Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Lukkyn

Když něco drnká na nostalgickou strunu jen těžko se tomu odolává. Dát do kupy starou partu a propojit je s novými hrdiny není lehký úkol. V jurském světě se to povedlo. Kupu blbostí ve filmu bych ani neřešil a bral to jako dárek pro fanoušky série na léto. Účel to splnilo a v kině bavilo!!!! ()

DIATOR05

Z třetího Jurského světa jsem bohužel zklamaný. Čekal jsem, že to bude blockuster 7/10, který bude alespoň tak dobrý jako první svět, ale zmýlil jsem se. Už od začátku jsem nebyl fanouškem toho, že budou dinosauři běhat volně po světě. Ale díky původní trojici z parků jsem se na to docela těšil. Bohužel se stalo to, co jsem očekával. Dinosauři ve světě byli špatně ukázáni, bylo tam mnoho nesmyslných scén o tom, jak jsou dinosauři nebezpeční. Vlastně tam nebylo ani ukázáno, jak jsou nebezpeční. Celé to stejně spadlo do známého ostrova, kde mají být dinosauři a lidé v bezpečí, ale něco se zvrtne. Jak je to už u každého Jurského světa/parku. Původní trojice byla dle mého špatně prodána a nepůsobila vůbec nostalgicky. Příběh nebyl vůbec záživný a točilo se to jenom kolem toho, že někdo utíká od dinosaurů. Záporák nebyl vůbec dobrý. Bylo tam hodně nesmyslných scén. Nebo scén, které jen kopírovaly, co se stalo předtím, akorát s jiným dinosaurem. Líbily se mi tam jen dvě akční scény, které měly vcelku kousek originality. Bohužel mě to velice zklamalo a čekal jsem to daleko lepší, tudíž dávám 5/10. ()

soukyd33

Jestli je tohle zakončení, o tom bych ještě pochyboval. Podle konce, klidně může být další pokračování. Nicméně, v tomto filmu se spojí Jurský svět s Jurským parkem, co se herců týče. 👍👀 (Nostalgie přichází, i se známou melodií.) 👍 Příběh je spíše nudný, a nemá moc čím zaujmout. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení TOP. Prostorový zvuk výborný. Akce vysoká. Napětí průměrné. Efekty super. Hlášky: Občas dobré. Viděl v kině Chodov, 4DX/3D. (4.7.2022) Hvězdiček 4 ()

Sopholojong

Achjaj... a tak som sa tesil. Rovnaky "sesup" ako onehdy trojka zo starej trilogie. Spielberg-feel sa vytratil, zostala "johnstonovska" schopna remeselna rutina s banalnym scenarom... a kto sa nepouci z minulosti, je odsudeny si ju zopakovat! Prvu tretinu divak doslova pretrpi stokrat videnymi scenami (este i neatraktivne zostrihanymi, akoby boli vynechane cele sceny) zblizovania sa so skrotenymi raptormi, zoznamovanim sa s dalsim "labakom", kde sa modifikuju praveke kreatury, fadnym, scenaristicky odflaknutym stretnutim so starymi znamymi, ale i novymi zbytocnymi sekvenciami - brachiosaury chrapajuce pod snehom (WTF?) a uplne nasilu natlacene sceny s maxi-kobylkami, ktore tu nemaju co hladat. Pride Malta, cierny trh s pecenymi, zapasiacimi, ci inak tyranymi dinosaurami potesi, nahanacky tesnymi ulickami mierne vytrhnu z letargie, ale stale to nie je ono... nastastie od havarie lietadla a prebudenia Howardky na strome visiacom padaku zacne napinavy, v spravnych "spielbergovskych" mantineloch sprintujuci blockbuster, s mnozstvom paradnych scen (potapanie v rybniku, ladove revue s otuzilym raptorom, sledovanie dvoch najmasozravejsich bastardov spod sprachniveneho stromu, jaskyne, skvele odkazy s golierovym, jed prskajucim, hajzlom z jednotky, "utok na vezak", suboj "trojky" na pristavacej ploche) a cestne zachranujuci "prdel" prvym dvom unylym, neatraktivnym tretinam, i Colinovi, ktory akosi nevedel najst, o com chcel vlastne tocit, a nakoniec to nasiel. Avsak tu je potrebne s tym "seknut" a uz nechat Jursky park/svet napokoj. PS: Poviem to tu bez hanby... ta "ebony" smugglerka nie ze je len ultra charizmaticka herecka, ale aj akaaaaaze paraaaaadna "jebacka"! ()

matous20063

Jsem až celkem překvapený, po tom co jsem viděl a slyšel různé recenze na film čekal jsem že bude dost mid. Ale nebyl! Mně se film dost líbil. Sice by se děj dal o něco okořenit aby nebyl takový suchý, přece jenom to samotné backstory je klišé, organizace která chce pomoct a nakonec se ukáže že je ona ten pravý evil a dál už to znáte... Je to prostě jednoduchý film pro nenáročné fanoušky. 70% ()

Slepejsek

Film má jen jeden - ovšem zcela zásadní - problém, a to je scénář. Místy to dokonce vypadá, jakoby od něho nebylo žádáno víc, než jen stlouct - jakkoli oslí - propojovací můstky k vymyšleným akčním scénám. (I u nich ovšem máte občas pocit, že jste je buď už někde viděli - honička na motorce jako vystřihnutá z nejmenované bondovky - anebo při všem tom napětí cítíte, jak vám v koutcích úst poškubává smíchem - souboj s agresivní "slepicí" na zamrzlém jezeře). ()

Seffi

Nejtrapnější, nejhloupější a nejzbytečnější sto čtyřiceti sedmi minutový průtok jurských fosilních hoven určených pro dnešní již většinovou populační skupinu méně bystrých lidí. 15% ()

Bogrant

Parafrázovaním slov klasika Alfreda Hitchcocka: tri najdôležitejšie veci na filme sú scenár, scenár a scenár, sa dostávam ku kľúčovému bodu zhodenia tejto nadvlády kobyliek. Pretože tá svojou topornosťou a nelogickosťou urazí inteligenciu čo i len priemerného diváka a tentokrát to už nezachránia ani všemožní jaštery. Stokrát prevarená voda, v ktorej Trevorrow nielenže sa opiera o samého seba (T-Rex znova potrebuje sparringa pri záverečnom nočnom fighte), ale vykráda aj Bonda, Bourna či Indyho Jonesa. Naháňačka uličkami Malty nevyvolá žiadny rozruch a návrat starej trojice je pozliepaný príliš náhodne a urýchlene. Celé je to tak smiešne otrepané, beznádejné a vlastne úplne zbytočné, že sa tomu až nechce veriť, zvlášť pri tak sľubnom rozjazde tohto reštartu. Nechytá sa to ani na to najslabšie z pôvodnej série. ()

WikingVik

Díl avizovaný jako poslední je bohužel také naprosto nejslabší. Popisuje zcela nereálný svět, kde lidé, současná zvířata a dinosauři žijí vedle sebe. Střet ke kterému dojde nekončí vyhlazením některých druhů, jak by to bylo v reálném světě, ale jakousi selankou, kde spolu všichni žijí dohromady. Tvůrci asi naprosto zešíleli a přenesli politickou korektnost i do jinak skvělé série Jurského parku. Hodně zmrvený konec :-( ()

DeJiF

Jurský park tohle celé začal a mezi filmy je to tak nějak klasika (i když já si ho teda už moc nepamatuju, včetně dalších dvou dílů). Snímek, u kterého jsem pak s Jurskými filmy začal já, jsem si oblíbil mnohem více. Jurský svět odstartoval novou trilogii skotačení s dinosaury, poté pokračoval lehce slabším, ale pro mě stále dobrým Zánikem říše. Na poslední díl Nadvláda jsem se proto hodně těšil i kvůli otevřenému konci druhého dílu, který poprvé v Jurské sérii začal pracovat s konceptem dinosaurů na svobodě. Proto absolutně nechápu, proč ho tvůrci nevyužili na maximum. Místo toho jsou tu dvě úplně nové dějové linky, které se jen tak z ničeho nic zjevily ve scénáři. První z nich je pátrání po původu jakýchsi geneticky upravených kobylek, ze kterých nějaký zlý byznysmen udělal pořádné kobyly, jež se zhostily terorizování farmářských pozemků, aby náš byznysmen mohl ovládnout potravinářský průmysl. Tým pátračů se skládá z původní dvojice z Jurských parků. Vůbec nerozumím tomu, proč tu tato linka je, zlého byznysmena si už ozkoušeli v předchozím díle a myslím, že je dost jasné, že nefungoval. Druhá linka pak s tou první úzce souvisí. Naše nové duo z Jurských světů totiž z ničeho nic má na starost uměle vypěstovaného lidského spratka, který je podle všeho klíč k zastavení kobylího řádění a po jeho únosu i s mládětem Blue, které si také "vypěstovala" sama bez samce, se vydávají ji zachránit. Obě dvě linky absolutně zabíjí původní nastíněný koncept dinosaurů na svobodě, který ve finále slouží jen jako pozadí obou extrémně na sílu přidaných dějových linek. Mimo jiné se finále znovu odehrává v uzavřeném prostoru plném dinosaurů, takže víceméně takový next level park, který taky vystavěl zlý byznysmen. Když už příběh selhává po všech stránkách a tvoří podprůměrnou blbinku, mohla by to trochu zachránit akce. Jenže dinosauři evidentně nemají na práci nic jiného, než tupě nahánět cokoli, co se hýbne, aby to mohli sežrat a je to šíleně ohrané. Na druhou stranu jim musím dát za pravdu, poněvadž scénář počítá s hepy endem, tudíž žádná z postav nesmí zemřít a to bych teda po tom všem neúspěšném nahánění měl už taky pořádný hlad. A konec je eehh... Co na to říct... v podstatě se skončí stejně, jako ve dvojce. Dinosauři jsou na svobodě a pobíhají po světě vedle lidí, což se na konci dvojky prezentovalo jako problém a začátek konce lidské rasy, na konci trojky prostě řeknou, že se budou muset všichni adaptovat. Nudné, hloupé bez špetky originality a snahy o dobře vykonstruovaný příběh. No a co říci na závěr? Celé to dle mého dokonale shrnuje tahle songa. ()

Dusty56

Film není tak špatný jak jsem se obával. Já se bavil. Ano, občas to bylo tomu, jak nelogický některý věci byly, ale bavil jsem se (u daných žánrů mi trochu chybí komedie:) ). Co mu nedokážu ale odpustit, je například scéna, kde záporák snímku mluví asi dvě minuty s Grantem a Sattlerovou. Co to mělo být?! A taky mě štvalo objímání všech se všemi na všechny strany. A poslední zápor pro mě byl málo prostoru pro dinosaury. Je to Jurský svět přece, strach mají nahánět dinosauři a ne kobylky. Měl jsem pocit, že tvůrci nechtěli moc riskovat, zahráli to na jistotu a výsledek tak taky vypadá - průměr. 65% ()

PISTA226

3,5/10 Proč tohle existuje? Reálně to ani nevypadá jako, že by to měla zapadat do nějaké dinosauří ságy, to bylo totalně zmatený a hloupý. Hlavní postavy zas dělají machry, ale ve skutečnosti tu už nevyužívají své skilly s dinosaury, ale prostě jen utíkají a hrajou si na agenty, vždyť to by mohl dělat každý. Dinosauří opět hloupě útočí a kdyby chtěli, tak je zabijou hned. Staré hlavní postavy z Jurského parku jsou sice příjemné, ale jsou tam strašně jen pro to, aby to nabralo lidi na nostalgii a v realitě by tohle vubec nebylo. Celkově ten scénář, nové místa, CGI, dialogy, všechno bylo totálně nudné, zamtené, mimo příběh a hloupé. Prosě wtf, napětí nulové. Prostě blockbuster značka, kterou zas někdo dos*** jen kvůli hromadě peněz. Celý ten příběh v té africe, nebo kde, byl naprosto random. Nějaké zaměření laserem, na tebe pošle smrtonostné upravené dinoše. A ten celý problém s kobylkama mohli vyřešit okamžitě a nebyl by žádný problém, ten padouch je totalní vyypatlanec. Celkově to bylo hrozné a krom jedničky Jurského světa mi to zkazilo vzpomínky na tak dobrou značku. A taky Chris Pratt je fajn, ale tohle je fakt blbý. Dobře, bylo tu několik dobrých scén, ale ne nijak extra. ()

BW

Film je naprosto skvělý, souhlasím s vizí Colina Trevorrowa, který zachovává duši původního filmu a vrací správný poměr stran obrazu, který dinosaurům mnohem více sluší. Žádné hluboké myšlenky typu co by se dělo, kdyby mezi námi dinosauři skutečně žili. Ono by to totiž dopadlo přesně tak, jak je to v tomto filmu. Lidé by je pochytali, našel by se někdo, kdo by je navezl na jedno místo a chtěl na nich vydělávat. A jen hrstka lidí by se proti tomu snažila něco udělat. Lidský záporák je zde perfektní - prostě další pablb dychtící po penězích a moci, skvěle to odráží dnešní dobu. K tomu přidejme špičkové, jak praktické, tak počítačové triky, dokonalé akce, sympatické hlavní hrdiny plus návrat staré gardy z původních filmů a hlavně dlouhou stopáž, při které si tohle všechno můžu užít naplno. Ještě delší bych to udělal. Skvělá práce! ()

ghoston

To, co chtěl film říci, by se vešlo do 1 minutové reklamy. Bylo to opakované, už asi 5. ždímání původního skvělého filmu. Je to ostuda tvůrců, ztráta času se na to dívat. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)