Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Warle

Dějová linka elfů a trpaslíků je zatím stále výborná, zbytek ale za moc extra nestojí. Chtělo by to do toho scénáře fouknout trochu styl R. R. Martina, protože vidím až moc rádoby nesmrtelných hrdinů a žádné twisty. O umělé romanci mezi některými postavami ani nemluvě. Když totiž nepočítám scénář a trochu herecké výkony (které ale samozřejmě můžou souviset s přehráváním kvůli scénáři), tak by to bylo úplně na pohodu fajn výpravné fantasy, co krásně vypadá (obří budget je vidět) a hraje k němu hezká muzika. Takhle to je zatím taková slátanina, která už má nějakých 8h stopáže, ve kterých je ale vesměs jen halda wtf momentů. ()

Frajer42

Během tohoto dílu jsem měl několikrát pocit, že si ze mě tvůrci dělají vyloženě prdel a parodují sebe sama. Objevilo se zde několik scén sprostě vykradených z původního Jacksonova filmu. Nehledě na to, že vývoj chování mnoha postav absolutně nedává smysl. Respektive o vývoji asi nemůže být řeč. Postavy se chovají a jednají, jak se to zrovna hodí. Z čista jasna se mění jejich postoje a názory a zažívám stále dokola otočky o 180 stupňů. Spousta dialogů kolísá na hraně debility a místy máte pocit, že se zde testuje nějaká umělá inteligence, která dialogy generuje. 20 minut z tohoto dílu sledujeme jak někdo pochoduje zpustošenou krajinou a baví se o píčovinách. Dalších 20 minut sledujeme nekonečné dohadování Elronda s trpaslíky, které už nemůže nikoho bavit ani zajímat. Zbylých 20 minut pak sledujeme ty otravné hobity a jejich ultra retardovanou linku, která dává jen zblo smyslu. Tato epizoda se věru nepovedla sestříhat. Bezkonkurenčně nejhorší díl, kde je velmi těžké hledat pozitiva. Snad jen závěr byl vizuálně hezký. [20 %] ()

salahadin odpad!

Neee! To je taková hovadina, že jsme se při sledování nasmáli jako u komedie! Každá postava v tomto díle brečela, ooooh to bylo dojemňoučké! K tomu ty dementní motivační a radobymoudré kecy! Postavy chovající se jako bezmozci (Nori a spol.). Lístek probudí Balroga wtf wtf!?! To je originální. A mlynář Adar (pane-otče) no comment. Takže v předposledním dílu nevíme, o co jde, co se děje, kde přesně jsme (až na Mordor), jaký smysl má dej a končíme tím, že Númenorejci táhnou zpátečku, jen kvůli tomu, že mají špatný počasí - a to se pět dílů rozhodovali, jestli jet nebo nejet. Wow! V druhé sérii se budou pět dílů zase rozhodovat, jestli teda zase pojedou nebo ne. Všechny postavy mě nesnesitelně štvou, jsou protivný, chovají se jako nevycvalani fakani. Nakonec jediná postava, ktera mě neleze na nervy, je asi Pan otec. Jakej musíš být debil, tasit meč, když jde kolem tlupa skřetů a pak se málem posrat strachy. A oklika Gábiny s tím ňoumou byla natočená proč? A pochod Chlupohnátů za typkem, co umí dělat jablíčka, to je jako co!?!? Doporučuji komentáře uživatelů Anet21 a Chermy. ()

Axident

Uznávám, že je to třicet let, co jsem všechny Tolkieny četl, moje obrysné vzpomínky tak mohou být velmi zidealizované. I tak ale nemohu nedat na svůj dojem, nic jiného nemám. Rings of Power by bylo celkem obstojné fantasy, úměrné současným filmařským žánrovým trendům, kdyby nebylo nijak spojené se jménem Tolkien, který se musí zuřivě obracet v hrobě nad 'transformací' svých předloh do poloh, které by mu jistě nebyly vůbec po chuti... A k samotnému sedmému dílu - obvyklý nešvar současných fantasy seriálů - takhle se vaří z vody. ()

darkrobyk

Temnější díl, kde se prochází smrt, vznikl Mordor, skřeti se připravují, trpaslíci jsou v rozkolu a v podzemí se chystá...balrog! Na rozdíl od odpaďáků jsem si užil i další díl. Mezi námi, četba Tolkiena, a nemluvím o Hobitovi, není také po většinu času procházka růžovou zahradou. A i první dva díly (ze šesti) Pána prstenů jsou dosti popisné. A nakonec - celý seriál se přeci Tolkienovým dílem pouze inspiroval, což ale zasvěcení dávno vědí. ()

• Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)