Kým prišla búrka

• Česko Než přišla bouře (viac)

Tami Oldham (Woodley) a Richard Sharp (Claflin) sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii ľudstva. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. V beznádejne zúfalej situácii musí Tami pozbierať všetky svoje sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala. (Forum Film SK)

misterz

Jeden z filmov, na ktoré sa chodí s priateľkou do kina len na ako kulisu, prípadne s očakávaním, že možno film niečím prekvapí a zaujme... no žiaľ nie je to tento prípad. Osobná dráma a tragédia na mori tých dvoch mladých ľudí ma moc nezasiahla a samotný morský survival bol tiež iba priemerný - moc strerilné, málo napínavé a s minimom emócií. Nič výrazné ani nič také čo by bolo hodné pamätania, a to i napriek tomu, že film je na základe skutočnej udalosti. Jediná zaujímavejšia scéna bola tá s meditujúcou nahou Shailene Woodley, čo sa mi zdalo samozrejme málo. A to nehovorím o tom, že samotný vývoj ako i koniec sa dali predvídať vlastne už od začiatku. Priemer. 60/100 ()

berny2468

Než přišla bouře je film, jehož příběh by se s klidným srdcem dal odvyprávět v 15 minutách. Místo toho je zde natáhnut téměř do 100 minut, kdy se k “udržení”pozornosti tvůrci rozhodli vyprávět nezajímavým, zmateným a ničím nepřekvapujícím způsobem. A závěrečný jakoby plot twist nemá čím překvapovat. Kormákur je však řemeslně zručný a scény na moři jsou natočeny skvostně a uvěřitelně. Herci ale moc přesvědčivý nebyli a Shailene Woodley mne snad poprvé i iritovala (a to i přesto, že málokdy nebyly vidět její bradavky) a Sam Claffin nemá na to, aby utáhl nějaký film. Musím říct, že jsem byl z tohoto snímku nemile překvapen. Pár lidí mi ho čas od času doporučovalo a dané téma mě baví. Ale snímek krom poctivého řemesla nic nenabízí. Snaží se předvědčit diváka o sofistikovanosti příběhu, ale ten nabízí je prázdno a ploché postavy. Velké zklamání. 3/10. ()

viperDavid

Nedaří se mi moc vytknout. Už v první scéně kdy jsem viděl ztopořené bradavky Shailene, jsem věděl, že se mi film bude líbit. Ale od prasáren zpět k faktům. Příběh je silný a zvrácený zároveň, nedovedu si představit podobnou situaci. Celé to stálo a končilo právě na Shailene, což je pro mě překvapení, protože jsem ji za herečku nikdy moc nepovažoval. Adrift je naprosto příšerně přeložené i když výstižné. Pět hvězd ()

dejww

Snímky s touto tématikou mám obecně velmi rád. Nelze říct, že by zde bylo něco inovativního. Naopak. Všechno jede podle poměrně jasné linie. Mohu ocenit rychlí vtahující začátek. Co však rozhodně nemohu ocenit je identický plot twist s celou řadou filmů podobného žánru. Takže pokud jste tento zvrat neviděli již mnohokrát, tak to asi můžete shledat velmi slušnou podívanou. ()

herr_carter

Asi vinou neskutečně debilního dabingu a netradičně na 294839 procent přehrávající mojí oblíbenkyně v titulní roli nakonec dávám s gilotinou na krku mizerné tři....sice se v závěru ve filmu objeví poměrně překvapivá vrtule, nicméně ani ta už moc nezachrání a tenhle survival upadne v propadliště dějin.............. moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

• Bežný natáčací deň začínal už o 4. ráno, a to dvojhodinovou plavbou od pobrežia, aby tak nebolo v zábere. Celkovo teda jeden deň na pľaci trval aj 12 hodín. (Astonko)
  • Film se inspiroval skutečným příběhem Richarda Sharpa a Tami Oldham, které 12.10.1983 na moři zastihl hurikán Raymond. (Kejf.)
  • Tami Oldham (Shailene Woodley) se po tragédii, kterou utrpěla, opět vrátila na moře a pokračovala v plavbách. (ARI50)

PF 2018

PF 2018