V roce 1820 táhne skupina lovců, vedených fanatickým kapitánem Henrym (John Huston), syrovou Severoamerickou přírodou loď k zátoce. Cestou napadne nejsilnějšího lovce skupiny Zacharyho Basse (Richard Harris) medvěd a vážne ho zraní. Muži zanechají umírajícího lovce v divočině a vydají se dále na cestu. Díky své síle, schopnosti přežít v divočině a myšlence na rodinu dokáže Zachary nemožné - přežít. S ručně vyrobeným oštěpem, oděný v kůži se vydává po stopách lovců. Lovci doufají a věří, že se uzdraví. Zack jim dává naději a sílu. S tím však naprosto nesouhlasí kapitán Henry... Drsné dobrodružné drama s netradičním koncem natočil v roce 1971 režisér Richard C. Sarafian. (sud)

ledzepfan

Tenhle film je celý takový jalový. Herci, režie, kamera, scénář.. všechno je jakoby polovičaté... Revenant sice taky trpěl blbostma (jako, že týpek přežije několikaminutový útok rozzuřeného medvěda), ale člověk aspoň chápal motivaci a vůli k přežití hlavní postavy. Tu cestu s ním vnitřně prožil lépe i bez přiblblých flashbacků atd atd..... Třetí hvězdu dávám asi jen tak ze sympatií, že je to o týpkovi co je sám v divočině :D :D ()

blackrain

Nebyla ta loď náhodou trochu malá? Nějak jsem si neuměla představit, že by se tam všichni poskládali. Souboj s medvědem si taky představuju krapet jinak. Tady to vypadalo spíše jako nějaké kočkování mezi šelmou a člověkem. Ten medvěde by ho musel strašně zle zřídit. Na druhou stranu musím říct, že Zachary měl velmi tuhý kořínek a byl pořádně houževnatý. Film mě nijak zvlášť neuchvátil. Takže je to čistý a koukatelný průměr. ()

majo25

Vlastne až tu som zistil, že Revenant Zmŕtvychvstanie má čo do činenia s týmto filmom. Sám od seba by som si asi tieto dva diela nedával dokopy. Vlastne ich spája iba útok medveďa a následná vôľa prežiť. Aj v tomto prípade, hoc je to 45 rokov dozadu, je medvedí útok výborne natočený...jedno z najlepších spracovaní napadnutia divokým zvieraťom na filmovom plátne aké som videl, samozrejme bez akýchkoľvek počítačových efektov. Ďalšia vec, že Caprio sa ani omylom na na Riša Harrisa nechytá. Inak má film dosť pomalé tempo, tiež nejednoznačný dej a treba proste mať na neho náladu. Obsahuje nezvyklé množstvo flashbackov, ktoré pôsobia niekedy rušivo. Dostávala ma však výborná kamera a celková atmosféra, ktorá iba vyzdvihovala poctivo odvedenú filmárčinu. ()

SOLOM.

Můžete být sebevětší drsňák a výborný lovec, ale pokud vás zle potrhá medvěd a vaši přátelé vás odepíší a opustí, zbývá vám jen „víra v boha“ jak mnozí s oblibou říkají – nu pokud jste nevěřící a na tyhle fáterní kecy serete, tak už vám zbývá jen vaše silná vůle přežít. Zachary Bass nám ukáže, že to jde a začne se „psát“ docela působivý příběh…Ovšem je potřeba trochu másla na hlavě, aby se tato neuvěřitelná story lépe strávila. Opět na mě nejvíce zapůsobila nádherná krajina a několik velice zajímavých scén. Divák se však musí povznést nad nadsázkou, kterou nám zde interpretovali tvůrci a to především až v zázračném hojení ran na smrt odsouzeného muže, kterého žene v před hlavně jeho chuť žít a touha uvidět znovu svou rodinu víc, než jen krvavá pomsta. Se zlomenými žebry a nohou se dokáže docela rychle pohybovat, odežene vlky pouhým klackem a pro indiány je téměř neviditelný – pokud však dokážete mávnout rukou nad všemi nelogičnostmi, určitě si tento film užijete. Nelze mu upřít slušnou atmosféru i dobré herecké výkony – takže za mou maličkost jde o průměrnou podívanou, která neurazí. ()

Rocky62

Kuriózní mix westernu s prvky "survival" dobrodružství. Netradičnost filmu lze rozpoznat již po několika minutách a ve chvíli, kdy je hlavní hrdina ponechán svému osudu v nelítostné divočině, se naskýtá šance, že v následujících minutách bude divák svědkem pozoruhodných událostí. Několik záběrů připomene legendárního Robinsona Crusoe či podobné drama The Edge. Bohužel filmu dosti škodí rozvleklé flashbacky , s nimiž režisér osvětluje Zacharyho minulost. Jako zpestření dějové linky mohly posloužit dobře, nebýt jejich biblického podtextu, který měl spíše snahu uspávat, než budit pozornost. Sarafian dává vyniknout hlavně přírodním scenériím a na obsah se soustředí jen okrajově. Pár záběrů vyobrazeno sugestivně, zejména závěr, který je skutečně diskutabilní. ()

• Vlci vo filme sú v skutočnosti vycvičení nemeckí ovčiaci, ktorí vyzerajú ako diví vlci. (westerns)
  • Scéna útoku medveďa na Zacharyho Bassa (Richard Harris) bola natočená pomocou kombinácie skutočného cvičeného medveďa a kaskadéra v medveďom obleku. (westerns)
  • Medvědici, která na začátku napadla Zacharyho (Richard Harris), si zahrála samice medvěda grizzlyho – latinsky Ursus arctos horribilis - jménem Peggy. (Prochy38)

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

07.11.2011

Pravda, pokud je Alejandro Gonzáles Iñárritu ukecá, aby ztvárnili hlavní role v jeho drsném dobovém thrilleru z časů osídlování Divokého západu. Scénář snímku The Revenant sice vychází ze… (viac)