Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

• Česko Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (viac)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Klony ať si klidně útočí, ale ať to dělaj trochu reálně a uvěřitelně. Prostě se v tomhle filmu na mě až moc lítalo a padalo a přežívalo všechno a to všechno v rychlosti 1000 km/h (údaje nejsou přesné). Málokdy se stane, že předpokládaná blbost překvapí a blbost není. Tentokrát se to opět nestalo, je to blbost. ()

Nivenx

Velice dobrý díl, který je podle mého názoru ještě o malinko lepší jak díl první. Více akce, více efektů a malej mitr Joda jak bojuje je prostě fenomenální. 90% ()

panMartin

George Lucas pokračuje v tom co mu jde nejlépe - Star Wars. Lepší než Epizoda I. Povedené pokračování slavné ságy, které je opět nabito skvělými triky. Dvojka už chytá ten krásný temný nádech, který však nevypukne naplno (...až v trojce). Konečně se dozvídáme, jak se Imperátor dostal ke své armádě. Pozorujeme Anakinovu cestu k temné straně síly. Jako záporák Christopher Lee umí skvěle sehrát zápornou roli. Mě navíc potěšilo kvalitní provedení bitvy v Areně jímž jsem byl nadšen. Jinak bitvy jako obecně bez chybný! ()

hans500

Rozhodně lepší než předchůdce. Z Obi-Wan Kenobiho se stala hlavní postava a Ewan McGregor opět dokazuje že roli zvládá bezvadně, Natalie Portman je opět bezchybná, Anakina zvládl skvěle Hayden Christensen, navíc tu tentokrát máme famózního Christophera Lee. Jar Jar Binks byl tentokrát omezen, scénář se i tentokrát povedl, příběh se dostává dál a nabírá velmi vážný směr a temnost, což vyústí perfektní Epizodou III. Vše ostatní zlstává jako v epizodě I, není tedy nutne to opakovat, tentokrát již čisté 4*. ()

LeoH

Po šoku jménem Skrytá hrozba mi trvalo osm let, než jsem se odhodlal postoupit k dalšímu dílu. Oproti děsivému zklamání z Epizody I určitě aspoň částečný návrat atmosféry původní série, už je zase tu a tam nad čím tajit dech, aspoň po výtvarné stránce, a postavy a dialogy tolik nešustí papírem, ale pořád vítězí vyzkoušené podbízivé recepty (v čele s prefabrikovanou sirupovitou lovestory) nad autorskou odvahou a originalitou, chybí na jedné straně nadhled a na druhé magie. Oč míň zajímavého se vypráví, o to víc se omračuje vizuálními efekty. Říká se, že omezení probouzejí tvořivost, a opravdu – jako kdyby si s absolutní tvůrčí svobodou, kterou poskytují nejnovější digitální technologie, nevěděl tak docela rady ani sám velký G. L. ()

Lolita

ehm.. Amidaluovou, jo? no to snad ne, to si páni distributoři přisypali do ranního cigára trochu kouzelnejch bylinek.. Nebyla jsem jedničkou tak zklamaná jako všichní ostatní, nicméně dvojka mě potěšila mnohem víc. Zábavné, akční a má to své kouzlo ()

filmmovier

Klony jsou pro mě trochu zklamáním. Digitální efekty jsou sice bez chyby, stejně jako herecké výkony všech představitelů, nad vodou to drží hlavně Ewan McGregor jako Obi - Wan. Klony útočí se věnují převážně vyvíjení vztahu Anakina a Padmě, ale té romantiky opravdu mohlo být o dost méně, na to se mi ani koukat nechtělo. Nejlepší byly bezpochyby mistr Yoda a geniální hrabě Dooku v mistrovském podání Christophera Leeho. Akce bylo hodně a nezklamala mě, jen mohla být tentokrát o něco dotaženější, když byl film tak dlouhý. Oceňuji velkolepé scény s pochodujícími klony, efekty a nové informace o tom, jak to bylo. Tentokrát za 90%, ale to mist Lucas napravil spojovací Pomstou Sithů. ()

Doudis19

O poznání akčnější, zároveň ovšem chladnější a umělejší než předešlá Episoda I. Anakin jako fracek, působí děsně otravně a nechce se věřit, že z někoho takového se v budoucnu třesou celé galaxie. Po nějaké zapomatovatelnější scéně ani známka a triky také mohly být lepší. Jako součást epické Star Wars ságy nedůstojné, jako akční zábavná jízda alespoň nenudí. ()

Estrellita

Sladký Hayden, půvabná Natalia, charismatický Ewan a příběh plný cti, lásky a Síly - to by mi ke spokojenosti úplně stačilo. Ale dostala jsem víc - energickou jízdu propojenou s nádhernými exteriéry a spoustu, spoustu emocí! Přesto se mi tento díl zdá o něco slabší než ten předešlý - ale je výborným odrazovým můstkem pro finální díl. A mistr Yoda - to je prostě borec! :) ()

chelseaman22

Jednička byla rozpustná káva z Lidlu za 34,90 a dvojka jako káva z brazilských plantáží. Jednička byla jako vypatlaný adolescent, dvojka jako student humanitních věd z UK. Ergo rozdíly nesrovnatelné. Pětihvězdičková podívaná, jež měla hlavu a patu. Vyváženost battlů, příměs lásky a skutečně zajímavý děj! Tři příšerky s.r.o. (nebo chcete-li spol. s r.o.) byly dosti kůlové, avšak v konečném důsledku nepřeživší. Mr. Joda i přes měknutí kostí bojuje jako IP Man a senátorka si pořád srdnatě chrání panenství. Těším se na další nálož mezigalaktických válek! A k hudbě není co dodat! 93% Výdělek celosvětově k 24.9.2012: $649,398,328..........59. nejvýdělečnější film historie ()

Motinski

Oproti Skrytej Hrozbe, mierny posun vpred. Už to začína chytať požadovanú vážnosť a osudovosť. Stále cítiť nedostatky, ale pre mňa ako fanúšika Star Wars, ide o film na ktorý by som sa dokázal pozerať hodiny. Epizóda 2 obsahuje viac akcie, menej Jar Jara, (vlastne celkovo omnoho lepšie postavy) a množstvo zaujímavých lokalít. Zvraty a odkazy na to čo sa udeje neskôr nie sú prvovplánové a ani Hayden Christensen mi nevadil tak moc ako ostatným. Ajkeď priznávam, chémia medzi ním a Natalie Portman je sílená a dialógy občas od veci. Na Anakinovi už vidieť náznaky nevyrovnaného tyrana čo nerešpektuje autority a som rád že som si k jeho postave našiel cestu. Tento diel je vlastne iba odrazový mostík aby mohol prísť ten tretí a najdôležitejší. ()

David.Darco

Najväčší problém druhej časti je, mix všetkého čo snáď v ságe existuje. Detské trápne dialógy Anakina a Padmé... Tak ako umelá chémia medzi nimi ktorá nefunguje. Páči sa mi rozdelenie vesmírnych politických prúdov na tri časti a tým pádom mám ako divák väčší priestor rozmýšľať, či je tento svet naozaj taký čierno biely a existuje len nevyhnutné dobro a nevyhnutné zlo (Toto mi chýba v pôvodnej trilógii. Výraznejšie zastúpenie niečoho kontroverzného). NOVÚ TRILÓGIU má na starosti jeden režisér, paradoxne však pôsobí menej komplexne ako pôvodná trilógia. Prvé dve kapitoly pôsobia tak trochu ako kalkul a bez tretieho dielu by ako samostatné príbehy neobstáli. Preto moje hodnotenie ovplyvňuje aj dojem z trilógie ako z celku. Slabina Druhej trilógie spočíva aj v CGI efektoch. Dobrým príkladom sú napríklad Stormtrooperi, ktorým nemohli nasadiť masky ani v snímaní polodetailov a detailov... Príkladov je samozrejme viac ()

UhLee

(8.5/10). Nejkrásnější soundtrack za celou Star Wars ságu.. Pane Williamsi smekám.. Natalie je zde nádherná.. V podstatě jako v každém filmu a ty bitvy.. Ta velkolepost.. Občas to CGI ještě bije do očí, ale to jde Lucasovi odpustit. ()

Remivsremi

Zdlouhavé, utahané, natahované. Než se děj prokouše k závěrečné půlhodině budete většinou znudění a podráždění, pak už jen záleží jak moc dokážete odpouštět snímku nevyrovnanou kompozici. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (viac)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)