Dráma podľa skutočného príbehu ľudí, ktorí po páde lietadle boli vystavení nepredstaviteľným skúškam, ak chceli prežiť... V piatok 13. októbra 1972 došlo v Andách k nehode lietadla, na palube ktorého sa nachádzali členovia amatérskeho rugbyového tímu, ich rodinní príslušníci a priatelia. Mnohí z nich zahynuli hneď pri nehode, viacerým sa však podarilo prežiť, ostali však uväznení vysoko v nehostinných horách. O niekoľko dní sa z rádia dozvedeli, že pátranie po nich bolo zrušené, nik totiž neveril, že by mohli ešte byť medzi živými... (RTVS)

viperblade

Film byl natočen na základě skutečných událostí. To je důvod, proč tomu prostě dávám plný počet. Hodně silný příběh o skupince lidí, která havaruje uprostřed hor. Přiznávám, byly tam slabší momenty, ale cítil bych se provinile, kdyby mé hodnocení bylo menší. Už jen z úcty k těm mrtvým. ()

Kothy

Dost silný příběh o tom, kam až mohou lidé dojít, aby zůstali naživu. Film vypráví o letadle uruguayských rugbystů, kteří v roce 1972 ztroskotali v Andách. Dlouhých více než 70 dní museli čekat na záchranu. Ne všichni to samozřejmě přežili. Poměrně krátké době jim došlo jídlo, takže jim nezbylo nic jiného než sníst mrtvé přátele. To ale asi není to nejzajímavější na celém filmu. Je to spíš to, kolik úsilí museli vynaložit, aby se odtamtud dostali. Smekám před nimi. "Já nechci umřít!" ()

kingik

Přežít je film, který především bojuje o život sám se sebou. Po velmi působivé, a na tu dobu skvěle natočené letecké katastrofě, která možná doposud nebyla překonána, nastává propad v ději, je to dáno tím, že hercům jsem ani na chvíli nevěřil, že mohou pojídat lidské maso jako čokoládu, dramatu neprospěla ani častá modrá obloha, nebo ryzí romantika zasněžených And. Film by se dal rozdělit na tři dějství rozdělená oponou: letecká havárie-kanibalismus-lavina. Závěrečné zachránění, trocha emocí a opona padá. Za ojedinělý počin dávám 70% ()

TeeAge

|| Scenár: John Patrick Shanley / Predloha: Piers Paul Read (novela) | Hudba: James Hewton Howard | Distribúcia: Buena Vista Pictures (USA, CA), United International Pictures | Štúdio: Touchstone Pictures, Paramount Pictures, The Kennedy/Marshall Company | Rozpočet: 32 miliónov $ | Tržby: 36,733,909 $ || Silný príbeh zo života, ktorý zďaleka nebol dokonalo zfilmovaný vzhľadom k častej rozťahanosti scén v strede filmu. Avšak konečná pasáž je takým emočným ohnostrojom, že sa mokrým očiam neubráni snáď ani drevorubač. 70% | HD, HD650, HU DTS | ()

Bauer

Velmi povedené drama založeno na skutečné události. Nechtěl bych tam být s těmi lidmi a něco podobného prožít, protože tohle byl vážně extrém. Dokonce i koukat na to byl extrém a představa, že se to vážně stalo mně děsí. Ale co měli lidé v dané situaci dělat? Nic jiného na jejich přežítí dělat nešlo. Film je skvěle natočen a hlavně realisticky. Už jen turbulence, kdy se letadlo propadá o několik desítek metrů a následný pád, tak tyto scény jsou hodně realně natočeny. Výborné herecké výkony, které mně přesvědčili. Herci hráli tak, jako by to sami prožili. Z herců jsem třičtvrtě neznal. Snad jen odvážného Ethana Hawkea, Joshe Lucase a v menší roli Johna Malkoviche. Jediné co mně opravdu lezlo na nervy, tak byli dialogy. Hlavně o Bohu a modlení. Jakoby se nám tvůrci snažili vnutit nějaké to náboženství. Ale zase mám otázku, kterou jsem si položil: Co jiného jim zbývalo v dané situaci? Snad jen modlit se. Snímek má pár napínavých míst u kterých jsem snad ani nedýchal. Přežít je perfektní dvou hodinové drama, které možná na některých lidech nechá i nějaké ty následky! ()

• Otevírací a závěrečnou scénu, kdy se k nehodě vyjadřuje John Malkovich jako Carlitos Paez, napsal pro film právě skutečný Carlitos. (Morien)
  • Film se natáčel chronologicky, což je u filmů s podobnou stopáží neobvyklé. Záměr tvůrců byl věrohodněji vytvořit atmosféru mezi trosečníky. (Morien)
  • Jména těch, kteří zemřeli, byla ve scénáři změněna - s výjimkou Parradovy sestry Susany a matky Eugenie a manželky Javiera Methola Liliany. (Morien)