Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

Rogue odpad!

Fascinující. Psychopatický hobití klan s heslem "Nobody walks alone" připravený kohokoliv pomalého nechat zemřít v dáli za sebou, aby si později všechny mrtvé připomněli recitálem "we will wait for you". Mohl by mi někdo vysvětlit, jak přežili víc než jednu generaci? Nobody walks alone unless he walks too slow je motto snů. Galadriel je nadále píča a chytání elfů se odehrává mimo kamery. A BTW teda, pokud celá tahle fanfiction sračka s labelem Lotr něco rozhodně být neměla, je to zkurvená alegorie. To by se člověk poblil. ()

Radyo

Po 3 dílech jsem trochu rozpačitý. Galadriel vizuálně působí a i vystupuje diametrálně jinak, než jak byla představena v Pánovi prstenů a já jsem se ještě nerozhodl, jestli se mi to líbí, anebo ne. Sympatická dějová linka je s "chluponohy", nicméně jejich některé zvyklosti mě přivádějí v úžas (a Rogue - viz komentáře - totéž celkem nemilosrdně stírá). Jsem zvědavý na další posun... ()

T2

Kolosálne FIASKO, tak toto by som si teda nepredstavil ani v najdivokejšom sne, že môžu byť až takto utopené peniaze na takomto ani nie polotovare. Neviem kde by som tu hľadal pozitíva asi jedine masky škretov sú dobré, ale aj to si asi uchmatli od Jackson z LOTRa. Už trilógia Hobbit bola dosť ubolená a utrápene mdlá ale že to v takto drahom seriály úplne na plnej čiare spláchnu dole kanálom, no FÚHA. Príšerne slabý herci, ešte horšie dialógy, samé počítačové animácie, na niečo konzistentné, len ťažko narazíte, asi najlepšie bolo keď ušatému elfskému černoškovi povedia ostaneš na slnku pokiaľ nezčernáš, to si robia fakt ako srandu alebo je to len paródia. /20%/ ()

KarelR

Mám pocit, že to sklouzává do klasického prahnutí po odpovědích, než že bych hltal děj jako takový. Kdo je Stranger? Kdo je Adar? Kdo je Halbrandt? Ano, chci vědět, které teorie jsou správné a které ne – ale trochu jsem doufal, že tenhle seriál potáhnou i jiné věci než slušná "hobití" linka, charismatický Elendil a poctivý design skřetů :/ P.S. Už ty slow-motiony vyhoďte oknem, Galadriel na koni vážně bolela. ()

TeeAge

Po troch epizódach: Scenár, herci, výprava - všetko perfektne funguje, a strháva moju pozornosť takou intenzitou, že sa opäť cítim ako 12 ročný chlapec, keď prvý krát čítal Pána prsteňov - niet čo viac si priať. ()

Kaka

Zatím seriálový LOTR působí spíše jako výpravná detektivka, která sype z rukávu spoustu jmen a otázek, ale s odpovědmi je velmi zdrženlivá. Oproti klasicky vyprávěným epickým filmům je to tedy dost značný rozdíl, nicméně dá se to ustát. Trojka má i trochu lepší dynamiku, méně hobitů a překrásně renderovaný Númenor, jehož stvořitelé se silně inspirovali Gondorem v Návratu Krále. ()

darkrobyk

Pro mne zatím asi nejlepší díl. Tři dějové linie a každá má své napětí, přičemž v té skřetí jde nejvíce o život. Po vizuální stránce je nejkrásnější Númeron. Byť asi téměř vše, nebo většina, jsou pixely, moc hezky se na něj dívalo. Stále se však nedokážu ubránit dojmu, že by bylo lepší napsat volně na motivy Tolkienova díla, čímž by se uklidnili především ortodoxní fanoušci Mistra. Ale nakonec vše ukáže čas, protože já měl velký problém s původní Jacksonovou trilogií, a nyní ji mám rád. Hobita tedy zatím ne....tam nevím.... U seriálu jsem ale přeci jen více nad věcí. ()

filmfanouch

J. A. Bayonu na pozici třetí epizody seriálu Pán prstenů: Prsteny moci vystřídal Wayne Yip, který se následně chopí i čtvrté ,páté a osmé epizody. Zkušenosti má se seriály Misfits, Doctor Who, či Preacher, přesto bylo těžké říct, zda Yip dokáže udržet nastavenou kvalitu. A minimálně třetí epizoda pocity ze seriálu nijak závratně nemění.   Velký rozpočet a údajně 60 milionů na jednotlivou epizodu je na seriálu nadále znát, Prsteny moci tak nadále vypadají velkolepě, především se představený svět rozšiřuje. I díky představení království Númenor a známých zásadních postav z budoucí Středozemě - Elendila a jeho syna Isildura.   Elendil i Isildur byli ostatně představeni již v prologu Společenstva Prstenu od Petera Jacksona, právě bez Isildurových činů by se poté události trilogie Pán prstenů nerozběhli. Isildurův představitel Maxim Baldry je nicméně prozatím fajn a samotná postava má i díky své nevyhnutelné budoucnosti potenciál být jednou z nejzajímavějších postav celého seriálu. Mezi ně by ostatně mohli patřit i sám Elendil v podání Lloyda Owena.   Výrazný prostor nadále dostává Galadriel v podání Morfydd Clark a z jejího podání je nadále cítit sebevědomí samotné elfí hrdinky. Ano, těžce se dá věřit tomu, že je tohle ta samá Galadriel jako z pozdějších událostí v trilogii Pán prstenů, i zde jsou ovšem otevřená vrátka k tomu, aby si postava celým seriálem prošla nějakým vývojem. Halbrand v podání Charlieho Vickerse zatím dokáže vyvolat dojem takového nástupce (i když vlastně spíše předchůdce) Aragorna, kdy je prozatím chemie mezi ním a Galadriel velmi sympatická a bude rozhodně zajímavé jí nadále sledovat. I proto, že Halbrand prozatím jasně spěje k tomu, že jeho budoucí osud nebude úplně růžový.   Prsteny moci totiž prozatím naznačují, že minimálně některé postavy nebudou černobílé a korupce temné strany bude výrazná. Seriál už teď očividně tak trochu čerpá z Tolkienových děl, kdy si sice do velké míry seriál pořád půjde svou stranou (a spousty fanoušků to jednoduše nepřekousne), postavy to ovšem minimálně prozatím dělá zajímavější.   Scén s Hobity (respektive plemenem hobitů s názvem Chluponozí) je i tentokrát dost, jsou ovšem i snesitelnější. Jen snahu o vystavení vážného dramatického seriálu tak trochu kazí pokusy o humor, který navíc není dvakrát funkční. Působí to jako taková pauza od veškerého toho budování světa a náznaků o tom, že se svět řítí do záhuby, tohle zmírňování atmosféry ovšem ve finále vlastně ničemu dvakrát skutečně neprospívá. Minimálně díky přítomností záhadného muže v podání Daniela Weymana zůstává ovšem tato linka pořád dostatečně zajímavá a i přes neznalost o své identitě se postava Weymana vlastně poměrně solidně rozvíjí.   Númenor je vizuální pastvou pro oči, nadále je poté vidět, že se na kostýmech či výpravě rozhodně nešetřilo. Což je vidět i díky plnokrevnému nástupu skřetů. Elf Arondir v podání Ismaela Enriqueho Cruze Córdovi se sice i přes zakázanou lásku nedokázal prozatím projevit jako kdovíjak zajímavá a výrazná postava, jeho linka s vpádem do otroctví skřetů je ovšem strhující a především naznačuje, že hrdinové Středozemě to v budoucnu skutečně lehké mít nebudou. Ne nadarmo se dá podtitul epizody Adar volně přeložit jako otec.   I akce dostává víc prostoru a je na ní vidět neskutečně snaživá choreografie. Kromě skřetů navíc dorazí i vrrci a navíc jsou vidět i solidní vizuální nápady skrze kameru. Prsteny moci tak sice prozatím fungují jako solidní vizuální spektákl, naštěstí ovšem prozatím nestojí jenom na tom.   I v třetí epizodě Prstenů moci tak sice hraje prim představování světa, začíná se ovšem hýbat i samotná zápletka. Mnoho věcí je nadále prozatím zahaleno tajemstvím, seriálu se přitom přesto snaží diváky funkčně zaháčkovat. A ukázat, že týdenní čekání bude nejspíš dlouhé.... () (menej) (viac)

salahadin odpad!

Nemohoucnost tvůrců je do očí bijící. Když nenávidíte postavu Galadriel, je něco špatně. Motivační kecy a hora vaty. Arondir mistr ve skoku dalekém s větvičkou. Numenorci postrádají logiku! Ačkoli to stalo hodně peněz, všechno je zlé a laciné - postavy, scénář, dej. Děj se táhne jako sopel a těžko vyjádřit, jak prázdná nuda tohle je. Slow motion jen dotváří bezradnost. Linka s bezďákem od Kauflandu, pardon od kočovných "hobitů" je zatím neskutečně hloupa. Ten matla si chce posvítit na pergamen, ten mu ejhle shoří, tak padá a motá se do hadry! No wow - a tohle v tom seriálu bylo proč? 90% scénáře bylo o čem? Smysl byl jaký? Ty neskutečné banality, co postavy pronáší, budou mít nějaký hlubší smysl? Ten vrrrk vypadal jako vzteklá čivava proč? Kdyz už má Arondir takové schopnosti, proč už dávno není venku? Tohle že jsou Elendil s Isildurem? Kde tyhle vybrali? To fakt nemohli vybrat herce, co mají charisma? To už na herce nezbyly peníze? Tohle jsou lidi, co jen stojí, škrobeně odříkávají text a tváří se mega vážně. Zatím hodně, hodně špatný seriál, jestli se nezlepší, bude to nejpromarněnejší čas v mém životě. Slow-motion jízdy na koni jen dokresluje, jak moc jsou tvůrci v prd*** a jak vlastně vůbec neví, jak snímat krajinu. Sice občas vypotí nějaký celkový záběr, který divákovi dává informaci o tom, kde je a jaké jsou geografické podmínky, ale to jen výjimečně. Abych jen nekritizoval, příjezd do Númenoru se skalními hlavami je působivý. Ale to by snad měla být samozřejmost, ne? Zajímalo by mě, zda uživatelé hodnotící 5* by zvládli seriál napodruhé - zatím servírované haldy výplňových scén, které naše postavy nikam neposouvají a nemají emocionální náboj, nefungují ani na první shlédnutí, kde by měly logicky divákovu pozornost upoutat nejvíce. Opakování seriálu by bylo už jen skutečně utrpení. ()

Cappuccino

Númenor ma celkom bavil, aj keď mu vo veľkej miere pomáhali známe postavy. Zajatie v tábore orkov malo slušné napätie, ale chýbali mi dialógy. A hobiti celkom nuda. Stále neviem, čo by ma malo na tejto línii zaujímať. ()

liskam

Tak znovu mě to jakožto milovníka tvorby J.R.R. Tolkiena vcelku bolelo.  Nůmenor rozhodně nebyl v tomhle "negativním/ protielfském" stavu před stvořením prstenů moci. Ale až mnohem později! Až stovky let po stvoření prstenů moci se Sauron, který se stále ještě dokázal měnit ve sličného člověka/elfa se rozhodl že zničí Nůmenor chytrostí a lstí. Protože vojensky na to neměl a Nůmenoru se bál. Takže pokud by Galadriel dorazila na Nůmenor v dobách před stvořením prstenů byla by vítána  a oslavována jakožto vážený přítel Nůmenorejců. Vždiť je to také prateta jejich prvního krále a zakladatele Elrose (bratra Elronda půlelfa). Přesto hodnotím vysoko, protože se mi příběh líbí a všechny jeho části fungují dobře. Elendil, a Isidur jsou sympatičtí Takže doufám že budiu mít v budoucnu dostatek prostoru. Halbrand a (doufám že je to Gandalf, který to zaparkoval u Hobitů)  mě vyloženě zajímají. Za mě 85% a 5* ()

Anderton

Númenor vyzerá úchvatne, k tomu niet čo dodať, aj prvé dve časti vyzerali dobre, ale nie tak draho, ako by jeden očakával. Tentokrát sme mohli byť spokojní. Dej sa nijak extra zvlášť neposunul, ale aspoň ide vpred a nie niekde mimo cesty. Dozvieme sa napríklad, čo znamená tajomný znak a na záver nás čaká krvavý súboj so škretmi a jedným hnusne digitálnym vrkom. Ale aj ten sa dá akceptovať, dlho sa na scéne neohreje. Každá dejová línia mala grády, každá po svojom, ale plne chápem, že tento prístup k látke musí byť pre viacerých sklamaním. Našťastie mne Prstene moci sedia, na druhú stranu tento názor nikomu vnucovať nebudem. ()

Frajer42

Spoilery! Co musím pochválit, tak je rozhodně ztvárnění skřetů, kteří oproti filmové verzi působí mnohem drsnějším, temnějším a celkově inteligentnějším dojmem. Značná část tohoto dílu je věnována právě invazi skřetů z jihu, kde si luxusně zotročili levnou elfskou sílu. Rozhodně první opravdu působivá linka s luxusním pokusem o vzpouru v závěru. Mimo to nám byl představen Númenor - ostrovní království, kde samozřejmě nesmí chybět černá královna s bílým otcem. Aspoň tohle si tvůrci mohli odpustit, když už potřebují začleňovat negříky, tak by mohli alespoň respektovat základní biologické pravidla a minimálně rodiče by měli mít vždy stejnou barvu jako děti. Nechyběla znovu hobití linka, která zde je snad jen pro oddych či zpestření a za poslední 2 díly se absolutně nikam neposunula. Z mého pohledu ze třech dílů zatím rozhodně nejlepší. [78 %] ()

HellFire

Chtělo by to přestat rýpat se v nedůležitých věcech a zapracovat na tempu. A dialozích, které zní prkenně, naučeně a nepřirozeně. Jako když čtete strojový překlad. V téhle epizodě má mátl taky střih, když v úvodu sledujeme příjezd Galadriel a muže z voru (ne, nepamatuju si jeho jméno) na ostrov jejích zachránců, pak předstoupení před královnu (kde se Galadriel chová jako největší spratek) a najednou střih – jsme na lodi, která pluje kdo ví kam a já netuším, jestli sleduji nějakou scénu z minulosti nebo současnosti. Prostě by to chtělo po všech stránkách zdokonalit. Snad druhá série bude lepší, ale obávám se, že ji neuvidím, protože předchozí dva díly jednoduše neukázaly nic nadprůměrného a zatím to vypadá, že se z průměru horko těžko seriál vyhrabe. Btw všimli jste si, že orkům vadí slunce, jen když to vyžaduje scénář? :) A proč se musí Galadriel chovat tak povýšeně ke svým zachráncům? Rád bych doufal, že je to předzvěst změny, ale bojím se, že scénáristé takhle nepřemýšlejí. O schopnostech scénáristů mě vůbec nepřesvědčují scény jako tak, kdy mág dojde do vesnice pidilidí, kde z batohu holky vytáhne mapu se souhvězdím a začne ji studovat. Pochopil bych, že dokáže vesnici najít podle ohně, ale jak sakra věděl, že má holčina v batohu tu mapu??? To jsou tvůrci tak neschopní, aby nám ukázali, že holčinu z povzdáli pozoroval, jak si mapu schovává? Navíc je tak blbý, že mapu nad ohněm zapálí a není schopný oheň zdusit. WTF? ()

Necrotongue

No jo, už je jasné, že tvůrci v rámci pilotní epizody jen klamali tělem, protože mi oba následující díly přinesly jen zklamání. Budoucí Gandalf se chová jako přerostlé batole, což je u polobožské bytosti jednání poněkud podivné, a jeho blábolení a pomotávání se kolem chluponohů má zřejmě vysvětlit jeho budoucí vřelý vztah k hobitům. A když jsem už zmínil chluponohy; nemohl jsem si nevšimnout, že se tento druh vydal cestou komunismu či socialismu, o čemž svědčí jejich kolektivní jednání, myšlení i "pokroková" hesla, jimiž se řídí. Pravda, ve třetí epizodě se nedrtily balvany, zato došlo na přetahovanou s řetězy a za mě pořád platí, že je příběh stále naprosto upozaděn ve prospěch všemožných vedlejších dějových linií. A tím myslím opravdu vedlejších. K čemu byly zpomalené záběry, které bych čekal po doběhu Velké pardubické, to fakt netuším. / Poučení: Ošklivý skřet se zjevně vytváří mnohem snáze než sličný elf. ()

Chermy

Afektovaná Galadriel je stále poměrně nesympatická, ale jinak to byl asi nejzábavnější díl. Elendil a Isildur naštěstí moc dobře obsazení a s Halbrandem bude jistě kopa srandy! Kéž by to byl skutečně Witch king :) Proto-Gandalf alespoň konečně promluvil, ale jeho poloha vyorané myši začíná dosti iritovat, tak snad už se od něj dočkáme víc.. :)) ()

pools

Naprosto perfektní. Númenor fenomenální - přesně jako Tolkienovy knihy - deset minut pohled na krajinu a žádný děj. Nevím co mají lidi proti Brandyfootům, ale zdaleka nejsou tak hrozní jako Jascksonovi Hobbiti... ()

Pirkaf

Jak všichní víme, tento seriál je bohužel naprostá tragédie (teda všichni, až na takové případy, co napíšou v recenzi, že jsou "milovníci tvorby J.R.R. Tolkiena" a zároveň zopakují pětkrát slovo "Nůmenor"). Přesto mi to nedalo, abych nepokračoval. Byl jsem totiž na Númenor opravdu zvědav. A ano, Númenor je stejná tragédie jako všechno ostatní. Vše čisťounké jako ze škatulky a naprosto digitálně sterilní. O postavách a dialozích nemluvě. Přesto mě tato "dějová" linie baví nejvíc  a dal bych celkově tentokrát i dvě hvězdy, nebýt takových zvrhlostí jako příšerný warg nebo jízda Guyladriel na koni. "Hobití" linii komentovat cenu nemá vůbec. Takže za jedna. ()