Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Ukážka z filmu

DavidSe

Šest epizod. Šest neskutečně dlouhých, nudných, neoriginálních a dokonce i zbytečných (ano, mluvím o tobě 5. epizodo) epizod bylo potřeba k vytvoření potencionálně fajn děje. Bohužel, zázraky se nedějí a potenciál zůstává nenaplněn stejně jako hráz z konce dílu. Númenorejci se konečně vylodili z lodí. Přesně z těch lodí, ve kterých je víc místa než v kabelce Hermiony. Waze je následně dovedl přímo do té jedné vesnice kde jsou potřeba a my jsme svědky naprosto průměrné bitvy. Galadriel se úspěšně vyhýbá šípům a kopím, bohužel u toho působí jako Legolas z lidlu a ve výsledku to připomíná spíš vystoupení v cirkusu než bitvu. Alespoň stříkání krve a lítání orgánů z těl nepůsobí tak špatně. Opravdová akce ve finále netvoří velkou část, přesto je to zatím ten nejakčnější díl. Konec napovídá že by se v posledních dvou epizodách mohlo něco stát. Legenda praví, že spatříme i prsteny moci. ()

Frajer42

První opravdu akcí napráskaný díl, který se odehrával převážně na jihu, kde mě to baví zdaleka nejvíc. Nemohlo chybět několik krátkých nudných odboček směrem k Númenoru. Věčná škoda, že se to nyní více než kdykoli předtím neobešlo bez totálně dementních a pražádný smysl nedávajících zvratů s předáváním zabaleného meče jako štafetového kolík, aniž by se kdokoli obtěžoval nahlédnout dovnitř, či prapodivným postupem a vzdorem několika desítek rolníků blížícímu se zlu, kdy si dopomáhali různě nepravděpodobnými prostředky. Nemůžu si pomoci, ale tento seriál místy působí mnohem více směšně, než by mohlo být žádoucí. Je pak nesmírně těžké brát tento seriál vážně a jakkoli se s dějem sžít. Zřejmě jeden z nejlepších dílů, co se obsahu týče, který bohužel sám sobě hází pořádné klády pod nohy a není možné brát seriál vážně. [70 %] ()

Miagy

5 dielov sledujeme ako Galadriel prehovára Numenorejcov aby šli bojovať do Stredozeme, kam zázračne dôjdu v 6 dieli presne v čase, keď tlupa škretov zaútočí na nejakú dedinku. A najmocnejšia bytosť Stredozeme musí byť natrepaná v zbroji a používať meč. Tí tmavší krátkovlasí elfovia mi vadia menej ako premrhaný potenciál.... ()

Reanimated

Jako objektivně zatím nejlepší epizoda. Ale... to jak je poskládaný děj a ty tupé dialogy, to je prostě furt tragédie. Númenorejci to měli sakra dobře načasované. Přistáli a hned jeli na jistotu. Možná, kdyby odjeli o epizodu dřív, tak tam snad budou brzo :D Jinak to opravdu začíná mít s tolkienovými příběhy vážně pramálo společného. Fanfiction psaná amatéry z literárního kroužku. ()

Sany33

Príbeh: Adar sa spamätáva s lstivej frašky vo veži a berie si svoju armádu aby dobil dedinku pod horou. Ako na zavolanie sa ale objavujú armády Numenoru na čele s krásnou Galadriel aby im pomohli. Prevedenie: Konečne poriadna akcia. Nedá sa to síce porovnať s bitkou o Minas Thirit ale tiež sme iba v prvej s plánovaných piatich sérií. A mne sa to teda páčilo dosť. Ten koniec s výbuchom bol teda fenomenálny. časti som dal plný počet lebo po takto nabitej časti určite Ďalšia bude plná kecov a vysvetľovania. 90% ()

• Jeden z orků při útoku na Ostirith řekne „Gimbatul“. Fanoušci Pána prstenů mohou toto slovo poznat z nápisu na Jednom prstenu. Konkrétně jde o část: „Ash nazg gimbatul,“ neboli „Jeden jim všem káže.“ (spacemaster)
  • Theo (Tyroe Muhafidin) se ptá Bronwyn (Nazanin Boniadi), jestli si pamatuje, co mu vyprávěla, když jako malý nemohl spát. Odpoví mu moudrem o tom, jak je stín pomíjivý a když najde světlo za jeho dosahem, stín ho nenajde. Tento dialog mohli diváci slyšet na konci filmu Pán prstenů: Dvě věže (2002), ale pochází z knihy „Návrat krále“, kdy Sam (Sean Astin) vidí hvězdu mezi mraky, když se s Frodem (Elijah Wood) nachází hluboko uvnitř Mordoru. (spacemaster)