22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

Hekman

Podprahova agitka proti fenomenu dnesni doby - samotarstvi. Dal bych 4*, kdyby dej dostal hlubsi smysl a nebylo tam par hloupych detailu. ()

tucnakomet1

(spoiler kurzívou)Podobně jako ve Ztraceném městu Z vypráví James Gray velmi zajímavý příběh velmi zajímavým (pro většinu lidí v tom špatném slova smyslu) způsobem. Takto poeticky/ filosoficky zpracovanou cestu do vesmíru jsme doposud neměli možnost vidět (a bohužel vzhledem k výsledným tržbám už asi ani možnost mít nebudeme). Každopádně když zůstanu u těch kladů, tak určitě stojí za zmínku pamětihodný výkon Brada Pitta, velmi propracované vizuální efekty a (alespoň) snaha zůstat trošku v reálném světě a neudělat z toho dětinské sci-fi. Jedním z hlavních problémů je ten, že se Ad astra zbytečně zaobírá velmi hlubokými myšlenkami a otázkami, na které se nedá odpovědět, což v důsledku často kazilo tu záhadnou, pochmurnou až temnou atmosféru. James Gray se na první pohled snažil vyzobrazit nám co nejrealističtěji cestu do vesmíru, nebo její průběh na kosmické lodi, ale pak to ,,zazdil" naprosto bizarním nápadem nebo nevysvětlitelnou situací (piráti na měsíci, finální skok skrz prstenec Neptunu, nebo krvelačná opice na norské vesmírné stanici...) . Ad Astra rozhodně není pro každého (milovnik akčních snímků se bude pravděpodobně nudit), ale pro filmové milovníky bych řekl, že je to přijatelné sousto. James Gray se za své dílo určitě stydět nemusí. 75% ()

gatuso

Vynikajici atmosfera filmu, vizualne vyborne. Skvela prvni pulka filmu, ta druha byl pravy opak. Spis me zarazilo to sebevedome prohlaseni, ze jsme ve vesmiru sami. Borci nachazejici se na samem okraji slunecni soustavy toto tvrdici a zatim dal jest miliardy dalsich soustav, kde na tuty nekdo/neco musi byt. ()

Mates Hradecky

Synek hledá papí. Papí je zlej a nechce domů. Synek pláče a letí najít papí. Papí najde, ale je porád zlej a nechce domů. A tak synek zase pláče a lítá... Vizuálně pěkné, však scénáristicky unylé až mdlé... ()

HMTD

Nesmíte u toho moc přemýšlet, pak se to dá snést jako takové lepší Béčko. Když přemýšlíte, objevíte hloupí scénář(až brutálně nelogickou zápletku) a nelogičnosti v technologii. Přijde mi škoda, že se na tom podílí tak dobří herci a nejspíš to bylo i dost drahé, a přitom se to dalo udělat o tolik lépe, jen sehnat někoho kdo tomu scénáři dá víc logiky, aby si to celou dobu nehrálo na Interstaler a skončilo někde na půli cesty. ()

RoyBatty444

Vidno osobné zaujatie tvorcov. Čo sa príbehu týka nie som si istý, že ho potrebujeme. Celkové negatívne vyznenie hlavnej myšlienky je ubité happyendom. V charakterovej role tohto typu ma Pitt odradil. ()

solver

Nemohl jsem přestat myslet na film Apokalypsa, pouze místo džungle je tam vesmír. První třetina filmu je pro fandu sci-fi dobrá... film navnadí, ale pak to začne rychle upadat. Odpouštím i technické nesmysly, takže v podstatě je to umouněná jedna *. Ne, nechci vědět, kolik za to Brad dostal, ale myslím, že na konci se v tom proslovu zasmál právě tomu, že je to vůbec možné :) ()

Xinn

Musím se přiznat, že B. Pitta moc nemusím kvůli jeho poněkud přiteplenému výrazu :-) ale tento film se opravdu povedl. Když už bych to měl k něčemu přirovnat, tak k Vesmírné Odyssee od Kubricka. Víc nemusím dodávat, 4 hvězdy jak vyšité :-) ()

Kamil111

Problém tohoto filmu je, že na něm není téměř nic původního, ani vizuální stránka, ani atmosféra. Všechno tu už bylo, a to i několikrát. ()

GariCZ

Příliš ukecané a zdlouhavé, téměř celý film byl o hlavě Pitta, který vlastně poznává svého otce a snaží se ho zachránit. Akce žádná a postava Liv Tyler naprosto k ničemu. ()

Mejkby

Skvělej rozjezd, trošku akce na rozpohybování, uvedení do situace, těšil jsem se co přijde. Ale piráti na měsíci? Opičky jen tak vypuštěný ve stanici na půl cesty k marsu? Už jsem začal trochu pochybovat. Mars a cesta dál k Neptunu zase chvíli dobrý, ale finální vysvětlení a blbnutí kolem Neptunu fakt trapas...škoda vypadalo to slibně ()

Petro

milé děti, takto jsem rád začínal v předešlé době příspěvky na fejsbujku, fak je, že před lety, co by dospělý puberťák, já vlastně nevím, jak bych tenhle film tehdy viděl, ovšem dnes to vidím tak, že tohle není vůbec, ale vůbec (milé děti) o vesmíru (neblbněme), tenhle film je o stejných hodnotách, jaké nabízí pohádky. ovšem ve prospěch pohádek mluví jejich hloubka (archetipálnost), a v tomhle filmu to je vztah otec a syn (následně znovu otec a rodina) A to když vám je vesmír nakloněn, tak tam uvidíte. No hold není to pro každýho. Za mě dobrý. .. Doplňuji, Brad () to hraje dobře! netečně. a pak bum!!!! jsme doma! ()

LadyCroft

Horší než vyloženě špatné filmy, u kterých po dvaceti minutách pochopíte, že nemá smysl jim věnovat další drahocenné minuty svého bezcenného života, jsou ty, které se tváří, že se v nich užuž něco závratného stane, takže čučíte dál a dál - a ono tůdle nůdle. Ten pateticko-banálně-nesmyslný konec byl znechucující. Scénáristu bych za to vystřelila do černé díry, aby si tam podumal, jestli neměl dát větší prostor těm opicím namísto té nálože lyrického průjmu (filckozofických interních zpovědí). ()

raru

Také zmiešané pocity mám z tohto filmu. Vizuál na jednotku,skvelý Pitt ako už dávno nie,fajn hudba. Ale...príbehovo poriadna kravina. Myslím si,že nikoho neurazí,ani nenadchne,čo je tiež určité pozitívum. ()

Mukade

záver na Neptúne bol dosť biedny, miesto otrepaného akčného lietania od lodi k lodi á la Gravity či Martian mali niečo zaujímavejšie vymyslieť, keď už nič iné tak aspoň dotiahnuť do konca to s tými power surgeami - prečo načo začo, lebo to vlastne vôbec ale voooobec nebolo uspokojivo dokončené. Celé to je vlastne smiešne - kto by dával na raketu apokaliptické ultra EMP s "nekonečným" dosahom, do rúk zopár jedincom u ktorých je na takej superdlhej misii vysoké riziko scvoknutia... BUUUULŠIT (či si ho tam akože sám postavil, z tých pár šrúbok? yeah right)...................................... Dovtedy (do záveru) som tie ostatné iracionálne chyby (ktoré spomínajú tí čo hodnotili "odpadom") v pohode prehliadal, pretože boli prekryté dobrou atmosférou filmu a nádeji na vystupňovaný záver, ale keďže bublina na konci biedne spľasla, všetko to zlo na mňa dorazilo plnou silou. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)