Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Doom351

Tohle je prostě klasika ... Když sem byl malý tak jsem ani nevěděl že existuje nějaký Star Trek a právě proto mě k sci-fi přivedl až Star Wars a jsem mu za to neskonale vděčný ... K tomu prostě není co dodat. Srdcovka ! ()

J*A*M*A*L

Jako první jsem viděl nejnovější tři díly.Pak si zapnu toto a nebyl jsem zrovna dvakrát udiven.Já, ale Star Wars miluju a i když toto nebyla nejlepší epizoda tak já se i tak bavil a byl spokojen jednak výkonem herců, skvělou režií a soundtrackem.90% ()

Drirr

V dnešní době už trochu zastaralé. Souboje světelnými meči vypadají spíše úsměvně. Herecký výkon hlavního představitele je opravdu špatný. Už proto prostě, ač samozřejmě velká klasika a jeden z filmů mého dětství, nelze dát pět hvězd. ()

TERRORDROME

Takže, zlé impérium vládne galaxii, stavia si hviezdu smrti a búši do poondených rebelov čo sú všetci hnusný buržuji a nepriatelia pracujúceho ľudu. Dvaja podvratný roboti s tajnými informáciami v hlave jedného z nich však uniknú a vstúpia do služieb istého Nebochodca Luka ktorý sa tak zapletie do nebezpečnej politiky. Ešte šťastie že nablízku je starý pustovník Obi-Van ktorý mu venuje vyskakovaciu neónku a ukáže ako si ho vďaka vesmírnej sile dokáže oklepať bez držania. Nedostižná vesmírna kovbojka ktorá zmagorila celý svet a urobila z Lucasa multimilionára. Luke Skywalker nie je nijako zvlášť zaujímavá postava a poľahky ho preští galaktický pašerák Han Solo alias harrison Ford, ale najvýraznejšou postavou je aj tak hlavný záporák, mix požiarnika a Batmana - fučiaci kybernetický ničomník Darth Vader. Ten svojich podriadených na pracovisku poriadne šikanuje a za neúspechy ich škrtí bez dotyku, len s pomocou temnej strany sily. Najväčšia sranda je samozrejme v bare plnom ufónskych kreatúr a taktiež to imperiálne autíčko/robotko čo sa zlakne keď na neho zrúkne Chewbacca. Oproti iným space operám tej doby dokázala táto neupadnúť do zabudnutia a aj po 30-tich rokoch ju každý pozná. Ten blbý Lucas skrátka všetkých zďaleka presral a konkurovať jeho výtvoru môže iba konkurenčný fenomén Star Trek ( ktorý je mne osobne asi predsa len bližší ). ()

Itar

Technologicky jeden z nejvýznamnějších milníků světové kinematografie a začátek značky, která ve filmové branži aktuálně nemá obdoby. ()

peetriss

Jeden z pilířů sci-fi žánru, který je pro každého sci-fi fanouška povinnost shlédnout. Nezastírám, že malé nedonalosti by se určitě našly, více než plnotučné inteligentní sci-fi jsou Hvězdné války rodinnou pohádkou, kterou se mnozí pozdější tvůrci inspirovali. Mně osobně se starší díly (zejména Epizody IV a V) líbily o dost více, než pozdější epizody. Mají v sobě více srdce a na svou dobu vynikají neuvěřitelnou trikovou úrovní, která dosahuje vrcholu během vesmírných bitev. Přiznávám, že konkurenční pozdější Star Trek: Film (1979) mě oslovil ještě více, ale přesto i Lucasovo universum dokáže ovlažit nenáročnou zábavou onálepkovanou puncem legendy. 90% ()

ClimbVibe

Alien, 2001: Vesmírná Odyssea a Star Wars. Z těchto tří pilířů sci-fi se čerpá ve filmu dodnes. Především ale z prvních Hvězdných válek - té skvělé pohádky pro celou rodinu. ()

Paldiny

Popravde ma celé štvrťstoročie Star Wars úspešne obchádzal, nepopieram že zámerne, až kým dostala šancu restaurovaná verzia doplnená o nejaké tie digitálne vychytávky. Rozpačité úvodné putovanie plecháčov necháva ešte na pochybách, aby jasné kontúry príbehu priniesla až postava Luka Skywalkra. A ako sa postupne posádka rozrastie o charizmatického Obi Vana a mamonárskeho hajzlíka Han Sola sa stáva ďalším členom záchrannej misie aj moja maličkosť. Technickej stránke ťažko niečo vytknúť, snáď len tragickú choreografiu súboja Obi Van – Dard Varder aký mal byť predkrmom pred veľkou vesmírnou bitkou. A čo vytknúť samotnej Star Wars ? Snáď len to, že ma nezastihla pred dvadsiatimi rokmi. Predsa len detský pohľad mi už nevráti žiadna sila. ()

.baris.

Protože na ságu koukám od Epizody I, bála jsem se toho přechodu do staré, no vlastně nové doby, snad chápete... Zbytečně. Je to pecka! A neodolatelný Harrison Ford je neodolatelný :) :) :).. ()

santiamén

Trochu zklamání, nejvíc mi chyběl byť i náznak humoru (i když je zřejmé, že postava Han Sola má být comic relief, neusmála jsem se ani jednou), všeobecně film dost zastaral, účesy a kostýmy jsou těžce sedmdesátkové, souboj se světelnými meči k smíchu. Pořád ale stokrát lepší než Skrytá hrozba a Jar Jar Binks na přesdržku. ()

Varan

Asi nejlepší díl (pro mě) z celé série. Něco tak neuvěřitelného jako tento díl i celá sága mohl vymyslet jen umělec vysokého talentu. Prostě bomba. Dokonalý film. ()

cmenda

Hvězdné války to je kapitola sama o sobě , někdo řekne blbost nikdo na ni nedá dopustit a celý život je studuje a zkoumá . Každopádně prvních šest dílů je celkem podařilo ,další už raději neměli vůbec točit ,ale zase to je jen názor jednotlivce . ()

efko

Hviezdne vojny považujem za jeden z vrcholov svetovej kinematografie. Týmto sa to všetko začalo... Milujem rozprávkovosť prvej časti, ktorá je vstupom do úžasného sveta Star Wars. ()

Spectre

Výborná odľahčená fantasy zábava, ktorá získala svojim vekom nenapodobiteľné kúzlo. Za sci-fi to ja osobne nepovažujem (keby som to hodnotil ako sci-fi, tak by išli hviezdičky dole). Jemne Béčkový nádych a dobré herecké obsadenie zaručujú žiadaný efekt na divákovi aj po viacerých zhliadnutiach. ()

Dallas

Kedysi dávno v jednom panoramatickom kine si sadol malý chlapec so svojím otcom (sám ísť nemohol, pretože bol fakt malý) do kresla a zhliadol neskutočný film, ktorý v silnej miere určil smer jeho filmového vnímania. Tento malý asi 6 ročný chlapec som bol ja. Môj otec celý dobu spal a na jeho obranu poviem len, že bol po nočnej šichte. Tak krásny príbeh s tolkými neskutočne skutočnými postavami a s tak neuveriteľne silnou hudbou som dovtedy nevidel. To je jasné lebo som mal len 6, avšak ani po tých rokoch to zrejme nič neprekonalo. Lucasov svet je naozaj nekonečný, tak ako vesmír a aj keď som ním už preletel desiatky ráz, tak vždy akonáhle skočia na obrazovku záverečné titulky jediné načo myslím je zviať do rúk svetelný meč a zistiť či mnou náhodou neprúdi sila. 95% ()

gumolit

V oblasti sci-fi neexistuje zásadnejší film!Pred ním akoby nebolo nič a po ňom už bolo všetko inak.Georgovi Lucasovi sa podarilo natočiť rozprávku pre dospelých v ktorej sa stalo kultom všetko- postavy, prostredie, hlášky aj hudba!Režisér nastavil pascu v podobe gejzírov dokonalých trikov a efektov, do posledného detailu vymysleného sveta povstalcov a galagtickej ríše ponúkol nám nie príliš komplikovaný dej skoro čiernobiele dobro a zlo princeznú s jej záchrancamia a samozrejme dobrý koniec!Úvodný film k sérii považujem za najviac pre deti,ale v tej dobe som bol aj ja dieťa a keby nás v tej dobe nekrmili ruskými rozprávkami a dostali sa ku nám aj také filmy zkultovneli by aj u nás a už dávno by sme sa zdravili NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!! ()

tot

Film díky kterému jsem začal sledovat filmy. Nyní prapůvodní posedlost vyprchala, i přesto si ho vždy rád pustím, určitě všichni máme film který se neohraje a máte ten divný pocit, když začnou intro titulky..... to je pro mne Star Wars. Naprostý základ sci-fi žánru. Vesmírné bitvy,hvězda smrti,světelné meče,I'm your father, Lein účes,R2 ....... Od té chvíle mne síla provází navždy... ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes