Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

JohnnyBane

První Epizoda podle mě nejvíc doplatila na snahu, co nejvíc se podobat staré trilogii. Víc jak megatrapného slizkého dětinského kripla Ja Jara, nemůžu skousnout fakt, že se tam vyskytuje C3PO a R2D2. Co víc, on to byl z celé galaxie zrovna Anakin Skywalker, který toho pozlaceného sráče postavil, doma v obýváku jen tak z hecu v přestávkách mezí otročením a závody.. R2D2 byl zase opravář na Amidalině soukromém tryskáči. No nevím, připadá mi to nucené, jen aby si fandové mohli říct že tam je jakási spojitost se starou trilogii..Navíc i když jsou Liam Neeson a Ewan McGregor dobří herci, jejich postavy nejsou tak charismatické jako Harrisona Forda a Jeremyho Bullocha. Závody kluzáků, bitva droidů, souboj s Dart Maulem se mi ale líbil. ()

GMVajgl odpad!

Nové hvězdné války svým příchodem vzbudily velký hype. S časem se však oslepující mlha rozestoupila a odhalila tu spoušť: digitální efekty za tu dobu zestárly a zůstaly jen neuspokojivé herecké výkony a příběh, co vůbec nedává smysl. Scénář a režie: George Lucas. George je ale hlavně dobrý obchodník - natočil film pro všechny, takže tu máme intergalaktický obchod, senát a politiku a zároveň barevný komický příšerky a groteskní humor. Těch doláčů nakonec vydělal hodně, ale zároveň taky bez rozmyslu pošlapal poselství původních Hvězdných Válek (s kterýma má společného velmi málo - točil jen epizodu IV, pak to po něm převzali povolanější). Buďme alespoň rádi za rozbor Mr Plinketta na youtube. ()

Rathalos

Dalsia trilogia o Star wars opat v prevedeni rezisera George Lucasa len s inymi hercami a zase skvela praca,je to predsa len o trosilinku slabsie ako prve tri filmy,ktore su neprekonatelne,ale aj napriek tomu ostavam pri hodnoteni v plnom pocte hviezdiciek a velke plus pre Natalie Portman,ta jej nadherna tvaricka je bozska...:-) ()

Luk Skywalker

Na jednu stranu závody kluzáků jsou efektní, na druhou jsou dost dlouhé. Ale je zábavné je sledovat. Jar Jar je zábavný, i když je mnohými nenáviděn. Efekty a akce je na úrovni a film jako celek uteče a nenudí. Herecké obsazení je velmi povedené - Neeson, McGregor, Portman. Skvělá hudba od Johna Williamse (jak jinak) a celé to natočil sám Lucas. Mnohé fandy jistě tento začátek neurazil a další potěšil. ()

Folky

Zabijte Jar Jara Binkse! To unylé tempo a otravnou politiku nezachrání ani stylový závod kluzáků, Darth Maul a sympatické obsazení. Lucas to zatraceně podělal a jen za těch pár dobrých jednotlivostí nedám téhle nudě dvě hvězdičky. ()

helloween93

I hejtovanou jedničku mám rád, tam celá Skywalkerovská sága začíná. Malý Anakin je sice otravný, a to ještě víc než dospělý Anakin, přesto je to solidní rozjezd, který kdyby neměl závěrečný fight Quai-Gona s Obi-Wanem proti Darth Maulovi, tak bych šel s hodnocením hodně dolů, nechávám na slabších 5. ()

Evander

Rozhodně nejsem žádným zasvěceným fanouškem SW. V tomto případě se považuji spíše za pouhého konzumenta předkládaného obsahu, přesto však svůj názor minimálně na tuto epizodu vyslovím. Skrytou hrozbu považuji minimálně za důstojný začátek série. Jako úvod do děje podle mě funguje dobře, audiovizuálně se mi dnes líbí téměř stejně jako před mnoha a mnoha lety na premiéře v kině. Na celé sáze SW oceňuji zejména silný a zajímavý příběh (mám na mysli všech šest původních dílů, ty novodobé, to je škoda mluvit/psát) a ten mi přijde napříč všemi díly konzistentní a tyto tři nové díly podle mě s těmi třemi původními tvoří ucelený příběh. 80% ()

montongery

Všichni mě ukamenujte... Ano, chápu, že to je natočené naprosto jiným stylem než původní trilogie a taky asi považuji původní 'špinavou a drsnější' trilogii za lepší a taky chápu, že to v době premiéry musel být pro kde koho šok. Ale prostě to není tak špatné, jak se o tomhle filmu traduje. Obsazení je strašně cool, jednotlivé postavy taky, ale hlavně příběh, který jde trochu víc do hloubky a který jde po více liniích, pro mě má všechny atributy epické space opery. O tricích a výpravě snad u Lucase nemusí být ani řeč a o hudbě Williamse snad také ne.. Navíc když to porovnáme s nejnovější (už bohužel doopravdy sra***idní) trilogií, tak to prostě pořád patří k diamantům i v samotném Star Wars universum. ()

Toka

Obávám se, že budu jeden z těch heretiků, který bude mít radši prequel trilogii. A skutečně, Epizoda I nastavila solidní laťku. Scénář je konečně ucelený a dává hlavu a patu, má zajímavé zvraty, dialogy už nejsou strojené, ale co je nejdůležitější, konečně mám pocit, že sleduju film, kde herci berou svojí práci vážně. Liam Neeson, Natalie Portman a hlavně skvělý Jake Lloyd je úplně jiný kafe, než Harrison Ford, který svojí roli ani nemá rád. Jasně, Chewbaccu nám nahradil Jar Jar Binks, oba obdobně otravní a nevtipní, ale na oplátku jsme dostali pro mě jednu z nejlepších scén a to byl závod podracerů. K tomu později ikonický Duel of the Fates od Williamse a krásnou přehlídku triků. Vlastně si nemám na co stěžovat. ()

strikeman

No tak ruku na srdce - všichni víme, že toto byl nejslabší příspěvek mezi prvními šesti filmy SW. Prostě Jar Jar Binks rulez :-) 65% ()

Besyn

Tak u tohohle jsem se v kině málem rozbrečel!!Rozumějte miluju starou trilogii,kterou jsem viděl nesčetněkrát a čekání na E1 bylo pro mě nesnesitelně kruté a bolestivé.Nicméně to co jsem pak viděl na plátně mě fakt šokovalo a otočilo moje mínění o Lucasovi o 360°.Za prvé triky:hroooozně přeplácané a samoúčelné a jasně viditelné (Gungani vs. droidi).Za druhé dětinckost: ABSOLUTNĚ nechápu proč místo těch stupidních a hloupých digitálních mechaňáků nemohli hrát normální lidi.to samé gungani a Jar-Jar.Asi to je proto,že Lucas chtěl prodat co nejvíce hraček a chtěl,aby na to děcka chodili stokrát,jinak fakt nevím.Scéna Jar-Jar na tanku je jak z nejhorší noční můry.V tomhle bodě bych mohl pokračovat donekonečna,takže dále.Za třetí:herci.Ptám se kde jsou charismatické postavy jako Han Solo,Luke,Leo ( o Darth Vaderovi ani radši nemluvě).Jake Lloyd je fakt hrůza hruzoucí , Liam Neeson zde hrál jen proto,aby měl na nájem a na výsledku je to vidět.Ewan ma málo prostoru a jeho postava Obi-Wana je zde jakoby do počtu.Nejlepší je zde ještě mlaďoučká Natalie Portman a Samuel L.Jackson,který je zde však asi jen na pět minut.No a Jar-Jar...no comment.I přes světlé okamžiky (Darth Maul,Coruscant,závěrečný souboj se světelnými mečmi),skvělou hudbu a výpravu se jedná o jedno obrovské zklamáni a velmi nepovedené pokračování legendy.3 hvězdy jen za to ,že jsou to pořád Star Wars. ()

Yomega

Pro mě dost možná nejhorší díl z celé série. A to jsem velký fanda světa Star Wars. Jar Jar mě opravdu deptal hlavně v druhé polovině filmu. Naproti tomu vždy ledově klidný Liam Neeson jako Qui-Gon Jinn byl skvělý stejně jako ostatní herci v čele s Ewanem Mc Gregorem a krásnou Natálií Portman. Nicméně úžasná atmosféra světa Star Wars na mě z filmu dýchala o sto šest, takže jsem se ani na minutku nenudil. Závody kluzáků neměly chybu stejně jako úžasně zpracované hlavní město (nebo spíš planeta) republiky, Coruscant. Strašně se mě líbilo i vyobrazení senátu a debaty v něm mě občas připomněly záběry z naší sněmovny. Holt politika je stejná ve všech galaxiích:-) Závěrečný souboj s Darth Maulem a do toho nádherná hudba Johna Williamse patří k nejsilnějším scénám v celém filmu. I přes výše uvedené klady mě vadil Jar Jar a Gungani obecně. Myslím, že jejich slintajícího šéfa Nasse si mohl Lucas odpustit. Nemohu říci, že bych byl epizodou I přímo zklamán, ale v porovnání s ostatními díly mě oslovila nejméně, takže tři a půl hvězdičky ()

Nšoči

Možná je to divné, ale mě se prostě líbí víc tyto nové díly než původní trilogie. Tento první díl vysvětluje, jak to vlastně všechno začalo a musím říct, že výběr představitele malého Anakina Skywalkera byl velmi dobrý a Evan McGregor jako začínající Jedi je prostě úžasný. Snímek má spíše pohádkovou atmosféru, přitvrzuje se až v dalších dílech. ()

Joeey

Mé první setkání s Hvězdnými válkami. Asi tak deseti znásobené tempo Kubrickovy 2001. Plejáda filmových triků je pozoruhodná, ale kdo se má v tomhle ději vyznat? Ono když se podaři spojit tolik podivností a vytvořit velký chaos, tak tam pak tvůrci můžou cpát další a další postavy, lokality, a diváci jako já jim to sbaští. ()

Barak

George Lucas čekal dlouhých šestnáct let, aby nám ukázal, jak to všechno začalo, avšak úvod do šestidílné hvězdné ságy se moc nepovedl. První epizoda je asi nejvíce "dětská", protože celý film se točí hlavně okolo kluzáků a malinkého, v té době ještě mírumilovného, Anakina Skywalkera. Komediálním prvkem číslo jedna je zřejmě Jar Jar Binks, který je naprosté "ucho" - dělá co nemá a kecá blbosti. Nějaké větší bitvy se sice v závěru dočkáme, ale to je jen malá akce, které mě nevyvede z mého dojmu, že je tento film spíše.. no hlavně pro mladší generaci. Neříkám, že je to špatně.. je to prostě Star Wars, ale tak trochu jinak. Samozřejmě beru v potaz také malou závěrečnou "mečparádu" mezi Jedi a Sith, která byla asi nejvíce zajímavá. Závody kluzáků se taky povedly, i když vůbec nechápu, jak mohl s těma chybama a nepřijemnostma, které se mu přihodily (Anakinovi), dopadnout tak, jak dopadnul. Hezké, ale stejně je to nejslabší epizoda.... 7.5/10 ()

Spiz

Tento film mě nezklamal, jak zde píše hafo uživatelů. Vlastně jsem od něj ani moc neočekával, takže sem ani zklamaný nemohl být. Skvělá postava Qui-gon jina (Liam Neeson). Výsledek - výborný film s výbornými triky a herci. ()

Jeand´Boa

Někoho tu zřejmě opustila Síla! Jinak si to nedokážu představit, že by autorský tým spoléhal jen na Potěmkinovy vesnice v podobě nablýskaných efektů a soubojů na světelné meče a odbyl takto příběh, do kterého navíc vložil Jar Jar Binkse, který svým zhovadilým humorem přidal trapnosti až nad oběžné dráhy a degradoval tak odkaz původní trilogie, jako by se jí vysmíval drze do očí!!! Proč Lucas ubližuje sám sebě? Pohltila ho temná strana? ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)