Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

mapar

Změnil jsem na pět hvězdiček. Živý dýchající vesmír, ve kterém se odehrávají miliony příběhů. A my se díváme jen na jeden z nich. Navodit tuhle atmosféru Lukas umí. Tuhle esenciální součást StarWars zážitku Disney pokračování totálně ignorují, proto jsem se rozhodl upravit svoje hodnocení na maximum, abych trochu zdůraznil rozdíl mezi špatným dílem StarWars (Epizoda I) a sračkou vykrádající a prznící jeho atributy a postavy (epizody 7 a 8) ()

Rangifer

Počátek veleslavné ságy která vstoupila do dějin nerdství, je to pohled na to, jak to všechno začalo, což se týká všech prvních dílů. Od seznámení s Anakinem a jeho přeměnou v Darth Vadera, po vznik Galaktického Impéria. Epická hudba ve kterém zní chorál sboru, světelné meče, úžasný Darth Maul. Někomu může vadit nemotorná postava Jar Jar Binkse, mě ta postava nevadila. ()

Dalajlada

Problém tohoto filmu je to, že postrádá náboj. Není tu žádná atmosféra, akční scény jsou víceméně jasné a takové... nudné. Bohužel, velké zklamání. ()

Camfour

"Je to dětinské!" křičí zklamaný fanoušek, který ještě minulý týden nakupoval akční figurky po tuctech, aby svou pointu potrhl v kině, kde se oblečen do roucha šermuje se stejně dospělým a nedětinským chlapem. Ještě zbývá sbalit spacák před vstupem a po týdením volnu zpět do práce. ()

MixlevPixle

Barevná digitální sci fi pohádka, což nemyslím nijak ve zlém. Odpočinková podívaná. Za zmínku stojí výborně zvolený Ewan McGregor v roli Obi-Wana a také úžasná hudba podbarvující bojovou scénu s Darth Maulem. Škoda jen, že ten nedostal více prostoru a jako záporák se záhy odebral do větrací šachty (či co to bylo). Unavující je poněkud zdlouhavý kluzákový závod malého Anakina. ()

darius1706

Asi mě komunita Star Wars ukamenuje, ale upřímně - pokud by to byl jakýkoliv jiný film, dostal by tu kotel, hodně odpadů, psalo by se o debilitě a já nevím, o čem ještě. A to, bohužel, oprávněně. Marně přemýšlím, o čem těch 136 minut bylo. Jediné, co ve mně zůstalo, tak bylo pitvoření toho imbecilního stvoření, chvílemi až trapné herecké výkony některých herců, neeeeeeskutečně utahané některé scény a dialogy, které v některých pasážích nedávaly smysl ani mezi sebou, natož do nějakého děje. Trochu předběhnu, pokud by tyto první tři díly byl jeden film, tak možná, možná by to bylo lepší. Tady jsme si pouze představili Anakina, Padmé a Palpatina a další. To je na více jak dvě hodiny fakt málo. Je mi líto, na dobrý film mi fakt nestačí, že tam někdo máchá světelným mečem a říká, že je Jedi, ty dvě hvězdy dávám pouze proto, že to bylo fakt pěkně barevné a plné triků. Ale jinak to bylo velice slabé. ()

hmyzovrah

Tady to všechno začíná. Pohádko/Fantasy sága Star Wars. Dějově i herecky dobrý film, ale jen dobrý. Většina postav nudná a Jar Jar, byla jedna z nejlepších postav a to si nedělám srandu, bohužel Liam Neeeson tu hraje nejnudnější postavu co jsem viděl a ty kraviny, co tam mele jsou akoráte na zvracení. To patří mezi mé oblíbené herce. Mladej Obi-Wan hrůza/nuda, nemluvě o Anakinovi. Teď přejdu ktomu, proč jsem dal tomuto filmu 4 hvězdy. Darth Maul na scénu! Kulervoucí Sithzabiják, co vypadá trošec jako ďábel, vytahuje svůj cool 2H saber a jeho bojovej styl je dokonalej, jako dětská prdelka. Jediné , co mě mrzí, že tam moh rozkrajet více lidí. ()

SteveCZE

(7/10) Zapínám telku, pouštím si Skrytou hrozbu, vracím se do svých dětských let, a vzpomínám na závody a toho "černočervenýho čerta s cool mečem". Není nad to dát si menší Star Wars maraton, když už půjde do kin ten novej díl, no ne? Abych byl upřímný, tohle byl jeden z mých nejoblíbenějších SW filmů. Po letech to sice vidim trochu jinak, ale že by to bylo špatný, to ne. Epizoda I Skrytá hrozba je povedený start trilogie zobrazující události které předcházejí ději původních epizod. Sice obsahuje ne tak povedené CGI (George Lucas s timhle holt přišel moc brzo), ale zase jsme dostali Liama Neesona (prostě Qui-Gon), Pod racing, Dartha Maula a sním spojenou skvělou choreografii soubojů se světelnými meči. Nějaké připomínky? Jar Jar je jedna z nejotravnějších postav a herectví Jakea Lloyda je možná špatné ale né každé děcko vám zahraje aspoň dobrý výkon (Tomáš Holý nebo ty děcka ze Stranger Things budiž vyjímkou). A teď mě omluvte, jdu si poslechnout Duel of Fates! ()

MisterSister

Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že na nejlepší postavu světa Star Wars budeme čekat 22 let. Tak odvážný humor jako je šlápnutí hlavního protagonisty do výkalu a skrytá linie jeho přislušnosti k řádu Sithů; Wow, Lucas je bůh! Je suis Jar Jar Binks. ()

ProkesPetr

Nudnej příběh akce úžasná ale grafické zpracování je příšerný... I nová naděje je měla 100x lepší a to je smutný přece jenom je to rozdíl asi 22 let :) ()

borec_01

7,3/10 Začátek takzvané „prequelové“ trilogie a podle mě docela slušný start. Sice má film nějaké své chyby, ale i tak se na tento snímek dá koukat. Těmi chybami myslím, že postavy většinou nemají žádný charakter, nemají žádné emoce a většinou se od nich nedozvíme nic jiného, než kam dál se zase půjde. Ale tyto chyby vyvažuje závod kluzáků, který mi přijde záživný a nejlepší na celém filmu je souboj se světelnými meči na konci filmu za doprovodu skvělé hudby od Johna Williamse. I záporák Darth Maul je docela dobrý a tak je škoda, že se ho hnedka zbavili. Kdyby ho nechali jako záporáka pro celou prequelovou trilogii, myslím si, že by to bylo o dost lepší. Celkově tento film má skvělé efekty, hudbu, herecké obsazení a podle mě to není nejlepší, ale ani nejhorší Star Wars film. Prostě ideální začátek nové trilogie u kterého nemusíte na nic myslet a můžete si jej jen vychutnávat. ()

HomerKubesh

Rozhodně to není nejhorší starwars film všech dob.... jeden z nejlepších! A kloním se k teorii, že Jar Jar Binks je sithský lord (ale zabít ho musíme, to je jistý). ()

Pietttro

Rok 2021 a ja som sa konecne odhodlal na Star Wars :).... som fanusik serii ako HP, Pan Prstenov....Star Wars ma nejak nezaujimali asi preto lebo ako dieta som len jednym okom preskakal stare casti. Rozhodol som sa zacat pribehom od Epizody 1....Musim pvoedat ze ma to po prvej casti chytilo...nadsenie, pribeh, atmosfera...film mal vsetko. Pozdvihujem velmi zvukove efekty...radost pre usi. Co sa mi nepacilo boli mozno premna kusok jednoduche dialogy a akysi cudny dabingovy efekt aj v anglictine. Mozno len zla verzia filmu ale kazdopadne dojem to kazilo len kusok. Suhlasim s viacerymi komentarmi ze to bolo mierne ''Infantilne''...ale celkovo sa mi to pacilo a pekne ma to vtiahlo do deja. Tesim sa na Epizodu 2. Dal by som tak 65 %.... ()

batik

Takmer po 20 rokoch od ukončenia prvej trilógie trikové možnosti pokročili na toľko, že mohol Lucas v Skrytej hrozbe a jej pokračovaniach realizovať všetky svoje predstavy o svete pred vznikom impéria. Vďaka novým technológiám pôsobí život v prequelových častiach oveľa pestrejšie a určite rozvíja univerzum SW viacej, ako pôvodné filmy. Na scéne sa objaví veľké množstvo rôznych mimozemšťanov, vesmírnych lodí, nových svetov a dozvedáme sa o fungovaní medziplanetárnej republiky. Takže triková stránka je tu na jedničku a aj hudobne to je zo strany Williamsa ešte sa vysokej úrovni. Pokiaľ ide o postavy, tak najviac sa vydaril Qui-Gon Jinn, ten sa vcelku ponášal na Obi-Wana z pôvodnej série a samozrejme Palpatin, ktorý začína rozohrávať svoj majstrovský plán na ovládnutie republiky. Najväčším prepadákom je samozrejme Jar Jar Binks, typický prejav Lucasových detinskostí. Samotní gunganovia divákovi až tragicky pripomenú Ewokov z Návratu Jediho. Vcelku komicky na mňa pôsobil aj čertík rohatý Darth Mau. Takže celkovo po trikovej stránke výborné, príbeh a scenár neurazí, ale už tomu chýba duch pôvodných častí. 55% ()

Va3sek_here

Jelikož jsem byl velkým fanouškem prvních třech, tak jsem samozřejmě s velkým očekáváním zhlédl i tento. Uznávám, že to není tak dobré jako ty minulé, ale myslím, že pokud jste fanouškem této série, rozhodně  stojí za to abyste se na tenhle film podívali. Film je podle mě dobře udělaný, co se tyče děje. U filmu mám ale problém s hlavními postavami. Nejsou nám tu ani nějak nejlépe popsány, jen se o nich dozvíme, že jsou to mistr a padawan. Vzhledem k tomu, že Qui-Gon na konci zemře a jeho smrt je zde vylíčena velice emocionálně, tak myslím, že zde film zaostává. Rozhodně ale stojí za to poslední souboj, což je za mě osobně jeden z nejlepších star wars soubojů. Takže 8,5/10. Myslím, že si to zaslouží dobré hodnocení. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)