22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart SK)

Gogo333

Po vizuální stránce to je výborné, bohužel po příběhový to je docela nuda. První polovina filmu nabídne trochu té akce a je zábavnější (piráti, opice), druhá už spíše nudí. Film se docela vleče a klidně mohl být o půl hoďku kratší. Bohužel jsem očekával něco jiného, tak jsem z kina odcházel trochu zklamán. Potěšila aspoň hromada známých tváří ze seriálů a polovina posádky z Vesmírných kovbojů. Celkově to není špatný film, ale člověk musí být připraven, že jde spíše o drama, kde hlavní roli hraje vztah mezi hl. hrdinou a jeho otcem a vliv vztahu na jeho mentalitu a k tomu dostanete krásné záběry vesmíru. Kdo jde na akční scifi nebo aspoň dobrodružné scifi, tak bude spíše zklamán. 70% ()

HarryBlock

Prirovnania k Gravitácií či donkonca k First manovi sú scestné, oveľa viac sa Ad Astra svojím pomalým kontemplatívnym tempom blíži k Tarkovského Solarisu. Bohužiaľ, najslabším člankom filmu je scenár, ktorý dáva málo podnetov na kontempláciu(tézovito načrtnutý vzťah s partnerkou je asi najväčšia slabina) a tak väčšinu času cítite hlavne prázdnotu(do určitej miery je to aj zámer, kvôli citovej vyprahnutosti hrdinu), ale aj nudu(toto už zámer určite nebol). Treba vyzdvihnúť hlavne Pitta, ktorého som takto subtílne hrať ešte asi nevidel a skvelú Hoytemovu kameru, ktorá svetlom dokáže navodiť emočné stavy aké nezvláda ani scenár, ktorý je miestami zbytočne doslovný. Škoda, lebo ostalo to niekde na pol ceste od komerčného filmu k umeniu. ()

aquiver

Filosoficky až meditativně laděné sci-fi z blízké budoucnosti hlavně o cestování vesmírem. Výborná je formální stránka, vedení herců a hudební podkres. Loňský Chazellův První člověk se mi líbil více, byl filmovější a  scénáristicky hlubší. Akční scény Ad Astry navíc jako by vypadly z jiné vyvražďovačky, herci to přecházejí bez emocí... Ještě na tom šlo zapracovat, i když i přes výtky jde stejně o nejlepší sci-fi tohoto roku, což je trochu smutný obrázek současné americké kinematografie... IMAX, 70 % ()

Zmrv

Mě Ad Astra mile potěšila. Scénář sice není nikterak objevný (v podstatě jde o vztah syna k otci, kterého dlouho neviděl, a teď zjistí, že otec žije a dělá neplechu) a kdyby tempo filmu nebylo tak pomalé vydal by spíš na díl seriálu. ALE! Všechno zachraňuje několik podstatných věcí. Zaprvé je to extrémně minimalistický a "realistický" vizuál filmu, který k pomalému tempu velmi sedí. Za druhé je to velmi dobrý hudební podkres. A takovou pomyslnou třešničkou na dortu je herecký výkon Brada Pitta (který je v podstatě jediný hodnotitelný, protože nikdo jiný se ve filmu dlouho nezdrží). Na závěr tedy zbývá jen napsat: díkybohu za tvůrce, kteří v dnešní době popkornových filmů založených na akci natočí film, který sice akci má, ale není to zdaleka základní kámen. 80% ()

Michnak

Já si to užil. Většina filmu je o tom, jak se Brad Pit snaží dostat za svým otcem, přičemž panuje celou jeho výpravou napínavá atmosféra. Tenhle snímek si staví na tom, jak se člověk může potencionálně dostat tak daleko od planety Země a proto mě osobně film opravdu nadchl a vtáhl do toho tajuplného, zajímavého neznáma. Scenérie příběhu byla vykreslena pro mě osobně perfektně. Vesmír jsem si užil. No ale jak Brad našel svého otce, tak jsem byl celkem zklamán samotným rozuzlením. Asi jsem čekal něco jiného a né tak přirozenou a jednoduchou odpověď. Je to z části asi moje chyba, jelikož jsem už poznamenán podobnými filmy, kde se snaží děj posouvat za hranice přirozenosti. Každopádně cesta byla pro mě i cílem a proto hodnotím film kladně. Bylo ale úsměvné, jak tomu u velkých výprav bývá, že návrat zpátky už vůbec nestojí za zmínku a to i když je domov vzdálený miliardy kilometrů. ()

Hanys_

Vlastně jo. Cesta za otcem, a za tajemstvím jsme-li ve vesmíru sami, stíhá bavit díky akčním vsuvkám, zároveň pokládá zvídavé otázky díky té filosofičtější rovině. Hoytema wow a Pitt má herecky nejsilnější rok v kariéře. ()

SpaceOdyseus

Trailer lhal. Cekal jsem akcni sci-fi jizdu s cool Pittem. Dostal jsem pomalu vypraveny, temer az meditativni snimek kde si zadumany Pitt resi daddy issues. Kouka se na to hezky, hezky se u toho usina, ale zabavne to moc neni. Otravny voice over, ktery nas pripravuje o posledni naznaky ambivalence, nudna a zbytecna akce, nezajimava a hloupa zapletka z toho delaji prumernou zalezitost. ()

Ledkodlaq

Něco tak nudného a zbytečného jsem už dlouho neviděl. Rádoby sebepoznávajicí psychologický rozbor mě nezaujal ani na chvíli. Celou dobu jsem čekal na nějaký ten zvrat, kdy se stane něco, co mě zaujme, nadchne nebo pobaví a pak přišly závěrečné titulky. Upřímně se divím, že to má přes 60%. ()

Mafiapau odpad!

Je to špatný.. je to fakt špatný.. Nejvíc mě rozesmálo a zároveň vynervovalo když jsem na CSFD v zajímavostech přečetl: " James Gray a kameraman Hoyte Van Hoytema se inspirovali autentickými záběry ze skutečných letů do vesmíru." To si dělají prdel že jo? XD ▄ Update po roce: Tak možná že se na ty záběry z letů do vesmíru jen kouknuli a pak si řekli: "Meh, to je odwar, jdem se kouknout radši na Hvězdný Srálky." ()

Milan25

Zapomeňte na to, že by to měl být sci-fi film o letu do vesmíru. Berte to jako psychologický pohled do nitra chlapíka, který hledá svého otce. ()

Adramelech odpad!

Psychologický film zabalený do pozlátka sci-fi. Pekelná nuda, ucourané tempo, příšerně dlouhá stopáž a hlavně kecy, kecy, kecy. Co je špatného na tom, jestli jsme ve známém vesmíru sami? Sice nebude žádná zábava, ale ani žádné problémy, které by v případě existence nějakých blízkých sousedů byly mnohem pravděpodobnější. ()

mclenin

Film stojí a padá na hereckom prejave Brada Pitta. Nebyť jeho, (resp. byť rola obsadená neznámou tvárou), šlo by pravdepodobne o ťažký priemer. Ako tu už niekto písal, vesmír tu predstavuje de facto len kulisu pre nosnú linku vzťahu otec - syn, pri využití dostupných prostriedkov ozvláštnenia deja, ktoré prostredie alebo tematika vesmíru ponúka (rovnako mohol byť príbeh zasadený napr. do minulosti v podobe otca na opustenom ostrove a syna pátrajúcom po ňom naprieč neznámy oceán). Vesmír je však pre diváka vizuálne príťažlivejší a v polohe časového zasadenia príbehu aj pútavejší skrz prvky predpokladu (t.j. je veľmi možné, že v budúcnosti pri kolonizácii najbližšieho vesmíru sa bude ľudstvo boriť s naznačenými problémami). Vizuálu teda niet čo vytknúť, podobne ani herectvu Brada Pitta a hudobnému podkladu Maxa Richtera (hoci ten z môjho pohľadu mohol ponúknuť viac - stále zaujímavejšou ostáva pre mňa, z posledného obdobia, kulisa od Justina Hurwitza - First Man / Hansa Zimmera - Interstellar). Jediné s čím som mal problém ostáva mierna zdĺhavosť a úmornosť príbehu ako takého, bez výraznejšej oscilácie alebo finalizácie pointy. ()

Warle

Snaží se to tvářit stejně chytře a velkolepě jako Interstellar nebo podobně velkorozpočtová a povedená sci-fi, ale nemá na to, i když se snaží co to jde. A to hned z několika důvodů. Hlavní je ten, že nemá dostatečně silný příběh. Vztah otec a syn tu funguje jen částečně a vystavit na tomto stavebním kameni celý příběh je málo. Čekal jsem podstatně hutnější zápletku. Asi jako když jdete do hospody na nějaké výborné místní craft pivko a místo toho dostanete lahvovej Braník. Druhý problém je že vás film vůbec nenapíná a působí spíše jako taková artová záležitost. Což je prostě na hovno, protože i když na to koukáte a říkáte si, jak je to krásně natočené (Hoytema s IMAX kamerou na rameni je prostě borec), tak vás to nedokáže vsáknout dovnitř do děje. O popcornovém konci ani nemluvě. Ach jo. Potenciál to mělo obrovský. Každopádně Pitt stejně jako v nové Tarantinovce velmi dobře. 60%. ()

orkadimenza

"The answers we seek are just outside the reach." Přesně tahle tajuplná věta z plakátu nového sci-fi s mým oblíbencem Bradem Pittem mě zaujala a z velké části kvůli ní jsem na Ad Astra zavítal do kina. Takovéhle filmy s hloubavým námětem mě lákají (přestože třeba Interstellar nevyšel úplně podle mých představ, Arrival byla lahůdka) a baví mě nad nimi dále přemýšlet. Jenže na Ad Astra jsem už pár dní po projekci dočista zapomněl. Je to dáno především tím, že se film snaží zahrnout do sebe až příliš mnoho otázek a pojmout celou problematiku lidského života tak komplexně, že už pak nestíhá na jednotlivé otázky odpovídat a ve výsledku je dočista prázdný. Přitom ze začátku to vypadalo velmi dobře, soundtrack naladěný na správnou notu navedl diváka na již pravidelné lety na Měsíc a jeho zcivilizování. Jenže jakmile film pokládá otázku "Jak moc by se lišil zkolonizovaný Měsíc od Země?", už od ní utíká pryč. Ono když chcete na Neptun letět z bezpečí Marsu, ale potřebujete po cestě vyzvednout raketu na Měsíci, už dost vystihuje ten zásadní problém, který s filmem (a troufám si tvrdit že většina nespokojených diváků) mám. Výsledek je nakonec takový, že ze druhé poloviny filmu si už nevybavuji žádnou zajímavou myšlenku, ale matně si vzpomínám, že jich tam bylo hned několik. Rozptyl otázek do všech stran pak dá nejednoznačný a zmatený dojem (který jsem rovněž zažíval u žánrově podobného Moon). Kdyby nějaký malíř vytvořil obraz, kde smíchá všechny barvy spektra a rozetře po celém plátně, je tohle ekvivalent Ad Astry ve výtvarnickém světě. Je taky docela znát, že postava Roye je pro Brada v roce 2019 spíš vedlejšák vedle perfektní role z Tenkrát v Hollywoodu. Odtamtud si ho budu pamatovat rozhodně více. ()

Darth Maul

Všetko nasvedčovalo tomu, že Ad Astra ponúkne dobrodružnú a hĺbavú cestu naprieč celou slnečnou sústavou až k planéte Neptún. Žáner Sci-fi má však rôzne úskalia... V tomto prípade sa stala osudnou veľmi tenká hranica medzi hĺbavosťou a ťažkopádnosťou. Dobrodružná cesta do neznáma sa koná, no je kostrbatá a jej prevedenie občas zadrháva. ()

Jespi

Zařekl jsem se, že budu dávat každému podobnému filmu, který bude mít zvukové efekty ve vesmíru, dvě hvězdy, bez ohledu na zbytek aspektů filmu. Tak jsem tady. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)