22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

Mangoo

Cely film extremne zajimave ale absolutni oser na konec od te doby co vkrocil na palubu uz jsem jenom blabolil na televizi,.. to snad ne,.. este rekni ze.. no jasne,.. a uplny kill na ten americky upatlany konec ala let's go home/make love. Mohlo to zavesit vic do prazdna spoustu jinych ukonceni by me potesilo mnohem vic. Ale krom toho 'detailu' skvele. ()

Pignon

Scénáristé si s tímto filmem nedali moc práce. Však on to kameraman vybere těmi dlouhými skorostatickými záběry na Braďouška... Vše by ještě tak nějak šlo až po ten Mars, ale potom už to nejenom kulhalo jako Orfeus, ale přímo padalo na ústa. Výboje z druhého koutu fesmíru (4,5 mld. kilometrů) klepou čajem o páté v Bílém domě. Někdy to bylo až tak okaté, jako kdyby výpravčí pustil na jednu kolej proti sobě 2 nákladní vlaky. Zoufalé (k uzoufání je lepší) setkání otec-syn na konci naší sluneční soustavy bylo horší než bolševický opus o opilcích Dobří holubi se vracejí. No a na závěr ještě ty Třeskoprsky a nasrávačky plné vesmírných prdů a mejdžr je cool chlap a vůbec nás neojebal. Bože, ty jsi šprýmař, ale nemohl bys dát příště tvůrcům víc fantazie?? ()

Slepejsek

Jako sci-fi hodně dietní, s prostoduchým dějem, bez nápadu. O jediné vzrušení se starají odbočky, které s dějem de facto vůbec nesouvisejí (ať už je to nesmyslná honička na Měsíci či záchranářská zastávka na norské lodi - kdo si v tu chvíli nevzpomene na Nostromo?). Řekl bych, že vesmír tu hraje jenom kulisu a všechny ty řeči o filosofování o lidstvu jsou jenom prázdné kecy. Stejně dobře to mohlo být moře nebo poušť. Jako psychothriller naivní. Povrchní. Doslova. Přesto, že ve filmu se několikrát opakuje monitoring psychického stavu hlavního hrdiny, o jeho vnitřních pochodech se dozvíme jen málo. Zvraty se projevují jen na chování a reakcích sledovaných zvnějšku. A když už se konečně objeví široký prostor (dvoutýdenní samota na cestě vesmírem), odbude se to sotva minutovým screeningem. Nebo mám věřit tomu, že emočně umrtvený chlápek, kterému v životě nestoupl tep nad 80, letí přes celou galaxii, aby svému domněle mrtvému otci řekl "mám tě rád, i když jsem si myslel, že tě nenávidím, protože jsi kvůli práci utekl ode mne a od maminky až na druhý konec vesmíru" a dokonce uronil slzu při mávání na jeho poslední cestu, a pak se vrátil na Zemi jako emoční opak svého dřívějšího já? Vivat happy end! A co si mám myslet o těch příšerných scénách, které mi cukaly bránicí a hlavou hnaly myšlenky, že James Bond se posunul do kosmu? Třeba šplh po startující raketě zakončený úspěšným vstupem na palubu, snahu posádky bez dýchacích přístrojů zlikvidovat chlápka ve skafandru vypuštěním smrtícího plynu nebo veleskok ledovou beztíží u Neptunu (včetně průletu meteoritovým pásem) z jedné kosmické lodi na druhou? Vážně to někdo může myslet vážně? (PS: nechápu, jak něco takového může v CINEMÉ dostat 100%) ()

RavenSpector

Zoufalá nuda plná zbytečných keců a ukradených scén. Nemůžu tvrdit, že v Astře není originální moment, jelikož jsem u snímku dvakrát usnul. Předpokládám, že jsem jej prošvihl. Dokonale marný pokus o oduševnělé sci-fi. Jdu si spravit chuť a pustit Event Horizon. Protože přesně to jsem ze začátku od této sračky čekal. A dostalo se mě čeho? Dvou hodin života v hajzlu. Nejvíc keců kolem tohoto béčka vyplodil KarelR. Slušně jsem se u jeho komentáře nasmál. Očividně jsme viděli každý úplně jiný film. Nazdar ()

Erichan

Jeeežišmária! 2 hviezdičky za to, že mám rada sci-fi a dobre sa na to pozerá. Ale už po prvých 5 minútach som vravela manželovi, že to je ten typ filmu, ktorý bude dobrý jedine vtedy, keď bude mať pointu, z ktorej sa padá na zadok. Well... nemal... SPOILER: Pointa typu ako v Into the wild, že musím ujsť od všetkého a všetkých (tu na "koniec vesmíru"), aby mi došlo, že hodnota je v ľuďoch, na odpadnutie (už) veru nie je. Mimo to som v tom filme našla kúsok asi z každého známeho sci-fi od Star Treku, Star Warsu a Total Recallu cez Gravitáciu či Interstellar po Lost in Space. I tú Planétu opíc to lízlo... Absolútne nič originálne, ale má to dobrú atmosféru a príjemne sa na to pozerá (ak máte radi tento žáner), ale zajtra si naňho už nespomeniem. Škoda. ()

Pacas

Nevím, mám z toho divný pocit a to takový že se někdo snažil napodobit Vesmírnou odyseu. Pořád jsem čekal ty mimozemáky a ono prd a to neustálé podsouvání boha a dalších pohádek mi taky nešmakovalo ale jinak vizuálně dobrý. ()

WugWugs

Jo, scifíčko s ponaučením, len škoda, že kvôli tomu plné nezmyslov. Príbeh nemá byť funkciou mudrovania, pretože scenárista si zmyslí, že má pre nás strašné ponaučenie, a tomu podriadi celý rozpočet - takže nakoniec je tu pekne vyzerajúci blábol, ktorý je len náhodou navlečený do sci-fi handier. Okrem toho, som vďačný špičkovým vedcom minulosti za to, že neboli až tak oddaní napĺňajúcim každodennostiam života a láske k blížnym. ()

Bolex

Po krátkém váhání hodnotím čtyřmi hvězdami - budu dělat, že ve filmu nebyla hloupá a nevhodná scéna s Měsíčními piráty... Film má příjemné tempo, Brad Pitt je věrohodný, děj poutavý a hudba vynikající. Filozofické aspekty filmu mohly být, dle mého názoru, více rozvinuty. ()

maximusBZ

Nudná nuda proste to je jediné čo na toto môžem povedať tvári sa to ohromne múdro... Psychologické keci bradovi idú ohromne no je to nudné ako swina.. ()

jarmil8

Vesmírná road movie, která chvíli ukecaně odkazuje(?) na Malicka, chvíli na Vetřelce a bůhví co ještě, ale především je prohrávající konkurencí s Interstellar. Je to velkolepé, ale bez emocí. Nejen proto, že s nimi má hlavní postava problém, ale navíc ji hraje Brad Pitt. Ostatní postavy (snad jen kromě Ruth Negga) jsou jen zaměnitelné figurky na cestě. A kdyby Vás film náhodou chtěl pohltit svojí atmosférou, tak ji shodí podivné, až komické akční momenty. ()

gonzo

Voice-over tohle zabil. Brad Pitt, osamělý na palubě vesmírné lodě, se dívá smutně do blba a k tomu zazní komentář "jsem sám, je to těžké". Tohle se děje imrvére. Chtěl bych doufat v director's cut, který by tohle vyřešil, ale i když by to filmu hodně pomohlo, výborný film by to ani tak nebyl. Myslím, že problém je v Pittovi, který se pro roli nehodí a jeho herectví psychicky vyčerpaného astronauta není uvěřitelné. Velký problém je finále a celá pointa filmu: daddy issues zarámované do těžko uvěřitelné zápletky, kdy porouchaná 30 let stará loď zaparkovaná u Neptunu ohrožuje nějakými EM výboji celou Zemi. ()

dinzbir

Dvě hvězdy za celou dobu uděluji fakt poprvé a to i když ve filmu hrají moji oblíbení herci. Je to ponuré, pomalé a až na pár honiček na měsíci a pár opiček, dost nudné. Navíc celá pointa filmu je hloupá a mě nesympatická. Filmové efekty super, toď vše. Sci-fi mám rád, ale tento film se ztratí na historickém poli nicotnosti. ()

Fracek odpad!

Nuda k uzoufání, Brad Pitt je nemastný neslaný. Příběh jak utahaná nudle u nosu. Jak jsem se těšil, tak jsem i zíval. ()

Oldass_

Naprosto nudná čekačka na nic. Extrémně dlouhé záběry, nudná hudba, většina scén naprosto absurdních. Děj k pláči. Jedna hvězda z úcty k žánru. Vůbec se to nepovedlo. Nejhorší sci-fi za dlouhou dobu. ()

Thug_Leo

Působí jako sestříhaný 4hodinový film nechající diváka s krásným audio/video, ale špatně zpracovaným příběhem. Proč tam musela být postava partnerky Roye? Negga přispěla pouze mapou. Jonesova jednoduchá postava, postrádající více rozměrů. Opakované psychotesty dostaly více prostoru jako rover v moři písku. Závěr mizerný. Taky jsou doufal v něco jako Interstellar, dostal jsem rádoby cosi, co nemohu doporučit nikomu. ()

Hekman

Podprahova agitka proti fenomenu dnesni doby - samotarstvi. Dal bych 4*, kdyby dej dostal hlubsi smysl a nebylo tam par hloupych detailu. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)