Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

• Česko Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (viac)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiálny text distribútora)

Miller

Z nové trilogie je tento díl, můj nejoblíbenější, který rozebírá lásku mezi......nebo, to radši nechám na příběh, který obsahuje spoilery: Senátorka za Naboo Padmé Amidala přilétá na Coruscant hlasovat o zákonu proti svolání republikové armády kancléřem. Při přistávání je na ní spáchán atentát, při kterém však zemře pouze její dvojnice. Zmatená Padmé se domnívá, že atentát si objednal bývalý Jedi, hrabě Dooku. Rada Jediů s tímto podezřením ale nesouhlasí, i když usuzuje, že je třeba senátorku chránit a proto povolává dva rytíře Jedi, mistra Obi-Wan Kenobiho a jeho padawana (tj. učedníka), Anakina Skywalkera. Anakin má k Padmé ale silné citové pouto a nehodlá ji jen chránit, chce také vypatrát, kdo první atentát spáchal. Zdrženlivější Obi-Wan Anakina musí uklidnit, aby si uvědomil pravý stav věcí. Atentát se ale následně při hlídce obou Jediů opakuje, ale Obi-wan a Anakin tentokrát atentátníka chytí. Než jim však řekne, kdo ho objednal, je zabit jedovatou šipkou, kterou vystřelí nájemný lovec v mandalorianské zbroji. Obi-Wan zjišťuje, že šipka byla vyrobena na planetě Kamino, kterou někdo vymazal z archivu rytířů Jedi, a tak se vydává tuto planetu hledat. Anakin má zatím chránit Padmé, která se chce vrátit na Naboo. Rada Jediů Anakina tak na tutou samostatnou misi vyšle, přičemž kancléř Palpatine ho upozorňuje, že je mocnější, než aby plnil takové "podřadné" úkoly. Na Naboo se Anakin do padmé zamiluje a následně ji i políbí, ale protože rytíři Jedi nemůžou milovat ženy, tak se rozhodnou nezamilovat se. Obi-Wan po příletu na Kaminu zjišťuje, že si zde jedijský mistr Sifodyas objednal armádu klonů pro republiku, před deseti lety. Vzorem pro klony je mandalorianský bojovník a nájemný lovec Jango Fett. Obi-Wanovi je představena celá armáda ve své mohutnosti a Obi-Wan poznává, že Jango Fett je pravděpodobně onen nájemný lovec, co chtěl zavraždit Padmé. Po hlášení radě Jediů se proto vydá Fetta konfrontovat, ten se ale ubrání a se svým synem Bobou Fettem prchá. Obi-Wan ho pronásleduje na planetu Geonosis, kde nachází základnu Obchodní federace. Zjišťuje, že se zde formuje koalice Separatistů pod vedením hraběte Dooku, nyní jako stihského lorda, do které se chystá vstoupit mnoho finančních i industriálních galaktických klanů, přičemž vlastní obrovskou, právě vyráběnou armádu droidů. Poté co odvysíla zprávu o tom, co objevil, je ale zajat a uvězněn. Mezitím Anakin s Padmé odlétají na Tatooine hledat Anakinovu matku, protože Anakin má nočmí můry o její smrti. Zjišťují, že ji zajali Píseční lidé. Anakin se ji vydává zachránit, ale přichází pozdě a ona mu umírá v náručí. Poté Anakin ve vzteku zabije všechny Písečné lidi a slibuje si, že již nikdy nenechá umřít nikoho, na kom mu záleží. Obi-Wan se setkává ve vězení s hrabětem Dooku, který se ho snaží přemluvit, aby mu pomohl porazit temnou stranu. I přesto, že Obi-Wanovi vpodstatě prozradí, že senátu vládne Darth Sidious, tak mu Kenobi nevěří a nepřidává se k němu. Na Coruscantu mezitím probíhají diskuse o tom, jak naložit s klonovou armádou, která je pro Galaktickou republiku vytvořena. Kancléř Palpatine šikovnou manipulací navede zástupce Padmé, senátora Jar-Jar Binkse, aby přednesl žádost, která by kancléři dala speciální práva na svolání armády. Jar-Jar to provede a celý senát za nadšeného aplausu dá kancléři speciální pravomoce. Mistr Yoda se tak okamžitě vydává na Kamino armádu vyzvednout, zatímco mistr Windu vezme 211 Jediů a vydává se na Geonosis za Obi-Wanem. Anakin s Padmé se ale také vydají Obi-Wana vydají zachránit, ale jsou zajati též. Separatisté zavřou všechny tři do arény, aby je sežraly příšery. Padmé těsně předtím vyzná Anakinovi lásku a oba se znovu políbí. Během toho, co se brání všichni tři proti příšerám, objeví se Jediové mistra Windu, kteří se pustí do střetu s armádou droidů, která jim vyrazí vstříc. Po dlouhém boji jsou Jediové téměř zdecimování, ale naštěstí pro ně se objeví mistr Yoda s klonovou armádou, která zvrátí průběh bitvy. Jango Fett umírá rukou mistra Windu a velení separatistické aliance uniká pryč z planety. Armáda droidů se střetává s klonovanou armádou na pláni za arénou. Obi-wan a Anakin pronásledují hraběte Dooku. Když jej dostihnou, bojují spolu, hrabě Dooku však oba porazí. Naštěstí přijde mistr Yoda a zachrání je, avšak hrabě Dooku prchá s plány hvězdy smrti. Anakin přišel v souboji o ruku. Padmé a Anakin odlétají zpět na Naboo, kde se tajně vezmou. Jediný důkaz o jejich manželství je listina, která je uložena do archivu. Kapitán Panaka (kapitán stráže Amidaly) se k ní však dostane a informuje o tom Palpatina, který tuto informaci později využije proti Anakinovi. Armáda klonů poráží armádu droidů a hrabě Dooku přiléta na Coruscant oznámit Darth Sidiousovi, že velký sithský plán začal. Obi-Wan, Windu a Yoda mezitím přemýšlí nad tím, že by mohl temný lord ze Sithu ovládat senát, ale nakonec tuto možnost zavrhnou. Na konci filmu se k nebi zvedají republikové lodě třídy Venator s desetitisíci klonovaných vojáků na palubách. Začíná Klonová válka. Mé hodnocení tohoto snímku je 82% "A teď jsem s tebou znovu. Prožívám bolest. Čím blíž jsem u tebe, tím je to horší. Jen myšlenka, že nejsem s tebou je tak hrozná - poamlu ani nemůžu dýchat, když na to pomyslím. Jsem zastrašen tím, že jsem Ti dal polibek, který jsem Ti dát neměl. Mé srdce tluče, a doufá, že z toho polibku nevznikne jizva..." () (menej) (viac)

Corpsegrinder

Pomyslný zvednutí v kvalitě pomocí akčnějších scén a trochu dynamičtějšího děje sráží dolů ta nejtrapnější romantická linka ve filmu vůbec. ()

Gogo333

Epizoda dvě je docela dlouhá a kromě velkého finále toho moc nenabídne. Padmé a Ani jsou otravní a jejich příběhová linie film docela zabíjí, i když chápu, že pro následující vývoj je nutná. Bitva v aréně na Geonosis mohla být lepší, aspoň Yoda a Dooku předvedli slušný souboj. Předchozí epizoda mě bavila více. ()

jasiska

Moja láska pôvodnej trilógie mi zahmľuje úsudok, čo sa novej trilógie týka a tak sa mi aj táto neskutočne nelogická, sterilná a umelá Dvojka celkom páči. Samozrejme, vyzerá skvele. Napríklad také scény v aréne sú geniálne - sú cool, vtipné, akčné, no proste všetko. Romantický motív síce vyzerá ako dobrý nápad, obzvlášť keď ide o rodičov našich večne milovaných Luka a Leie a hrajú ich fešák ako Hayden Christensen a kočka Natalie Portman, ale to je tak všetko, čo je na tomto romániku dobré. Anakin ako Jedi je ten, kto by sa nemal zamilovať, čiže tým v pokušení. Padmé zase ako senátorka by žiadnu takúto dilemu mať nemala a zo svojimi odhaľujúcimi šatami a ženskými vnadami:-) by práve ona mala byť tou pokušiteľkou. V skutočnosti je to však naopak a Anakin uháňa Padmé. A popri tomto celom chybnom koncepte už ani nebudem rozoberať tie trápne "ľúbostné" scény a dialógy. Čo sa týka vzťahu Anakina a Obi-Wana, hneď na začiatku nám autori povedali, že sú priatelia a že spolu preskákali všelijaké prekérne situácie. Ale len nám to povedali. Nič také divák naozaj nevidel. Navyše v priamom kontraste len stále počúvame ako sa Anakin sťažuje na Obi-Wana a ako Obi-Wan kritizuje Anakina - keď toto je priateľstvo, tak potom neviem. Nepáči sa mi ani celá tá myšlienka o klonoch. V pôvodnej trilógii boli stormtroopers iba chlapíci v bielych kvázi-pancieroch. Tým, že z nich urobili postrádateľných a umelovytvorených klonov bez osobnosti, zobrali akýkoľvek emocionálny rozmer z ich smrti a preto celá vojna bola len boj medzi klonmi a robotmi - nič sterilnejšie si ani neviem predstaviť. Na záver by som ešte rada vysvetlila, ako Dvojka zabila onu magickú a záhadnú Silu (Force). Už v Jednotke tam prvoplánovo pichli nejaké trápne zbytočné midichloriani či čo, čím ubrali z jej čara. Definitívne zničenie konceptu Sily však nastalo, až keď Joda (postava symbolizujúca, že bojovník, ktorý má na svojej strane Silu, nemusí byť fyzickou hrozbou, že Sila je viac ako len crude matter) bojoval svetelným mečom(!) proti Count Dooku. Ok, vyzeralo to cool a vôbec, radi sme videli aj Jodu v akcii, ale aj tak - zabilo to myšlienku. Nedá mi neuzavrieť, že namiesto všetkej tej cool vyzerajúcej akčnej vaty sa mali tvorcovia zamerať na scenár. ()

shimpy(CZ)

No, tak mám za sebou druhý díl ságy. Musím říct, že jsem nebyl tak moc nadšený jak u prvního dílu. Nicméně kvalitou se první dva díly neliší, je zde tolik skvělých postav, že i přes slabší zápletku je na co koukat. Doufám že trojka nezklame. ()

Wishkah

Epizoda II je zvláštní film. Je poutavá a má už to nezaměnitelné kouzlo hvězdných válek, které tolik chybělo epizodě I. A přesto to pořád není ono. Nejspíš za to může neuvěřitelně toporný a bezvýrazný Hayden Christensen, kterému prostě nevěřím že by se kdy mohl stát Darth Vaderem. Nicméně závěrečná bitva Jediů byla vynikající ()

Prochy38

Když se na to tak zpětně dívám. Málokterá série si u mně udržela konstantní hodnocení. Myslím, že Star Wars bude jedna z mála. A to hlavně zaslouženě. Od hodně táhlé ale dobré Skryté hrozby tento díl poodskočil další solidní dávkou efektů. Mladý Anakin se stal mužem a pořádně to rozjíždí. N. Portman nádherná jako v přechozích dílu. Rozplývat bych se mohl donekonečna. V kině životní zážitek. ()

Darik

Musim říct, že i s novou technologií dokáže Lucas opravdové divy. Moc pěkně se nám to vyvrbylo. Za mě jasných 100% ()

Bingos

Mezigalaktická lovestory, za kterou se však dají rozeznat temnější podtóny. Poprvé zazní znělka impéria a celkově celý snímek spěchá s otevřenou náručí ku geniálnímu vyvrcholení. Druhá epizoda naštěstí i polevuje v dětských atrakcích, takže největší výtka je zkrátka k charakteru a hereckému ztvárnění Anakina. Jeho dějová linka je v širším kontextu víc než zajímavá, ale postava samotná, to je utrpení. Zachraňuje to snad jen výborná Obi-Wanova detektivní část. A Yoda v závěru potěšil... ()

.MJ.

Až na pár dobrých momentů především na konci to byla skora ta samá písnička jako v Epizodě I. Víc už tu nemám co hodnotit, protože většinu času se tam jenom něco řeší. 35% ()

Dzonysek

Od SW už se tak nějak očekává, že půjde o podívanou plnou skvělých efektů. Co to ovšem tentokrát zcela zabíjí, je zobrazení romantického vztahu Anakina a Padmé. V jednu chvíli jsem měl pocit, jestli nekoukám na telenovelu. Jakmile člověka napadne, že film snad raději vypne, je něco špatně. A to už vůbec nezmiňuji například některé bojové scény, kdy není od věci si říct: "Tak tohle už je přehnané i na Star Wars." Shlédnutí Epizody II sice nepovažuji za úplnou ztrátu času, ale s ohledem na ostatní díly hvězdné ságy je konečný dojem z "dvojky" průměrný. ()

Marrty3

George Lucas pokračuje v tom co mu jde nejlépe - Star Wars. Pro mě osobně druhá epizoda trochu zklamání, jelikož jedničku jsem si jako dítě velmi oblíbil. První polovina filmu je hodně romantická a to díky vyznávání citů mezi Padmé a Anakinem. Druhá část už se mi dostala více pod kůži díky akcím a bitvám. Největší "osobností" je pro mě Yoda, on a hrabě Dooku nám na konci filmu vytvoří pěknou, leč krátkou bitvu. 75 % ()

Hyb_rid

Nemůžu si pomoct ale i přes všechnu snahu McGregora a Portman tuhle epizodu sráží Christensen svým neherectvím a ikdyž Star Wars skutečně miluji tak tohle prostě nemůžu prominout. Když ale vypustím většinu Padme/Anakin love story scén (napsané je to dobře ale to provedení) tak je to opět výborný film. ()

Hanes88

No nevím. Pokračování tohoto děje samozřejmě zajímavé, je fajn sledovat jak to pomalu do sebe všechno zapadá abychom se dostali k epizodě IV. Efekty samozřejmě už výborné, ale přesto všechno si myslím, že celkově horší ještě než epizoda I. 65%. ()

J*A*M*A*L

Na "druhý" díl Lucasova největšího hitu a asi i největšího hitu žánru sci-fi jsem byl dost zvědavý a opět se mu vyvedl.Star Wars je prostě jasná kultovina.Nic jiného se k tomu říct nedá. ()

peetriss

George Lucas oproti Epizodě I dospěl (asi spolu s Anakinem) a tentokráte divákovi naservíroval poněkud vyzrálejší sci-fi, nikoli jednoduchou skorodisneyovku pro děti. I Epizoda II je obdařena pouze primitivní dějovou linkou, která je obalena trikově prvotřídní podívanou oku líbivou, bohužel se však některé akční sekvence snažily ze sebe vyždímat takové maximum (jsou natahovány), až to diváka místy unavuje a je až příliš okaté, že Lucas své novodobé Star Wars proměňuje především v prvoplánovitou exhibici trikového průmyslu, po příběhové stránce však zásadně pokulhává. Jinak filmu nelze nic vytknout - po řemeslné i herecké stránce je na vysoké úrovni, mistr Yoda válí jako nikdy předtím, Ewan McGregor si své životní role náležitě užívá, Natalii Portman to náramně sekne. ()

Itar

Političtější a celkově temnější, než první díl. Za zbylými čtyřmi epizodami to stále pokulhává, ale už je to v celku citelně vyspělejší a osudovější. ()

Warle

Dal bych jen 4 hvězdy, ale za Padmé v podání Natalie Portman zavírám oči a dávám i pátou. Tomuhle říkáš "diplomatické řešení? -Ne, tomu říkám "agresivní vyjednávání" ()

ClimbVibe

Zejména díky závěru, který začíná bojem v aréně je to fajn podívaná. Anakin rozhodně jedna z nejprotivnějších postav všech dob. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (viac)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)