Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Teda na Isla Nublar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, až dovtedy kým sa samotným  exponátom nepodarilo utiecť. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom. Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhý krát v dejinách hrozí vyhynutie. Claire (Bryce Dallas Howard) sa z ustráchanej manažérky parku premenila v aktivistku, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena (Chris Pratt), na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť Blue, inteligentného jaštera, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a po ktorom sa po zániku parku zľahla zem. Na Isla Nublar im však nehrozí len zožranie, ušliapanie alebo spálenie vytekajúcou lávou. Hneď po príjazde sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho o pár miliónov rokov späť. (Cinemart SK)

ViktorS

Čo sa týka vizuálu, tak je to pekný film. Aj herecky určite nesklame, len ten dej ma moc nenadchol. Úprimne som čakal od “zániku ríše“ niečo iné. Lenže to sa vyriešilo hneď v prvej polovici filmu, ktorá mi aj dala čo som očakával. No tá druhá polovica rieši už len rodinné záležitosti v milionárovom sídle, ktoré sú doplnené dinosaurom odtrhnutým z reťaze. Jednoducho som čakal, že na ostrove strávime viac času a nie takýto obrat deja, ktorý len nadhadzuje ďalšiemu pokračovaniu, ktoré je v jednoduchom závere naznačené. ()

Eventyrer

Život si do tohto filmu nenašiel cestu. Prečo? Pre mňa osobne pre jeho predvídateľnosť. Každá jedna scéna nevyprodukovala nič nové. Ak nepočítam nový a výraznejší pohľad na papajúce dinosavre kŕmiace sa človečinou. Príjemné pripomienky starého jurského parku a predošlého jurského sveta u mňa boli vítané, ale ten zvyšok, hlavne celých prvých 50 minút filmu bolo, ak nie nudné, tak nesmierne hlúpo napísané. Dve postavy, ktoré mali tvoriť zábavnú vsuvku neboli vôbec vtipné ani zábavné. Keby ich nejaký dino schrúmal, nikomu by nechýbali, lebo nemali veľký význam. Dinovia samozrejme papali iba zlých alebo náhodných okoloidúcich. V celom filme (a tým nechcem povedať, že je to bezvýznamné, nakoľko ukazujú ľudskú podstatu) sa jednalo hlavne o to, že dinosavry buď majú alebo nemajú práva, pod zadkom mi vybuchuje sopka, ktorá na mne ako na človeku nezanechá ani jedinú smietku a to nevravím o pyroplastickom prúde z ktorého sa Chris Pratt dostal bez najmenších popálenín. Konanie postáv nedávalo zmysel, hlavne čo sa kladných hrdinov týka. Hlavne postava Chrisa Pratta, ktorý v jednotke ukazoval jeho osobnú starosť o dinosavrov sa v tejto časti zmenil a musel si pripomínať spomienkami a videami, že kedysi sa zaujímal. Celkový dojem veľmi zlý, tri hviezdy iba preto, že ma stále neomrzel pohľad na dinosavrov. ()

Martell47

Azda moja najobľúbenejšia filmová séria, začínajúca Spielbergovým skvostným dielom, ktoré som pozeral ako malý dookola až kým sa nevyšúchala VHSka, sa dočkala azda dokonalého sklamania. Od každoročných filmových maratónov s Jurským parkom a svetom cez amatérske štúdium pravekých jašterov, hraním azda každej hry, ktorá sa len obtiera o túto tému sa radím medzi skalných fanúšikov. A tento počin bol jednoducho "Die hard fan" film. Nemožno síce vytknúť pekné vizuálne efekty a prítomnosť masívneho rozpočtu avšak jedná sa o bezduchosť v pompéznom obale. Absulútne scénarom s prehľadom najslabší z Jurských filmov pochováva takmer všetko čo má skalný fanúšik rád a s prvkami modernej filmovej demencie pre masy radí tento film k najväčším sklamaniam posledných rokov. Ešteže nám nedávno vyšiel Jurský svet Evolution a môžme sa s plačom zavrieť do izbičiek a vystavať si valstné Jurské parky. ()

Gendarme

není to tak špatné... eehm vlastně docela jo, příběh celkem klasika, dost scén recyklace. btw. chtel bych vidět statika co počítá zatížení střechy dinosaurem! :) ()

miroslav6

Strasne. Bylo mi lito tech deti, co odchazely z kina s dojmy na takove blato bez emoci, srandy, pribehu a jakekoliv napaditosti. Kdyz si totiz vzpomenu na moje pocity, kdyz jsem odchazel z kina ja, zhruba ve stejnem veku, plny vzruseni a euforie z prulomoveho filmu, ktery se zapsal nesmazatelne do historie, ze ktere se zdimaji jen penize. Dinosauri se museji otacet v hrobe. Ps. na dabing nechodte! ()

Demonic189

Po JP3 jednoznačne najslabší diel tejto legendárnej série. Dôvod? Najmä absolútne odfajčený scenár, ktorý malo na svedomí asi malé dieťa. Hotový festival nelogickostí teda aspoň poteší svižná akcia, skvelé efekty a sympatické ústredné duo. Prvá polovica na ostrove určite lepšia... PS: záverečný "klonovací" twist totálne o ničom ()

bearmeedek

Oproti prvnímu Jurskému světu docela propad. Ne, že by to bylo nudné, ale předchozí film byl svěží a měl náboj klasického dobrodružného filmu. A odehrával se v přírodě (na ostrově). Tady se příroda zničí během úvodu a potom se pokračuje v rádoby hororovém stylu v různých uzavřených prostorách a v pološeru. Třeba bude příště líp, až se zvířátka rozmnoží. ()

Acrobat

Nechápem stále, ako môže niekto plakať za ohyzdnými a fiktívnymi dinosaurami. Ako námet a pilier týchto príbehov je to katastrofa a na smiech. Dievča ani nad dedkom tak neplakalo, ako nad nemotornými a odpor vzbudzujúcimi dinosaurami. J.A. Bayona našťastie všetko poňal divadelne a tmavo, miestami až hororovo, európsky a španielsky a montuje malú, ale o to strašidelnejšiu stavebnicu dobrodružstva. Funguje na veľkom plátne úchvatne, lebo nie je Juan nie je bezhlavý. Pomôže si dažďom a tmou, dá to do klasicistického sídla, ľudia sú k potvorám až intímne blízko, k tomu pár podarených námetov a trikov a formálne to zvláda úplne bez problémov. Problém tkvie v nemožnosti sa stotožniť, že zachraňujete kopu hnusných šupín, ktoré nám absolútne k životu netreba. Je darom z nebies, že vyhynuli a ak by som ja staval svoju chatku v krásnom prostredí ako Owen tak by som po vás hodil kladivo, a Nie Nikam Nejdem!. Lenže tento príbeh sa môže si myslím recyklovať do rovnice blížiacej sa nekonečnu, otázkou tak bude len vyplniť formu, dať decibely, rozhodnúť sa pre džungľu alebo mesto a klonovať neustále niečo väčšie, šikovnejšie. Dobre sa na to pozerá, čas zbehne ako voda, pár vtipov ujde, ale hlavu mám prázdnu, o naplnenosti blaha nemôže byť reči. Ako Merisi zlyhávam v záchrannej operácii a namiesto odberu krvi sa venujem lodnej kapitánke s prírodnými trojkami. (videné 24.06.2018, Cinemax) ()

Baron Noktur

Jurský svet: Zánik ríše je pre mňa filmom, počas ktorého sledovania v kine som si buchol rukou o čelo. Je to film, o ktorom som v kine úplne spontánne hlasno povedal: "To čo je toto za blbosť". No je to ale taktiež film, pri ktorého záverečnej pasáži odohrávajúcej sa v dome takmer nedýchal (úplne fenomenálna scéna v spálni s dievčaťom trasúcim sa pod perinou) a film, pri ktorého úplnom konci som len vrnel od spokojnosti očakávajúc nadupaný tretí diel, ku ktorému nepochybne príde. Jurský svet: Zánik ríše je v podstate hlúpy hollywoodsky film so všetkým, ale absolútne všetkým klišé, ktoré si dokážete predstaviť. Ukvičaný (a neznesiteľný) mladý černoch slúžiaci ako postava odľahčujúca situácie, vyslobodzovanie z krízových situácií v posledných stotinách, či zvrat v tom, že tí dobrí sú zase tí zlí. Aj napriek tomu, že sa vo filme nachádza veľa typicky Spielbergovských scén, ktoré určite zaujmú, častokrát si pri nich poviete, že to režisér J.A. Bayona už asi trocha prehnal, nakoľko niektoré nápadité akčné scény vytiahol až na samotnú hranicu sebaparódie (pomalé odlamovanie kusov kmena stromu počas skrývania sa medzi utekajúcimi dinosaurami). Jurský svet: Zánik ríše je nekonzistentný akčný/dobrodružný film s mnohými divnými scénami, mnohými obrovskými nelogickosťami, s mnohými vynikajúcimi scénami a božskou záverečnou polhodinou, ktorá je čistým nefalšovaným desivým hororom. Škoda toho plytkého scenára a prítomnosti upišťaného černocha. Veľké plus za odhryznutie pravej ruky Lelanda Stottlemeyera z Monka a roztrhanie hlavného nepriateľa dvojkou T-Rex a Carnotaurus. Najlepšie z celého filmu je okrem trikov božský Chris Pratt, ktorý je novým Harrisonom Fordom. Chris Pratt má neskutočnú dávku charizmy a šarm taký, že absolútne každá hláška, ktorú vytrúsi, zaboduje. Chris Pratt mal hrať Sola a Chris Pratt musí hrať Indiana Jonesa, keď sa Ford poberie do definitívneho dôchodku. 7/10 ()

Shakaar

Očekávání bylo menší, ale nečekal jsem popravdě že to bude až tak špatné. Po relativním lákavém úvodu, že třeba člověk uvidí i Jeffa Goldbluma více v akci člověk zažil trochu zklamání, že se najelo na trochu remake dvojky s kombinací remaku jedničky Jurského světa. Z vizualního hlediska nemohu sice nic vytknout, ale zase, začínají opakovat všechny neduhy, co pohřbilo původní triologii. T-rex jde stranou, hvězdou je zase Raptor, kterého zase udělali jinak než ve skutečnosti vypadal a dali mu vlastnosti že pomalu mohl i začít mluvit, stejně jak tomu bylo v oblíbené scéně Parku III - https://www.youtube.com/watch?v=6s9sjPzyQjk . Jenže zatímco tam se ještě bralo s trochou nadsázky a člověk si vyloženě užíval jednoduchý děj, jejiž cílem bylo si zachránit svou kůži, nic takového ve Fallen Kingdom nenajdete. Nejvíc asi v žaludku zůstává závěr, kde tam kde předchozí filmy jen klouzali, že je to možné zakončení tvůrci Fallen Kingdom moc neváhali. Jasně otevře to dveře k novému dílu, který se bude už hodně odlišovat od předchozích dílů, ale už to bude chtít trochu rafinovanější scénář, něco na způsob nové variace Planety opic - což je možná záměr tvůrců samotných. ()

Franc1s

Tak je tu pokračování dinosaurů, hned musím říct, že docela mizerný.. Nelogičnosti, čí blbé/žádné nápady vem čert, nové postavy, hlavně tedy záporáci - o ničem, "šokující" zvraty? nic moc..Ani představení nového dinosaura moc neohromilo, u minulého dílu jsem byl teda o něco víc spokojen. A postava z původních filmů Jeff Goldblum, jen na začátku a konci? Výsměch a trapas..Jasný, prostě jednoduchá dinosauří podívaná pro celou rodinu. Za mě 6/10 a do kina vezmu děcka radši na nějakej animák :D ()

Hellierer

Bayonu mám velmi rád. Ve skutečnosti všechny jeho tři filmy ve výsledku zbožňuji, ale tady to úplně nevyšlo. Je sice hezké, že se zde snaží vybočit z klasického blockbusterového mustru a druhá půlka působí více komorně a hororověji. Bohužel to však díky ratingu vyznívá do prázdna. Podle mého, kdyby se tvůrci nebáli a měli trochu více pověstných "koulích", nebylo by to na škodu a snímek by mohl fungovat lépe. Takhle dostáváme nemastný neslaný hybrid, jemuž podráží nohy hloupý scénář a vyloženě směšné finále. (Mimochodem ta potitulková scéna? No trojka bude minimálně zajímavá.) A je to škoda, protože snaha tu vidět je a herci jsou stále sympatičtí (Tedy až na toho uječeného černocha). Kolem a kolem je dvojka Jurského světa koukatelná, ale nic víc. 60% ()

Pavel82

Stejně jako Jurský park ani Jurský svět nedokázal v druhém díle udržet vysoko nastavenou laťku. A viděl jsem tu spoustu podobností. I když to asi nebyl záměr. No, já je tam prostě viděl. Herci to drží celé pohromadě, ale scénář jim nepřeje. Nic se tu nikam neposouvá. Je to jen takové vrtání se v hovně a úplně zbytečný díl. Žádná scéna ve Vás nezůstane dýl, než uklidí popkorn ze sedadel. Velký zklamání. ()

MilesTeg

Ne tak dobré jako předchůdce, ale rozhodně lepší pokračování než kdysi dvojka Parku. Hlavní záporáci byli ale tentokrát dost slabí, jak u ještěrů tak i u lidí, ovšem za finálovou pointu hvězdu navíc, všechny klony mají právo na život :-) PS: Přišlo mi, že Blue nějak zhubla nebo se jí protáhl ksicht, už nebyla tak fotogenická jako v jedničce. ()

Maximilianus

Slabšie ako prvý diel. Menej dobrodrúžne, a dokopy je to taký mišmaš, ktorý mi skôr pripomínal druhý diel pôvodnej trilógie. Tento film by sa kľudne mohol volať Saving Blue a nemuseli v ňom hrať ani pôvodné postavy z prvého dielu. Taká priemerovka. 6,5/10. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (viac)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (viac)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)