Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Recenzie používateľa kubas369 k tomuto seriálu (9)

Pán prstenů: Prsteny moci (2022)

8/10. Přibližně po roce a půl jsem se k tomu vrátil a poctivě to nakoukal. Rozdělíme si to na čtyři hlavní linky. 1) Chluponozi + asi Gandalf. Taková naivní příjemná fantasy s tajemným cizincem a poznáváním kultury protohobitů. Linka která stojí sama o sobě a kdyby tam nespadla ty ohnivé  kameny z Mordoru nespíš by se mohla odehrávat v jakémkoliv čase, ikdyž vůdce kmene tvrdí že se tohle děje výjimečně ale pravidelně, takže kdo ví Přiznám se, že mi tohle putování hodně přirostlo k srdci. 2) nazveme jí ,,mithril" linkou, takové menší,,politické drama", které končí ukováním tří elfských prstenů  které nemá ukotvení v lóru ale prostě mi to do toho světa pasuje a má to svojí vnitřní logiku. Největším plusem téhle linky je vztah mezi Elrondem a Durinem a je prostě nejlepší. 3) Linka jižní království, které se hodně propojuje s linkou Numeron, tedy tou 4) obě jsou slabé, plně těch nejjednodušších scénaristických berliček. Nebýt tři výborných postav Halbrand, Galadriel a Adar, byl by to hrozný průser. A ano Galadriel je dobře napsaná a zahraná. Vím spostu lidi na ní nadává, jejich problém já si ten převod z namyšlené, nadřazené elfské ,,kravky" toužící po pomstě v bytost prozření, uvědomující si jak moc se nechala svojí temnotou ovlivnit a vše dovedla na hranu pouhý krok od prázdnoty. Nádherně vizuálně stvárněné stojící Galadreil proti hradbě ohně, prachu a kouře.  Velkou výtku mám proti názvu seriálu. Proč se nemůže jmenovat pouze Prsteny moci? Sami autoři si nabíhají na ten meč srovnávání s velkou trilogii. Jinak proběhlo spoustu negativního vůči tomuto dílů. A v podstatě je to každého věc ale řeknu vám jedno, jsem velký fanoušek filmové trilogie, všechno jsem přečetl i nedokončenymi příběhy se prokousal a filmového Hobita přežil a takovou vlnu shitstormu prostě nechápu, není to dokonalé a má to svoje problémy ale vidím v tom velkou snahu vyprávět něco smysluplného a nádherného ze světa Ardy. A že tam hrají afroameričané elfy a trpaslíky má být problém? Oba jsou mimochodem v pohodě, teda Disa ty vousy mít mohla, ale co už. Hlavně je to fantasy, né historie a za celou dobu sledování to nijak nekazilo dojem, ikdyž se přiznám že s prvního traileru jsem kvůli tomu moc nadšen nebyl. Ale nehodlám si kvůli iracionální negativitě kazit zážitek. Jen tak mimochodem Jackson se taky nedržel předlohy a jakou bombu stvořil. Jsem nakonec rád, že si Amazon uvědomuje co má v rukou a jak těžký úkol to je a zatím neprzní tento vesmír, tak jako Disney przní Star Wars. ()

Stín minulosti (2022) (S01E01)

8/10. Dobrý start. Vypadá to velkolepě a tak správně rozmáchle, jak správná fantasy má vypadat. Co se týče obsazení, nejvíce mne štve kovář Celebrimbor, takový strejda od vedle, jinak zbytek je v pohodě. Proč jsou ale Elfové ostříhaný na krátko? Vypadá to prostě divně. ()

Na moři (2022) (S01E02)

8/10. Trpasličí království vypadá famózně, chemie mezi Elrondem a Durinem funguje perfektně. Cizinec je tak trochu úchyl. Halbrand hned v první větě řekne ,,nic není, tak jak se zdá", takže dobře propáleno. To co mne štve je plno trpaslic bez vousů. Škřet vypadal dobře, ikdyž ta vesnická linka je zatím nejslabší. A nevadí, že je Disa černoška, protože je správně trpaslicky miglá, i tak mohla mít vousy. ()

Adar (2022) (S01E03)

7/10. Skřeti vypadají luxusně. Dobrá výstavba Adara. Halbrand opět upozorňuje Galadriel, že není tím kým si ona myslí. U Galadriel se mi líbí jeji elfská spupnost. Nelíbí se mi vzhled numerojců, ikdyž město je pěkné. Chluponohá linka je taková roztomilá kravinka, naprosto chápu proč zrovna jsem dali cizince a pokud to tedy je náš šedý magič vysvětluje to jeho vztah k Hobitům. ()

Velká vlna (2022) (S01E04)

7/10. Na první pohled výplňová epizoda, ale i ty jsou svým způsobem potřeba. Vlastně pomalá výstavba mi nevadí, protože to pořád vypadá úžasně, samozřejmě by to mohlo být lépe napsané. Jako to, že vyhodí bez důvodně všechny tři od výcviku je kravina, ještě k tomu když se potom dobrovolně přihlásí na expedici do Středozemě, to mohli udělat i bez toho vyhazovu. Isildurova sestra zatím naprosto zbytečná postava. Dění v Morii zajímavé,  dynamika mezi Durinem, Disou a Elrondem přirozená. ()

Odchody (2022) (S01E05)

7/10. Pharazôn začíná být zajímavá postava. Jasně vysvětlí synovi jak té expedice chce využít a borec se jí pokusí zničit, jen kvůli tomu aby tam našel Isuldura a ten poté co mu zachrání život nikomu úplně nesmyslně neřekne, že to udělal on, tak na základě toho se na tu expedici dostane. Hrozný blábol, který smrdí nastavovanou kaši a papírem. Jinak putování protohobitů je pěkná sekvence. Zajímavá situace kolem mithrilu, ikdyž je to věc, která nemá oporu v předloze musim říct, že mi to do toho světa a příběhu sedne. ()

Udûn (2022) (S01E06)

7/10. Tak ja nevím, vesnice s pěti baráky a na jednom místě nanejvýš 50 lidí, tak nějak čekáte od seriálu, který má takovou cenovku nějak více. Nechápejte mne špatně nevypadá to vůbec špatně ale tak nějak je to prostě málo. Chyby mi tady prostě dotek osudovosti, takový ten moment, který nedostanete z hlavy, což třeba Hra o trůnu dokázala v jedné řadě několikrát. Halbrandům nárok na trůn postaven pouze na nějakém odznáčku, který mohl klidně sebrat z mrtvoly, na což sám upozorňuje, nikdo to nespochybňuje. Adar, fakt dobrá postava a vznik Mordoru je cool. ()

Oko (2022) (S01E07)

7.5/10. Říkejte si co chcete ale Galadriel má dobře napsaný vývoj postavy asi nejlepší v seriálu. Doslova jí musela bouchnout sopka do ksichtu aby si uvědomila jak zaslepená byla. Potěší i zmínka, že ne vždy tomu tak bylo a uvědomění si že ji válka a touha po pomstě změnila. Chluponohá linka je tak správně fantasy přirozená a příjemná. Mithril linka je prostě nejlepší z celého seriálu. Proč nechali jako zemřít Isildura? Když všichni víme, že nemůže být mrtví. Stačilo by aby si to myslel jeho táta, nám mohli ukázat, že se s toho dostal, tohle je hrozně laciný. ()

Slitina (2022) (S01E08)

9/10. Suverénně nejlepší epizoda a velky příslib do další série. Líbí se mi jak Halbrand celou dobu poukazuje na to že je všechno jinak, až mu to konečně Galadriel prokoukne. Cizinec posledních deset minut mluví jako Gandalf a dával by smysl jeho vztah s Hobity, kdyby to byl on, jenže jako protiváha Sauronovy má být Saruman, dokud ho zlo nepokřivý a má být první mezi Istar, to znamená že už tam někde musí být, pokud to není náš cizinec. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)