Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

javaznenevim odpad!

Velkou výhodou Andersonových RE filmů bylo, že byť byly zcela odtržené od herní předlohy a kvalitativně někde hodně pod bodem mrazu, byly alespoň zábavné. Asi ne tím způsobem, kterým bylo původně zamýšleno, ale aspoň něco. To všem o novém RE neplatí. Není dobře napsaný, není dobře obsazený, není dobře odvyprávěný. Je stejně špatný jako filmy od Andersona a k tomu ještě nudný, což je to nejhorší, co se může béčkové popcornovce stát. Slibovaný horor jsme nedostali, akční oddechovku také ne. Tohle můžete s klidem přeskočit a o nic nepřijdete. ()

mosnak odpad!

Totální sračka a pošpinění herního Resident Evilu. Špatní herci, film bez příběhu, bez napětí, bez dobrého scénáře. Nic nedávalo smysl a vyloženě jsem to protrpěl - 0% ()

Matros

Na rozdíl od série Paula W.S. Andersona na vás tento film už od začátku háže známá jména jako Leon Kennedy (u toho se casting fakt nepovedl), Jill Valentine, Albert Wesker a je jasný, že se snažili být více věrni předloze. Začátek je překvapivě velmi dobrý a atmosférický a film utíká strašně rychle. Škoda debilního finále ve vlaku, které zanechalo hořkou pachuť a místy slabších triků. Je to zábavné béčko a klidně bych si dal dvojku. ()

bozka10

Podla hodnotenia som čakal výrazný shit,asi aj vďaka tomu mato celkom príjemne prekvapilo a retardované chovanie postáv sa dá prepáčiť. ()

Flopik

Mne sa trailer páčil, ale toto čo sme dostali je k smiechu. Náhodne na sebe nalepené scény, s otrasnými postavami, kde herci nevedia hrať a pôsobia až komicky a akčné scény sú katastrofálne.. a čo mal byť pre boha tento Leon zač ? Krútil som len hlavou a pozeral koľko to bude ešte trvať. Jediné čo chválim sú masky, ktoré sa za mňa obrovsky podarili a skvelo hodiaci sa soundtrack, nič iné sa tu kladne hodnotiť nedá a rozhodne sa tomu vyhnite. Postavy 0*, herci 0*, príbeh 1*, akčné scény 0*, masky 4*, soundtrack 4*. S prižmúrenými očami za 2*. ()

squawk

Tentokrát hrám podobné zpracování, akorát to celé působí dutě. Jakoby divák měl mít kupu znalostí, kterou mu tvůrce ne a ne předat. Alespoň se to nedaří, přes těch pár pokusů. ()

BlackHood

Hry jsem hrál, ale tohle mě dost zklamalo. Vpodstatě zombie film docela o ničem, bez jakékoliv atmosféry. Škoda, že nesáhli po VII, prý k tomu málem došlo. Každopádně Kaya potěšila, stejně tak reference na hry. No, kdybych Resident Evil nehrál, tak tomu dám asi odpad. Pro zajímavost: Ice Nine Kills moc nemusím, ale tenhle jejich videoklip je snad lepší než celý tento film: https://www.youtube.com/watch?v=JZMlDGdzysk ()

Gore

V tom filmu nefungovalo vůbec nic. Začnu režii a scénářem, no když se podívám na filmografii Robertse, tak se už ani nedivím a už mlčím. To už když si producenti vybrali tohle jméno, tak jim muselo být jasný, že to celý pohřbí. Takhle nelogické chování postav jsem už dlouho nikde neviděl, a to jsem viděl kdeco, to i céčkové rumunské produkce s bývalými akčními hvězdami mají více logiky. Připadalo mi to, jako když režisér postaví herce před zelené plátno a řekne jim: "něco dělejte", a když se zeptají, co mají dělat, tak jim opáčí: "to je jedno, prostě něco dělejte", a herci na to: "ale v jakém filmu to vůbec hrajeme?", režisér: "to je jedno, na tom nezáleží, jen něco dělejte, stejně se jinde už neuchytíte". A podle toho ti herci hráli. A když se něco dělo, tak to bylo ve tmě, kde nic nebylo vidět a když se něco náhodou dělo za světla, tak úhly kamery a střih byl takový, že stejně nebylo nic vidět. A děj, to radši ani zmiňovat nebudu. Jediné na co se dalo koukat, byla Kaya Scodelario, ale jen koukat, protože herecky to byla také bída, a to se jinde lépe snaží. Snad se producenti poučí a svěří Robertsovi maximálně nějaké "veledílo" s Willisem nebo Seagalem. ()

Antaeus odpad!

Tak a dosť! Nie, odteraz každý jeden "remejk", "rebút" alebo "sekvel", kde nebudú dodržané farby, dostane odo mňa odpad a hotovo!! Čierna Jill, vážne??? ZASE toto? Škoda, tých prvých 15 minút vypadalo nádejne. ()

HokejovySvaz odpad!

Tohle je nejsnáz nejhorší film, jaký jsem letos viděl. Hezky na hulváta s japonskýma titulkama etc. však to znáte určitě taky. A i tak mám pocit, že jsem tomu snímku dal víc než si zaslouží, protože zcela upřímně, tahle sračka si nezaslouží byť jen špetku jakékoliv pozornosti. Já sakra miluju Resident Evil a hlavně nejvíc tu originální trilogii. Odkrývání mystérie okolo Spencerové usedlosti, snažení o to dostat se pryč z Raccoon City skrz policejní stanici a velkým laboratorním komplexem zatímco mi dvou a půl metrové hovado v černém kabátu šlape na paty, nebo neustálé snažení o boj s Nemesisem, který pokaždé, když se objevil, tak mě málem odvezli. To jsou naprosto krásné vzpomínky, které mi pošramotila jedna opice, která si napsala scénář a zrežírovala tuhletu nepovedenou krávovinu a ještě měla tu zkurvenou drzost veřejně prohlašovat, že tohle je film pro fanoušky videoher! Nebudu lhát měl jsem jisté pochybnosti od chvíle, co jsem viděl oficiální casting. Ale nebylo to tak, že bych jenom čistě nadával. Kaya Scodelario jako Claire! Pecka, skvělá volba za mě! Robie Amell jako Chris, proč ne? Vypadá dobře. Hannah John-Kamen jako Jill, tady budu trochu kontroverzní, ale proč ne? Je to šikovná herečka a i když ona není moje Jill z RE her, tak jsem věřil, že to zvládne. Ale pak jsem viděl tu otřesnou volbu na tu nejmilovanější postavu z celé série Leona S. Kennedyho a měl jsem chuť vypíchnout si oči. Nemám nic proti představiteli Avanu Jogiovi, ale kdo si sakra myslel, že je dobrý nápad obsadit do role tak ikonické postavy, nějakého sfučeného Jamajčana??? Proč mu tak říkám, protože doslova jsem herce viděl jenom v jednom filmu a to ve druhém Zombielandu, kde doslova hrál sfučeného Jamajčana! Ale dobře. Když už teda casting je pochybný, tak alespoň scénář dá těm postavám správný charakter z her že? ŠPATNĚ!!! Pryč je ten chlapec, který se přihlásil k policii dobrovolně, aby pomáhal obyčejným lidem a vždycky měl dost kuráže na to, aby pokračoval dál jako byl náš milovaný Leon. Teď je z něho rozmazlená karikatura, kterou po ránu nenapadne nic lepšího než si dát pivo, nonstop se nechává ponižovat svýma kolegama, nechá si šlohnout bouchačku od cápka, který je doslova zavřený ve vězení a ještě k tomu neustále hází jednu trapnou hlášku za druhou. Pryč je ta milá přátelská dívka, která i v těch nejhorších situacích nahodila úsměv a snažila se udržet dobrou náladu pro své společníky jako byla Claire. Teď je z ní ledová královna, která je strašně drsná a silná a schopná a sympatická asi jako hemeroidy. Pryč je ta úžasná, neohrožená, za všech okolností připravená a nonstop jdoucí si za svým žena jako byla Jill. Teď je z ní zatracený magor se zbraněma a puberťačka totálně udělaná do Weskera (se kterým btw. nemá ani ždibec chemie). Jak ti mám věřit, že chceš, aby se Leon mezi váma cítil dobře, když ještě před chvilkou si mu chtěla ten zatracený kečup, co měl na hlavě odstřelit reálnou zbraní ty krávo?! Takže, když i jejich charaktery dodrbali, tak aspoň interakce bude mezi něma zábavná že? ZASE ŠPATNĚ!!! Ten film se ani o nějakou interakci nesnaží a když už se o něco seriózního snaží, tak je to čistě seriózní cringe! Jediná scéna, která jakž takž fungovala, byl první rozhovor mezi Claire a Chrisem a to je všechno. Pryč je ta úžasná a hutná atmosféra doplněná naprosto úžasným a kulervoucím soundtrackem. Tohle není horor. Tohle je slepenec rádoby hororových scén, které postrádají jakoukoliv logiku a strach. Strach o postavy tady taky nenaleznete, protože jak jsem říkal, všichni jsou tady naprosté kusy hovna. Zapalovač, epileptické střílení, hnusní CGI čoklové anebo ten debilní raketomet! Všechno co se tady mohlo pokazit se pokazilo a já jsem hodně nasraný! Johannesi sbal si svých pět švestek a už nikdy nešahej na nějaký další Resident Evil film. Co Resident Evil film, už nikdy nešahej na žádný jiný videoherní film. Co videoherní film, už nikdy nešahej na žádný film a radši se vrať do zoo za opicema od kterých si přišel a přestaň ničit lidem vzpomínky nebo jakoukoliv naději pro lidstvo! Pokud tě žádný z herců na place nechtěl aspoň praštit, tak se ti fakt divím, protože za tohle by se stydělo i Asylum se svým Sharknadem. () (menej) (viac)

ROCK,THE

Tak a máme zde zbrusu nový Resident Evil a jak dopadl? Za mě osobně je to pekelný fanservice jak má být, film je opravdu KONEČNĚ plně oddaný jeho herní předloze a já jakožto velký fanda herní série jsem doslova nadšený. V trailerech vypadal audiovizuál zvláštně až lacině ale na platně to bylo úplně jiné a propracované. Film se tedy opravdu drží herní předlohy a pro fanoušky herní série RE (Biohazard) je to povinností ale nejen pro ně, je to skvěle zpracovaný horor sám o sobě, takže kdo je nadšenec zombie hororu a monster nechť neváhá a na film do kina zavítá. Nechápu špatné hodnocení kritiků i fanoušků, film se mi zdál opravdu povedený nechybí kvalitní akce, drama a skvěle udělané herní survival scény, do toho lekačky kterých není málo a i pár luxusních hlášek k pobavení. Samozřejmě zmíním i hudbu kterou Mark Korven vystihl skvěle a atmosféricky ladila k Resident Evilu dokonale. K závěru řeknu že za mě osobně tedy velice vydařený snímek dělaný zejména pro fanoušky RE ale i pro všechny kdo mají rádi oddychovou hororovou akci. Užijte si tuhle jízdu a asi bych se být vámi vyhnul městu které je v podtitulu filmu a to jest …. RACCOON CITY ()

Aurus

Fakt velké sklamání. Tenhle film je spíše hodně nudnej než zábavnej, akční a děsivej. Příběh je docela ok, postavy jsou blbé a nesympatické a hudba je docela dobrá. Atmosféra ve filmu skoro vůbec není, napětí zde neexistuje a prostředí je docela dobré a zajímavé. Za mě 3-3,5/10. ()

warrenur

Vnimam to viac-menej ako filmove spracovanie hry velmi amaterskym tymom. Tak sa na to da este nahliadat sposobom, aby ste to neposlali rovno do odpadu. Od povodnych filmov je to totizto radovo horsie. Hlavne herectvom a dialogmi. Neodporucam ani na zabitie nudy. 20% ()

dawe787

Hrál jsem asi osm dílů, takže hvězda navíc z nostalgie :), obyčejný divák tam nenajde tolik momentů jako hráč, kterému se vybaví mnoho známých postav a skutečností. ()

massdonfel

Je to hrozný mess... Film se skládá z nesourodých části které jsou sice samostatně dobré, ale dohromady to bohužel nefunguje, působí to strašně uspěchané 5/10 s odřenýma ušima nebyt fan resident evila tak bych šel níže. jako Fan absolutně nechapu koho napadlo spojit resident evil 1 a 2 do jednoho filmu. mohli udělat třeba resident evil 2 rovnou a jen třeba na stanici najít "nahrávku" nějaky report co se stalo v jedničce nebo tak... Jednička by jako samostatny film taky šel, muselo by se to trochu poupravit bo 90 min chodit tam a z5 v mansion by bylo asi o ničem, ale mohli tam třeba přidat rebecu z bravo teamu, která v jedničce je taky, ale mohla mít třeba větší roli..  Dle setu jde vidět že si na tomto dali záležet aby to vypadalo dobře, ale  vysledek je celkem fiasko A trochu si neodpustím poznámku, že casting je pro fanouška her děs.. jediný kdo je celkem v pohodě je Chris zbytek se ani trochu nepodoba vzhledově ani povahově originálu :D ()

Rathalos

Takze nebudem skryvat trosku sklamanie z absencie herecky Milly Jovovich,na ktoru som si brutalne zvykol v tejto akcnej hororovej sci-fi serii,ale chvalabohu tento najnovsi diel zobral do ruk reziser Johannes Roberts,ktory mi je znamy svojou filmovou tvorbou a mne sa paci jeho styl,no a samotny film je fajn,mierne dlhsi rozjazd je minusom,ale potom sa pekne rozbehne zombie-jazda,ktora dostatocne postacuje na dnesne pomery v tomto zanri,za mna spokojnost...:-) ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)