Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

Kalda69

Po predchozich neanimovanych dilech je tohle minimalne o stupen nebo dva lepsi, jak vetsina pokracovani s Milou. A proto mozna o * nadhodnoceno anebo taky diky paralele mezi T-virusem a Comirnaty/Spikevax/Vaxzevria/Janssen jak uz naznacil Verbal. ()

Kosi..

Jasný! Capcom udělal nedávno remake dvojky a trojky, takže je na snadě opět vytvořit movie a vyvařit nějaký prachy, dokud je to "in". Nevadilo mi, že všichni vypadají jinak, než v předloze. Nevadilo mi ani to, že ve filmu se prostě stanou věci odlišně. Ale ruku na srdce, co je moc, to je moc. Albert Wesker je přece úhlavní představitel Umbrelly, Birkinův parťák, člověk, kterej celej "Mansion Incident" zinscenoval a ne nějakej svalovec, kterýmu to přijde nakonec líto! Originál nepřekonán :) ()

Dusty

Působilo to jako variace na značku „Resident Evil“ od filmového studia Asylum. Levnější rozpočet je tu cítit na každém kroku od masek až po speciální efekty. Scénáře se taky očividně dotkl, tvůrce se za každou cenu snažil do filmu procpat příběhové linie z prvních 2 her, ale díky rozpočtu (nebo nešikovnosti) neudělal ani jednu pořádně, místo toho je to takový nefungující mišmaš, který navíc vynechal ty nejzajímavější pasáže z her. K tomu jsou přizpůsobeny i známé postavy, které se charakterně jen minimálně podobají svým herním předlohám, některé dokonce vůbec, nemluvě o castingu, který je totálně k smíchu. Režisér musí očividně nesnášet postavu „Leona S. Kennedyho“, na které je ta neúcta k postavám nejvíce vidět. Kromě toho, ani hudba od šikovného hororového skladatele se sem moc nehodila, pár kousků bylo však fajn. Pochválím ještě některé lokace, které se poměrně podobají herní předloze, pár lekaček se povedlo a občas potěšil i menší easter egg. Každopádně když Resident Evil nechtějí udělat pořádně, nemusí se ani snažit. Další filmy netřeba, stačí série od Paula W. S. Andersona, která je sice stupidní, béčková a taktéž nevěrná, ale aspoň je zábavná, stylová a takové menší guilty pleasure. Neznalce předlohy výše zmíněné výtky asi nebudou trápit, nadšence do předlohy to definitivně bolí. Kdybych do filmu nešel připravený na nejhorší, určitě by šlo hodnocení ještě více dolů. ()

3dgeorge

Kto hral pôvodnú hru Resident Evil 2 z 1998 pochopí... všetky bunky v mozgu sa vrátia k pôvodným hororovým scénam z hry a naskočia zimomriavky a ruka automaticky stláča pomyselné klávesy, ako keď vám došli náboje a za rohom sa valia ďalší a ďalší zombies :) viac ma desí len to, že je to už toľko rokov :D ()

Mangano

Fanoušci herní série tohle ocení asi víc než já, ačkoli si myslím, že ne o moc. Filmová série od Andersona s Jovovich v čele celkem ušla, ale tohle jsou za mě jen vyhozené peníze do kanálu. Na druhou stranu to alespoň není tak odporně zmrvené lacinou animací, jako ta už asi třídílná nechutná japonská blitka, a tak za pár lekaček a hezkou tvářičku toho Inda tomu dám jednu hvězdu. ()

Karlosik_4

Ehm...cože? Tohle ne už. Prosím, dejte už RE se snahou jí zfilmovat pokoj. Tento film nebyl horor, ale horor byl se na něj dívat, postavy bez emocí, vývoje, zkušeností které by měli mít a navíc se po městě posouvali jak s teleportem. Jediná scéna u které jsem se lekl byla ta, kdy to jeden zombie koupí kamiónem. Za to jsem se opravdu nasmál při scéně se zapalovačem a právě za ní tu jednu hvězdu dám. Ten CGI odpad ´´final bosse´´ a nudná stopáž u které jsem opravdu málem usnul si hvězdičky nezaslouží, sorry jako. ()

Kovalevka

Uwe boll je zpět!!! … aha, omlouvám se, ale toto není Uwe boll, jen provedení je tomu dost podobné. Celkové provedení- kamera, efekty, napětí, dialogy a postavy? Špatné. Jednu hvězdičku dávám za podobnost hře, ale vše ostatní je tak špatné, že i filmy s Millou Jovovich byly větší zábava. ()

Maraboy

Celé to působí hrozně lacině. A i když cením odkazy a kulisy na hru, které fanoušci určitě poznají, tak je to takové nedotažené. Scénář a režie pokulhává, herecké výkony jsou slabé. 20% ()

ricmont

Pro tento film mám silnou slabost. Je hloupý, v některých místech možná až moc. Scénář i postavy také nefungují asi tak jak by většina lidí chtěla. Ovšem tak nějak si mě to vše získalo. Ani sám neumím vysvětlit co se mi na to filmu tak moc líbí. Je to možná to že pro tyto slabší hororové béčka jsem měl vždy slabost a vždy jsem jim dával větší hodnocení než si asi zaslouží. ()

chozze008

Tohle nemá ze sérií RE jak jí znáte s Milou Jovovich nic společného (možná mimo loga Umbrella corp.). Kdyby to byl proste jen horor bez RE tak dam 3 hvezdy - takovej prumer - hodina predzvejkavani nez se zacne neco dit a navic je to cele hozené do takového mikrokosmu a je na tom videt low budget, tak prumer horor, ale protoze si to hazi do nazvu RE tak jen jedna, mozna i palec dolu. ()

sparrow1

Videl jsem v předpremiéře. A za mě dobrý. Je to na základě mých oblíbených dílů této herní série. Prostředi a interiéry jako ze hry. Mohlo tam být víc akce ale nuda to nebyla. Těším se na další části pokud budou. ()

Elleannor

Překvapivě zábavný film. Děj a postavy jsou kýčovité, CGI mizerné – ale tak nějak to přeci jen funguje – a vlastně z velké části je radost na to koukat, jelikož sety a praktické efekty jsou vcelku kvalitní a efektivní. Podtrženo a sečteno, super Béčko! Hned bych šla na další! ()

Monditrade

Jako velký fanoušek říkám "Je to perfektní" a jako odkaz na rok vzniku videohry, přesně co je v očekávání. Zase nechápu bandu dementů, kteří nevím co asi čekali. Domácí honibrci, kteří když nevidí triky jak z Marvelu, tak si hned běží stěžovat mamince u které ještě v pětatřiceti smrdí doma, protože by musel platit hypotéku a na to ten smradlavej kurýr z Boltu nemá že... to raději napsat jak ten film je ošklivý a fuj a oni kdyby jim někdo dal dvě miliardy, jak by to natočili hodně hororově, že by o tom psali i v1000+1 zahraničních zajímavostí... nasrat... tohle je klasika... konec! ()

Sopholojong

To uz i vsetky predchadzajuce "andersonovky" s Millou su o triedu zabavnejsie/akcnejsie ako tento paskvil plny divnych neonov, wtf hereckych vykonov a len s dvomi solidnymi scenami, ktore uviaznu v pamati (prestrelka, sledovana z policajneho auta pred barikadami z vystupu z mestecka a helikoptera vrazajuca do honosneho sidla). ()

Raziel811

Dalo by se říci, že jakýkoli původní RE byl lepší a ona by to byla ve výsledku i pravda. Je škoda, že režii i scénář dělal ten stejný člověk, který k tomu všemu ještě vyhlašoval do světa, jaký je fanda her a ve výsledku to dopadlo snad nejhůř jak mohlo. Vykrádání ikonických scén z prvního a druhého dílu herní ságy je až trapné. Film není hororový, ani atmosferický a ani vizuálně pěkný. Místy podivný střih a stejně jako u traileru i zde extrémně nevhodně zvolený hudební podkres. Nebylo to ani k smíchu, ani k pláči, bylo to trapné. Jako celý film. Jsem velkým fandou všech dílů herní ságy a hrál jsem ji již v původních verzích v době vydání, ale i aktuálnějších remaků a tento film se snaží být poctou, ale ve výsledku je to upřímně katastrofa. ()

vaclav.g.kar

Nikdy jsem žádný původní Resident neviděl. Vždy mě ale strašně lákal původní herní příběh. No a myslím si že to nedopadlo zas tak katastrofálně jak mohlo. Jasně je to béčko jako vyšitý i trošku naivní. Když bych ale neřešil posledních 10 minut tak jsem se celkem příjemně bavil. 60% a dejte Kaye nějakou výraznou roli je skvělá a krásná :) ()

titi74

Pre fanúšikov hororovej pôvodnej hry je to dobre natočené. Je to také cameo a kopírka prvých neakčných , ale hororových hier. Moc nezáležalo na hereckých výkonoch , ani na nejakých extra akčných scénach. Ide o to , že keď to pozerá nezainteresovaný , tak sa to môže zdať ako priemer filmových resident evil. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)