Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

M.E.K.Y

Jako věrný fanoušek série jsem si poslední díl nemohl nechat ujít na velkém plátně. Očekávání bylo veliké, po úvodních recenzích jsem přibrzdil, po shlédnutí šlapu brzdový pedál až k podlaze. Snad už je to definitivně ukončeno, protože to je týrání zvířat i diváka! Absolutně to už nemá co nabídnout, opět přefiltrovaný scénář, děravý jako kabát bezdomovce. Jednotlivé scény mi přišly jako natvrdo vložené do děje, nenavazující na sebe, jen aby to bylo nějak zajímavé, v atraktivní destinaci. Vizuál je fajn, zvuk taky (možná až moc hlasitý, na horní hranici únosnosti člověka), ale to je opravdu všechno. Hlášky nefungující, postavy absolutně nezajímavé, ani známé tváře to nevytrhly, a hlavní záporák jalový, úplně k ničemu. Závěr? Slepenec dynamických akčních naháněček, bez špetky nápadů a hlavně bez duše původního Jurského parku. Dlouhé, nudné, nakonec mi už bylo jedno, jak to dopadne. Nechtěl jsem tomu věřit, ale je to opravdu nejhorší díl série. Prosím už konec. Tato látka je již dávno vyždímaná. ()

petikacka

Ajajajaj... Tak nějak jsem tušila, že to bude průser a ve skutečnosti byl ještě větší. Nicméně pořád to beru jako film pro děti a můj človíček byl naprosto spokojený, takže  vlastně ...No není to v poho, je to hrozné, děj pouze vršící neznámé dinosaury, které ty předchozí  dehonestuje...Nemá to logiku a je mi líto původních sqělých herců, kteří do toho šli možná s úmyslem, že to pozvednou, ale chyba lávky...Nepozvedli a Jeff tu působí jako dement, který neví co má vlastně říct a jeho původní postava, která měla břitký, sarkasticko- šlehoidní humor zůstala v minulosti. Jsem naštvaná, protože celý pravěk miluju od dob Édy Štorcha  a Stývn mi ji představil v celé její úžasné velikosti. A teď...totální ho*no...Za mě 65% ()

Martinius

film splnil ocakavania a kedze ziadne neboli, tak nesklamal, ale ani nenadchol. uvod predstavuje akysi hybrid z jamesa bonda, indiana jonesa a strazcov galaxie - prirodzene bez originality a sarmu spomenutych snimok. to, co film naozaj taha, je trio sam neil, laura dern a jeff goldblum za asistencie ozaj nadhernych scen s dinosaurami (ruku na srdce, na film sme sli asi vsetci kvoli dinosaurom a nie kvoli slabomyselnemu pribehu). inak je to scenaristicko-rezijne dojebane a diletantske. dej je paste a copy diktovanych woke normativov, kde hlavny zaporak je zakonite genericky stary beloch a kazdy cernoch je povinne stelesnenim moralnej bezuhonnosti, kde sa zeny vedia bit lepsie ako chlapi a zakonite zachranuju kazdu situaciu. ale ani to by kdesi nevadilo, keby sa tvorcovia aspon vynasli. s dichen lachman sa im ponukla vyborna herecka priam stvorena na zaporacky (famozne hviezdila v altered carbon) a jej dejova linia priam zobronila o silnejsiu zapletku a nejaky masakralny koniec. avsak hovno-hovno-zlata rybka, nic take sa nekonalo a jej dejova linia splasla ako penis v pritesnom kondome. dalej, ten ramsey bol... kto a na co? mohol by som pokracovat, ale mam pocit, ze som toho beztak napisal privela. na zaver len dodam, ze tvorcovia zabudli v titulkoch uviest dalsieho hlavneho hrdinu, ktory sa na obrazovke zjavoval asi najviac - deus ex machina. ()

Muel

| Universal Pictures | Ah, je to ok. Nechcelo sa mi rozmýšľať nad logikou toho filmu, tak som hral takú hru v mojej hlave a volá sa: Ako lepšie by sa to dalo natočiť? Hra je jednoduchá, proste len konzumujete film a snažíte sa instantne prísť na lepší nápad ako ten, ktorý bol použitý vo filme. Najviac teda kde mohla byť kamera, ako dlho mal trvať záber a podobné záležitosti. No a s týmto filmom sa dalo nádherne vyhrať, pretože ten film je presne tak priemerne blockbusterovo generický, ako sme všetci čakali. Ale aspoň to furt nie je odpad, I guess. Len je smutné, že sa s týmto musíme všetci uspokojiť... Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

JM87

Poslední Jurskej svět je potřeba brát s nadhledem. Je to blockbuster, spousta věcí v něm nedává logiku a spousta scén je klasický klišé, ale jako popcornová zábavovka funguje dobře. Možná bych dokonce řekl, že nejlíp z celé nové trilogie.  Možná na tom měla vliv účast starých známých z prvního dílu, možná spousta nových prvků, který z toho chvílama dělali pomalu Jamese Bonda. Nicméně celá ta kombinace byla jako zábava fajn a já mám po dokoukání po dlouhé době nějakou radost z filmu :) ()

TheSpearCZ

Překvapivě lepší a zábavnější díl než předchozí Zánik říše, sice to není nic nového a světoborného, ale vrátí se nám tu staří známý herci (jak z originálu, tak z nové, teď už, trilogie) a za celé dvě a půl hodiny to člověka nenudí. Navíc mě tu potěšila akce na Maltě, která opravdu připomene podobnost z akčními scénami Bonda či Mission Impossible. Fanoušci Jurského parku/světa by měli být spokojení, já jsem rád především za to, že se to obešlo bez fiaska. Čisté 3* ()

cskomando

V tomhle filmu je zapotřebí nehledat děj, a proč vlastně ? Protože se jedná o přehlídku různých druhů Dinosaurů v celkem zdařilé podobě CGI efektů a o tom to sakra celé je!! Já si to užil, užívám a napsal bych budu užívat, ale zde se shodnu s pár lidmi, že co se týká dějové linie a nápadů, tak se tvůrci dostali na samé dno a více z toho už nevytřískají do příštích případných dílů. Pevně věřím, že tohle byl opravdu závěrečný díl, tedy happy end pro všechny. Co mi zde scházelo (kromě děje, který nemá smysl řešit ) byl určitý humor, vtip, rozsáhlejší souboje a akce dinosaurů ať už dinosaurus vs dinosaur a nebo lidi vs dinosauři. Vše bylo malinko více ochuzené, bez adrenalinu. Přitom délka filmu vybízí k mnohem větším soubojům, déle trvající podívané plné zážitků s dinosaury v uměle vytvořeném světě právě pro ně (od společnosti Bioscop). Fantazii se nekladou meze. ()

Anakinekcz

Prosím hlavně už žádné další pokračování. Zde je krásný příklad jak sprznit tak krásnou filmovou sérii  jakou je jursky park. Nadstavba v podobě jurskeho světa je nedustojna a snad nás všechny natrapila už dost. ()

majec4

Ucast povodnej trojky potesi, ale ani tato skutocnost to nejak vyrazne nevylepsuje. Miestami to bolo nelogicke, a prislo mi to kus neoriginalne.  Mal som pocit akoby kazda scena uz bola videna v starsich castiach. Zabavilo ma to, no som kus sklamany.  Verim, ze s dinosaurami mame na par rokov pokoj. Chce to pribeh mimo parku. Takto je to fakt len recyklacia starsich casti. ()

Flopik

Nedámi to neporovnať, ale keď si zoberiem film z 2015, ku ktorému som vždy veľmi rád vrátim tak toto zavŕšenie trilógie je nemastné neslané. Je hrozne dlhé, má priveľa postáv, ktoré sú ešte k tomu rozdelené do tímov a tým navyšujú dĺžku filmu. To by mi nejako nevadilo ale to čo sa deje je nezábavné. Až na pár scén som sa dosť nudil. Jediné čo na mňa fungovala je soundtrack, a menšia nostalgia. Staré postavy potešili, škoda že sa to neukončilo vo väčšej paráde. Potešilo aspoň množstvo dinosaurov. U mňa za 3*. ()

M1k9

Abych začal pozitivně, nová trilogie rozhodně nebyla propadák. Genetické mutace, které byly tématem spíše minulých dílů byl skvělý svěží nápad s velkým potenciálem. O to víc mě mrzí tento poslední díl a směr jakým se tvůrci rozhodli jít. Takový zběsilý miš maš bez žádné zajímavé pointy. Skoro každé scéně něco prostě chybělo. Smysl? Původní herci už bohužel nedokázali tak zaujmout jako dřív, časový skok 30 let je brutální. Laura Dern ještě před pár lety vypadala skvěle. Docela fajn byla honička na Maltě a záporák v podobě Tima Cooka. Jinak slabééé. Hodnocení s ohledem na věhlasnost značky. Jinak by to bylo méně.   4.5/10 ()

Meteorista

Totálně nezvládnutej mišmaš, kterej naprosto zahazuje herecký esa a utápí celej film v nesmyslnym střihu, kdy se hrdinové teleportujou z míst 5 metrů daleko jen pro usnadnění postupu v ději, nesmyslně rychle nebo pomalu běhaj, nebo naopak neběhaj před dinoušema vůbec a jenom dementně čuměj. Dinouši naopak jednou útočej a konaj agresivně, jindy ne. Scény sou pak zbytečně tupý a naoko vyumělkovaný. Tendle závěr se opravdu nepoved. ()

ROCK,THE

Začnu trochu netradičně, a řeknu hned na začátek že jsem čekal víc, daleko víc … Příběh začíná tam kde druhý díl skončil, dinosauři jsou v celém světě a lidé se s nimi musí učit žít. Ta “záhadná” společnost stále prahne po naklonované dívce, což mě přivádí k hlavní zápletce která není prostě nikterak velkolepá a bohužel to ani nezachraňuje legendární trio z “Parku”, na které jsem se mimo jiné moc těšil, bohužel však mi přišlo že byli do filmu dosazení jen proto aby nalákali fanoušky protože mi moc nepřišlo že by opravdu na 100% využili potencionál těchto tří postav, z čehož je mi celkem smutno. Po vizuální a efektový stránce mi to přišlo nejslabší ze všech tří dílů, nevím proč ale prostě mi ty efekty přišli laciné a hlavně dinosaurus který má být největší mi přijde menší než T-Rex v Jurském Parku, ale třeba je to jen můj úhel pohledu. Audio to je věc jiná, to se zatraceně povedlo každý zvuk vás elektrizuje jakoby za vámi praskala větev či se plížil malý raptor, takže zvuk pecka. Hudba, ach jo na tu jsem se jako vždy těšil hodně ale musím říct že jakoby Michael Giacchino kterého mám moc rád a řekl bych že v současnosti jeden z nejlepších skladatelů filmové hudby, tak zde jsem měl feeling takový že to dělal na poslední chvíli tak týden před premiérou aby tam něco hrálo, přitom první dva díly se mu sakra že povedli. Těšil jsem se vážně hodně ale na to že je to završení jedné velké trilogie a na to že měli takové skvěle herecké obsazení zejména z původního Jurského Parku tak musím říct že mě to i mírně zklamalo. Ale stále to funguje jako skvělá popcornovka a odreagovávačka, takže neváhejte a běžte si udělat vlastní názor do kina sami… Za mírnou nostalgii kterou jsem pociťoval v původním castingu a asi tak milionech easter eggs + skvělý zvuk dávám slabších 6/10, i tak to musím bohužel považovat za nejslabší díl trilogie… Jo a bacha na kobylky může z toho vzniknout … JURSKÝ SVĚT NADVLÁDA. Slabších 6/10 ()

TheHofi

Jako by to bylo teprve nedávno, když jsem v roce 2015 byl v kině na prvním Jurském světě, filmu, který mě tehdy nadchl a já si ho zamiloval. O tři roky později vzniklo pokračování Jurský svět: Zánik říše a to mě zrovna dvakrát nenadchl , ale i tak to byl zábavný film. A teď tu je trojka, která je opět úžasná, jako první díl. Je to skvělé zakončení téhle trilogie, které dává poctu i původnímu Jurskému parku z roku 1993 a návrat starých hrdinů a hudebních motivů je velmi příjemný. Zkrátka, je to skvělý a zábavný film, který sice nepřekonal první Jurský park ani Jurský svět, ale ostudu mu nedělá 85%. ()

stepankoby1

Vůbec by mi nevadilo, jak je to blboučké a jednoduché, kdyby to stejně jako předchozí díl bylo alespoň hravé a zábavné. Jenže v režii, střižně i hudebně na to dost kašlali, a máme tu tak dobrodružství napínavé a emočně stimulující asi jako kus dřeva. Potenciál byl po konci předchozího dílu obrovský, zklamání je tedy o to větší. ()

Chundys

Jako tak co si budem! Je pravda, že stopáž je až přepálená a trochu odfláklý konec bohužel, ale pro mě, takovýho dinosaurofila byla kino celkem jasná povinost. No a co se z toho vyklubalo? Zase silný zážitek, protože už jsem si zvykl, že v nějakých částech se nesmí film brát vážně, už to tak je od jedničky, ale zas na druhou stranu nechápu hejtry. Myslím si, že Jurský park všeobecně má velikou základnu fanoušků jako že fakt velkou a proto nechápu, proč to vždycky i oni sráží na kolena. Bylo tam všechno a ta nostalgie byla suprová. Taky bylo super, že tam bylo zatím nejvíc druhů dinosaurů. Moc krásné scény tam byly a naháněčka na Maltě byla geniální to jako klobouch! To samé ten zvuk, to byla prostě lahoda to poslouchat, i když být v kůži dotyčné postavy v lese, tak bych se asi posral :D! A kolikrát se i člověk zasmál, říkám geniální - ty si dal slovo dinosaurovi? :D Ano jednička je jednička, ale prostě dinosauři že jo :-) ()

peetrejr

Údajne posledná časť Jurského Sveta je iná. No, nie zas tak ako by ste si mysleli... na začiatku sa nás nikto nepokúsi vtiahnuť do deja, veď však na čo. Musel som dosť premýšľať aby som si spomenul na udalosti z dvojky. Potom sa stane zápletka filmu a jedeme! CGI použité na dinosauroch vyzerá fajn, ich pohybmi to skôr pripomína dinov z Jurského Parku... Nápad originálny ale jeho spracovanie, to už nebolo nejaké dobré. Zaujala ma časť kde Owen ide na motorke po Malte (neviem presne kde sa nachádzal, tak ak som si zmýlil mesto, tak prosím od prepáčenie) a naháňajú ho nové dinosaury (názov som si nezapamätal). To mi trošku pripomínalo začiatok No Time To Die. A kde sa to pokazilo bola cesta do Biosynu, ktorá bola pre mňa divná, sci-fi. Sci-fi preto, lebo nechce sa mi veriť že Claire je nejaký jungle survivor a prežije pád pomedzi stromami... veď však keď sa potopím pod vodu tak ma ten obrovský dinosaurus nezbadá a nechá ma na pokoji. A potom sa Biosyn ukázal ako Jurská klasika. Je nejaký "park", ktorý na konci skolabuje lebo jeho majiteľ má buď zlovestný plán alebo nevie udržať dinosaurov v ich výbehoch. A to je celá prekomplikovaná pointa Jurského Sveta/Parku. Zložité? Nepríde mi to tak, ale zrejme to ľudia žerú. A oživenie starých hrdinov z Jurského Parku bolo... zaujímavé pretože po tom čo ste videli Peaky Blinders, tak svoj hejt k Samkovi Neilovi (Campbell) musíte zahodiť a pozerať na neho ako na dobrodruha. Ellie už zostarla ale neprestala priťahovať Alana. Ian stvárnený šarmantným Jeffom Goldblumom bol rovnaký idiot ako v Jurskom Parku, lenže bol tu ešte jeden štramák, síce trochu viacej exotickejší. No nebol to nikto iní ako sám Omar Sy, ktorý nedokáže hrať vážne postavy, to si povedzme na rovinu. Furt mi pripadá smiešny a stále proste vyzerá ako ten z Nedoknuteľních alebo ako Lupin. Nemá síce vo filme veľkú úlohu ale mne sa páčil ;) Nebolo to nejaké hrôzostrašné ale že by ma to nejak ohúrilo, to tiež nie. Klasické béčko, ktoré vynesie veľa peňazí. ()

JoSte

Ve scéně v závěru, kde na sebe dlouze významně hledí Pratt a Blue, bych čekal pokývnutí à la Jeremiah Johnson… Vyloženě promarněná příležitost. ()

Aurus

9/10. Trailery byly bomba ale samotný film je přímo perfektní. Za mě skvělé zakončení série. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou hodně zajímavé a kamera filmu je fakt super. Někdy zase musím kouknout. ()

drozdy1

Musím se přiznat, že se mi nový Jurský svět poměrně líbil. To jsem před projekcí opravdu neočekával. Má to slušný rozjezd, dobré nápady (lovení a kšeftování s dinosaury), ale i ty špatné (obří sarančata a nesmyslný plán hlavního antagonisty). Hloupoučký scénář jsem schopný odpustit na úkor toho, že se s vypnutou hlavou budu bavit a nebudu nudit. Což se u nového třetího Jurského světa povedlo. Narozdíl od předchozího filmu totiž mnohem lépe odsýpá, pořád se něco děje a nenajde se moc hluchých míst. Nebojím se i říci, že především první polovina završená úžasnou dvacetiminutovkou na Maltě je poctivá porce zábavy. V druhé polovině už se vracíme do starých kolejí, plných klišé a opakování již 6x viděného. Potenciál materiálu byl přitom mnohem, mnohem větší. Hodnocení:69%. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)