Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

ing.Frosty

Ten scénář je fakt TAK STRAŠNĚ DEBILNÍ, že to už snad ani nejde hůř vymyslet. Celý film je důsledkem toho, že někdo chtěl scénu s dinosaury a motorkami, scénu s dinosaury v jeskyních, scénu s dinosaury na ledu, scénu s létajícím dinosaurem atd. a všechny je tak nějak poslepoval dohromady. Do toho narveme starou partu, hlavní zápletku s kobylkami (ano vážně se místo soužití s dinosaury po celém světě řeší kobylky), mizernou předigitalizovanou akci (i ten Chris Pratt na koni vypadá falešně) a hledání naklonované holky. Smutné je, že je to celé ještě debilnější než to zní. Výsledek je totální nekoukatelná sračka, kde je špatně ... vlastně úplně všechno. Nevýrazný záporák, závěrečný souboj (který je totálně vycucaný z prstu, bez gradace a naroubovaný násilím, aby tam prostě něco bylo), hnusný triky (jak je ostatně zvykem u celé série), rezervace uprostřed italských hor (ku*va to jako vážně?). Opravdu mě napadá nic, co by se mi ve filmu líbilo. Myslel jsem, že už nic nemůže být horšího než trojka a přišla pětka. Myslel jsem, že už fakt nemůže být nic horšího a přišla šestka. Jediné, co to tahá z odpadu je Jeff Goldblum, sympatická Isabella Sermon a že postavy nejsou úplně otravný. Fakt, že už před premiérou avizovali, že tohle nebude konec dinosauří série mě upřímně děsí. Ps: Laura Dern by měla s tím botoxem trochu přibrzdit. Pps: Překlad titulků dělat opravdu nějaký totální retard. ()

ondraondra

Rozhodně jeden z nejhloupějších filmů roku. Nejvíc mě mrzí, že tvůrci nedokázali vytěžit potenciál dinosaurů v civilizaci. Je tu sice ta boží honička na Maltě, kde jsou lidé v opravdovém ohrožení života, ale poté se  přesuneme do dinosauří rezervace, která se nijak neliší od prostředí ostrova Isla Nublar. Navzdory všem nedostatkům jsem se ale překvapivě dobře bavil a rozhodně bych doporučil nechat mozek doma, jinak budete po celou dobu přemýšlet nad demencí postav a nesmyslností všeho, co se na plátně děje. Taky je záhodno říct, že Chris Pratt je pořád cool a hlášky Jeffa Golbluma k nezaplacení. Akorát je škoda toho sterilního finále, které v rámci série nenabízí nic nového. 6/10. ()

filmmovier

Z úvodních dvaceti minut jsem byl velmi, ale velmi rozpačitý. A modlil jsem se, aby se celou dobu neřešila naklonovaná Maisie. Ta se sice řešila, ale film nabídl i hromadu dalších věcí, a já jsem byl z výsledku skutečně velmi příjemně překvapen. O nejhorší díl se rozhodně nejedná, což je velice dobře. A Trevorrow prostě umí. Staré a nové postavy skvěle fungují spolu, zvlášť i ve skupinkách (spolu i zvlášť), scénář uzavírá před třiceti lety rozehrané dějové linky, herci jsou všichni naprosto skvělí (a Goldblum je král) a děj skvěle funguje. Akce na Maltě je naprosto neskutečná (naozaj, naozaj velmi dobrá akcia!), tam jsem skutečně nedýchal, to byl neskutečnej adrenalin a jedna z nejlepších věcí, které jsem v kině kdy viděl. Dinosauři taky fungují, akce je pak ještě mnohem víc (ne tak dobré, ale taky super) a vyloženě jediná věc, která mě tam štvala, byla ta řada šťastných náhod - támhle dveře, támhle jezírko, támhle Goldblum, támhle výtah, který se ještě navíc zavře přesně ve správnou chvíli... Ale jinak jsem si to fakt užil. Nic světoborného, samozřejmě, ale funguje to fakt skvěle. 75%. ()

UhLee

(6/10). Když v roce 2015 dorazil Jurský svět, tak se mi ten film opravdu líbil. Dinosauři jsou látka, která je zkrátka atraktivní a lidé na to slyší. Proto bylo velkým zklamáním, když jsme o tři roky později dostali slabý pokus o sequel v podobě Fallen Kingdom. Očekávání ke třetímu dílu Dominion byla proto dosti skeptická a opatrná. Třetí díl mohl dostat dinosaury opět na výslunní a nebo mohl tuto značku na hodně dlouhou dobu zase pohřbít. No kdybych řekl, že jsem spokojený, tak bych lhal. Ale čekal jsem to horší. Jurassic World: Dominion pracuje s atraktivní zápletkou, která je opravdu originální. Oproti druhému dílu máme v příběhu veliký posun. Co se ovšem hodně nepovedlo, tak to byl střih, který opět nedopřeje lidskému oku, aby se pokochalo krásnými akčními záběry, ale místo toho se třepe kamera a při soubojích nejde nic vidět. Klasický problém dnešních blockbusterů. Musím ocenit pár hezky natočených scén, kdy si dá kamera na čas (scéna v žabinci). Ale to jsou jenom miniaturní světlé výjimky v moři chaosu. Nostalgie byla v mém případě na bodu mrazu, neboť jsem neviděl původní Jurské parky. Co musím ale ocenit, byl hudební podkres, který se opíral i o legendární soundtrack Johna Williamse. Třetí Jurský svět zkrátka a dobře jenom ukazuje, jaké filmy se točí v dnešní době. Filmy bez duše, hlubší myšlenky ukryté uvnitř. Filmy které cílí pouze na monumentální akci bez nápadu. Potom nadějné látky jako právě dinosauři trpí tímto trendem a mě to nesmírně mrzí. ()

Triple H

Už pomerne sťažka dýchajúca nostalgia a snaha o epické, veľkolepé finále, ktoré sa ale len ťažko dá vyrobiť v sérii, ktorá si naň nepripravila pôdu a mala ambíciu byť len zábavnou oddychovkou. V závere Fallen kingdom nastrelený koncept o dinosauroch plne zaintegrovaných do našej súdobej fauny a aj nášho moderného spôsobu života sa ukázal ako pomerne oriešok, ktorý sa Trevorrow rozhodol viac-menej odignorovať a príbeh ním len rámcovo ohraničil. Možno sa z toho dalo vydolovať o dosť viac, ale to by sa muselo radikálnejšie otočiť kormidlom. A tak dostávame tradičnú zostavu hrdinov, ktorí sa ocitnú v high tech rezervácii, v ktorej sa síce na ničom nešetrilo, ale kde sa všetko samozrejme poserie. Mne osobne by táto neobjavnosť ani nevadila, ale problém je že film sa aj vlečie, chýba podarenejší humor a tvorcovia síce maskujú klasickú príbehovú kostru rôznymi presunmi z bodu A do bodu B, ktoré len motajú dej, a asi 10-timi novými saurami, ale únavu materiálu ňou úplne nezakryjú. Eko-friendly myšlienkový presah a akési podčiarknutie, že vždy keď človek znásilňuje prírodu sa mu to nejako vypomstí, je tiež už len takou povinnou proprietou, o ktorú Trevorrow síce opiera motivácie všetkých zúčastnených, ktorá ale paradoxne vôbec nevyniká a ktorá nie je podaná tak rozumne či efektívne ako v staručkej jednotke (scéna kde Malcolm, Hammond, Ellie a Grant debatujú o etickej či inej diskutabilnosti klonovania zvierat je v tomto smere stále najlepšia). Škoda je aj hercov, lebo aj mladá aj stará zostava je sympatická v predchádzajúcich filmoch, a aj sa v rámci možností snažia, sú ale nevyužití, ich chémia do seba úplne nezaklapne a narážajú na seba takmer výlučne na báze deus ex machina. Zamrzí to hlavne pri navrátilcoch Laure Dern a Samovi Neillovi, ktorí ale jediní obstarajú tých pár trošku emotívnejších momentíkov. Myslím, že je na čase túto sériu zase na chvíľu nechať spať. ()

SniperG1

Člověk na to koukne už asi jen z nostalgie. Děj je tupý a to tady extrémně, humor stále stejně nudný, akce když se už nějaká naskytla...nezáživná, bez napětí, někdy nelogická až debilní. Prostě nebrat, ztráta času...30% ()

Motinski

Jurský svet vyzerá dobre. Efekty, lokácie a naháňačka na Malte, paráda. Nič okrem toho ma ale nebavilo. Príbeh je nudný, miestami strašne hlúpy a predvídateľný. Postavy stratili iskru, o žiadnu sa nebojíte a to ma mrzelo hlavne pri návrate starých známych. Keby ich hral niekto iný, nič by sa nezmenilo. To ako sílene sem boli natlačení kvôli nostalgii bolo strašné. Občas som sa pousmial, to áno. Havne pri viacerých naražkach na Jurský Park, no pri tejto značke je to proste malo. Záporák je nudný a generický, zvraty predvídateľné a ako celok je všetko nemastné, neslané. Už dvojka bola sklamanie, no stále som veril že sa to dá ešte napraviť. Mýlil som sa. Toto je príklad tuctového blockbusteru akých je v súčastnosti už strašne veľa. Pekný na pohľad, prázdny vo vnútri. ()

Ryuuhei

Tak vám nevím. Jednou je to fajn, i podruhé jsem to zkousl, ale obtočit děj okolo dalšího parku s navíc totálně vymaštěným a necharismatickým záporákem? Podle mě ne zrovna šťastná volba. Za jediné zajímavé považuju slibovaný návrat představitelů z původní trilogie, který se ovšem nevydařil tak, jak jsem očekával (tvůrci by se leccos mohli přiučit ze Spider-Mana). Samozřejmě se mi líbily hlavně akční pasáže, noví dinosauři, nebo ta výtečná atmosférická scénka v lese s vražedným býložravcem. Ale zbytek? Podle mě celkem paskvil, který pořádně nevěděl, čeho se chopit. Celá konkluze se skládala z toho, že sžití s dinosaury nebylo lehké, ale bude to muset fungovat. Vlastně nulový posun dosud zajímavě budovaného světa a změť vedlejších příběhů, které se uzavřely leda samy do sebe. Ve výsledku cítím lehké zklamání, z kina jsem odcházel s vlažnými pocity a doufaje, že tohle je už opravdu konec. ()

Johnny.ARN

No, môžeme sa na tento film pozrieť z viacerých uhlov. Bojím sa, že skoro zo všetkých nám vyjde, že je to nezmysel. Jediné, čo tu ako tak funguje, sú požmurknutia a odkazy na predchádzajúce časti spolu so spomienkovým optimizmom. Inak nič. Vizuál sa za 7 rokov nikam neposunul, kvóty sa splnili, nebyť zberačov, nikto by neprežil, nebyť nesmrtelného T-Rexa, nikto by neprežil ani jeden diel atď. Proste, všetky možné nelogickosti, chyby vo filme a nezmyselné správanie sa zhmotnilo v tomto snímku. Dej? Koho tá premisa zaujímala? Ultra slabučký záporák, ktorý je skôr na smiech, nevymanil sa zo šablónky milionára, čo nevie čo s peniazmi, tak si založí ďalšiu rezerváciu a viete ako to dopadne. A do toho, nesúrodá banda hlavných postáv tam pobehuje a snaží sa prežiť. Čím dlhšie to išlo, tým viac ma to nezaujímalo. Každý dejový "zvrat" bol predvídateľný, žiadne prekvapenie, žiadna inovácia. Ako blockbuster na veľkom plátne to je pekné, ale keď si spomeniem, aký pocit som mal štvorke a aký teraz... Nadvláda ale nechala otvorené dvere pre pokračovanie, ktoré, dúfam, príde o nejakých 10 - 15 rokov. Aktuálne z toho už nemajú čo vyťažiť. Ultra slabučké ( a asi len vďaka kinu nadhodnotené ) 3 z 5 (superscreen, 2d, Aupark) ()

DragonnCZ

5-6/10. - Meh jak se dalo čekat, nový Juráč je za mě průměrný jak poleno, neoriginální a nudný, pro Jurský filmy typický příběh. Bylo hezký vidět původní herce z původních Jurských Parků (Sam Neill, Laura Dern), krásná jejich spolupráce a jejich vykreslování a i nefanouška dokáží oslnit. Chrise Pratta, potažmo Owena, tady doslova položili na hřebík, extra se o jeho postavu nezajímali, kromě začátku, a nějakých scének s Claire, řešili tu více holčinu ze dvojky a původní postavy, akční scény se tu děli prakticky nahodile, bez jakýhokoliv vysvětlování nevíte, o čem příběh doposaď je celý film se rozřešuje matka holčiny ze dvojky Jurskýho Světa, líbila se mi pakliže možná akční scéna kdy se oba tými Owena a původních herců z Parků ke konci spojili a bojovali proti dinosaurovi v močále. Pár scén připoměla Spielberga, jako sundání brýli a udiveného pohledu, či ponoření do jezírka. Jinak vesměs dialogy ve filmu strašně zaváněli nudou a jelikož jsem byl se školou tak to byl dabing, ale ten dosti ušel nic hrozného. A jak udělat nejlepší konec, udělej souboj dinosaurů xD. Hele v celku nic hrozného, ale prostě strašně promrhaný potenciál a asi nejslabší díl série, dvojka byla tedy o dost lepší. Zase musím konstatovat jako u posledních Zvířat, jak tento krásný svět působí nudně, neoriginálně a bez nápadů. ()

BROKEN_

Už ne prosím, už ne! Já věděl, že s tím filmem nemám ztrácet čas, ale mě to nedalo a potřeboval jsem se přesvědčit jestli je to Tak špatný, jak se říká. Colin Trevorrow u mě tímto klesnul hodně hluboko. Po stránce scénáře jde o strašně línou podívanou. Ve finále jsem se filmu jenom smál a doufal jsem, že tohle nikdo nemyslí vážně. Pro mě jako velkého fanouška a pro někoho kdo vyrostl na prvním filmu je bolestivé sledovat tuhle sérii jít ke dnu. Humor v tomhle filmu vůbec nesedí a hláškující Jeff Goldblum mě skoro, až urážel dalo by se říct. Campbell Scott tady hraje postavu u které mi uniklo o co mu vlastně šlo a nechápal jsem, proč ve filmu vlastně je. Při jeho poslední větě "Co po mě chcete?" jsem málem umřel smíchy. Je to hodně špatný a měly by tuhle sérii nechat u ledu. Protože mi nikdo neříkejte, že by se s touhle sérií, ještě dalo něco natočit. Tahle látka je již vyždímaná. P.S. Michael Giacchino byl tady silně nevýrazný :-( . 4/10 ()

Lachtaan

Nejen původní Jurský park, ale dinosauři jako takoví formovali mé dětství a vždycky k nim budu mít blízko. Reboot série mě před lety ale nijak nevytrhnul ze židle, s dvojkou v roce 2018 přišlo dokonce i mírné zklamání. A letošní trojka? Malé děcko možná uhrane pohled na obří ještěry, co díky bohu vypadají alespoň dobře (oproti otřesným trailerům), jestli se ale děti chtějí pokochat skutečnou parádou z dob dávno minulých, ať jim rodiče radši pustí technicky úplně stejně zvládnutou TŘICET let starou jedničku s velkým J. Tahle “šestka” příběhově nepřináší žádný svěží vítr a hlavně ani špetku nostalgie. Alespoň v tu jsem tak trochu doufal. ()

LUKICKK

Zábavné a dobře akční a hlavně hodně nostalgické zakončení.. byly tam mezery mohlo toho být více, ale co už, to co nám bylo naděleno taky není vůbec špatný a konec konců je mi to jedno. Jen mě zajímá kam se poděly ty scény z období dinosaurů, jak žili kdysi na naši planetě, co měly být na začátku. ()

Mrkvič

Návnada je slepencem dvou světů. Jeden, kde se pohybuje Chris Pratt je akční jízdou, kde se skáče před zabijácky vycvičenými raptory a hází občas nějaké vtípky. Ve druhém jsou postavy z Jurského parku, zádumčivě se řeší hlubší témata a dinosauři jsou nahlíženi zase tak uctivě a objevně. Každý ze světů je úplně jiný, ale ve výsledku zabaví stejně. A stejně i trpí různými neduhy. Já jsem ale rozhodně rád, že jsem zase viděl na scéně T-Rexe a doktora Alana Granta. Že je Samu Neillovi už 75 a Jeffu Goldblumovi 70? Neuvěřitelný. Vypadají skvěle. Stejně tak jako Bryce Dallas Howardová, kterou mám od jejích třiceti let rád v každé roli. ()

anli

Třetí Jurský svět a šestý dinosauří film nám dorazil do kin a jakpak to tedy dopadlo?Očekávání bylo velké a když na konci předešlého filmu dostali všichni dinosauři svobodu ,trochu jsem měl obavy ,jak to bude pokračovat.A měl jsem pravdu ,lehké to nebylo.Děj filmu začíná 4 roky po tom ,co dinosauři z ostrova Isla Nublar byli vypuštěni do světa.Na režisérskou stolici se nám vrací Colin Trevorrow a evidentně směřoval tuhle sérii k tomu ,aby dinosauři volně žili mezi námi.Nebudu se zde zabývat etickou myšlenkou a tím ,jetli by to vůbec fungovalo ,osobně si myslím ,že určitě ne ,protože by zkolaboval celý ekosystém ,včetně zdrojů.Prostě jak říká náš oblíbený matematik v prvním Jurském parku "Příroda provedla výběr a dinosaury zahubila".Z nějakého důvodu se s nimi dál nepočítalo a má to svůj důvod.To ale ponecháme zeleným hlavám a budeme se soustředit na film.Ten nás zajíma především a dál čtěte prosím ,pokud jste viděli film ,neb bez spojlerů se tu neobejdu.Dinosauři tedy žijí volně mezi námi a naklonovaná dívka je schovávána mimo civilizaci a jakási genetická megaspolečnost pokračuje s genetickými pokusy.Vcelku jednoduché ,ale při tom přece jen komplikované.Začnu tentokrát s mínusy.Předně scénáristi sem zahrnuli opravdu hodně postav a během filmu přidávají další a další vedlejší postavy.Děj pak přeskakuje chvílemi zmateně sem a tam a nevyužívá potenciál dané postavy.Takže prvních 40 minut se seznamujeme s novým světem-černý trh s dinosaury , záchrana dinosaurů ,nový domov  a taky copak nám dělá genetická firma a proč.V momentě ,kdy je klonovaná dívka unesena a s ní mládě cvičeného raptora a směřuje samozřejmě kam jinam než do genetické laboratoře se děj rozhýbe a začíná hezky uprašovat . .Bohužel s trochou víc postav ,než je na takový film akorát.A druhý mínusek má film u mě za hlavního záporáka ,který vypadá a chová se jako Steve Jobs a jinak nic.Tady musí být záporák pořádný a velký,to bez pardonu.No a teď ke kladům.Jak se film rozběhne ,je to jedna velká jízda a výprava ,lokace ,vizualizace a efekty jsou samozřejmě na špičkové úrovni ,stejně jako skvělá kamera Johna Schwarzmana ,který si se záběry pohrává a opravdu umí . A 4K obraz a 7.1 zvuk je u takového filmu samozřejmostí . Je tu poměrně dost skvělých scén a i těch dechberoucích-plazení do vody za zády s dinosaurem ,honička na motorce ,útěk na ledu a mohl bych pokračovat.Samozřejmě nám čelist nespadne jako u prvního filmu ,na to už jsme moc zmlsaní a zhýčkaní ,to je jasné.Trochu bych ještě vytknul Michaelovi Giacchinomu , žer ačkoliv je hudba příjemná a funkční ,více a častěji nerozpracocal a nepoužil základní motiv Johna Williamse ,který sem prostě patří a bez kterého by to nebylo ono . Spilbergovo produkční vedení je tu opět vidět a film opravdu snese i oněch dvě a půl hodiny , což zrovna na tento žánr není málo.Tvůrci také velmi dobře věděli ,že sem musí prostě začlenit starou partu a to je další z kladů filmu . Trio Neill-Dernová-Goldblum jsem totiž tak rád viděl a nesmírně mě to potěšilo.Stará parta je sem začleněna s citem a filmovou logikou a její setkání zhruba v polovine filmu s partou mladou patří k nejlepším momentům filmu.,Nesouhlasím s tím , že je tento díl nejslabší z celé série , to je u mě díl druhý.Nadvláda u mě má pěkných 75% a prostě nechat žít dinosaury volně mezi námi bylo opravdu příliš velké sousto a podle mě ne moc dobrý nápad . Jinak pro ty "rádoby"kritiky ,že je to pořád to samé-no je ,ale to přece chceme!!!!To znamená ,že jako u Star Wars chceme souboje se světelnými meči a rytíře Jedi , tady chceme dinosaury a honičky s nimi.Nic víc ,nic míň .A to se tady povedlo vrchovatě.Jdu se mrknout  ,co se to ozývá za podivné zvuky na zahradě a jsem zvědav ,jak bude pokračovat dinosauří dobrodružství a kam se bude ubírat. () (menej) (viac)

oveckaoa

Nejprve varování nechoďte na 3D není tam nic. Celá zápletka je vyloženě na náhodu tak, že Owen a Claire žijou v ústraní s Maisie jednou potkají Blue co má mladé a to mládě a Maisie někdo unese. Mezitím ženská postava z předchozích dílů (omlouvám se nevím jméno) řeší zmutované kobylky tak dojde za doktorem Grantem ať jdou do Biosynu z kama si myslí, že ty kobylky pochází. Všechno se to dohromady spojí a dostanou se všichni do toho Biosynu. Spoilery A nyní problémy je zde řečeno, že dinosauři zabíjejí lidi  (nečekaně), ale všichni jsou s tím v pohodě a nikomu to vyloženě nevadí . Ta rezervace nedává moc smysl jelikož jsou zde létající dinosauři, kteří si pokud něco nevypnete můžou létat kam chtějí a evidentně jsou s tím všichni v pohodě není tam ani žádná bariéra co by je zastavila . V předchozím díle je naznačeno, že se ti dinosauři dostaly do života lidí tak, že utekly nicméně kde se vzaly ty nové druhy a kde se jich vzalo tolik ? Je zde řečeno, že jsou zde dva Gigantosauři kde se ztratil v průběhu filmu ten druhý a jakým způsobem může vůbec prohrát s T-Rexem a jakýmsi podělancem (chápu, že to patří k sérii , že T- Rex vždy vyhraje , ale začíná to už být trapné ). Proč Biosyn vůbec vypouští nějaké zmutované kobylky  co z toho jako má navíc, když ty důkazy směřují k němu proč nevypustí radši dinosaury , kterých jsou ve světě desítky a dalo by se to ukecat? A nyní k záporákovi což je nejhorší záporák v dějinách Jurského Světa jelikož tenhle idiot nemá žádnou ochranku má zde kolem sebe masožravé dinosaury , ale je s tím v pohodě. V jednu chvíli dokonce zjistí , že ho dva chlápci zradili ví i, kteří, ale , že by je zabil to ne pohodička nechá jich odejít oni mu podělají  firmu což má za následek jeho smrt. Zabíjí zde zmutované kobylky tak, že je spálí a nechá je utéct ven což má za následek, že mu to tu jeho rezervaci poničí .  Ten Asiat z předchozího dílu zde dojde k vykoupení jen kvůli tomu, že řekne, že toho lituje a věří mu holka/klon (má vůbec hodnotu názor holky/klona, kterého on pomáhal vytvořit?),  Pokud se těšíte na Mosasaura nechte si zajít chuť dostal tak minutu přičemž 30 vteřin je v trailerech  T-Rex a Gigantosaurus jsou zbyteční úplně a tenhle díl má nejméně úmrtí v sérii cca 5 lidí +- více to nebude . I hororová stránka je tragická jelikož prostě víte, že ty postavy neumřou ani nostalgie nefunguje až na scénu s Brachiosaury na začátku. To je jediná scéna co má atmosféru  a měl jsem z ní dobrý pocit.   Konec je ve stylu necháme dinosaury žít s lidmi nicméně oni občas někoho zabijou tak, že s tím budeme v pohodě a , když dejme tomu jich všechny pochytají a dají do Biosynu pořád je zde možnost, že někdo umře. Kam dají vůbec toho mosasaura , když tam není žádná voda nepočítám tu zamrzlou a když ho nechají žít v přírodě je otázka času kdy tam tu faunu vyhubí jelikož je tam momentálně největší tvor nemluvě o tom, že občas může zabít i lidi.  60 procent ()

elanius

(60/2022) / Zlátanina. Z originálnych Jurských parkov vznikajú čím ďalej iba generické dobrodružné filmy bez charizmy. Jediné čo môžem hodnotiť pozitívne je návrat starých známych postáv. (4/10) ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)