Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

BlackTom

Nemôžem inak. Ultrasympatický kasting, skvelé nápady a gagy, obrovské pomrkávanie na všetkých fandov rpg svetov (Baldur's Gate, Neverwinter), pohodová hudba a predovšetkým tá báječná chémia medzi postavami! Plus takmer nonstop akcia s množstvom pamätihodných situácii počnúc prvým útekom, budením mŕtvych až po epické finále. A pritom to stále stíha byť nepredvídateľné. TAKTO má vyzerať fantasy v 21. storočí. Film s kurva veľkým srdcom. A slovenský dabing mi prekvapivo vôbec nevadil. ()

jakeer

Nikdy som nehral D&D, nie som znalcom toho sveta, no predpokladám, že to má rovnako väčšina divákov, pre ktorých sa tento film točil.  Byť fanúšikom, zrejme by som si to užil. Takto sa mi dostalo nanajvýš priemerné fantasy s nie príliš kvalitným humorom. Celé mi to prišlo také deväťdesiatkové, dajme tomu ako výpravnejšia epizóda Xeny či Herkula. Už v amatérskych fantazijných poviedkových súťažiach sa odporúča, aby fantasy svet mal jasné mantinely, ktoré sú divákovi či čitateľovi vopred známe. Ale tuto máme super silnú čarodejnicu, ktorá je neporaziteľná, keď tu zrazu sa dozvieme o helme, ktorá jej silu neutralizuje. V podstate celý príbeh je vystavaný na takýchto deus ex ftákovinách. Rešpektujem, že väčšine asi prídu postavy sympatické, je to vraj "príma parta", no mňa nechali chladným. Vôbec ma tá ich misia či vzájomné vzťahy nezaujimáli - v podstate ak by uprostred všetci umreli, bol by som len rád, že som ušetril hodinu času. Môj zámer dať dve hviezdičky napokon zmenil záver, ktorý už mal zrozumiteľnú akciu, hlavu a pätu a jedinú scénku, na ktorej som sa zasmial. ()

F.W.Colqhoun

Everyone thinks we can solve any problem with magic. There are limits! This isn't some bedtime story; this is the real world!  Když si vyrazíte na Čest zlodějů prostě jako na film, dostanete nadprůměrný komediální blockbuster s řadou bizarních fantasy prvků, jimž moc neporozumíte. Když zavítáte jako pařani DRD či D&D, dostanete veselou herní kampaň. Ale jestli jste stejně vášniví diváci i RPG hráči, budete především žasnout, kolik herní nerdovštiny se podařilo protlačit do velkorozpočtového komerčního filmu. Daley a Goldstein jsou dobří režiséři, skvělí scénáristé a fantastičtí GM. ()

Janega

Pre fanúšikov hry, ktorí sa v tomto svete vyznajú, to je určite famózny film, no pre mňa nezasväteného je to taký fantazijný miš-maš. Samotný dej mi príde umelo naťahovaný a nelogický, kedy napr. tretinu filmu sledujeme výpravu za čarovnou helmou, aby ju kúzelník použil len raz a aj to zbytočne. Čo však treba vyzdvihnúť to sú akčné scény, ktoré sú veľmi nápadité či už v podzemí, labyrinte alebo druidkin útek z mesta v rôznych podobách zvierat. Film má výborný humor, no zároveň z toho nerobia komédiu, ktorá by skĺzala do paródie. Herci aj ich postavy sú tiež skvelí. Chcelo by to prepracovanejší dej, lebo celé to je len o plánoch od A až po Z, ktoré nikam nevedú. A nato, že to má v názve Dragons, je tu tých drakov naozaj poskromne a ani nemajú pre daný príbeh nejaký zmysel. ()

Ebon

Naštěstí to nebyl random fantasy film, ale opravdová snaha o adaptaci D&D. Výborně zakomponované herní situace včetně neúspěšných hodů. Celé v pěkně ztvárněném rámci Forgotten Realms včetně Rudých mágů z Thaye. Škoda, že je ústřední postavou Chris Pine, moc ho nemusím. A velká škoda, že nebylo žádné napojení na Planescape. Ač velký fanda RPG jsem se pokusil odprostit a nepřidávat další hvězdy za fan. Doufám v pokračování a další world building. ()

Corpsegrinder

Překvapivě oldschoolová fantasy s funkčním sebeuvědomělým humorem a svižným tempem. D&D mě nezajímá ale zhruba takhle by se měly RPG prvky převést na plátno. Palec nahoru i za množství praktickejch efektů, snažili se kde to šlo. Zamrzí možná jen ne moc nápaditá zápletka a absence pořádnýho záporáka. ()

Litvicek

Tak tohle je lehké překvapení roku. Když film vznikal, nikdo od toho nic nečekal. Když film přišel do kin, nikdo od toho stále nic nečekal - Najednou se objevily krásné ohlasy, chválihodné recenze a voila, jakmile jsem mohl nasadit pirátskou čepici a papouška, hned jsem zamířil do posvátných vod s českým dabingem. A výsledek byl úžasný - Neotřelá, zábavná, originální akční podívaná. Stopáž uteče jako voda, sjedeš to na první dobrou a vlastně jsi dostal jako divák vše, co jsi ani nevěděl, že budeš chtít - Kvalitní film. ()

Ripley

Ale jo,recenze nelhaly a kluci z Moviezone také ne.Je to dobré,vtipné,zábavné a má to občas slabé triky.Připomělo mi to podobnou komediální fantasy Hvězdný prach,který měl však lepší triky. ()

Shimargh

Akorát jsem přijel z kina z Dungeons and Dragons a chcal jsem dvě hodiny smíchy, staré dungeony a rpg ožily na filmovém plátně a chemie party hlavních hrdinů byla absolutně bezkonkurenční a humor, ten humor! Ono to mělo cool humor u kterého jsem se nemusel stydět?!! Pozlatit a zarámovat, ať budoucí generace vidí jak jsme se uměli královsky bavit! ()

Drirr

Štavnatě zábavná jízda se sympatickými postavami, která je určená hlavně nadšencům do rpgček, larpů, PC her a samozřejmě světa Forgotten realms. Ti ostatní dostanou generickou, ale pořád zábavnou fantasy, která funguje i jako taková variace na Strážce galaxie. Chci dvojku! ()

MnamBuchta

Dámy a pánové, no tak tohle byla vážně fantasy jízda s kopou vtipných nápadů. Příběh je tak výborně dobrodružný, že vás to úplně vtáhne a vy jen sosáte tu akci, vtípky a postavy. Herecké obsazení je na jedničku a takový Chris Pine tu dokazuje, že je velice ale velice dobrý herec a myslím si, že by měl v Hollywoodu dostat větší prostor. Ostatní herci hráli taky dobře (včetně Jadena Smitha kterého příliš nemusím). Film samozřejmě potěší D&D fanoušky, ale také lidi co D&D moc neznají ale určitě nějaké příšerky budete znát z různých her či jiných filmů. Jediné co bych na filmu vypíchl byla délka, která by podle mě mohla být trochu kratší ale jinak mě žádný zápory nenapadají.Prostě masterpiece a už se těším až si to dám znova 9/10. ()

Warle

Nečekal jsem nic (neviděl jsem ani trailer) a dostal jsem příjemně fajnovou svižnou fantasy popcornovku pro celou rodinu, která tak trochu připomíná často zmiňované Guardians of the Galaxy. Jen s tím, že mě bavila víc než většina komixovek posledních let. Navalte dvojku a víc takových fantasy, prosím. ()

mclenin

Moje očakávania boli nastavené vysokým hodnotením a prevažne pozitívnymi recenziami pomerne vyššie než sa mi napokon dostalo výsledného produktu a konečného dojmu. Nie som znalec D&D, a teda neviem do akej miery môže mať zainteresovanosť v tejto oblasti vplyv na hodnotenie, no ja hodnotím očami neznalca predlohy. Očakával som (aj podľa traileru) epickú, dobrodružnú fantasy, niečo ako kombináciu Narnia / Zaklínač / Strážcovia galaxie, a to sa mi v podstate aj dostalo. No prekvapila ma (nie pozitívne) skratkovitosť príbehu, plochosť postáv, umelo a neprirodzene pôsobiace prostredie a kostýmy, nevyvážené efekty (niektoré pôsobia vyslovene lacne). Ako pozitívum môžem označiť hudbu a situačný humor / vystavanie niektorých scén (scéna výsluchu na cintoríne / útek druidky v rôznych podobách z hradu). Oddychovka na jedno popoludnie bez pridanej hodnoty s vyšším ratingom než by si zaslúžila. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD