Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

warrenur

Slusny minimalisticky survival a tradicne vyborny Mads. V kine sme boli iba dvaja a dobre sa na to pozeralo na velkom platne. Cakal som vsak, ze ma viac vtiahne do deja. Mnohe divak videl uz z traileru a ono sa vo filme o moc viacej ani nedeje. Kazdopadne dobry film. Odporucam. Ludia, co ocakavaju dej nabity akciou, ci klise spojenym s tymto druhom filmov budu sklamani. ()

Richie24

Arctic je autentické survivalové drama, důvěryhodné, tvrdé, obsahově silné. Mikkelsen je samozřejmě podle očekávání skvělý. A záběry Arktidy dech beroucí. Všudypřítomného minimalismu a strohé jednoduchosti je však paradoxně možná až moc, spousta pasáží je navíc dost předvídatelná... Závěr mi oproti mnohým naopak nevadí vůbec - trochu SPOILER - pro jeho otevřenou podobu neměl Penna podle mého žádný prostor, a nějak se proto rozhodnout musel... Furt tak nějak nevím, jestli za 3 nebo za 4 hvězdy, ale protože jsem velký fanda dobrodružných dramat a survivalu obecně a navíc jsem to viděl v kině, kde úchvatné scenérie oproti domácí projekci na výsost vynikly, přikloním se těsně nahoru, ke 4 ****. ()

Chundys

Škoda a to mělo náběh na tak suprové drama, ale sakra, jak se tam dostal, nebo spíš proč?! Jak dlouho tam byl?! A co to bylo nakonec za konec?! ()

anatheman

Velmi dobrý snímek s mým oblíbeným Madsem! Film i vzhledem ke svému charakteru nemá příliš bleskové tempo, proto může být obtížnější udržet pozornost. I já jsem s tím měl problém, nicméně to byla spíše záležitost toho, že jsem byl během sledování poněkud unavený. Je pravda, že i děj se nezdá ničím objevný. Co byste také jiného čekali? Proto, co na tomto filmu nejvíce oceňuji, je jeho přirozenost. Je jasné, že asi bychom něco takového, co absolvuje Mads, nechtěli prožít a každá situace se v sekvenci katastrof jeví jako extrémní. Nicméně se mi zdálo, že se film nesnaží být za každou cenu přehnaný. Rozumějme - nepůsobí jako snímek typu "utíkáme před sračkami". Spíše se sází na výpravnost mrazivého arktického prostředí. Dále na pudovost, ale i zároveň obětavost hlavního hrdiny. Současně se projevuje jeho šikovnost. A dokonce nechybí humor. Byť silně ironický. Svým pojetím mi film připadal jako Marťan na planetě Hoth. :D Musím ovšem vyznamenat jednu věc, a tou je to, že se vyprávění nesere s nějakým backstory. Jsme zkrátka vhozeni přímo do sraček. Také se mi velice líbil úchvatný soundtrack. A Mads? Prostě skvělej. This is acting! A to ho nutně nemusí ojíždět medvěd. ;-) :D Hlavně ty emoce v závěru... YES! Takže filmu uděluji 4 pstruhy arktické z 5. ()

Majkak

Jednoduchý a přitom velmi působivý survival postavený na charismatu Madse Mikkelsena. Odvaha, houževnatost a lidskost bez patosu. Mikkelsen je natolik silný a odhodlaný, že balancuje na hranici uvěřitelnosti, aniž by ji někdy zásadně porušil. Rezonuje v něm klasická krása a čistota srovnatelná s bělostí sněhu, po kterém se svým nákladem trmácí. ()

Rathalos

Tesil som sa na tuto dramu uz len kvoli tomu,ze hlavnu rolu dostal herec Mads Mikkelsen,jeho filmy mam rad a tento taktiez nesklamal,mraziva atmosfera,drsne,krute a nekompromisne prostredie zamarznutej,zasnezenej krajiny,v ktorej je zivot kazdodenny boj o holu existenciu a prezitie,nemam co dodat,len odporucit tuto zalezitost kazdemu,oplati sa pozriet si to...:-) ()

Rockerman

Mám rád filmy o obrovské lidské vůli přežít za každou cenu, kdy je člověk odkázán jen sám na sebe a bojuje o svůj život v extrémních podmínkách. Děj bývá jednoduchý a dialogy neruší. Když si už v patnácté minutě všimne pilot vrtulníku, že nějaký nešťastník potřebuje pomoc, je vcelku jasné, že mu nepomůže, to by bylo brzy. Pak musí přijít sněhová bouře, nějaký ten medvídek a samozřejmě happy end (moc pěkně udělaný), protože sledovat hodinu a půl bojovat chlapa o holý život a pak ho nechat zmznout, to nedává smysl. Bylo to dobré. ()

agassi68

Mikkelsen sa snažil, ale čo viac môžete hrať na snehových pláňach. Navyše viete ako sa to skončí. Ani Mads to na viac ako tri nevytiahol.. ()

Heavyman

Občas se vyskytnou filmy, kdy se fakt hodnotí těžce. Kvalitní herec, hodně nemluvný scénář, určitá dávka napětí. Stopáž opravdu tak akorát, mrzne se a živoří hned od začátku. Trosečník v zamrzlé pustině, co se sice tváří, že si ví rady, ale chvílemi je bezradný,nic víc, ale taky nic míň. ()

sadlokan

Na mě snad i málo minimalistický.Bych si i vystačil s tim jak žil podle pípání a pak ho moh sežrat medvěd.Amen.Kapuce je na ozdobu i ve chvílích největší klemry. ()

MickeyStuma

Arktida v tomto snímku trochu připomíná bermudský trojúhelník. Nejdříve havaruje letadlo, ze kterého přežije pouze Overgård, který se tak osamocen snaží, jedním slovem, přežít. Netrvá ale dlouho a objevuje se helikoptéra, která, světe div se, havaruje také. Inu, arktická bouře je arktická bouře. Overgård v ní nalezne přeživší ženu a rozhodně se jí neponechat napospas osudu. A tak máme možnost vidět jejich mrazivou strastiplnou cestu někam do ztracena ve snaze nalézt pomoc. Overgård byl v odlehlé části Arktidy izolován hodně dlouho, čímž si zaslouží nemalý obdiv. Využil svého rozumu, schopnosti a intelektu, aby zůstal naživu, což v takových mrazivých podmínkách není nic jednoduchého. Musel vymyslet jak získat čerstvou vodu, jakým způsobem chytat ryby k obživě a jakým způsobem zanechat různé signály směřující k jeho poloze pro jakékoliv pátrací a záchranné skupiny, které by ho mohli hledat. U takového filmu, kde jsou pouze dvě postavy, znichž je jedna na hranici života a smrti, je pochopitelné, že je veškerý dialog omezen na minimum. Overgårda si zahrál Mads Mikkelsen, který svým výkonem přináší hmotně intenzivní představení, které přetéká do emoční poddajnosti. Jeho herecký výkon je tak emotivní, že to vypadá, jakoby si něco takového před natáčením pro lepší uchopení role zkusil. Vše, co tu dělá, má tak ohromnou reálnost, že by v jeho kůži nechtěl být nikdo. Mrazivá izolace je po vizuální stránce podpořena svěží kamerou, která si vystačila s minimalismem. Po scénáristické stránce snad může vadit jen jediné a to je fakt, že se o Overgånovi nic nedozvíme. Ale to může být zcela jedno, neboť v takové situaci se může ocitnout kdokoliv. Jedná se o skvělý thriller zkoumající existenciální vůli člověka přežít za těch nejtvrdších podmínek. A tak se s přehledem může zařadit vedle snímku '127 hodin' (2010) vyprávějící jiný osud. Zpracován mohl být více artově, ale jelikož tomu tak není, máš šanci se dostat do širšího vědomí diváků. ()

BOURQUE

M. Mikkelsen dokázal so svojím výkonom dokázal zachrániť aj samotný film. Keď je potrebný, tak na jeho tváre je vidieť bezradnosť, zúfalstvo, vieru v lepšom, nádej a bojovnosť. Film takmer s nulovým počtom dialógov, zachytávajúci boj človeka s prírodou aj sám so sebou. Kompromisný záver, napriek tomu vo svojom žánru sa jedná o vydarený kúsok. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

4x8x16x23x42

Mads Mikkelsen v tomto filmu krásně ukazuje, že aby jste podal výborný herecký výkon, nemusíte mít ve filmu příliš dialogů. Spolu s několika super záběry, realističností s někdy až meditující hudbou, není co vytknout. Téma není nic převratného, ale účel to splňuje dobře. 8 z 10. P.S. Poznámka pro znalce, místy mi to připomínalo Death Stranding, co se terénu týče. Hlavně v druhé polovině filmu. Obzvláště v jedné z ,,stoupacích scén" to jsem se musel až pousmát :) ()

GOREGASM

Realistický survival, který maximálně ždíme Mikkelsenův minimalistický projev, ale v rovině emocí je studený a chladný jako prostředí, ve kterém se odehrává. A to je docela škoda, protože všechno ostatní funguje výborně a pocit bezvýchodnosti, se postupně s přibývajícími okolnostmi, kdy žádná nehraje v Madsův prospěch, dostává pod kůži i divákovi, aby ho nakonec usmrtila závěrečná scéna, která mne jako milovníka unhappy endů nas*****, chci říct nepotěšila :-). 65% ()

phoenixer

Tohle je dvojitej Tom Hanks, akorát místo sluného ostrova v Trosečníkovi se přesuneme někde na zasněžené pláně. Jenže tahle situace je tak hrozná nuda! Rádoby minimalisticky vypadající vizuál mě pomalu, ale jistě uspával tak moc, že ke spánku mi chyběl už jen polštář a peřina. ()