Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Martrix

Možná je potíž už v samotném formátu. Zatímco film musí na relativně krátké časové ose spěchat k vyvrcholení, seriál je rozvláčný a často záměrně natahovaný. Film je redukován střihem, seriál vyplňován vedlejšími linkami a osázen mnoha postavami, které často nemají jiný účel, než "zdržovat". Tvůrci Prstenů nemají schopnost konkurovat velkým spisovatelům, takže vaří z vody. Nějak splácali základní linku, která je knihami pevně dána a pokusili se ji ovinout a oživit dalšími příběhy a postavami. A moc jim to nejde. Nakonec je tedy úplně jedno, kolik černochů, nebo žen tam hraje. Ten největší problém je, že to nemá náboj, takže i přes ten úchvatný vizuál.... divák se často nudí. Linka se skřety ...zatím dobrý. Trpaslíci ujdou. Ovšem Galadriel...děs běs. Scénář její linky působí amatérsky...nablble a Galadriel sama je mi svou až neelfovskou urputností dost nesympatická. Nebudu dál rozebírat, co se mi nelíbilo...to nejdůležitější je, že jsem se nebavil, nebyl jsem napnutý... . Velká škoda. Jedno z mála pozitiv této epizody je absence Chlupohnátů. A přestože se motají kolem klíčové postavy, obešel bych se bez nich až do konce. ()

tomik99

Vlastně jsem rád za toho Arondira, jeho příběhovou linku se skřety a Adarem. Ta jediná to táhne nahoru a je vcelku zajímavá. Zbytek je ale docela velká nuda. Jsme v polovině série a neustále se přešlapuje na místě. Obhajoval jsem herce, ale teď už i já musím uznat, že mladá Galadriel je extrémně nesympatická. K čemu tak hezký vizuál, když make-up stojí za prd. I když jsou postavy špinavé, nemůžu se ubránit pocitu, že je nejdřív někdo dokonale namakapoval a pak lehce ušpinil, aby se neřeklo. I špína působí v seriálu nepřirozeně, uměle a falešně. Celou epizodu zachraňuje především posledních deset minut se skvělou hudbou, bohužel nakonec i tak dávám jen tři hvězdy. Je to stále hrozně slaboučké. ()

halogenka

A kolik to tak bude mit sezon, nez se konecne k necemu dostanem? Protoze ani po ctyrech dilech se Prsteny moci nezvladaji odlepit od zeme a dal nas muci touhle nezazivnou expozici. Na zadne z postav vam porad nezalezi, vsechny lokace porad pusobi hrozne umele a sterilne, porad to nema zadny rytmus a porad mate pocit, ze 3/4 kazde epizody by se daly s klidem vystrihnout a nic by se nestalo. Byt autory tohohle serialu, vazne bych uvazovala o zmene nazvu na Prsteny bezmoci, lepe to vyjadruje jejich snazeni. ()

Warle

Skřeti a Adar dobrý, bromance mezi Elrondem a Durinem taky není špatná, ale zbytek v čele s Galadriel prostě za moc nestojí. A na to, že máme za sebou 4 díly, tak se ani příběh zrovna moc nehýbe. K čemu to je, že to všechno nádherně vypadá, když to působí herecky prázdně, bez charismatu. Hlavně že to má romanci totálně vedlejších postav jako vsuvku. ()

Maniik88

Nuž tak v polovici prvej sérii to žiaľ vyzerá presne tak ako som sa bál. Je to paškvil a hanba pre meno Pán Prsteňov, či Tolkien. Tento diel bol fakt nudný ba až príšerný. Nič, doslova nič sa tam nedialo. Jedna akože bitka Galadriel bola ako zo zlej komédie. Všetci mi tam už lezú na nervy a otvárajú sa úplne nezaujímavé linky. Jedine Durin je ako tak a potom Elendil je sympaťák, inak aj casting je hrozný. Až na pár preletov ponad Númenor, kde sú nejaké lepšie efekty je to ako študentský počin. Čoho sa chytí progresivistická korektná ruka, to skazí. ()

• Halbrand (Charlie Vickers) ve vězení říká Galadriel (Morfydd Clark), aby zjistila, čeho se její protivník nejvíce obává, aby to mohla použít proti němu. To je přesně taktika, kterou Sauron použil proti Númenorcům, aby je zničil, a také taktika, kterou se řídil, když vykoval Prsteny moci a rozdělil je mezi lidi, trpaslíky a elfy, jen aby posléze vykoval Jeden prsten, který jim vládne. (spacemaster)
  • Adar (Joseph Mawle) tvrdí, že pochází ze zemí Beleriandu. Tuto oblast na mapě v prologu epizody Stín minulosti (2022) nenajdeme, protože se na konci Prvního věku propadla do moře jako důsledek Války hněvu. Jejím jediným pozůstatkem je Lindon. (spacemaster)