docela se divim,ze jsem se nezminil o praci ILM ktera je(skoro jako vzdy)uzasna(a doufam v zlatou sosku)-k tomu Yoda dokonalejsi nez kdy driv;) ()

Meijin

Nejpovedenější epizoda ze šestice SWs a zajímavé na ní je, že i když byla natočena jako poslední, tak dějově předchází prvním třem dílům z 80.let. Touto epizodou se kruh Lucasovi ságy uzavřel. ()

liuk

Původně jsem po návštěvě kina dal 3*, jenže teď, když se chystám psát komentář, ani pořádně nevím proč. Phantom Menace mi nevadilo, byl to takový pomalý sympatický rozjezd, Attack of the Clones považuji za nejlepší část nové trilogie, vysvětlí se v ní poměrně dost věcí, ale proč byl tolik očekávaný most mezi trilogiemi, přerod Darth Vadera zprzněn? Nevím. Ale tak blbé dialogy, toporní herci (McGregor a Portman asi dostali málo zaplaceno, jinak si to nedokážu vysvětlit, atmosféra dvojky tatam, přesvědčování Anakina, proč je zlo špatné okopírováno z nějaké mexické telenovely, no a ten Grevious, to je kapitola sama pro sebe, to už snad radší Jar Jara...prostě totální kolaps. Film má dvě pozitiva: Otočení Stormtrooperů proti Jediům a jejich svržení, to se opravdu povedlo a přítomnost Millenium Falconu, ani Natalia zde není taková kočka jak ve dvojce. Hlavně Lucasi prosííím netoč další díly, vy co chcete vědět, jak to celé pokračuje, přečtěte si radši ty desítky knih, většina jich je na mety vzdálená tomuto z paty vytahanému kousku. ()

-ELFKA-

No konečne sa SW stáva opäť SW!!-aspoň z časti.. Neznesitelné scény Anakina a Padmé síce zostali, ale Hayden Christensen sa už dá konečne zniesť a musím uznať, že mu to ako Sithskému nováčikovi veľmi pristane:-) Sledovať jeho premenu je napínavé, všetci predsa vieme ako to skončí. Možno preto má tretia epizóda také čaro, neočakávame žiaden happyend. Zisťujeme, prečo sa z neho stal Darth Vader a dokonca tomu chápeme. Triky nemusím opisovať, ako vždy boli priam neuveritelne úžasné! Akčné scény stoja za to. Prepojenie na pôvodné epizódy v závere filmu je dojímavé a myslím, že hneď každý dostane chuť opäť si pozrieť starú trilógiu. ()

R´Hell

Jako fanoušek celé série Star Wars se může zdát, že budu mít poněkud zaujaté hodnocení. Ale ať už se na to dívám jakkoli E 3 si plný počet hvězdiček zaslouží. George Lucas myslel dopředu a dokonale zakončil celou šestidílnou ságu prostředním dílem. Star Wars je projekt, který kinematografie nepamatuje. Začíná v sedmdesátých letech v budoucnosti a končí v novém tisíciletí v minulosti. Nejslabší díl podle mě byla E 1. Nejlepší díly byly epizody 4-6. Ale tím nejpůsobivějším dílem je právě epizoda 3. Epizoda, ve které dojde k očekávanému přerodu Anakina v roli krutého vládce Vadera. Díl, u nějž všichni víme, jak skončí. Pomsta Sithů zůstane v hlavě dlouho po shlédnutí a zvláště těm, kteří už viděli všechny předchozí epizody zůstane v srdci melancholický pocit. Tak a tady to končí... ()

klima777

Patrně nejlepší díl "nových" Star Wars. Mimo jiné proto, že jsme se dozvěděli, jak Darth Vader k úrazu přišel... Vážně to není tak zlé... A do jisté míry mě Revenge of the Sith bavila. ()

horacko

Pre mňa najlepšia časť z celej ságy. Efektami, dejom a fascinujúcim príbehom. Bitka Obi-wana a už mladého Vadera bola skvelá. ()

Ravi

Nejlepší na filmu je, že když Lucas sliboval spousty NEJ, tak nekecal. Velkolepé bitvy na zemi, na moři, ve vzduchu i ve vesmíru. Silný příběh, který vyplnil fanouškův hlad jako poslední kousek puzzle. Velkolepé hudební završení Johna Williamse a všudypřítomná kamarádská rada Stevena Spielberga. Na premiéře v Hradci, 7. řada, prostředek sálu. Prvních pět minut nikdy nezapomenu. Připadal jsem si, jako kdybych ve stíhačce letěl hned za nimi. Mnoho lidí říká, že proměně Anakina moc nevěří, ale to je asi nedostatkem empatie. Není divu, však Hayden taky není kdovíjaký herec. Ale já si myslím, že odvedl své maximum, za což mu smekám. Kdo zná trochu víc kolem SW, než jen filmy a hry, tak snáz chápe, proč ho strach ze ztráty zaslepil a dohnal přímo do náruče Palpatina. No a pak už to byl zcela jiný příběh. V náruči sitha už je jedi navždy ztracen. No ale zpátky na zem. SW III. je pro mě po hrozné dvojce jako balzám na duši. Povedlo se beze zbytku. 100% = 5/5 ()

AngelusCZ

Rozhodně nejlepší a nejtemnější kousek z celé série. Skvělé herecké obsazení ( jako vždy u Star Wars), perfektní efekty, skvělý příběh a fantastický hudební doprovod. ()

drackula

Emočne nabité vyvrcholenie úvodnej trilógie. Bol som zvedavý, ako sa podarí "vytvoriť" Darth Vadera a z výsledkom som nadmieru spokojný. Dokonale nakrútená tragédia, ktorá ovplyvnila celý svet Star Wars. 100 % ()

Taio

Bóže ako si ja prajem ešte ďalšie časti konkrétne keď bol ešte Yoda mladík a začínal... Ale toho sa pravdepodobne už nedočkám ale dal by som zato hocičo... Z kompletnej sérií SW by som tuto umiestnil v TOP3... Nachadza sa tu aj moja obľ. scena Obi-Wan vs. Vader. Označil by som taktiež túto časť ako 2. najtemnešiu po V. ()

Guzo

Zatímco první dva díly nové trilogie mi přišly hodně stylizované a zaměřené na určité publikum (první díl byl tak trochu dětský a druhý někdy až moc romantický), ten "závěrečný" už míchá všechno možné dohromady. Místy to funguje víc, místy míň, ale co mě zklamalo nejvíc byly v některých scénách naprosto zmršené efekty a záběry. Nafilmovat pád člověka přeci nemůže být tak těžké, aby to vypadalo trochu uvěřitelně a ne jako na základní škole v divadelním kroužku.. ()

šerminator

Po dětské infantilní jedničce, po rozbředlé dvojce je tu monumentální dokončení celé série. Od začátku to je velký nářez a zž se v tom člověk veze, nerozkoukáte se a už je tam Vader a konec :-( Parádní triky, parádní akce, dobře podaná Anakinova hloubavost a temná strana vůbec. Jen mi vadila ta Anakinova přeměna samotná - bylo to takové nějaké rychlé. A taky vlastně znetvoření Darth Sidiouse - taktéž ukvapené a nepodařené, tam jsem čekal, že v tom bude něco více. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)