Pilot Charlie Lavery nastupuje do letadla, aby dopravil palivo do vzdálené arktické oblasti. Po vyložení nákladu odlétá zpět s nemocnou ženou, kterou má vzít do nemocnice. Jeho stroj má však poruchu a zřítí se na místo daleko od civilizace. Oba dva pád přežijí. Charlie se vydá napříč krajinou, aby nalezl pomoc. Po bezcíleném hledání zkolabuje. Těsně před smrtí se u něj objeví žena, kterou nechal v letadle, a která ho začne pomalu učit jak přežít v divoké krajině na rozlehlých místech vzdálených desítky kilometrů od jakéhokoliv kontaktu s civilizací. (oficiálny text distribútora)

Jirka_Šč

Příjemné kanadské překvapení z levných DVD. Příběh pilota, který se s nemocnou inuitskou dívkou zřítí uprostřed "ničeho" v nekonečné tundře. Tvůrci vycházeli z odlišnosti kultur, krásné arktické přírody (ani náhodou mi nepřipadala fádní) a reálného boje o život v zemi, ve které civilizací postižený člověk nepřežije déle, než několik dní. Dost dlouho jsem si říkal, že cca 70%, ale pak přišel realistický závěr a já dávám 4* bez uzardění. Konečný result: 77%. ■ Upozornění: Nenechte se zmást komentářem na přední straně DVD, který zní "Ve stylu filmu Tanec s vlky". To jen nějaký pitomec viděl pouze obal filmu a potřeboval napsat text, který zaujme. ()

Ant

Hezký malý film o přežití v divočině. Barry Pepper jako vždy vynikající a překvapila i Annabella Piugattuk jako eskymačka. Líbilo se mi, že film zabrouzdal i do zvyků eskymáků. Příběh není nijak zvlášť sentimentální, ale konec mi připadá až moc protahovaný a svým způsobem emocionálně neodotažený. Hudba všechny scény putování skvěle podbarvuje. Je to jeden z těch filmů, které rozhodně stojí za vidění, ale z nějakého důvodu se nemůžu přinutit dát víc než 3*. ()

laik_60

jednoduchý príbeh osadeny do severskej pustatiny s o sympatickou eskimáčkou a Peppero. Kurnik kde len našli tie priezviská hihi. Okrem príbehu tam bolo pár vzrusujúcich záberov na krajinu, oblohu nočnú i dennú. Aj keď divák od začiatku videl koniec, príbehu to neubralo na pointe . Milovníkom dram odohravajúcich sa v panenskej prírode odporúčam. Dávam lepšie tri body + 1za celkovú pohodu aj s hudbou. ()

genetique

Ďalší pekný film, ktorý si zaslúžil byť viac presádzaný a reklamovaný namiesto mnohých, ktoré si nezaslúžia ani percento z toho, aká pozornosť sa im venuje. Krásne prostredie severných tundier, skromný príbeh, príjemní a kvalitný herci na čele s Pepperom, ktorému by sa mohol podariť návrat medzi elitu a hlavne príjemný, hrejivý príbeh. A čo sa mi páči najviac, hlavne reálny a nenaivný. 80%. ()

Ashar

Pilot Charlie byl idiot. Udělal tolik průserů a celou první polovinu filmu mne strašně nasíral. Nebýt nemocné eskymačky, zhebnul by v pustině po pár dnech. Film ukazuje nadutost, degeneraci a hloupost mužské populace. Naopak vyzdvihuje nutnost návratu matriarchátu, aby se muži začali od žen učit vše, o co v době své nadvlády nad ženami přišli. ()

• V průběhu lovecké scény stálo stádo zkrocených sobů na místě díky divokému karibu. (orkadimenza)
  • Zimní scény byly točeny v teplotách až -28°C, s efektem ochlazování větrem až -45°C. (orkadimenza)