Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

oldy

Jedine co mi trochu vadilo byla spomalená scéna na koni :D Za mě zbytečné spomalení. Skřeti super. Vrk vypadal zvlaštně. Zavěrečny boj zajatcu se skřety super a docela drsny. Tento díl měl být v červenem. Diky místní odpadářum neni... 85% ()

johnsnow

Hobitia pasáž nič extra ale to ako spomínali na tých čo "zaostali" bola krásna. Numenór vyzerá dobre a poteší aj súboj nášho Halbranda s týpečkami (ten ktorému zlomil paprču mi pripomínal Klička). Galadriel sa povypráva s Elendilom je to celkom fajn, akurát to slowmo kde jazdí na koni je iná prúserina. Pasáž v tábore škretov slušná a celkom krvavá a vrk je len čerešnička na torte. Jasné nie je to Tolkien ako vyšitý, ale fakt na ten hejt podarené a jediná výtka je Arondir, proste má v ksichte jeden a ten istý výraz. ()

kubas369

7/10. Skřeti vypadají luxusně. Dobrá výstavba Adara. Halbrand opět upozorňuje Galadriel, že není tím kým si ona myslí. U Galadriel se mi líbí jeji elfská spupnost. Nelíbí se mi vzhled numerojců, ikdyž město je pěkné. Chluponohá linka je taková roztomilá kravinka, naprosto chápu proč zrovna jsem dali cizince a pokud to tedy je náš šedý magič vysvětluje to jeho vztah k Hobitům. ()

mata77

Príbeh si žije vlastným životom, pritom ale stále rešpektuje Tolkienov odkaz. Tvorcovia si právom zaslúžia moje uznanie a rešpekt. Výprava je úžasná, krajina a exteriéry zladené až okúzľujúcim spôsobom. Potom sú tu rôzne detaily, kostýmy, šperky, ozdoby, top-masky a make-up. Kulisy v žiadnom prípade nevypadajú ako z papundeklu, nasvietenie a kamera si dávajú pozor, aby neporušovali fyzikálne zákony, rovnako tak triky. Hudba je zatiaľ menej pompézna a opakujú sa motívy predchádzajúcich dielov. Herci okrem niekoľkých výnimiek mi sú neznámi, väčšinou s britským prízvukom, ma nijako nevyrušujú. Scenár je pomerne jednoduchý a nevyžíva sa v komplikovaných dejinách, ale sa drží jednoduchosti a priamočiarosti. Nerozumiem, prečo má veľká masa divákov problém s hercami s inou farbou pleti. Rasy sa v tomto svete nedelia podľa farby, ale príslušnosti k pôvodu, preto sú rasami ľudia, elfovia, trpaslíci, hobiti...bez prízvuku na ich farbu. Tmavý elf na mňa pôsobí impozantne a táto postava sa mi páči ešte viac, ako v predchádzajúcich dvoch dieloch. ()

Brock

Pořád nevím, kupí se otázky a žádné odpovědi... tohle nemůže vystačit věčně. SLOW-MO do koše, kord křenící se Galadriel na koni, to bylo TOP utrpení. ()

Pan.Antonin

"Čím dál víc lidí jde do Mordoru. Jednou budou vevnitř všichni lidi." (Glum - J.R.R. Tolkien) No nevím, přijde mi, že se to spíš zhoršuje. Děj se rozjíždí pomalu jak trabant, tvůrci dál s radostí zbytečně ohýbají předlohu (proč je najednou Pharazon nějaký správce a ne královnin bratranec, ve výsledku to není pomalu rozdíl) a hlavně mi to přijde hloupější a hloupější. Krom zde v komentářích zmiňovaného příjezdu Galadriel na Numenor a hobití knihy mrtvých mne rozčilovala hlavně postava tajemného cizince a jeho neobratnost při návštěvě hobitů. Skřeti (krom divné scény s čutorou vody) se zas předvedou při vzpouře elfů, kdy na ně vyšlou JEDNOHO (ne moc velkého) vrka, aby se na ně vrhli až po jeho neúspěchu. Kéž by se tvůrci tomuhle věnovali víc než dávání všelijakých skrytých poselství do svého díla. Těším se aspoň na TITULNÍHO záporáka, kterého uvidíme až v dalším díle xD. P.S. Galadriel je svým chováním čím dál tím nesnesitelnější. ()

MartCT

Super, ano je tam pár drobností(scéna na koni je zvláštní ústřel😁), ale ty přebije výprava a pomalé posouvání příběhu a když to porovnám s Rodem draka, tak je to o třídu výše ve všem. ()

swenyx

Númenor celkem zklamal, ne vizuálem ten je super, ale příběhem, který je takový nijaký. Arondir se skřety nejzábavnější linka dílu. Celkově spíš takový výplňový díl, bohužel super soundtrack to sám neutahá, chtělo by to lepší příběh. ()

zodiak217

Zatiaľ najlepšia epizóda zo všetkých. Až na spomalenú scénu Galadriel na koni, ktorá pôsobila ako z paródie to bolo pekne vyšperkované, dejovo a vizuálne zaujímavé. Trochu tomu chýba napätie a atmosféra, no vizuálne je to nesmierne atraktívna epizóda. Pekné prelínanie deja medzi jednotlivé postavy. Teším sa na ďalšiu epizódu. ()

arewehappy

Po třech epizodách: Zábavnej seriál, kterej vtáhne zpátky do světa Pána prstenů, i když příběh a dialogy samozřejmě nejsou zdaleka tak kvalitní jako ve filmech a knihách, ale to bych od originálního seriálu (tj. nezkopírovaného přesně podle předlohy) z roku 2022 ani nečekal, dá se to zkousnout a dívat se na to dá, dokonce se těším na další díly. Z toho světa mě vytrhují jen neustálé "kopance" politické agendy a nerespektování propracovanosti a realističnosti Tolkienova do detailu promyšleného světa. Elfové už nejsou elfové, protože jim chybí elfské vlastnosti a to teď ani nemyslím toho negra (ten vlastně vypadá víc jako elf než většina toho tragickýho obsazení vrásčitejma důchodcema se zoomerskym účesem). Většina elfů nemá půvab a moudrost těch původních, ladných, nesmrtelných. Jsou to spíš hloupí, gravitaci popírající lidé se špičatýma ušima. Hobití linka nefunguje jako mírumilovný protiklad k ostatním událostem jako v původním díle, ale spíš jako nudný a jednoduchý teenage seriál pro děti, ale třeba se to ještě zlepší. Númenor sice vypadá krásně a vznešeně, ale vůbec nevím proč, když lidé v něm žijící se v ničem neliší od plebsu ze Středozemě. 70% ale třeba to bude víc a nebo taky míň, že jo... P.S. podle mediální masáže jsem čekal že to bude max 50% takže jsem zatim příjemně překvapenej ()

Gwynbleidd42

Po druhém díle jsem začal mít pocit, že se svítá na lepší časy a že to možná začne celé dávat smysl, ale třetí díl mě vyvedl z omylu. Pořád je to poměrně nelogické, věrnost k předloze je stále na nule, dialogy stále působí nudně a nenápaditě a vzhledem k absenci trpaslíků se v celém díle nestalo nic, co by mě příliš zaujalo. Zatím celý seriál působí popravdě nezajímavě a zbytečně. Vůbec se mu nedaří vtáhnout mě do děje a přimět mě, aby mi záleželo na jeho postavách. Celkově působí jako nesourodý slepenec dějových linek bez cíle. Takže jsme opět na dvou *, ale ani ty už brzy při vší dobré vůli nebudou ospravedlnitelné. ()