Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

VMa

Z všech třech dotáčených dílů je tento asi nejpovedenější - a to ani ne tak co se týká efektů a soubojů, protože na ty až tak zvědav nejsem - téměř u žádného filmu - a o Hvězdných válkách to platí ještě více než u ostatních filmů. Je to především příběh, který zde vrcholí a dokazuje, že Darth Vader nebyl ani tak zlý jako spíše nešťastný - a že veškeré zlo Impéria vychází z bývalého senátora Palpatina, nikoliv Darth Vadera. A pak to jsou odkazy na různá proroctví a jejich chápání - to když Yoda říká Obi-Wanovi, že proroctví mohlo být špatně pochopeno - ale ono vlastně nebylo, jen jeho vyplnění trvalo mnohem déle. A samozřejmě odkazy na historii, ale ty asi neuniknou jen tomu, kdo se o ní zajímá. A pak, v tomto dílu se konečně tak nějak celá technika světa Hvězdných válek konečně začíná podobat tomu, na co je člověk zvyklý z původních třech dílů. ()

Blood311

no je pravda, ze premena v anakina na darth veidera byla otazka 5 minut.. to se mi moc nelibi, kdyz si clovek od prvniho dilu predstavuje ten slavny okamzik (pokud teda videl ty starsi dily a vi o co ma jit) a ten pak behem 5 minut zajde...ale jinak star wars nezklamaly.. ()

joullinar

Star Wars sú fenomén, ktorý sa len tak už nezopakuje. "Posledná" časť celej hexalógie sa proste podarila a Lucas to vie a vždy to aj vedel. Všetko sa dokonale spojilo a zapadlo, presne ako malo. Z nových častí bola práve táto úplne najlepšou a veľmi ľutujem, že som ju vtedy nevidela v kine. ()

Novik

Je to velkolepé, je to fantastické, je to ... ne úplně výborný film, ikdyž 2 polovina si jasně říká o plný počet, protože jsem si připadal že je to atmosférické jako u starých dílů. Triky výborné (divím že nedostaly nominaci na Oscara ), herecky perfektní ( Hayden Christensen v tomhle hrál nejlépe, jeho přeměna ve Vadera mě dostává pořád ... potom ještě Evan McGregor který je prostě v roli Obi-Wana dokonalý ), hudbou dodáváno napětí u bitev a režisérsky dost dobře zmáknuté. Akorát vadí trochu tupé dialogy což je jediný problém filmu. Pro mě nejlepší momenty jsou duel Anakina a Obi-Wana, úvodní bitva, přeměna Vadera a poslední scéna. U tohodle filmu musím vždycky po jeho konci dlouho přemýšlet. Viděno v kině (dokonce 2krát.). Ps: Omlouvám se, po několika zhlédnutím musím navýšit na 5*, pochopil jsem že tohle Lucas natočil nejlépe jak mohl, ještě aby ne .. čekali jsme na to dlouho. :) ()

Xiras

Prave tato cast zo SW sa mi najviac dostala pod kozu. Zrejme to je tym, ako spaja prve dve a posledne tri diely SW. Samozrejme aj Portman tam zohrala svoju rolu, rovnako ako McGregor, ale hlavne Christensen, ktory sa mne osobne v tretej casti velmi pacil. ()

nicky.2000

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé ságy. Proměna Anakina Skywalkera v Dartha Vadera mi rve srdce i po stém zhlédnutí. Jediná výtka by byla asi k tomu duševnímu boji Anakina, který mohl být daleko propracovanější, prostor pro to byl. ()

Raikiri87

Star Wars 3: Lukas se konečně dostal tam kam chtěl už zbylé dva díly, k pádu republiky, Jediu a hlavně k sípání Dart Vadera. Souboje lodí jsou neuvěřitelné a soubojů se světelnými meči je tu víc než ve všech dílech dohromady. Atmosféra byla tentokrát tak depresivní, že jsem z kina odcházel a ani jsem nepípl. Samozřejmě má své mouchy, ale podle mě třetí díl vytáhl tuhle sérii ze dna průměrnosti. ()

Masinfira

Nejslabší mezi novými díly. Proč? Vizuální efekty i hudba zůstaly na stejné (a nutno poznamenat vysoké) úrovni. Děj sice pádí vpřed rychleji, než Bolt na olympiádě. Co však silně kulhá (jako co si nechám pro sebe) je logika. Mnoho lidí tu na to naráží. Dále to bude trochu SPOILER, tak abyste věděli, než budete číst dál... Proč se AS přidal k temné straně síly? Aby zachránil manželku nebo republiku. Osobně jsem nepochopil přesný důvod. Nakonec byl ale ochoten ji (téměř) zabít a o její zdraví (natož dítěte) se nestaral. Pokud jde o republiku, tu pohřbil prakticky stejně jako svou ženu. Bez emocí. Nechápu, jak tento díl může (byť fanoušek) hodnotit lépe než ostatní (díly SW), když vlastně ústřední část celého nekrátkého filmu absolutně nezapadá. Ano, AS byl impulzivní, nedržel se pravidel... ale jeho pohnutky byly po celou dobu dobré. Až... no právě... žádný zlom v tomto nenastal (alespoň já jako divák ho neviděl) Prostě najednou byl zlý až do morku kostí a hotovo. Na druhou stranu je ovšem třeba přiznat, že většina diváků (alespoň podle hodnocení) to Lucasovi sežrala naprosto v pohodě. Ságu sleduji podle pořadí dílů (nikoliv natočení). Schválně jsem již viděl (pro mě zatím nepřekonanou a nepřekonatelnou) 4ku. Tento dílek skládačky mi bohužel nezapadl, jak měl... hodnocení by asi bylo vyšší, kdybych přecejen neporovnával s ostatními díly. Přesto ta logika děje je velké zklamání. ()

obrobr

Včera jsem zhlédl třetí díl znova po několika mesících a jsem prostě unešen a vrchovatě nadšen. Tento film je prostě bombastický a nepřekonatelný .A takových je ve světě pomalu.Děkuji za něj .(poté zapínám svůj světelný měč a se zlým sousedem jdeme si vyřídit účty . To já jsem Obi-Wan Nádobí ,a porazím Dartha Panděra.....:-) ()

P/\/EL

velký skok oproti 1. a 2. epizodě, již skoro nekýčovité, temné, sice stále hodně velký mainstream, ale více prostoru pro nějaké i to hraní (trochu), digitální Mr. Yoda stále nehezký, né, nechutný, teda na toho alza ufouna nemá, pořád je to trochu sympaťák, ale je to pro mě takový kalkul pro diváky, je příliš roztomilý, nj, triky zastarávají (resp. jsou ve skutečnosti dosti odbyté, jo, neni to legrace, ty textury.....ono se to napoprvé ztratí...ale...jinak...), digitální víc než poctivé modely a tak, jako opravdu si nejsem jistý, že by se tady jednalo o nějakou výraznou kreativitu, že bylo zapotřebí zajíamvých nových technických řešeních, jistě, pár nových dizajnů tu máme, ale přecijen.....původní války ho měly stylovější.........musim, říct, jak moc tu Natalii nemusim - ten její afektovanej projev, nepřipadá mi nijak úchvatně krásná (řekněme, že třeba ale princezna Leia mi přišla zajmavější, víc sexy, Natalia působí tak chladně....proto jí taky skvěle sedla ta Černá labuť - ten film...teda spíš ta bílá labuť), její hlas v originále, trošku protivný, ale to nevadí, chtěl sem říct, že mi jí ani moc líto nebylo......Hayden nám docela dospěl, už to není tak protivný spratek, jo a ten malý harant z E1 mi byl protivnější než JarJar, představte si, tak Haydenovi to sluší asi víc (je to divný, ale člověk někdy vypadá s delšími vlasy starší, no, komouši by ho za tu máničku hnali...), ale McGregorovi zase ty vousy moc nesedí.....nj, tak je tu teď spíš protivnej hlavně von.........nejlepší je na všem samozřejmě kancléř, ale zase jsou tu jisté lacinosti......finále proměny ve Vadera, je to vážně pěkně udělané....nové Epizody jsou holt ultra mainstream, rodinná podívaná.no..pořád.. ()

Miremina

Skvělý film mám ho ze všech nejraději a také je nejlepší ze ságy. Výborná hudba u tohoto filmu, to se ti povedlo Johne Williamsi. Senzačně zde hrál Ewan, ale také Hayden a naší slavné herečce Natalie Portman to tu opravdu slušelo. Star Wars je můj nejoblíbenější film takže senza. ()

xxxblade

Perfekní celá serie a super navazuje na predešlé díly. Dobře propracovaný film nebo spíš vynikající příbeh všech kompletních filmů. Prostě pecka shlídnul sem všechny dily za tři večery. ()

mrShot

Na úvod musím povedať, že som SW fan (nie nejaký strašný fanatik, ale pár hier na PC som mnohokrát hral a všetky filmy videl zo 20 krát). Dlho som si kládol otázku: prečo je stará trilógia lepšia (neporovnateľne)? Je tomu tak kvôli neuveriteľnej atmosfére, ktorú v nových dieloch kazí existencia nádherných efektov. Dobre, súboje sveteľnými mečmi sú v nových epizódach skutočne úchvatné a do každej epizódy by som ten súboj dal. Avšak prvý diel zničila existencia jar jar binxa a vodných ľudí, ktorá sa mi zdala až trápna a ďalšie dva diely prílišné množstvo zbytočných akčných scén (naháňačka na začiatku dvojky, jango fet, bitka na konci dvojky, bitka na začiatku trojky, grievous). Keby v nových filmoch ponechali skutočne krásne lighsaber bitky a omnoho viac času venovali samotnému životu a politike v galaxii, úroveň filmu by rapídne stúpla. Prerod Anakina na Darth Vadera je v 3. prerušovaný nekonečnými bitkami Obi-Wana s hordou robotou a grievousom. Napriek všetkej mojej nespokojnosti ostávam SW fanúšikom, milujem každý jeden z filmov a každoročne si aspoň zo dva razy pozriem každý diel. ()

Traktorista

Jasně nejlepší díl celé nové série - tytam jsou hluché scény ( kromě romantických plív, ale to se dalo čekat ), snahy o vtip v jakékoliv situaci, prostě přichází pořádné sci-fi - žádné velké servítky okolo - jde přímo za svým cílem. Bojové scény jsou sice malinkato zmatené a trochu bych řekl ukrácené, ale dají se překousnout. Celkově prostě dobré završení nové sága, která slušně nechává na sebe navazovat tu starou. Vizuální stránka je tady naprosto vymakaná, hudba jako vždy parádní, dialogy trochu sem tam kloužou, přeměna Anaknina mě osobně přišla tak akorát a herecky dobře zvládnutá. ()

chemik11

Nejlepší díl z celé šestice, úžasné souboje a že jich tam bylo! Úvodní část s přepadením vesmírné lodě, prostě paráda. Takhle měly vypadat starší díly (jasně, kvůli efektům to tehdy nebylo možné), tak by se mi takhle líbily taky. ()

TONYNKO

Konecne! Predsa len Lucas vie ako na to! Plne akcie, humoru, romantiky, dejovych zvratov a skvelej hudby. Anakinov prechod k Sithom bol tak napinavy ze som si celu Epizodu hovoril: nespravi to ( aj ked som vedel ze spravi ). Bitky su zaujimave a konecne sa poriadne sermuje mecmi :-). Super!!! 9/10 ()

buchvalec

Všichni věděli, jak tento díl musí skončit. Nikdo však nevěděl jak se s tím Lucas a spo. popasují...ať si každý kdo chce , co chce říká, žádná sága nemá tak velkolepé "zakončení". Extratřída !!! ()

alphatown

Stojím před úkolem napsat oslavnou ódu na Pomstu Sithů,kvůli čemuž jsem ohodnotil 100 filmů a se štěstím odpověděl na deset testových otázek abych mohl napsat tento článek.Takže neříkám,že je to nejlepší film na světě,jen to ,že já osobně jsem neshlédl dokonalejší film nad tento.Podařilo se mi zhlédnout 5 dílů Hvězdných válek v jednom týdnu v pořadí od nejstaršího po nejnovější a nějakou chvíli čekal na epizodu III až se naplní osud.Jako samostatný film má Pomsta Sithů asi jen třetinový účinek,ale jako součást celku je dokonalý.Perfektní efekty,strhující akce,osudové souboje,hluboká romantika,společenská apokalypsa.Navíc je tento film duchovnější než Umučení Krista.Jak se z malého talentovaného chlapce stane nejhroznější netvor vesmíru.Jak je důležité aby člověk v určité pozici zachoval pravidla určené pro tuto pozici.Rytíř Jedi zachovává celibát,když ne něco se stane.Lidé s mocí by měli mít vytříbený charakter,mnoho politiků dnes ovládá temná strana síly.Není jedno co člověk miluje nebo koho.Špatně se zamiluješ a rozpadne se vesmír.Tři scény filmu mě fascinují.Za prvé-senátor Palpatin nasazuje svůj krk a vniká Anakinovi do mysli aby ho získal.Za druhé-mistr Joda přikazuje Obiwanovi aby zabil Anakina.Za třetí-Patmé se rozlomilo srdce,když zjistila pravdu o Anakinovi.Některé věci jsou dané a nelze je změnit ani s použitím všech prostředků,dokonce ani sám sebe.Herecké výkony všechny skvělé.Co se týká ztvárnění Anakina tak Haydenovi CHristensenovi se role samolibého,sebevědomého,samostatně myslícího,geniálního,cynického člověka skvěle hodí. Takže jsou filmy typu Schindlerův seznam popisující historii,ale to je jen reality show.Pomsta Sithů to je film odhalující příčiny a následky,který může někoho změnit.Každý se musí rozhodnout,které straně síly bude sloužit,jestli dobré nebo temné,nelze být neutrální.Anakin se správně rozhodl až v epizodě VI,někteří lidé se nerozhodnou správně nikdy. ()

Vindemiatrix

Co probůh měla znamenat ta choreograficky odbytá scéna, v níž Darth Sidius bojuje se čtyřmi Jedii? I dětský souboj s dřevěnými meči působí realističtěji. A naroubovat na ni zlomový okamžik Anakinovy kariéry, ještě v tak naivním a přímočarém provedení... Nebýt velkolepé poslední dvacetiminutovky, asi bych tenhle díl pokládal spíš za parodii než důstojné vyvrcholení. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)