Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

CheeseFigure

Filmy s Jovovich sa veľmi hernej predlohy nedržali. Čo teda spravil reboot? Zobral prvé dve hry a spojil ich dokopy. Bola to dobrá voľba? Nie! Totiž dej sa primárne inšpiruje prvou hrou a do toho okrajovo primiešava veci z druhej hry, ktoré vďaka tomu nie sú riadne rozvité a zbytočne sa nimi plýtva (v prípade, ak chceli spraviť dvojku). Celá linka s Birkinom a jeho dcérou tu pôsobí zbytočne a uponáhľane. Odkiaľ sa zobrala rivalita medzi Chrisom a Birkinom? Sherry len tak ide s cudzími ľuďmi bez toho, aby tam autori budovali nejakú dôveru. Lisa Trevor tu bola na čo? Inak sa mi ale pomrkávanie na hry páčilo (kľúče, kamión, doberman, Ahsfordovi). Problém mám aj s castingom. A nie, nemyslím teraz latino Kennedyho (ale prečo ho spravili tak neschopného) ani tmavšiu Valentine (tá bola celkom cool). Narážam teraz na Toma Hoppera. Ten so svojou postavou by bol ideálny Chris Redfield. Tak prečo ho obsadili ako Weskera? Bez urážky, ale Hopperovi neverím, že má byť ten geniálny Wesker z hier, ktorý ťahal za nitky. E-E. Aby som sa ale len nesťažoval, pár záberov tu bolo fajných a mali tu správnu hororovú atmosféru. Taktiež postavy neboli márne, boli celkom sympatické. Len sa treba odpútať od toho, že s hernými predlohami nemali veľa spoločného (narážam na charakter, nie vzhľad). A výber hudby nechápem. Niektoré scény boli vďaka nemu vtipné a neviem, či to tak malo byť. Celkovo tu ale cítim potenciál. Keby sa držali len prvej hry, dali preč Birkina, jeho rodinu a celkovo veci z druhej hry, pridali hororovej atmosféry, tak by sa mohlo jednať o fajn zombie horor. Takto je z toho bordel, ktorý ku koncu úplne prestáva dávať zmysel. ()

Dymnik

Jako fanoušek herní série jsem se na tento film těšil a s výsledkem jsem relativne spokojený. Po všech těch Residentech s M. Jovovich je tohle vítaná změna a Claire je zde dokonalá. Maximum nedávám, protože to bylo krátké. ()

Baru.Class

Asi není třeba napsat nějakou extra dlouhou recenzi. Stačí když napíšu, že je to sra*ka, trapárna, zklamání, ubohost, nuda, ne, nuuudaaaaaa a taky pí*ovina? Protože to je všechno zmiňované, krát na entou a převedeno na procenta se pohybujeme značně pod hvězdičkovou škálou hodnocení. ()

Vampiroza

Hej já nevím. Já od toho čekal přesně tohle 😂 devadesátkove kýč MOVIE což bylo jasné už z traileru a nebýt debilního ale fakt debilního Leontýna tak bych řekl i woow. Rozhodně to chci vidět znovu. Miluju sračky. Fakt jo. 🤟 ()

Qoupe

Trvalo to, ale dockal jsem se. Největší blbina roku, fakt jsem se v kině nasmal. Krásný beckovy film, plný nelogickych veci s rádoby drsnými dialogy. Dvě hvězdy za srandu. ()

Krychlicka1

Z recenzí jsem byl dost skeptický ale jelikož miluji sérii Resident evil, jak filmovou tak herní, tak jsem to prostě v kině musel vidět. Úvodní hororová část s malou Claire vypadala ještě slibně ale pak přišla krutá realita v podobě špatné kamery hereckých výkonů a moje naděje že bych si film užil se rozpadly. Chtěl bych vypíchnout jedinnou positivní věc a to byla Claire, protože ačkoliv Kayu Scodelario moc nemusím, tak mi v tomhle filmu nepřišla tak otravná a zombíci byli taky celkem slušní ale to nevykompenzovalo všechen ten odpad okolo. Postavy ke kterým si člověk nemá šanci vybudovat nějaký vztah, kamena nic moc, ty prostřihy nato kolik je hodin aby člověk věděl když už konečně bude konec úplně zbytečné, úplně základní neoriginální děj který nám nic neřekne, hrozný závěrečný souboj a nakonec poslední záběr jak naší hrdinové vychází z jeskyně by byl zajímavý kdybyste si k  postavám vypěstovali alespoň špetku citové vazby. 10% ()

sun.eagle

Zdejší hodnocení není myslím tak úplně fair. Není to žádné veledílo, ale ve srovnání s braky co v nich hraje Milla je tohle skvost. A hlavně, já se většinu času bavil. Jako fanoušek videoherních předloh jsem předl blahem, chápu že člověk, který se s hrama nikdy nesetkal, může být příkřejší, ale dávat tomu * je úlet. Měl jsem trošku problém s tím proč hraje ind Leona S. Kennedyho a proč Jill Valentine...no nebudu to řešit, taková je doba.  Je to prostě příjemné béčko, svižné plné akcí, a v sídle Spencerů i příjemné hororové lekačky. Pro pamětníky příjemný retro návrat do r. 1998 doplňuje i super hudba, ta kterou jsme slýchávali v rádiu.  Malá výtka k poslední třetině a konci, kde malinko ztrácí dech a třeba lickeři by zasloužili více prostoru, ale celkově spokojenost. ()

Marshal22

Nepamatuju si kdy jsem psal komentař k filmu, ale jak vidim tady tohle hodnoceni tak jsem se fakt nasral. Tak ze timto bych vam chtel pripomenout jednu vec. Film Resident evil je natočeny dle herni předlohy a po těch sračkach co vychazali v minulosti je tohle konečně Resident evil jak ma vypadat. Bavil jsem se od začatku až do konce. Zombie byli zpracovany perfektně. Dějova linka skoro přesně jak podle hry. Detail završil hrani na klavir a otevřeni tajnych dveří.  Jsem zvyklej že tady hodnoti sami Tarantino ale uvědom te si jaky žanr hodnotite!!! Diky bohu, že už jsem přestal vybirat filmy ke shlednuti dle vašich hodnoceni. ()

Lucky Eda

Totální bída a herecké obsazení taky velký špatný..chvilkama si člověk řekne bude to podle hry a je to tak napůl..a co ten mexickej Leon wtf? Spousta věcí dost nedotazenych..ani ty příšery mě tak nenadchly ()

Squzzer

Nerad dávám špatný hodnocení, ale tady je to tak půl napůl, neřeším CGI vzhledem k rozpočtu, to říkám předem, zas tak hrozné to nebylo. Ale celkově k hodnocení, casting nebyl až tak špatnej, v podstatě mi byl ukradenej, ale to chování postav...vím co se děje, týpek vedle mě bleje krev a já se na něj kouknu a řeknu, je s ním něco špatně a otočím se zády, to jako fakt?:D čekal jsem pořádnou akci, no, když k ní došlo, během pár vteřin bylo po ní. Čekal jsem gore, ne-e. Atmosféra tak nějak občas ušla, popravdě nevím co více hodnotit. Hudbu? ta vcelku sedla, Prostředí? taky ok, potencíál? velký, ale nevyužitý. Resident Evil s Milou, popravdě se mi líbil více, to mě utlučte jak chcete, ale první díl měl něco do sebe, dějově sice trošku jinde, tenhle film se více zaměřuje na originální příběh, ale Mila byla zase zábavnější, akčnější a hežčí :) s přimhouřením oka 3*. ()

libi666

Hodnocení vyloženě na základě pocitu z filmu. Když jsem jako malý hrál RE1 a RE2, tak jsem to hodně prožíval a vždycky jsem si oddychnul, když jsem už bez nábojů kliknul na dveře a ze zoufalé situace unikl. Tady jsem měl podobné pocitu... ještěže jsou ti zombíci před R.P.D. za tou bránou, jinak by to bylo v háji. Ten kamion na začátku. Siréna po celém městě. Film se odehrává v noci. Interiéry jako ze hry. Konec je bohužel slabší. Guilty pleasure záležitost. ()

Gizmundos

Túto vec nemôže fanúšik celej série inak ako 5z5 ani hodnotiť. Super spojené viaceré diely kultovej hry s veľa prekvapeniami. Podpriemerné hodnotenie môže dať len človek ktorý remake dvojky určite nehral. Všetci residenťáci sa určite s týmto titulom potešia. Pre mňa super Vianočný darček. ()

tonysawer

Výborné béčko, co je věrné původním hrám - kromě výběru herců, ale no a co, tak vypadají jinak... O dost lepší, než série s Jovovich. Ti, co tvrdí opak, podle mě nehráli vůbec první Resident Evil hry. ()

Edge_666

Ano! Ano! A ještě jednou ano! Konečně to někdo pojal jako hru. O nic nejde, žádné přemýšlení. Zabij nebo jsi zombie. Tečka. Přesně tohle jsem chtěl a dostal. ()

KarlN

Asi tady budu trošku za exota, ale pro mě, jakožto fanouška jenž odehrál skoro všechny díly hry, včetně těch nejstarších...nemůžu jinak, než za pět hvězd. Tohle jsou totiž divácké i vizuální orgie, do nejmenších detailů (budova policejní stanice, chodby, původní sídlo majitele Umbrelly atd.) se držící předlohy, včetně bossů G a Lickera. Takže pokud herní sérii někdo nezná, bude řešit asi úplně jiné věci v ději a vizuálu, než já. Dokonce si tvůrci dali tu práci, že zpracovali i některé scény čítající také polohu kamery z prvních dvou dílů předlohy...nádhera! Jediné co pro mě bylo nestravitelné, byl antiherecký  představitel role Leona S. Kennedyho a jeho debilní neustálé a otravné rovnání vlasů naprosto se nehodící k závažnosti děje. Kdyby bylo na mně, zemřel by první, hra nehra. Ale i tak, první skutečný Resident evil. ()

CreepyJoe

Nejsem zrovna fanoušek Resident Evilu, který vychovává antivaxery po celém světě :D Ale musím říct, že jsem byl poměrně mile překvapen a byl to celkem osvěžujicí o proti předchozím dílům série, který v mém srdci na vždy budou odpadem. Tohle však zasloužené čtyři hvězdy má a dal bych i pět, kdyby ke konci tomu nezačal docházet dech. A jelikož nesplňuji kvótu na počet zvýrazněných znaků,j sem nucen připsat tuhle naprosto zbytečnou větu s otázkou, k čemu taková debilní fíčura je jako do prdele užitečná a komu tím jako prospěje? ()

Mrliš odpad!

Ze začátku to vypadalo docela slibně, ale postupem to bylo víc a víc nestravitelné. Dokoukal jsem jen silou vůle a na konci se už spíš nudil. Hlavně si myslím, že Zombie filmů je už tolik, že se na to nedá ani koukat. Pořád to samé dokola. Každý nový zombie film je kopií těch předchozích. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)